Strona 1 z 1

TVP Film

: (pt) 14 kwie 2006, 15:45
autor: Grzesioo
Wniosek o koncesję dla TVP FILM

13 kwietnia Zarząd Telewizji Polskiej wystąpił do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o przyznanie koncesji dla kolejnego kanału tematycznego telewizji publicznej – TVP FILM.

Powołanie kanału TVP FILM jest jednym z istotnych elementów działalności misyjnej nadawcy publicznego. TVP FILM to propozycja nowego kanału filmowego prezentującego najwybitniejsze i najciekawsze pozycje w dorobku TVP jako głównego producenta filmów fabularnych i dokumentalnych, wspierającego młode polskie kino i promującego filmowe debiuty, miejsca telewizyjnych premier dla polskiej produkcji filmowej, zarówno fabularnej, dokumentalnej jak i krótkometrażowej z ofertą programową opartą w większości o kino rodzime.

W nowym kanale mają być również emitowane interesujące filmy z całego świata, dostępne dotychczas tylko dla wąskiego grona widzów na festiwalach i specjalnych przeglądach, obrazy najciekawszych twórców światowych kinematografii, międzynarodowe debiuty filmowe, dzieła mistrzów i kino kultowe.

TVP chce by kanał był dostępny w sieciach kablowych i na platformach cyfrowych. Byłby to 4 kanał tematyczny TVP. Na razie nadaje TVP Kultura, a dwa inne – TVP Sport i TVP Rozrywka czekają na przyznanie koncesji przez KRRiT.
Źródło

: (pn) 17 kwie 2006, 23:07
autor: enki1975
Jest to kolejny po kulturze program na ktory my podatnicy bedziemy musieli dac kase a jakosc tego programu bedzie zblizona do Kino pl tzn filmy 3 klasy :evil:

: (wt) 18 kwie 2006, 10:34
autor: doktorfaustus1
Enki nie przesadzaj - Kino.pl ma swój specyficzny charakter i skierowane jest do specjalnej grupy widzów. Bardzo lubię ich propozycje - niestety nie mamtego kanału w kablówce i musze prosić znajomych o nagranie. Z założenia nadają stare, klasyczne filmy i bardzo wartościowe dokumenty. Nie wiem czy wiesz, ale znaczna część z tcyh filmów jest obowiązkową "lekturą" dla studentów filmoznastwa. Chcesz marne filmy III klasy - włącz sobie AXN lub HBO - ja dziękuję z atakie kino.

: (wt) 18 kwie 2006, 12:57
autor: doktorfaustus1
1) Kanał z regionu? tak, ale pod warunkiem, że nie bedzie nadawał seriali, filmów, programów o motoryzacji i gotowaniu. Wszystkie ośrodki TVP3 powinny w lokalnych pasmach nadawać coś na kształt "otwartego studia" - jak DDTVN, KczH czy Pytanie na śniadanie - coś np między 17 a 17.30 oraz 18.30 a 19.30 - otwarte studio z prezentreami, rozmowy z widzami, gośćmi w studiu o sprawach ważnych dla regionu. Jakis program o poszukiwaniu pracy, kulturze, życiu etc. Po jaką cholerę mają robić program kulinarny (np taki nadaje Łódź) lub magazyn turystyczny o podróżach po Europie...Niestety jeszcze kilka lat temu w ramach tzw autonomii ośrodki TVP3 puszczały seriale lub dawały programy TVP1. Szkoda słów... Za taką "autonomię" zamknąłbym ich w dyby.
2) Kanał dla dzieci? czemu nei - ale zamiast ogłupiajacych kreskówek (jak CN czy Fox Kids) prawdziwe programy dla dzieci - coś na kształt Ciuchci, Tik taka etc Uzupelniane bajkami, filmami, programami popularnonaukowymi dla młodych widzów.
3) Ze sportem masz rację - po cholerę... Z informacyjnym też - już od kilku lat mówią o przebudowie TVP3 (tylko informacja i publicystka z oknami dla regionów) ale kończy się na gadaniu.
4) TVP film ma opierać się na produkcjach TVP - uwierz mają tego sporo - filmy i seriale produkowane od około 1961 r. Część z nich to klasyka. Na amerykańskie kino raczej ich nie będzie stać. W dodatku jest już przesyt amerykańskim kinem. Np wolę Europę Europę.

