Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

TVP Historia

Dyskusje o obecnych, a także byłych i planowanych kanałach tematycznych TVP
mlody13
Chipsy przyszły
Posty: 34
Rejestracja: (sob) 07 kwie 2007, 22:27
Lokalizacja: Wawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#16

Post autor: mlody13 » (śr) 25 kwie 2007, 20:08

Dobra ramówka,tylko szkoda,że program będzie krótko nadawany :/ ,ale mam nadzieję,że program będzie dostępny w UPC

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#17

Post autor: Poland » (śr) 25 kwie 2007, 20:29

mlody13 pisze:Dobra ramówka,tylko szkoda,że program będzie krótko nadawany :/ ,ale mam nadzieję,że program będzie dostępny w UPC
Nie martw się z czasem się rozkręcą (podobnie nadawała zaczynała TVP Kultura).
Poland - Aktywnie najlepszy

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#18

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 28 kwie 2007, 10:59

Na stronach internetowych TVP pojawiły się link do działu o TVP Historia. Jak na razie poziomem nie odbiega od strony TVP Sport. Może nowe serwisy pojawią się razem z nową odsłoną portalu tvp.pl, planowaną na przełom maja i czerwca br.

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#19

Post autor: Ania » (pn) 30 kwie 2007, 17:06

Telewizja publiczna ma trzeci kanał tematyczny - po TVP Kultura i TVP Sport. Zacznie nadawać 3 maja o godzinie 17.


Zainauguruje go debata o znaczeniu Konstytucji 3 maja prowadzona przez Andrzeja Urbańskiego, nowego prezesa telewizji, kiedyś dziennikarza i doradcy Lecha Kaczyńskiego. Wśród dyskutantów będą członkowie przyszłej rady naukowej TVP Historia. Zaproszenia do udziału w radzie przyjęli m.in.: prof. Władysław Bartoszewski, prof. Włodzimierz Bolecki, prof. Włodzimierz Borodziej, prof. Andrzej Paczkowski, prof. Wojciech Roszkowski i prof. Andrzej Stelmachowski.

Program TVP Historia ma być podzielony na cykle godzinne bądź półtoragodzinne, w ramach których zobaczymy filmy dokumentalne i debaty. Te cykle to: • „Kontrowersje” - np. o polityce króla Stanisława Augusta Poniatowskiego czy śmierci gen. Sikorskiego; poprowadzi Rafał Ziemkiewicz z „Rzeczpospolitej” i „Gazety Polskiej"; • „Zakręty dziejów” - o przełomowych wydarzeniach, takich jak np. zamach majowy 1926 czy rewolucja kopernikańska; poprowadzi Piotr Semka z „Rzeczpospolitej”; • „Siła bezsilnych” - o opozycji w PRL; prowadzi Józef Ruszar; („Konflikty, Bitwy, Wojny” - historia wojskowości; prowadzi prof. Janusz Cisek, dyr. Muzeum Wojska Polskiego; • „Dzieje Polaków” poprowadzi Wojciech Reszczyński, felietonista „Naszego Dziennika”; • „U źródeł cywilizacji” - historia religii i Kościoła; o. Maciej Zięba, dominikanin; • cykl „Kulisy III RP”, czyli program o historii najnowszej - od Okrągłego Stołu z udziałem świadków historii poprowadzi dr hab. Antoni Dudek z IPN; • „Było nie było” - niekonwencjonalne lekcje historii poprowadzą satyrycy Marcin Wolski i Jan Pietrzak.

Hasło przewodnie TVP Historia to "Odkryć i zrozumieć". Pytamy Artura Dmochowskiego, szefa kanału, czy uda się zrealizować takie hasło, skoro prowadzącymi i moderatorami mają być praktycznie publicyści i historycy kojarzeni z obozem rządowym, PiS, atakami na Okrągły Stół, "Gazetę" i cały dorobek III RP. - To mój autorski dobór nazwisk. Szukałem ludzi z pasją dla historii. Nie patrzyłem na poglądy, bo nie omawiamy tu bieżącej polityki. Nie liczy się, czy ktoś jest liberałem. czy konserwatystą, tylko czy jest zwolennikiem, czy przeciwnikiem polityki króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, albo czy popiera Juliusza Cezara, czy nie. Są oczywiście różne szkoły - szkoła krakowska czy warszawska - ale to są podziały bardziej środowiskowe, branżowe, a nie polityczne. Podstawą zbliżania się do prawdy historycznej jest starcie opinii. Gdyby w takiej debacie siedzieli historycy mający jednakowy pogląd, program byłby potwornie nudny - mówi Dmochowski, rocznik 1959, historyk z Krakowa, kiedyś radca w ambasadzie w Rzymie, redaktor naczelny "Czas Solidarności - Tygodnik Małopolski", ostatnio kierownik redakcji publicystyki politycznej TVP Kraków.

- A w przypadku historii najnowszej? - pytam.

- W nagrywanym programie Antoniego Dudka byli i Stanisław Ciosek, były ambasador Polski w Moskwie, i Andrzej Wielowieyski z demokratów.pl. Czy to są osoby związane z prawicą? Zresztą o. Zięba też by się chyba obraził za nazwanie go zwolennikiem jednej opcji politycznej - tłumaczy Dmochowski.

- Czyli cykl "Kulisy III RP" zakłada, że to już zamknięty rozdział, przeszłość, którą można poddać badaniom i ocenie historycznej, bo żyjemy w IV RP?

- Proszę o to pytać autora programu Antoniego Dudka. To jego autorski cykl. Sam zajmowałem się innym okresem historii, więc nie mam zdania.

