Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

TVP Historia

Dyskusje o obecnych, a także byłych i planowanych kanałach tematycznych TVP
tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#31

Post autor: tobi » (pt) 04 kwie 2008, 16:16

czy ktoś może mi powiedzieć, czy p. Krzysztof Kłopotowski prowadzi obecnie jakiś program na TVP Historia? Podobno był program jakiś Historia i Kino, ale to było na jesieni 2007.

PS. pomijam Kinematograf nadawany najwcześn. ok 1 w nocy z niedz na poniedziałek, a ostatnio nadany o 3.20. Ktoś to ogląda, czy już tylko widzowie nagrywaja?

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#32

Post autor: tobi » (czw) 01 maja 2008, 8:55

kanał obchodzi podobno rok istnienia :smiech:

Jego forma, dystrybucja etc. pokazują, kto rządzi TVP. Przykład jak nie powinno się robić kanału tematycznego. Kanał jest nudny i siedzą w nim tacy ludzie jak Ziemkiewicz głosząc swoje poglądy w ponad półgodzinnych programach. Nudnie, nieciekawie przedstawiana historia. Pomijając już brak najmniejszych prób prezentowania obiektywizmu.

Nie chcę powiedzieć, że kanał TVN-u, Discovery TVN Historia jest lepszy, ale choćby jeśli chodzi o oprawę, promowanie kanału i jakość produkcji tego kanału jest on o niebo lepszy. TVN pokazuje, że historia nie musi być zakurzona, trudna i nieciekawa. Włączając TVP Historia zniechęca mnie ten kanał przydługimi nudnymi pogawędami siwych bądź łysych Panów w przetłuszczonych brudnych okularach :shock:
http://mediafm.net/telewizja/15240,TVP- ... dziny.html


--------------
APELUJĘ O WYODRĘBNIENIE NA FORUM OSOBNYCH DZIAŁóW DLA KANAŁÓW TEMATYCZNYCH TVP jak TVP Kultura, TVP Historia. UMOŻLIWI TO ZAKŁADANIE TEMATÓW dot. PROGRAMÓW TYCH KANAŁÓW.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#33

Post autor: doktorfaustus1 » (czw) 01 maja 2008, 10:54

TVP Historia prezentuje wypaczony obraz przeszłości i teraźniejszości - obraz tworzony przez panów Kaczyńskiego, Macierewicza i innych głuptasów z PiS.
Historia może być naprawdę ciekawa, ale chyba nie warto katować widzów Pietrzakiem i straszyć III RP. Oni mają tyle możliwości, ale widocznie najważniejsza jest dla nich ideologia.

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#34

Post autor: tobi » (czw) 01 maja 2008, 13:59

zgadzam się z merytoryczną argumentacją przedmówcy. Szczerze żałuję, że nie jestem już posiadaczem kanały Discovery TVN Historia, ale może za jakiś czas trafi on do kablówek, a przynajmniej do mojej :D
TVP miała też wprowadzić nowe kanały tematyczne, TVP FILM i TVP Rozrywka- co z nimi? Stworzyli ten kanał Historia i wyświetlają swoje archiwa, a wcześniej Kultura i tyle? No ok, jeszcze INFO po przeróbkach TVP3.

Awatar użytkownika
TinkiWinki
Przyjaciel
Posty: 1584
Rejestracja: (ndz) 17 cze 2007, 23:19

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#35

Post autor: TinkiWinki » (ndz) 04 maja 2008, 14:14

Nie tak dawno Pietrzak w Superstacji z dumą podkreslał jak to telewizje go nie lubią. Niezależnie kto rządził TVP nigdy nie puszczano tam jego "twórczości". A tu proszę, znalazł swoje miesjce w TVP Historia :D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A co to za śliczny chłopiec? :x
Obrazek Obrazek
ʎuuɥoɾ s,ǝɹǝɥ
Jestem osobom żartobliwom ... a co do kobiet i mężczyzn ... ja lubię po prostu ludzi. A to że żartuję to po prostu dlatego żebyśmy wszyscy smutni nie chodzili ...

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#36

Post autor: doktorfaustus1 » (ndz) 04 maja 2008, 14:24

Michał Bajor?
Pietrzak przez bardzo długi czas był ulubieńcem PZPR. Szkoda, że teraz zapomina o pewnych fragmentach własnej przeszłości.

Awatar użytkownika
TinkiWinki
Przyjaciel
Posty: 1584
Rejestracja: (ndz) 17 cze 2007, 23:19

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#37

Post autor: TinkiWinki » (wt) 06 maja 2008, 19:06

Pietrzak odkąd pamiętam cały czas opowiada te same dowcipy :D I odkąd pamięta głównie on się z nich śmieje :x

TVP Historia się rozwija
TVP Historia wprowadzi do ramówki zagraniczne seriale i filmy fabularne.

TVP Historia zakupiła kilka pakietów zagranicznych filmów fabularnych i dokumentalnych, głównie włoskich (RAI), amerykańskich i kanadyjskich - mówi nam Artur Dmochowski, dyrektor kanału.

TVP Historia pokaże niebawem takie produkcje jak choćby: "Opus Dei", "Kod da Vinci", "Judaizm - historia judaizmu", "Giovanni Falcone” i "Wiosna Michała Anioła".

Kanał wyemituje także kolejne odcinki cyklu "Historie Normana Daviesa". - Profesor mówić w nich będzie o dziejach Polski, Europy i świata - tłumaczy Dmochowski, który jest gospodarzem cyklu.
http://www.medialink.pl/artykul/775,,group4
ʎuuɥoɾ s,ǝɹǝɥ
Jestem osobom żartobliwom ... a co do kobiet i mężczyzn ... ja lubię po prostu ludzi. A to że żartuję to po prostu dlatego żebyśmy wszyscy smutni nie chodzili ...

