Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Wydzielenie się TVP Info od Ośrodków Regionalnych

Wiesz więcej. Kanał informacyjny TVP. Serwisy informacyjne co pół godziny, rozmowy, analizy, komentarze.
Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

Wydzielenie się TVP Info od Ośrodków Regionalnych

#1

Post autor: Poland » (pt) 07 wrz 2012, 15:40

TVP złożyła wniosek o koncesję satelitarną dla TVP Info - podał Presserwis. To przygotowania do rozdzielenia kanału informacyjnego od pasm regionalnych, co ma nastąpić po wyłączeniu analogu. Początkowo będą jednak funkcjonować dwie wersje TVP Info (z okienkami regionalnymi, jak dotychczas i nowa wersja - bez żadnych okienek lokalnych).

Co więc myślicie o tym najnowszym pomyśle TVP ? Moim zdaniem ten pomysł jest możliwy do zrealizowania od razu bo TVP Warszawa w ramach TVP Info na satelicie jest w sumie nie potrzebna. Potem to wydzielanie mogłoby toczyć się wraz z etapowym wyłączaniem analogu na korzyść DVB-T a więc już od listopada tego roku :)
Ostatnio zmieniony (pt) 07 wrz 2012, 16:13 przez Poland, łącznie zmieniany 2 razy.
Poland - Aktywnie najlepszy

Trzeciak
Master user
Posty: 2483
Rejestracja: (śr) 20 lip 2011, 20:25

Re: Wydzielenie się TVP Info od Ośrodków Regionalnych

#2

Post autor: Trzeciak » (pt) 07 wrz 2012, 15:53

Ma się to stać z całkowitym wyłączeniem sygnału analogowego, czyli do 31 lipca 2013 roku.

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wydzielenie się TVP Info od Ośrodków Regionalnych

#3

Post autor: janekpogwad » (pt) 07 wrz 2012, 16:14

Jestem jak najbardziej za rozdziałem TVP Info od regionów, tylko, żeby potem "w ramach oszczędności" regiony nie zniknęły. A tu pewności po obecnym zarządzie nie mam.

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

Re: Wydzielenie się TVP Info od Ośrodków Regionalnych

#4

Post autor: Poland » (pt) 07 wrz 2012, 16:19

@Trzeciak Ja myślałem że mogliby to w sumie zrobić już od listopada tego roku wraz z wyłączeniem analogu. Całość zaś miałaby miejsce na przykład na MUX1 w miejscu TVP1 HD co wiązało by się oczywiście z powrotem TVP1 SD do tego multipleksu.
Poland - Aktywnie najlepszy

Haello
Popisał/a już trochę
Posty: 416
Rejestracja: (czw) 25 gru 2008, 17:40
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Łódź
Lokalizacja: Buczaczo
Kontakt:

Re: Wydzielenie się TVP Info od Ośrodków Regionalnych

#5

Post autor: Haello » (pt) 07 wrz 2012, 20:53

janekpogwad pisze:Jestem jak najbardziej za rozdziałem TVP Info od regionów, tylko, żeby potem "w ramach oszczędności" regiony nie zniknęły. A tu pewności po obecnym zarządzie nie mam.
Mam podobne zdanie... regiony są jak najbardziej potrzebne, a dobrze zagospodarowane mogą gwarantować pewne dochody, bo bądź co bądź, ale ludzie lubią wiedzieć co się dzieje za miedzą i tu przytoczę przykład dwóch mediów w Łasku (samo miasto prawie 20-tyś ludzi, okolice drugie tyle)- gazety "Mój Łask" oraz serwisu internetowego "Łask Online". Wielu ludzi regularnie to czyta i się dziwi że tyle się w takim małym mieście dzieje, a interes (pomimo że na początku ciężko bywało) to się rozkręca.

Więc strzałem w stopę byłoby likwidować ośrodki regionalne, które kiedyś to właśnie one napędzały główną antenę (aczkolwiek czasy się zmieniły).
http://www.youtube.com/user/Haello07 Wchodźcie i oglądajcie!

