Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Kanały tematyczne TVP

Dyskusje o obecnych, a także byłych i planowanych kanałach tematycznych TVP
tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

#16

Post autor: tobi » (pn) 08 sty 2007, 14:11

doktorfaustus1 pisze:wszak TVN meteo i jeszcze kilka innych bzdurnych kanałów (typu kanał historyczny powtarzający wszystko z z Discovery) powodem do dumy nie są. Nie ma niczego nowego, a polksiej produkcji nawet nie widać

Z programów polskich nowych


SEKRETY I SKARBY IIIRZESZY _współpraca z załogą Nie do wiary
Z ARCHIWUM X_śledztwa po latach, zagadki historii polskiej w wydaniu m.in Jacka Bazana z Superwizjera TVN
WIELKIE UCIECZKI nowe odcinki
jeszcze
ROZMOWY NIEKONTROLOWANA MACIEJA SZUMOWSKIEGO (np. z Andrzejem Gwiazdą)
to tyle tylko zauważyłem

mało tę stacje oglądam

ale czasami mnie zaciekawi, a nigdy nie potrafił mnie zaciekawić Discovery podstawowy

Discovery TVNHistoria jest coraz mniej nudny...
na Discovery chyba nie było takich filmów z cyklu: Ostatnie dni ikon popkultury.W ciekawy sposób ostatni odcinek był o Versace. Film z roku 2002.
Oglądając ramówke w gazecie nie oceniaj kanału.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

#17

Post autor: doktorfaustus1 » (pn) 08 sty 2007, 16:44

Tak to rzeczywiscie historia przez duże "H" a może nawet "CH" :smiech:
Rozumiem, że ekipa "Nie do wiary" odkryła już udział kosmitów w II wojnie światowej.
Śledztwa po latach to tania sensacja, a nie interesujący program. O wielkich ucieczkach pisać nie będę - kiczowate i przede wszytskim nudnawe.

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

#18

Post autor: tobi » (śr) 10 sty 2007, 19:38

może są różne Historie :x Mnie z kolei nudzi to, co ciebie ciekawi.I dlatego są różne kanały o historii.Ty będziesz miał super zaciekawiające TVPHistoria pełne czarno-biało-tnących się filmach z lektorem Karnowskim, a ja mam w cyfrowej jakości kolorowe filmy tworzone przez Discovery i TVN.

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

#19

Post autor: Ania » (śr) 10 sty 2007, 19:46

Tobi pięknie napisane :] :bravo: :bravo:
Nie wspominając już o Historii pisanej na zamówienie :]
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

#20

Post autor: doktorfaustus1 » (śr) 10 sty 2007, 21:16

Jak na razie TVN nie tworzy niczego godnego uwagi. A filmy czarniobiałe mają swój urok - może trudno Ci w to uwierzyć, ale nei ma lepszych źródeł do historii XX wieku niż właśnie archwalne, czarnobiałe filmy z lat 50 etc. Uwierz - więcej w nich kolorów niż w pseudo produkcjach TVN-Discovery. trzeba tylko umieć dostrzec te kolory.

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

#21

Post autor: Przemek » (czw) 11 sty 2007, 8:17


Biuro Marketingu i Promocji Telewizji Polskiej - w związku z nowy kanałami tematyczny TVP - przygotowało konkurs na opracowanie logotypów TVP Rozrywka, TVP Film, TVP Info, TVP Kultura adresowany do agencji reklamowych, kreatywnych ,twórców i artystów niezależnych.

Wygrywa ten, kto zaproponuje najciekawszy graficznie a jednocześnie zgodny z założeniami strategicznymi znak graficzny dla nowych Anten nadawcy publicznego.

Wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie należy składać w siedzibie Telewizji Polskiej w Warszawie; ul. J.P. Woronicza 17, w bloku A II p. w recepcji Biura Marketingu i Promocji, w godzinach 9.00 – 17.00.

Termin składania wniosków upływa dnia 19 stycznia 2007 r..

