Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Kanały tematyczne TVP

Dyskusje o obecnych, a także byłych i planowanych kanałach tematycznych TVP
tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

Kanały tematyczne TVP

#1

Post autor: tobi » (czw) 23 lis 2006, 11:28

TVP będzie kodowała kanały
TVP stawia na rozwój kanałów tematycznych. Chce za nie pobierać opłaty i udostępnić w ograniczonym zakresie. Niezgodnie z prawem?

Telewizja Polska (TVP) uruchomiła właśnie TVP Sport, a za nim mają pójść kolejne kanały tematyczne - na razie wiadomo o kanałach historycznym, filmowym i rozrywkowym. W odróżnieniu od TVP Kultura nowe kanały mają być płatne. I tu pojawia się problem w końcu telewizja z założenia jest publiczna.

Kodowanie tych kanałów i żądanie za nie odpłatności od dystrybutorów to nierozstrzygnięty problem, który budzi poważne wątpliwości - mówi Andrzej Sołtysik, rzecznik TVN.
Nowe kanały tematyczne, które powinny stać się motorem rozwoju TVP, mają być finansowane z reklam, sponsoringu i opłat za licencję od platform cyfrowych i sieci kablowych. TVP jest współfinansowana z abonamentu i teoretycznie jej program powinien być dostępny dla każdego, kto go płaci.
Jesteśmy przeciwni udzieleniu koncesji na nowe kanały tematyczne TVP, ponieważ nadawca adresuje je do bardzo ograniczonej liczby obywateli odbiorców telewizji kablowej, obejmującej 30 proc. gospodarstw domowych i płatnych platform cyfrowych - napisał Jacek Silski, prezes Stowarzyszenia Firm Branży Satelitarnej w liście do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Telewizja publiczna uważa, że część kanałów tematycznych nie jest włączona do działalności misyjnej i zasada dostępności dla każdego Polaka ich nie obowiązuje.

Ustawa o RTV nakłada na telewizję publiczną obowiązek bezpłatnego rozpowszechniania jedynie TVP1, TVP2, TV Polonia i programów regionalnych, enumeratywnie wymienionych w ustawie. Inne programy mogą być udostępniane na podstawie decyzji władz TVP - ripostuje Daniel Jabłoński.

TVP chce podzielić kanały tematyczne na dwa rodzaje - część ma być bezpłatnie udostępniana operatorom kablowym i platformom satelitarnym, a za część TVP będzie pobierała opłaty i będą one wtedy włączane do pakietów premium.

Zmniejszające się wpływy abonamentowe zmuszają do poszukiwania innych źródeł finansowania. Analizy prawne dają TVP możliwość pobierania opłat licencyjnych za nadawane programy. Nie ma na razie możliwości technicznych, by sygnały kanałów tematycznych docierały do 100 proc. Polaków - mówi Daniel Jabłoński z TVP.

Jednak sprawa nie jest do końca klarowna i może grozić TVP poważnymi konsekwencjami. Może być to duże zagrożenie dla TVP, jeśli któryś z podmiotów oskarży telewizję o stosowanie nieuczciwej konkurencji. Europejski Trybunał Sprawiedliwości wydał już kilka orzeczeń prawnych w sprawie innych telewizji publicznych i nałożył na nie wysokie kary - przestrzega Wojciech Dziomdziora, członek KRRiT.
Póki co to od wczoraj nie odbieram na płatnej platformie cyfrowej kanałów TVP, bo 'podobno' zmieniły transporder. Najbardziej żal mi Kultury i TVP1 I TVP3.