Kasztelan
Nie ma spustu
Posty: 868
Rejestracja: (śr) 13 sie 2008, 10:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa

Re: Wydzielenie się TVP Info od Ośrodków Regionalnych

#6

Post autor: Kasztelan » (sob) 08 wrz 2012, 10:57

Cieszę się że wreszcie ktoś poszedł po rozum do głowy. Bardzo częste są sytuacje, kiedy w TVP Info nie mogą być wyemitowane w całości programy lokalne bo właśnie odbywa się ważna transmisja. Jest jednak pewien problem. Już teraz ośrodki mają problemy z wypełnieniem czasu antenowego. TVP Warszawa od 19.25 do 20.00 w dni powszednie nadaje telezakupy, większa część ośrodków nadawała lub nadaje odgrzewane wiele razy seriale z pozostałych anten, kilka oddziałów puszcza od dłuższego czasu nagrane kilka lat temu dla TVP Bydgoszcz programy językowe. A co będzie jeśli dostaną całą antenę dla siebie? Może lepiej rozważyć koncepcję telewizji metropolitalnej.
d. YT:bartusgo

michael112
Chipsy przyszły
Posty: 18
Rejestracja: (sob) 21 sie 2010, 18:30

Re: Wydzielenie się TVP Info od Ośrodków Regionalnych

#7

Post autor: michael112 » (sob) 20 paź 2012, 19:45

YT:bartusgo pisze:Jest jednak pewien problem. Już teraz ośrodki mają problemy z wypełnieniem czasu antenowego.
To raczej powód, żebyśmy szukali innego pomysłu na zagospodarowanie pasma wspólnego ośrodków regionalnych aniżeli rezygnować z wydzielenia TVP Info.
Dla mnie było to oczywiste od początku istnienia kanału, że po wyłączeniu analogu będzie funkcjonował jako osobny kanał. Dziś traci on najlepszy czas antenowy z powodu regionów. Przez te trzy godziny ani nie ma serwisów, a i są kłopoty w przypadku relacji z wydarzeń. Ostatnio już dawno TVP Info prawie nigdy nie zabiera pasma regionalnego. Czasem puszcza swój program satelitarnie, pozostawiając regionom nadajniki naziemne. Najczęściej jednak przerywa transmisję punkt 17.
Jeśli chodzi o pasmo ośrodków, proponuję "TVP Retro" codziennie od 10:00 do 16:00 i po 22:00 (ewentualnie po 22:30, jeżeli wcześniejsze zakończenie emisji będzie budziło protesty). Resztę czasu kształtowałyby ośrodki regionalne. Jeżeli mają kłopoty z wypełnieniem całości, to mogłyby korzystać z zasobów TVP poszerzając zasoby archiwaliów na swojej antenie. W ten sposób zapewniamy widzom płynne przejście między programami archiwalnymi a regionalnymi i dajemy ośrodkom większą swobodę.
Nie ma sensu wstawiać sensownego kanału jako pasmo wspólne ośrodków, ponieważ skończy się to tak jak z TVP Info: będziemy narzekać na zbyt mały czas antenowy tegoż.

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

Re: Wydzielenie się TVP Info od Ośrodków Regionalnych

#8

Post autor: Poland » (pt) 08 lut 2013, 9:51

Tymczasem chyba już decyzje zapadły bo jak informują na swoich fanpage'ach TVP Warszawa, TVP Kraków i TVP Szczecin emisja stacji pod roboczą nazwą TVP Regiony rozpocznie się w drugiej połowie roku (spekuluje datę pomiędzy 1 sierpnia a 6 października) a ilość programu lokalnego w nim wyniesie od uwaga 12 do...16 godzin dziennie. Oznacza to że na pasmo wspólne może przypadać od 8 do 12 godzin dziennie bo znając życie stacja będzie nadawać całodobowo. Obecnie dopinane są szczegóły programowe.
Moim zdaniem mogliby reaktywować "Telewizje Regionów" i "Telewizje Objazdową" a do ramówki przenieść wszelkie magazyny reporterów z TVP Info wraz z Telekurierem który teraz zostanie na antenie informacyjnej skrócony do 15 minut.
Poland - Aktywnie najlepszy

Wlocek369
Chipsy przyszły
Posty: 82
Rejestracja: (wt) 16 lis 2010, 11:38
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Bydgoszcz

#9

Post autor: Wlocek369 » (ndz) 19 maja 2013, 17:58

Można by było też wrócić o modelu z przełomu lat 90/00 względnie czas wolny który zostanie po wywaleniu czasu dla TVP Info przeznaczyć na programy archiwalne zarówno z programem własnego ośrodka jak i pozostałych ośrodków. Mogło by to być na zasadzie VOD.

brk
Przeciętniak
Posty: 170
Rejestracja: (pt) 31 paź 2008, 17:57
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Katowice
Lokalizacja: Katowice

Re: Wydzielenie się TVP Info od Ośrodków Regionalnych

#10

Post autor: brk » (czw) 23 maja 2013, 20:05


Zablokowany