Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

TVP Kultura

Dyskusje o obecnych, a także byłych i planowanych kanałach tematycznych TVP
viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#61

Post autor: viper » (wt) 11 kwie 2006, 20:26

Krzysztof Materna wcześniej znany był z programów "MdM", "M2" i "MaMa", które prowadził razem z Wojciechem Mannem. Co on robi w TVP Kultura? Chyba jest tylko "gospodarzem dnia".

Od niedawna studio Kultury ma nową scenografię - teraz na ścianach są małe plansze w różnych kolorach i między nimi ekrany LCD, na których widać animacje Mariusza Wilczyńskiego, zrobione na potrzeby kanału. Poprawili się!
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#62

Post autor: doktorfaustus1 » (wt) 11 kwie 2006, 20:29

:D Viper ta scenografia oboiazuje już od kilku conajmniej dwóch miesięcy. W zależności od programu zmieniają tez kolor tła za tymi ekranami. Raz jest czarne, innym razem niebieskie, a czasami białe.

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#63

Post autor: viper » (sob) 15 kwie 2006, 19:28

Podobne dekoracje są też w "Informacjach kulturalnych" - tu zauważyliście chyba, że prowadzący stoi przy "puszce z zupą", zainspirowaną twórczością Andy'ego Warhola.
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#64

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 15 kwie 2006, 20:29

W dodatku oprawę graficzną Informacji przygotowała ta sama firma, która zrobiła oprawę dla TVP2, np "starej" Panoramy - tej z za czasów D. Warakomskiej.

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#65

Post autor: viper » (czw) 27 kwie 2006, 21:13

Jesteś przekonany, że to ta sama firma? Przeczytałem nazwę: Konarska/Konarski, a co do oprawy starej Panoramy, wydawało mi się, że współtworzyła ją Beata Jaworska.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#66

Post autor: doktorfaustus1 » (czw) 27 kwie 2006, 22:20

TVP Kultura sama podała taką informacje. Poszukaj na stronie Konraskich projektów Panoramy - chyba jeszcze są :D

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#67

Post autor: tobi » (sob) 29 kwie 2006, 12:22

viper pisze:Podobne dekoracje są też w "Informacjach kulturalnych" - tu zauważyliście chyba, że prowadzący stoi przy "puszce z zupą", zainspirowaną twórczością Andy'ego Warhola.


INFORMACJE KULTURALNE w mojej opinii są przegadane,zbyt nużące, ja nie wyczekuje przy kalae dłużej niż do 2giego materiału, niestety...to powinien być flagowy program, możę i teraz jest, ale nie przyciaga niektórych, albo inaczej-nie zatrzymuje.

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#68

Post autor: tobi » (wt) 02 maja 2006, 13:21

czy ktoś z userów tej strony w ogóle zagląda do TVP Kultura?

Martin
Niezły jeden
Posty: 1127
Rejestracja: (ndz) 26 mar 2006, 22:42
Lokalizacja: Częstochowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#69

Post autor: Martin » (wt) 02 maja 2006, 13:24

No, na pewno nie ja. :x Mnie takie rzeczy nie interesują. Według mnie specjalny kanał kulturalny był niepotrzebny. Mało kultury na innych kanałach TVP? :>

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#70

Post autor: doktorfaustus1 » (wt) 02 maja 2006, 14:03

Martinie sądzę, że to nei jest powód do dumy...
Tobi na pewno ktoś zagląda - np ja :x Staram się oglądać serwis informacyjny i nadawany w niedziele Tygodnik kulturalny. Dzisiaj natomiast widziałem fragment czeskiej komedii "Perły na dnie" - część 1, według twórczości Hrabala oraz rewelacyjny film muzyczny "Panny smutne".

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#71

Post autor: Ania » (śr) 10 maja 2006, 23:56

Powód do dumy to na pewno nie jest...
Chyba ze powodem do dumy nazywasz zdebilnienie ramówki TVP a przeniesienie kultury do niszowego kanału w dodatku jak narazie niestety tylko płatnego :]

:bravo: owszem gdyby TVP Kultura docierała do takiej liczby ludzi jak TVP 1,2,3 to wszystko było by ok a tak nie jest :]

Ja np nie mam tego kanału w kablówce i bardzo mnie to cieszy :] bo nie widze powodu płacenia haraczu za coś co powinno być darmowe.

To tyle...
^@^
Obrazek

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#72

Post autor: viper » (pt) 12 maja 2006, 19:01

Może TVP powinna przygotować ogólnopolską kampanię reklamową, popularyzującą kanał Kultura? Mogliby zacząć od tzw. teaserów - pokazujących ekran z napisem Kultura, taki sam, jaki widać przed rozpoczęciem i po zakończeniu programu dnia. Kto ogląda, ten na pewno wie :)

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#73

Post autor: Ania » (sob) 13 maja 2006, 14:48

Tak

Pierwsza plansza
Kultura .....



Gdzie się podziała w TVP ??? :x

Druga plansza

U nas jej nie znajdziesz szukaj jej w niszowym kanale TVP Kultura... tylko w kablowkach i na platformach cyfrowych...

Trzecia plansza

Chcesz mieć kulturę ?
ZAPŁAĆ :x
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#74

Post autor: doktorfaustus1 » (ndz) 14 maja 2006, 9:57

Lub kup sobie cyfrowy satelitarny odbiornik - nic więcej. to jakies 200 zł. Juz za kilka lat wszyscy chcący oglądać naziemne stacje będą musieli kupić cyfrowe telewizory lub jakieś przystawki. Myślisz, że TVP powinna widzom za to płacić? Mylisz się.
Od samego początku krytykowałaś ten kanał. I co tam, że argumentów brakowało - można było nawet twierdzić, że będzie tam powtarzana ramówka TVP1 oraz TVP2... Ehhh fani W11..

Grzesioo
Przyjaciel
Posty: 2999
Rejestracja: (śr) 19 paź 2005, 13:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#75

Post autor: Grzesioo » (ndz) 14 maja 2006, 10:03

Tylko z satelitą w blokowiskach mogą byc problemy. Na zainstalowanie anteny satelitarnej trzeba mieć zgodę spółdzielni/właściciela a jeśli w jest dostepna kabówka to takie pozwolenia nie sa chętnie wydawane.

ODPOWIEDZ