Awatar użytkownika
looser106
Nie ma spustu
Posty: 760
Rejestracja: (śr) 18 paź 2006, 15:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

#2

Post autor: looser106 » (ndz) 31 gru 2006, 11:14

Przecież to jest "telewizja publiczna" (podobno)! Wszystkie kanały powinny byc dostepne za darmo! A wogóle jest TVP mnie wkurza. Płacic kablówkę i jeszcze abonament. :zly:
"Bo prawda jak mówią jest bardzo banalna
Głowy pustoszy komuna mentalna"

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

#3

Post autor: doktorfaustus1 » (ndz) 31 gru 2006, 11:55

Płacąc za kablówkę nie płacisz TVP, tylko leniwemu i pazernemu na łapówki operatorwi. To po pierwsze. Po drugie mają prawo nadawania zakodowanych komercyjnych kanałów - z abonamentu utrzymywana jest tylko TVP1, TVP2 i TVP3. Wszystkie pozostałe kanały z reklam - tj TVP Kulutra (na którą zarabiają wszystkie pozostałe stacje i ta zresztą jest za darmo - wystarczy mieć antenę satelitarną) i TVP Sport (ten ma sam na siebei zarabiać.)

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

#4

Post autor: Ania » (ndz) 31 gru 2006, 14:14

Nic mnie nie obchodzi z czego oni sie utrzymują :] To jest telewizja publiczna więc powinna być DARMOWA !!!! w ramach abonamentu bądz opłaty za kablówke i każdy powiniem mieć do niej dostęp...
A jak ich nie stać to niech nie uruchamiają :] i tyle... i tak mało kto będzie to barachło oglądał...
Z resztą i tak TVP nigdy nie potrafi być w niczym pionierem

TVN 24 - TVP INFO
N- SPORT - TVP SPORT
DISCOVERY HISTORIA - TVP HISTORIA :smiech:
Płacąc za kablówkę nie płacisz TVP, tylko leniwemu i pazernemu na łapówki operatorwi.
Tak tak jasne :> to samo twierdza wielbiciele TVN że płacisz kablówe a nie TVN... wychodzi na to że poprostu to co płacisz do kablówki idzie tylko do kieszeni ich prezesa a biede telewizje utrzymują się tylko z reklam :smiech: LOL
jeden wielki...
Jak TVP zacznie spełniać funkcję misyjna to i ludzie zapłacą abonamnet w tedy nie będą się musieli kablówką przejmować :]

A co do abonamentu to zamiast
Płacic kablówkę i jeszcze abonament.
Lepsze było by PŁACĘ ZA TV W SKLEPIE I JESZCZE ABONAMENT !!! jak bede sobie chciała kupić TV na raty to sobie kupię inaczej nie mam ochoty płacić haraczu do konca życia. Może od kompa tez będziemy płacić abonament ???
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

#5

Post autor: doktorfaustus1 » (ndz) 31 gru 2006, 15:49

Aniu nie opowiadaj bzdur o byciu pionierem. gdyby nie głupie prawo TVP już dawno mniałaby swoje kanały tematyczne. Odsyłam do la 90 XX wieku. Pamiętasz kanał "Tylko muzyka"? Dokładnie w tym samym czasie TVP miała rozpocząć tworzenie na potrzeby Cyfry+ kanał informacyjny. Zwracam również uwagę na fakt, że w tym czasie Walter oferował swoim widzom teleturnieje, w których należało podać cenę puszki zielonego groszku... :smiech: :smiech: :smiech: :smiech: :smiech: :smiech:
DISCOVERY HISTORIA - TVP HISTORIA
Proszę Cię nie żartuj. Ostatnio powoływałaś się na kanały Discovery i udowodniłem Ci, że nic mądrego tam nie ma. Vide - zimna wojna. Nie martw się - w tym przypadku TVP rozłoży na łopatki kanał TVNu. (Nota bene to TVP pierwsza poinformowała o pracach nad utworzeniem takiego kanału) TVN jest bez szans. Archiwa Discovery to jedno, ale nie sądzę, aby udało pokazać się im coś nowego i oryginalnego. Programy o historii są wyjątkowo drogie i wbrew opiniom wcale nei cieszą się popul;arnością. TVP ma natomiast całe archiwa i bez problemu będzie w stanie zaoferować wyjątkowo dobry program. Jedyne obawy ograniczają się do upolitycznienia historii.
n sport TVP Sport
Aniu porównaj sobie program obu stacji. nsport to pseudopublicystyka z niewielką ilością transmisji. Zupełnei inaczej sprawa wygląda w przypadku TVP Sport - właśnie ten kanał ma o wiele więcej praw do transmisji.