: (wt) 18 kwie 2006, 15:15
autor: Grzesioo
TVP Film napewno nie będzie nadawał nowości bo TVP na to nie stać. Oprócz swoich produkcji mogą jeszcze pokazać filmy TV publicznych z całej Europy.
Wspominacie po co kolejny kanał filmowy. Jesli będą pokazywane tam filmy "ambitne" to napewno chętniej przełącze na taki kanał niż np. na Polsat na którym po raz któryś lecą Sami swoi czy TVN gdzie znów dają Park jurajski.

: (wt) 18 kwie 2006, 23:32
autor: enki1975
Faustusie ja tez lubie ogladac Kino pl szczegolnie filmy z lat 50 oraz kronike filmowa i mimo ze wiekszosc tych filmow to taka 3 liga to tak jak napisales niektore pozycje sa warte obejrzenia .Tylko trzeba zadac pytanie skoro TVP Film nadawny bedzie w sieciach kablowych tak jak Kino pl i nadawac bedzie takie same filmy jak Kino pl to po jakiego czorta ma ta telewizja powstawac .Misja telewizji publicznej polega na tym ze ma docierac do wszystkich do kogo dotrze taka telewizja :? skonczy sie tak jak z TVP Kultura niby jest a malo kto ja widzial :?

: (śr) 19 kwie 2006, 12:59
autor: Martin
Ja w Kino PL lubię oglądać Kronikę Filmową. Patrzę, która jest merytorycznie lepsza. Ta nowa- Kronika Filmowa TVN24, czy stara za czasów PRLu. Narazie uważam, że idą łeb w łeb. Chociaż to moje subiektywne zdanie, bo lubię tego lektora co czyta Kronice Filmowej TVN24. :smile:

: (czw) 20 kwie 2006, 23:38
autor: Biedny Milioner
Osobiście jakoś nie podchodzi mi projekt TVP Film. Zwłaszcza że ma być on kodowany. A to byłyby już kpiny ze strony TVP.

: (ndz) 17 wrz 2006, 14:46
autor: Grzesioo
TVP Film

Premiera TVP Film planowana jest na kwiecień 2007 roku. Kanał będzie prezentował najciekawsze filmy fabularne i dokumentalne znajdujące się w zasobach TVP. - Część z tych pozycji będzie z pewnością dla widowni i krytyków odkryciem - mówi szef TVP Film Jerzy Kapuściński (dotychczas zastępca dyrektora TVP Kultura). Kanał będzie nadawał 20 godzin dziennie.

- Będziemy starali się wchodzić w koprodukcje niskobudżetowych polskich filmów fabularnych i dokumentalnych - dodaje Kapuściński. - Planujemy kontynuację projektów realizowanych wcześniej przez TVP Kultura, dzięki którym debiutanci zyskali szansę realizacji pierwszych filmów. Są to "30 minut", "Pierwszy dokument" i cykl "Polska - Rosja". Zamierzamy też produkować autorskie programy i magazyny o sztuce filmowej.


Na pytanie o planowany budżet Kapuściński odpowiada tak jak dyrektorzy innych kanałów: - Jeszcze nie wiadomo. Budżet zostanie określony po wycenie ramówki, nad którą obecnie pracujemy.
Źródło

: (czw) 22 lut 2007, 20:29
autor: viper
Proszę nie mylić pana Jerzego Kapuścińskiego z nieżyjącym już pisarzem Ryszardem Kapuścińskim !

: (śr) 11 lip 2007, 11:15
autor: Poland
Kanał żeby dostać koncesje będzie musiał nadawać wyspecjalizowany program pomiędzy 6 a 23 - tak mowi KRRiTV

: (czw) 02 gru 2010, 12:23
autor: Poland
Przepraszam że nieco pobudzam ten temat pisząc post pod postem ale według informacji Media 2 zebranych tydzień temu ten kanał może jednak się już niedługo czyli w przyszłym roku pojawić. Mam nadzieje że plany stacji zapowiedziane w 2006 roku pod tym linkiem : http://www.filmweb.pl/news/TVP+Film+świ ... dobę-31622 zostaną podtrzymane i wkrótce zobaczymy ciekawą stację filmową.

: (sob) 11 gru 2010, 19:40
autor: Dawid_sc51
Po co nam koeljny tematyczny kanał. Nie wiem. Niech może wogóle zlikwidują TVP1 i TVP2 i wsadzą wszystko do tematycznych. :mur: