Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Bajki, dobranocki

Po pierwsze Jedynka - pierwszy program Telewizji Polskiej.
Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Bajki, dobranocki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: michal » (śr) 27 kwie 2005, 13:44

Jakieś dziwne reklamy pojawiają się na stronie głównej TVP. Są to cztery pojawiające się zdjęcia i aby coś na stronie zrobi? trzeba t? "przebitk?" zamkną? lub odczeka? do ko?ca prezentacji. Jeśli dobrze pamiętam wczoraj albo w poniedzia?ek była ma?a dziewczynka pokazująca niebieski j?zyk i napis "WKRÓTCE PRZESTANIESZ SI? TEMU DZIWI?". Dziś natomiast jest ufarbowany na niebiesko piesek pokazujący krwistoczerwony j?zor z napisem "NIEBIESKI POWRÓT". Co to może by?. Kolor może by wskazywa? na kampani? TVP 1, ale po co j?zyk? Co ma obrazowa??

Obrazek
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: doktorfaustus1 » (śr) 27 kwie 2005, 18:01

Michale chodzi o .... Smerfy, które w poniedzia?ek wracają na anten? TVP1. Takie same reklamy pojawiają się na antenie Jedynki, jednak z tych jasno wynika o co chodzi. :D :D

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: michal » (śr) 27 kwie 2005, 18:42

Tak wiem, że Smerfy wracają i rzeczywiście te reklamówki mają teraz jakiś sens. Jednak nie do ko?ca widz? potrzeby ich reklamowania i do tego w takiej formie. Po pierwsze jest to stary film, po drugie dzieci i tak oglądają Wieczorynk?. Cartoony i inne MiniMaxy to w ciągu dnia, ale wieczorynka to świ?toś? jak zauwa?y?em w mojej rodzinie. A już nachalna reklama w internecie, gdzie dzieci przecie? nie zaglądają to już kompletny absurd. Może chodzi o to, że by rodzice dzieci przygotowali i opowiadali, że wkrótce będzie emitowana bajka ich m?odości? A tak w ogóle to czemu j?zyk jest takim wa?nym elementem tych reklam? Nie przypominam sobie tego motywu w Smerfach.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: doktorfaustus1 » (śr) 27 kwie 2005, 21:53

A może chodzi też o to, aby sami dorośli w?aczyli o 19.00 na Smerfy? :D Podejrzewam, że wiele osób mających teraz powyżej 20 lat z ch?cią jeszcze raz (w?ączy przynajmniej na chwil?) TVP1 o 19.00 Pami?tam, że kiedy Smerfy pierwszy raz pojawi?y się w TV miałem pi?? lat i chodzi?em do przedszkola. To było 18 lat temu....

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: michal » (śr) 27 kwie 2005, 22:42

Nadal nic nie wyjaśnia ten j?zyk.

Tak się sk?ada, że jesteśmy w tym samym wieku i równie? pamietam jak w przedszkolu oglądałem Smerfy. Pami?tasz może jaki to by? dzień tygodnia? Coś mi się wydaje, że środa. Smerfy grane były bardzo d?ugo, chyba seria z przedszkola zahaczy?a o poczatek mojej podstawówki. Pamietam jak kole?anka mówi?a na lekcji w klasie 1-3, że widzia?a reklam? (szyld) hurtowni zabawek Pasibrzuch. Oczywiście piosenk? cały czas pamiętam, powstała nawet jakaś tam parodia, którą już nie kojarz?. Pami?tam, że zako?czenie emisji Smerfów było bardzo wielką dla mnie przykrością.

Potem pod koniec podstawówki (5-7 klasa) były Smerfy jeszcze raz. Ja miałem już wtedy od kilku lat innych bohaterów (Yattaman, Daimos, Sally czy Stilly) i dziewczyny się dziwi?y, że gardz? Smerfami, bo dla nich to była obowiązkowa pozycja. Po tej powtórce do?o?yli jakieś dziwne odcinki z ma?ymi Smerfiątkami.

A w liceum chyba puścili jeszcze raz, ale tylko te nowe odcinki.