Aniu TVN wie co mówi w przypadku abonamentu. Wojna z pazernymi kablówkami doprowadziła do powstania platformy "n" Tutaj chodzi tylko o kase - o nic więcej. Spory o opłaty oraz brak miejsca na nowe kanały to główne powody powstania "n".

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

#6

Post autor: tobi » (pn) 01 sty 2007, 21:35

TVP Kultura (dowiedziałem się, że żyje ona z kasy z anten TVP1,2,3) u mnie jest zakodowana i dostępna w pakiecie Kultura,Nauka,Świat-tylko dla tego kanału wziąłem ten pakiet. Owszem, wart jest on także dla TVNLingua i DiscoveryTVN Historia.

Awatar użytkownika
looser106
Nie ma spustu
Posty: 760
Rejestracja: (śr) 18 paź 2006, 15:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

#7

Post autor: looser106 » (śr) 03 sty 2007, 14:32

Tobi, to ty masz n?
Żeby tego Zyta nie czytała, bo pewnie niedługo będzie abonament nie tylko od komputera i telewizora, ale i od zegarka. :?
"Bo prawda jak mówią jest bardzo banalna
Głowy pustoszy komuna mentalna"

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

#8

Post autor: tobi » (ndz) 07 sty 2007, 0:20

tak mam n, takie to wyjątkowe?

Awatar użytkownika
looser106
Nie ma spustu
Posty: 760
Rejestracja: (śr) 18 paź 2006, 15:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

#9

Post autor: looser106 » (ndz) 07 sty 2007, 13:37

Nie, tylko tak szybko zjechałeś na "nowośc"
"Bo prawda jak mówią jest bardzo banalna
Głowy pustoszy komuna mentalna"

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

#10

Post autor: tobi » (ndz) 07 sty 2007, 20:26

to już nie taka nowość

ale to najtańsza alternatywa do coraz droższych kablówek

płace tutaj za to, co chce oglądać
a wracając do tematu, licze, że kwestia kanałów tematycznych TVP zostanie przez KRRiTv uregulowana i przypilnowana.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

#11

Post autor: doktorfaustus1 » (ndz) 07 sty 2007, 20:55

A cóż im do tego? Właścicielem TVP jest Skarb Państwa, a nie skompromitowana i propisowska KRRiTV. TVP Kultura jest dostęna za darmo z satelity. Wyjątkiem jest tylko platoforma "n", która za Kulturę pobiera kasę.

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

#12

Post autor: tobi » (ndz) 07 sty 2007, 22:46

nie podoba mi się, że musze w 'n' płacić za ogólnodostępny kanał, dla któego właściwie wykupiłę ten pakiet, w któym KULTURA jest.Ale nie żałuje, bo DiscoveryTVNHistoria jest coraz lepszy i mnie do siebie zaczyna przekonywać.Tak samo TVN Lingua-przydatny i z m-ca na m-c lepszy!
Kanały TVP powinny być dla wszystkich dostępne nieodpłatnie-bez dyskusji.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

#13

Post autor: doktorfaustus1 » (pn) 08 sty 2007, 12:13

Zastrzeżenia zgłoś platformie "n"
Przejrzałem w To i owo program Discovery TVN historia - tam są same powtórki z kanałów Discovery. Nie ma niczego nowego, a polksiej produkcji nawet nie widać. :smiech: :smiech: :smiech: :smiech:

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

#14

Post autor: Ania » (pn) 08 sty 2007, 12:42

Aniu nie opowiadaj bzdur o byciu pionierem. gdyby nie głupie prawo TVP już dawno mniałaby swoje kanały tematyczne.
Gdyby babcia miała wąsy to by była dziadkiem... :]
Ale nie ma...
Zwracam również uwagę na fakt, że w tym czasie Walter oferował swoim widzom teleturnieje, w których należało podać cenę puszki zielonego groszku...
proszę Cie nie błaźnij sie porównaniem TVP która lat ma ponad zdaje się 50 do stacji Waltera która ma lat raptem 10...
I zobacz sobie gdzie po tych 10 ciu latach jest TVNepotyzm a gdzie TVPiS ???
Widzisz różnicę ??? jak nie to Ci podpowiem
TVN - imperium medialne kilka tematycznych kanałów w tym tvn 24 które jest najlepszym źródłem informacji, super nowoczesny newsroom dobrzy dziennikarze, a teraz TVPis... - tuba propagandowa rządu, brak rzetelności dziennikarskiej, lizodupstwo, technika het het za tefauenem...

