Strona 1 z 75

TVP Info - dyskusja ogólna

: (wt) 19 gru 2006, 19:14
autor: viper
Pewne jest, że na gruzach TVP 3 powstanie kanał TVP Info, jednak nie wiadomo, czy zmieni się jego oprawa - zarówno graficzna, jak i muzyczna. I czy logotyp kanału będzie nadal zielony, czy może zmienią na ciemny granat (jak belki w Kurierze).

Jeśli chodzi o oprawę muzyczną: niech skomponuje ją Maciej Zieliński ("Kryminalni", "Co z tą Polską?"), to będzie taka w stylu CNN.

: (wt) 19 gru 2006, 19:25
autor: Poland
Jestem jak najbardziej za ! Ciekawi mnie to czy TVP Info będzie nadawać 24h ?

: (wt) 19 gru 2006, 19:31
autor: doktorfaustus1
Może już niedługo uda się nam coś dowiedzieć na ten temat. TVP info na pewno będzie miało nowe czołówki, studio etc. Ale czy ramówka pomostwa TVP3 trudno już powiedzieć. Według zapowiedzi z przetargowej strony TVP trwa właśnie gruntowny remont 3 piętra gmachu przy Pl. Powstańców Warszawy. Być może własnie tam będzie newsroom i studio. Ale czy uda się im na 1 stycznia? Wątpie...

: (pt) 22 gru 2006, 17:29
autor: looser106
To TVP 3 Zniknie wogóle? To co się stanie z ośrodkami regionalnymi?

: (pt) 22 gru 2006, 18:47
autor: doktorfaustus1
Ehhh a innych postów to już nie łaska czytać? A czemu ma zniknąć? Ośrodki będa produkowaly tyle co dzisiaj - a więc dla regionalnych pasm...

: (pt) 29 gru 2006, 22:26
autor: viper
TVP poinformowała (i napisano to również tutaj), że w czołówkach Kurierów będzie więcej czerni i czerwieni. Prawie jak BBC World. Ciekawe, jaki będzie w takiej sytuacji logotyp kanału Info.

: (sob) 30 gru 2006, 8:27
autor: Poland
Pewnie tak samo jak Kuriera albo zostanie zielony bo czarny ma TVP Kultura a czerwony TVP Polonia

: (sob) 30 gru 2006, 11:33
autor: kuba_lodz
Albo będzie bordo... Ale wtedy byłaby to kompletna kopia BBC. A może te kanały nawiążą współpracę?

: (sob) 30 gru 2006, 12:40
autor: doktorfaustus1
Większość programów informacyjnych nawiązuje swoją kolorystyką do BBC World. Np nawet w pewnym momencie Wiadomości TVP1 (za czasów Leny Bretes) miały bardzo podobną kolorystykę.

: (sob) 30 gru 2006, 15:39
autor: Poland
Masz na myśli pomarańczowe Wiadomości z okresu od 2003 do 2005 ?
Dziś nawet"niebieska"Panorama (i częściowo Teleekspress)bierze wzorce z BBC World (grafika)

: (pn) 01 sty 2007, 13:06
autor: looser106
Oni mają ładną grafikę, my im zazdrościmy. Pewnie nasi od programów informacyjnych myślą, że jak będą miec podobną grafikę, to bedą może tak samo dobrym programem informacyjnym.
PS. Sorry Faustusus, ale niekoniecznie mi sie chce czytac wszystkie posty na tym forum. Ja poprostu jestem reprezentantem pokolenia giertycha. Jestem leń i mi wszystko muszą wykłdac kawe na ławe :]

: (czw) 22 lut 2007, 21:05
autor: viper
W dzisiejszym "Dzienniku" jest artykuł o wojnie między TVN24 a powstającym właśnie TVP Info.
Wojna na informacje
TVN24 kontra Telewizja Polska. Zaczyna się wyjątkowo zaciekła bitwa o widza

Ten rok będzie dla telewizji wyjątkowy. Latem startuje TVP Info. We wrześniu TVN, zachęcona sukcesem stacji TVN24, uruchamia kanał biznesowy. Kto wygra ten bój na informacje? Telewizja publiczna, choć dysponuje ośrodkami regionalnymi, szanse ma raczej niewielkie.