Tak?e Smerfy co jakiś okres wracają, ale mimo że bardzo je w dzieci?stwie lubi?em to nie mam potrzeby ich oglądania i na pewno nie b?d? tego robi?. Wyjątkiem co najwy?ej może by? Krecik albo Wróbel ?wirek, ale to i tak przypadkiem. No i oczywiście "Ja Ci jeszcze poka??" Ta bajka nie zestarzeje się nigdy, ale jej już bardzo dawno nie widzia?em. Chyba jeszcze nigdy nie była powtarzana. A w ogóle to Wilk i zając nie kojarzy mi się z Dobranocką. Ta bajka lecia?a chyba w 5-10-15 albo w Teleranku...
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: doktorfaustus1 » (czw) 28 kwie 2005, 12:15

U nas w mieście dzieci śpiewa?y "gaz podkr??cie (zamiast d?wi?k) i usiąd?cie, poczekajcie a? .... (tutaj pada?o brzydkie s?owo :oops: )".
Mieszkam na osiedlu z niebisekim dachami. (Bardzo ?adne nota bene) Kiedy w TVP1 pojawi?y się Smerfy od razu w potocznej mowie osiedle zyska?o nową nazw?. Nawet teraz zamiast "S?owiki" wielu mówi "Smerfy".

1) Te? lubi?em Genera?a Daimosa. Ostatnio na Polonii1 znowu to puszczali (o 19.50) reklamując jako dobry film nie tylko dla nastolatków, o walce dobra ze złem, miłości etc. Ale Yataman nie by? moją ulubioną. Wola?em "W Królestwie kalendarza".
2) Wilk i zając byli puszczani o 19.00. Pami?tam, że nawet mój ojciec to ogląda?. Potem zostawa? przy Dzienniku lub Wiadomościach (nie pamiętam, który to by? rok), a my s?uchaliśmy jeszcze bajki dla dziecie w Pierwszym Programie Polskiego Radia. Do tej pory z sentymentem wspominam te s?uchowiska.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: michal » (czw) 28 kwie 2005, 14:32

doktorfaustus1 pisze:Ale Yataman nie by? moją ulubioną. Wola?em "W Królestwie kalendarza".
Yattaman to była ?enada, ale oglądałem, ponieważ to było na Polonii 1, nawet piątą czy szóstą powtórk?. Tej stacji można było wszystko wybaczy?.
doktorfaustus1 pisze: 2) Wilk i zając byli puszczani o 19.00. Pami?tam, że nawet mój ojciec to ogląda?. Potem zostawa? przy Dzienniku lub Wiadomościach (nie pamiętam, który to by? rok)
Ta bajka faktycznie była d?u?sza i jesli lecia?a przed dziwnnikiem to musiała sie wcześniej zaczą?. Może lecia?a w niedziel? jako Wieczorynka zanim zakupiono licencj? Disney'a. W pozostałe dni była przecie? Dobranocka o 19:20. Ale na pewno potem były jakieś fragmenty w programach porannych, bo widzia?em niektóre odcinki po kilka razy. Z racji moich zainteresowa? (już wtedy) najbardziej zapami?ta?em scen? z trolejbusem jak wilk goni? zająca, wiesza? sie na "szelkach" i nie było jazdy czy jak przytrzasn??y drzwi jego g?ow?, a nogi zostały na zewnątrz i śmiesznie drepta?. Zając wzią? bilet i skasowa? go u wilka - k?y zostawi?y na bilecie dwie dziury. :D
doktorfaustus1 pisze: a my s?uchaliśmy jeszcze bajki dla dziecie w Pierwszym Programie Polskiego Radia. Do tej pory z sentymentem wspominam te s?uchowiska.
A ja zawsze o 19;30 już musiałem iś? do ?ózka i spa?. Zresztą radio to nie było to. Kiedyś jak już byłem troch? starszy to z ciekawości w?ączy?em na Radio Dzieciom i strasznie mnie to nudzi?o.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#8

Post autor: doktorfaustus1 » (czw) 28 kwie 2005, 18:41

"Radio dzieciom" nudne :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Wychowa?em się na "Supe?ku", na historyjkach o Miko?ajku czytanych przez panią Iren? Kwiatkowską, na bajce pt. "Z?odzieje czasu"(chociaz pamiętam ją przez mg??), na ca?ej twórczoś? dla dzieci Astrid Lindgren, którą bardzo często prezentowano na antenie Polskiego Radia. Naprawd? bardzo dobrze wspominam te audycje. :D