Nierentowny moloch z beznadziejnym prezesem sterowanym przez drób :] ...
LOL w czasie kilku lat TVN otworzył tvn turbo, gra, 24, meteo, med, lingua i stworzył własną platformę cyfrową. Co w tym czasie stworzyła TVP ?
Kanał 1 ... TVP Qultura tylko dla wybrańców - kodowany i nawet nie zakupiony przez wyszstkie kablówki. W dodatku pozbyła się większosci wartościowych dziennikarzy, programów publicystycznych czy telewizji edukacyjnej. To tak w ramach działalności misyjnej...
Proszę Cię nie żartuj. Ostatnio powoływałaś się na kanały Discovery i udowodniłem Ci, że nic mądrego tam nie ma. Vide - zimna wojna.
Nic mi nie udowodniłeś. To że Ty masz na ten problem inne spojrzenie nie znaczy ze każdy musi mieć taki sam i że nic tam nie ma ... :D
Historia nie jest jedna jedyna i słusznie zinterpretowana ;) Poza tym na discovery jest tez wiele innych nie tylko historycznych wartościowych programów.
Któryh to w TVP nigdy nie było i nie bedzie - Tak w ramach działalności misyjnej...
Programy o historii są wyjątkowo drogie i wbrew opiniom wcale nei cieszą się popul;arnością. TVP ma natomiast całe archiwa i bez problemu będzie w stanie zaoferować wyjątkowo dobry program. Jedyne obawy ograniczają się do upolitycznienia historii.
Nie rozśmieszaj mnie... TVP ani ze swoich archiwaliów nie chce korzystać ani nie chce ich udostępniać innym stacjom - ot taki burek ogrodnika...

Poza tym to ze TVP ma coś w swoich archiwach jeszcze nie znaczy że potrafi z tego zrobić dobry program.
Szczególnie teraz kiedy wiadomo że przekazywana bedzie jedynie słuszna prawda braci K...
Aniu porównaj sobie program obu stacji. nsport to pseudopublicystyka z niewielką ilością transmisji. Zupełnei inaczej sprawa wygląda w przypadku TVP Sport - właśnie ten kanał ma o wiele więcej praw do transmisji.
Być może kłócić sie nie będe bo ani mi się tego sprawdzać nie chcę ani mnie to nie interesuje... :D
Tak czy inaczej... tvn był pierwszy i to własnie platforma N nadaje w jakości HDTV na n - sport...
ale to najtańsza alternatywa do coraz droższych kablówek

płace tutaj za to, co chce oglądać
Ty może i tak ale nie każdy, puki są pakiety ( które i tak są lepsze od kablówki ) a nie płaci się za wybrane kanały to nigdy nie bedziesz oglądał tylko tego co chcesz :x
A co do N to slyszałam ze ludzie si strasznie skarżą bo wałki są z kanałami itp :D
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

#15

Post autor: doktorfaustus1 » (pn) 08 sty 2007, 13:41

A Polsat sport też jest zerżnięty od TVNu? Anii wybacz, ale naprawdę nie mam sił i ochoty na tę dyskusję. Prosze tylko abyś nie pisala bzdur o TVP Kultura (o poziomie kanału nie świadczy jego obecność w kablówkach) i "imperium medialnym" TVN, wszak TVN meteo i jeszcze kilka innych bzdurnych kanałów (typu kanał historyczny powtarzający wszystko z z Discovery) powodem do dumy nie są. (PS tutaj nie chodzi o interperetacje historii, a o fakty - zimna wojna nie wywodzi się z konfliktu na Bliskim Wschodzie, a Ukraińcy walcząc ze Stalinem walczyli przede wszytskim o swoją wolność, a nie przeciwko komunizmowi - a właśnie taką perełkę usyłszałem kilka dni temu na którymś z kanałów Discovery)

Zablokowany