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

#22

Post autor: Ania » (czw) 11 sty 2007, 9:08

Ja się zgłosze mam nawet pomysł 2 kaczki trykające się dziobkami :] ...
Nada się do każdej...
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
macias
Coś z niego/niej będzie
Posty: 220
Rejestracja: (czw) 11 sty 2007, 13:44
Lokalizacja: 71

#23

Post autor: macias » (czw) 11 sty 2007, 13:59

doktorfaustus1 pisze:Jak na razie TVN nie tworzy niczego godnego uwagi.
Z kolei TVP sypie pomysłami jak z rękawa. :mur:

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

#24

Post autor: Poland » (czw) 11 sty 2007, 14:21

Oto coś więcej o tym konkursie (znalazłem to na stronie pressa)
Biuro marketingu i promocji Telewizji Polskiej ogłosiło konkurs na opracowanie logotypów kanałów tematycznych TVP Kultura, TVP Rozrywka, TVP Film i TVP Info. Zgłoszenia można składać do 19 stycznia.
W dokumencie ”Założenia do strategii marketingowej TVP na rok 2007” TVP przyznaje się, że w związku z rozwojem stacji konkurencyjnych jej pozycja jest zagrożona i dlatego musi uatrakcyjnić swój wizerunek. W obecnym systemie wizualizacji TVP brakuje różnorodności. Telewizja chce zastosować model BBC, w którym logotypy kanałów tematycznych – nawiązując do głównej marki – oddają ich indywidualny charakter. Konkurs TVP jest adresowany do agencji reklamowych oraz twórców i artystów niezależnych. Planowany termin składania prac to 6 lutego. Czterema nagrodami głównymi będą zaproszenia do negocjacji na zamówienie logotypów. Maksymalny koszt wykonania każdego ze znaków ma wynieść 45 tys. zł. Autorzy prac wyróżnionych otrzymają zaś po 3750 zł.
Myśle że powinii też zmienić logotypy głównych kanałów (TVP1,TVP2) oraz TVP Polonia oraz TVP Sport (to obecne się niczego nie trzyma)
Taki konkurs to pole popisu dla takich naszych znajomych grafików z forum
Co o tym sądzicie ?
Poland - Aktywnie najlepszy

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

#25

Post autor: doktorfaustus1 » (czw) 11 sty 2007, 14:42

Zmiana logotypów dotyczy tylko i wyłącznie napisu "Kultura" "info" etc. (Wiadomo, że ów napis może zawierać w sobie jakieś emocje, dynamizm etc) Z komunikatu jasno wynika iż główne logo (tj litery TVP wpisane w kwadraciki) nie ulegnie zmianie.

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

#26

Post autor: Poland » (czw) 11 sty 2007, 14:51

Oczywiście o tym mowa
Obrazek
To nawet może zostać tylko chodziło mi np: o liczby 1,2 oraz nazwy Polonia ,Kultura ,Sport gdyź to wygląda bardzo brzydko :(
Poland - Aktywnie najlepszy

Awatar użytkownika
macias
Coś z niego/niej będzie
Posty: 220
Rejestracja: (czw) 11 sty 2007, 13:44
Lokalizacja: 71

#27

Post autor: macias » (czw) 11 sty 2007, 15:10

Taa, zgadzam się z przedmówcą. Nazywanie kanału, którego tematem przewodnim jest kultura (cokolwiek by to nie znaczyło), Kultura, świadczy o jego miałkości i niezdecydowaniu twórców.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

#28

Post autor: doktorfaustus1 » (czw) 11 sty 2007, 15:29

Tak - miałkości, za którą zbiera międzynarodowe nagordy. A jak miałby się nazwyać ten kanał? Rozumiem, że rosyjska "Kultura" oraz francusko-niemiecki "arte" (tłumaczenie na polski "sztuka") to też miałkość i niezdecydowanie... Macias kompromitujesz się każdym wpisem.

Awatar użytkownika
macias
Coś z niego/niej będzie
Posty: 220
Rejestracja: (czw) 11 sty 2007, 13:44
Lokalizacja: 71

#29

Post autor: macias » (czw) 11 sty 2007, 15:40

Słuchaj stary, nie uważam, żebym kompromitował się tym, że mam swoje zdanie na ten temat. Do mnie bardziej przemawiają nazwy przemyślane (np. TVN24), które komunikują coś więcej, niż tylko sam temat, w dodatku też niezbyt precyzyjnie określony. A Tobie proponuję czytać uważnie moje posty - nie krytykuję ramówki, tylko nazwę, a za nią akurat nagród nie zbiera. Nie napisałem, że TVP Kultura to stacja miałka, a jej twórcy są niezdecydowani, tylko że to właśnie (mi) sugeruje jej nazwa.

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

#30

Post autor: Ania » (czw) 11 sty 2007, 15:42

Z kolei TVP sypie pomysłami jak z rękawa.
:smiech: :smiech: :smiech: dobre :] już Cię zaczynam lubić ;)
^@^
Obrazek

Zablokowany