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#9

Post autor: michal » (pt) 29 kwie 2005, 0:48

Ja nie miałem w zwyczaju s?uchania wtedy radia i te dwa czy trzy s?uchowiska, na które z ciekawości w?ączy?em były kompletnie nudne. Poza tym Jedynka nie była wtedy nadawana na UKF-ie tylko na falach d?ugich, a w Katowicach by? odbiór niezbyt czysty i trzeba było wy?apywa? g?os spośród szumów. I to nie, że wychowa?a?em sie już na bajkach w telewizji i brakowa?o mi wyobra?ni na s?owo mówione. Mia?em mnóstwo kaset i winylowych p?yt z bajkami, które uwielbia?em s?ucha? setki razy. Do tego popo?udniu w TV Ciuchcia czy Tik Tak, wieczorem Dobranocka, w przedszkolu Domowe Przedszkole i to było wszystko co świat wtedy dzieciom proponowa?.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#10

Post autor: michal » (ndz) 01 maja 2005, 2:34

Prosi?em o podzielenie tego watku, ale się nie doczeka?em. Pewnie nikt nie czyta ... trudno. Pogl?dz? sobie zatem dalej w tym miejscu. Dziś zauwa?y?em, że na stronie głównej jest bannerek ze Smerfami. Tajemniczych fotek z j?zykami od kilku dni już nie ma. W bannerze przewijają się cztery postacie - smerf tarzan, smerf na desce surfungowej (nie przypominam sobie takich smerfów), jakiś mazgaj, smerf z wiadrem i potem dwa motywy z informacją. Rozjedzie się wszystko, ale chc? aby to było tu widać. Smerf z wiadrem i na desce widoczni są też na jednym z obrazków poni?ej.

Obrazek

Obrazek

Smerfy więc będą także we wtorek.

Banner odsy?a do specjanego artyku?u w serwisie "Wszystko o TVP".
https://ww2.tvp.pl/3580,20050429200516.strona
Artyku? oprócz do?ączonego jednego zdjęcia posiada także galeri?. Wszystko wklejam tutaj :lol:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#11

Post autor: Przemek » (ndz) 01 maja 2005, 9:07

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Wreszczecie Smerfy czy Smurfy na antenie!! To moja ulubiona bajka! Chocia? dobranocki oglądałem jakieś 6 lat temu (zastąpi?y je Wiadomości, Fkaty, Panorama i Informacje) chyba zaczne sobie gospodarowa? tak czas aby o 19 w Poniedzia?ki i wtorki obejrzeć sobie Smerfy!!






Ale jestem dziecinny co??

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#12

Post autor: doktorfaustus1 » (ndz) 01 maja 2005, 13:15

A teraz zagadka.
Co ?aczy Bogdana Rymanowskiego z Faktów TVN z Gargamelem ze Smerfów TVP1?
Otóz obaj od 2 maja będą krzycz??: "Jak ja nie nawidz? Smerfów". Gargamel zawsze o 19.00, Bogadan przeglądając wyniki oglądalności. :D :!:

Templar

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#13

Post autor: Templar » (ndz) 01 maja 2005, 13:45

doktorfaustus1 pisze:A teraz zagadka.
Co ?aczy Bogdana Rymanowskiego z Faktów TVN z Gargamelem ze Smerfów TVP1?
Otóz obaj od 2 maja będą krzycz??: "Jak ja nie nawidz? Smerfów". Gargamel zawsze o 19.00, Bogadan przeglądając wyniki oglądalności. :D :!:
Hahahaha, wielkie LoL :D :D :D

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#14

Post autor: Ania » (pn) 02 maja 2005, 14:56

Ja też bardzo się ciesz? że Smurfy wracają :D
juz nie b?de jakiegoś dziadostwa musiała zamiast Automata oglądac ;D
Pamietam ta dobranock? jeszcze z dzieci?stwa też wydaje mi się ze zapodawali ja w środe a potem w sobot? bo w niedziele zawsze by? Disney.
Z innych bajek lubi?am też Misia Uszatka i Koralgolla :D fajne były też muminki i bajki Disneya ( oprócz Mickey i Donalda)
Za to nienawidzi?am "przygód kilka wróbla świrka
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#15

Post autor: doktorfaustus1 » (pn) 02 maja 2005, 15:04

A mi się podoba? g?os lektora z Wróbla ?wirka :D
Kaczora Donalda też lubi?, ale Myszka Miki troch? nudzi. Ciep?o wspominam Brygad? RR i to chyba były "Kacze opowieści" o Wujku Sknerusie. Koralgol (kto wie jak się to pisze :? ) i Muminki (obie wersje - animowana i polska z materiału) też były cool.

ODPOWIEDZ