W TVP Historia mają być też pokazywane także filmy fabularne i seriale: "Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy" i "Królowa Bona". 6 maja, dzień przed 30. rocznicą śmierci Stanisława Pyjasa, ma być pokazany film "Gry uliczne" Krzysztofa Krauzego.

Ma być także oferta dla dzieci i młodzieży, w tym filmy animowane: - Dla młodzieży i nauczycieli pod kątem programu szkolnego przygotowujemy także stronę internetową z wyszukiwarką tematyczną. Hasła będą zbliżone do tematów lekcji - obiecuje Dmochowski.

Redakcja TVP Historia liczy 20 osób. Mają dwa pokoiki oraz jedno studio - a właściwie pół studia - gdzie nagrywane są programy. Kanał ma być nadawany z satelity Astra, która wysyła darmowy sygnał do około miliona widzów w Polsce. Trwają rozmowy z sieciami kablowymi i platformami satelitarnymi, bo TVP Historia ma ambicje docierać wszędzie tam, gdzie już jest obecna TVP Kultura. Z czasem ma ruszyć produkcja własnych dokumentów (na razie to przede wszystkim archiwa TVP) oraz debaty na żywo. Kanał liczy także na reklamodawców.

TVP Historia będzie nadawać codziennie od godz. 10 do północy. Kanał ma się koncentrować na historii Polski. - To będzie nas odróżniało od Discovery, gdzie są głównie programy przetłumaczone z rynku anglosaskiego - mówi Dmochowski. - Poza tym u nas istotne są debaty, czyli coś znacznie głębszego niż efektowne obrazki.
mhmmm Urbański zaraz na początek po tem Ziemkiewicz coraz lepiej :/ ...
^@^
Obrazek

mlody13
Chipsy przyszły
Posty: 34
Rejestracja: (sob) 07 kwie 2007, 22:27
Lokalizacja: Wawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#20

Post autor: mlody13 » (czw) 03 maja 2007, 9:21

No i nadszedł dziś ten wielki dzień:rozpoczęcie TVP Historia :jupi: .Mam pytanie do tego kanału,czy będzie go można oglądać w internecie?

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#21

Post autor: Poland » (pt) 04 maja 2007, 13:54

Oto parametry TVP Historia :

Astra 1KR (19.2°E)
tp. 59 (10.862H SR=22000 FEC=5/6)

PID V=519
PID A=720
PID PCR=8190
SID=7106

Eutelsat W3A (7.0°E)
tp. B6 (11.175V SR=27500 FEC=3/4)

PID V=519
PID A=720
PID PCR=8190
SID=108
Poland - Aktywnie najlepszy

Awatar użytkownika
looser106
Nie ma spustu
Posty: 760
Rejestracja: (śr) 18 paź 2006, 15:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#22

Post autor: looser106 » (pn) 07 maja 2007, 20:33

Ciekawe czy będzie w kablówkach tak jak Kultura. A właściwie, TVP Kultura to ja nie mam... i dobrze....
"Bo prawda jak mówią jest bardzo banalna
Głowy pustoszy komuna mentalna"

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#23

Post autor: doktorfaustus1 » (pn) 07 maja 2007, 20:58

Tak - lepiej mieć miejsce na TVN Gra, ITV+Ezo TV :x :x

mlody13
Chipsy przyszły
Posty: 34
Rejestracja: (sob) 07 kwie 2007, 22:27
Lokalizacja: Wawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#24

Post autor: mlody13 » (pn) 07 maja 2007, 21:18

Jeżeli już program wystartował to może niech ktoś z osób,które posiadają ten nowy kanał wrzucił fotki?

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#25

Post autor: Ania » (pn) 07 maja 2007, 21:19

Oczywiście że nie bedzie :] przecież to telewizja publiczna czyli jak sama nazwa głosi nie dla każdego... :]
Tylko dla tych których stać na taki czy inny talerz albo są w największych sieciach kablówki...

Ja TVP Kultury też nie mam, za to mam TVN gra nie wiadomo na ki ch***
^@^
Obrazek

mlody13
Chipsy przyszły
Posty: 34
Rejestracja: (sob) 07 kwie 2007, 22:27
Lokalizacja: Wawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#26

Post autor: mlody13 » (pn) 07 maja 2007, 21:55

Akurat się składa,że ja też mam te oba kanały i też nie oglądam ich.Nie ma na nich nic ciekawego.Na kulturze same filmy ze Średniowiecza :x A na TVN Gra same teleturnieje na żywo i ci wnerwiający prezenterzy ciągle mówiący: szybko jest mało czasu dzwoń,dzwoń :zly: aż szału można dostać

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#27

Post autor: Ania » (pn) 07 maja 2007, 23:39

Na kulturze przynajmniej raz na 2 miechy trafi się jednak fajny film... :x
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#28

Post autor: Poland » (wt) 08 maja 2007, 6:38

Co do dostępności oto odpowiedz na pytanie wyżej :
:KLIK: .
Ciekawe czy program trafi do naziemnych cyfrowych np: w Wiśle
Poland - Aktywnie najlepszy

Awatar użytkownika
looser106
Nie ma spustu
Posty: 760
Rejestracja: (śr) 18 paź 2006, 15:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#29

Post autor: looser106 » (czw) 17 maja 2007, 8:01

Na TVP Historia powinni pokazywac dawne programy TVP - to by była Historia!
"Bo prawda jak mówią jest bardzo banalna
Głowy pustoszy komuna mentalna"

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#30

Post autor: Poland » (ndz) 24 cze 2007, 7:33

Od jutra TVP Historia będzie nadawać wreszcie na normalnych porach (od 10 do 0 w dni powszednie i od 8 do 0 w weekendy)
I co wy na to ??
Poland - Aktywnie najlepszy

ODPOWIEDZ