Awatar użytkownika
TinkiWinki
Przyjaciel
Posty: 1584
Rejestracja: (ndz) 17 cze 2007, 23:19

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#38

Post autor: TinkiWinki » (pt) 09 maja 2008, 21:17

Wielki człowiek :x Tak wielki że wypełnia chyba większośc ramówki tego kanału :D Co przełacze to albo on albo Pietrzak :D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ʎuuɥoɾ s,ǝɹǝɥ
Jestem osobom żartobliwom ... a co do kobiet i mężczyzn ... ja lubię po prostu ludzi. A to że żartuję to po prostu dlatego żebyśmy wszyscy smutni nie chodzili ...

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#39

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 10 maja 2008, 12:49

To pan Semka zna się również na historii? Myślałem, że jest specem od braci Gąsiorków :x
Tinki zgadłem z tym Bajorem?

Awatar użytkownika
TinkiWinki
Przyjaciel
Posty: 1584
Rejestracja: (ndz) 17 cze 2007, 23:19

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#40

Post autor: TinkiWinki » (sob) 10 maja 2008, 21:25

No oczywiście że on. Taki rudzielec w Polsce jest tylko jeden :D Majka Jeżowska od razu zaczęła tłumaczyć że wtedy każdy artysta który chciał istnieć na polskiej scenie, musiał tam wystąpić.
ʎuuɥoɾ s,ǝɹǝɥ
Jestem osobom żartobliwom ... a co do kobiet i mężczyzn ... ja lubię po prostu ludzi. A to że żartuję to po prostu dlatego żebyśmy wszyscy smutni nie chodzili ...

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#41

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 10 maja 2008, 22:03

W dodatku był mały i to nie on decydował. Proste.
Jednak najlepsze w tym wszytskim jest to, że osoby które pełnymi garściami czerpały z poprzedniego systemu teraz ubierają się w piórka sprawiedlwicyh, pokrzywdzonych przez PRL i jeszcze śmią oceniać innych.

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#42

Post autor: tobi » (śr) 14 maja 2008, 0:07

to HANBA że takie politykierstwo, ba- propaganda! jest robiona za abonament.
I kanał jest w mojej kablówce! Już bym wolał Discovery TVN Historia, przynajmniej oprawa i jakość byłaby bardziej...dzisiejsza. A treść bardziej dla młodych, a nie emerytów popierających pewne poglądy polityczne.

Awatar użytkownika
TinkiWinki
Przyjaciel
Posty: 1584
Rejestracja: (ndz) 17 cze 2007, 23:19

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#43

Post autor: TinkiWinki » (czw) 05 lut 2009, 18:51

Całkiem nieźle sobie radzą kanały tematyczne TVP
Przybywa widzów tematycznych kanałów TVP

Z miesiąca na miesiąc rosnie widownia tematycznych kanałów Telewizji Polskiej. Z danych za styczeń 2009 roku przedstawionych przez nadawcę wynika, że największą popularnością wśród widzów cieszy się TVP Kultura.
Według danych TNS OBOP, średnia miesięczna widownia TVP Historia w styczniu 2009 roku była największa od początku istnienia kanału - 3,8 tys. widzów. Zdaniem dyrektora TVP Historia widzów przyciąga coraz bardziej atrakcyjny program.

- Stale poszerzamy naszą ofertę programową na przykład o atrakcyjne seriale i filmy. Myślę, że hitem najbliższych tygodni będą znakomite filmy z serii BBC "Timewatch" przedstawiające intrygujące i niewyjaśnione wydarzenia od wojny o Falklandy, poprzez tajemnice kamiennych kręgów Stonehenge, po zakulisowe życie Beatlesów - mówi Artur Dmochowski, szef TVP Historia

Zainteresowaniem widzów cieszą się również inne kanały tematyczne telewizji publicznej. TVP Kultura przyciągnęła przed telewizory w styczniu 2009 r. średnio 14,3 tys. widzów w grupie 4+. Jest to najlepszy wynik dla stacji od jej powstania (kwiecień 2005). W grupie 16-49 widownia wyniosła średnio 6,5 tys. widzów.

Z danych Działu Strategii Marketingowej Biura Marketingu i Promocji wynika, że TVP Sport obejrzało w styczniu średnio 4,7 tys. widzów w grupie 4+ i 2,3 tys. w grupie 16-49. Była to druga najlepsza miesięczna oglądalność dla stacji od jej powstania.

http://media2.pl/media/47073-przybywa-w ... w-tvp.html
Będą wybielać albo raczej oczerniać Czterech pancernych
ObrazekObrazek
ʎuuɥoɾ s,ǝɹǝɥ
Jestem osobom żartobliwom ... a co do kobiet i mężczyzn ... ja lubię po prostu ludzi. A to że żartuję to po prostu dlatego żebyśmy wszyscy smutni nie chodzili ...

Awatar użytkownika
looser106
Nie ma spustu
Posty: 760
Rejestracja: (śr) 18 paź 2006, 15:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#44

Post autor: looser106 » (czw) 05 lut 2009, 19:56

Oczerniają, wiem bo oglądałem ten "komentarz". Propaganda vs. propaganda
"Bo prawda jak mówią jest bardzo banalna
Głowy pustoszy komuna mentalna"

Haello
Popisał/a już trochę
Posty: 416
Rejestracja: (czw) 25 gru 2008, 17:40
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Łódź
Lokalizacja: Buczaczo
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#45

Post autor: Haello » (pt) 06 lut 2009, 17:37

No niestety, ale tak to jest jak mądrzy ludzie na polityków nie chcą iść, a dają ten obowiązek baranom.
http://www.youtube.com/user/Haello07 Wchodźcie i oglądajcie!

ODPOWIEDZ