W budynku TVP przy pl. Powstańców Warszawy trwa budowa nowoczesnego newsroomu, podobnego do tego, którym dysponuje TVN24. Ma być gotowy w maju. W ostatnich miesiącach do pracy przyjęto tam ponad 30 osób, m.in. z Polsatu, Polskiego Radia, a także młodych dziennikarzy wyłonionych z konkursu.

Nietrudno oprzeć się jednak wrażeniu, że TVP Info jest cały czas krok za konkurencją. Nie ma wciąż gwiazd na miarę Justyny Pochanke czy Bogdana Rymanowskiego. Szefostwo Agencji Informacji TVP prowadziło rozmowy z gwiazdami konkurencyjnych stacji, ale nie przyniosły one rezultatu. Tomasz Lis, członek zarządu Polsatu, wyznał, że prawie każdy z jego czołowych reporterów dostał propozycję z telewizji publicznej, ale nikt jej nie przyjął.

Wiadomo na razie, że nowy kanał wystartuje latem tego roku. Do tego czasu dziennikarze muszą nauczyć się pracować na nowym cyfrowym sprzęcie. Czy to jednak wystarczy, aby stanąć do rywalizacji z TVN24, telewizją, która do walki o widza stanęła 5 lat temu?

Telewizja publiczna ma dwa atuty, których brak konkurencji. TVP Info zasięgiem pokryje prawie aż 90 proc. kraju, podczas gdy TVN24 dociera do widzów tylko za pośrednictwem kablówek i platform cyfrowych. Poza tym Telewizja Polska dysponuje 16 ośrodkami regionalnymi, a w każdym sporą grupą dziennikarzy, kamerzystów itd.

- TVP ma techniczną przewagę, ale jest upolityczniona, a przez to nie potrafi odpowiednio wykorzystać swoich zasobów - komentuje Jakub Benke, ekspert rynku medialnego.

- Telewizja publiczna straciła swoją szansę, kanał informacyjny miał powstać już kilka lat temu. Teraz startuje z opóźnieniem. A na rynku rządzi zasada: kto pierwszy, ten lepszy - mówi Krystyna Doktorowicz, medioznawca z Uniwersytetu Śląskiego.

Będzie trudno, zwłaszcza że TVN nie osiada na laurach i szykuje kolejne niespodzianki. 19 marca rusza nowy serwis informacyjny będący formą internetowej wersji kanału TVN24. TVN24.pl ma żyć wyłącznie informacją, pokazywać wszystko, co właśnie dzieje się w kraju i na świecie. Prawie 40-osobowa redakcja serwisu TVN24.pl pod kierownictwem Kuby Sufina, byłego szefa "Panoramy", pracuje już na zmiany przez całą dobę. To odrębna w stosunku do TVN24 redakcja, która nie tylko będzie zamieszczać w internecie materiały przygotowane przez reporterów telewizyjnych, ale też tworzyć własne. - Pojawią się nawet materiały nagrane telefonem komórkowym, których na wizji, z powodu ograniczeń technicznych, nie można by odtworzyć - zapowiada Łukasz Wejchert, wiceprezes zarządu TVN SA i prezes portalu Onet.pl.

To nie koniec informacyjnej ofensywy TVN. Do końca września ma ruszyć odrębny kanał biznesowy.

: (ndz) 25 lut 2007, 17:07
autor: Poland
Według mnie na antenę powinny wrócić większość dawnych programów publicystycznych TVP3 - zrobiłem sobie nawet taką "swoją'pomostową ramówkę dla TVP3

: (ndz) 25 lut 2007, 19:52
autor: kurosawa
Lepiej nam jej nie pokazuj, bo i po co? Nudzi ci się i nie masz co przed kompem robić? Takie ramóweczki to i tak nie zostaną przez nikogo wa żnego zauwazone.

: (pn) 26 lut 2007, 7:27
autor: Poland
I z tej "mojej"ramówki wynika że w TVP3 może być więcej publicystyki :) Dlatego że przesunąłem Kuriery na pełną