Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Wieczorne seriale dokument. i programy w TVP Info - polecam

Wiesz więcej. Kanał informacyjny TVP. Serwisy informacyjne co pół godziny, rozmowy, analizy, komentarze.
Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Wieczorne seriale dokument. i programy w TVP Info - polecam

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: michal » (wt) 27 kwie 2010, 23:20

Polecam Wam filmy i seriale dokumentalne w TVP Info, które emitowane są późnym wieczorem (po 23:45) każdego dnia, a zwłaszcza w piątek, sobotę i niedzielę. Ja nie zawsze oglądam, ale się staram. Obejrzałem już dokumenty o Bairze, Chiracu, Sarkozym i wielu innych politykach. Wkrótce będzie o Helmucie Kohlu. W tym cyklu są także filmy o starych aktorach, noblistach, papieżach. Są to filmy w miarę nowe, z 2005 a nawet 2009 roku i naprawdę bardzo dobre. Kilka razy już powtarzali w tym cyklu "Królika po berlińsku".

Polecam Wam także stare polskie telenowele dokumentalne. W ostatnich miesiącach powtarzana była rewelacyjna "Ballada o lekkim zabarwieniu erotycznym" z 2003 i 2004 roku (wszystkie 22 odcinki). Część filmików jest zamieszczona na YT z premierowej emisji na TVP1. W Internecie odżyły dyskusje na ten temat, dyskutantów ciekawiło też co obecnie się dzieje u tych bohaterek. A na etapie naszych-klas, gron i goldenlinów wcale takie trudne nie było :P Po sukcesie powtórkowej "Ballady..." oczekiwałem niecierpliwie na powtórkę kolejnego cyklu. I się doczekałem. Będzie teraz powtarzana telenowela "Nieparzyści". Miała być już tydzień temu, ale nie wypadało pewnie tego puszczać z uwagi na kończąca się żałobę i przesunęli emisję o 14 dni. Ta telenowela też była emitowana w TVP1 - to opowieść o ludziach szukających miłości poprzez czaty, biura matrymonialne, chodząc po dyskotekach. Naprawdę zabawne i wciągające. Czekam na kolejne cykle powtórek tego typu seriali sprzed kilku lat jak np. "Serce z węgla" czy o czatujących internautach (niestety nie pamiętam tytułu, leciało to na TVP2), czy choćby "Lecznica pod św. Franciszkiem". Emisja w piątki o 23:45, soboty o 0:10 i niedziele o 23:15. Pierwszy odcinek "Nieparzystych" już w piątek 30 kwietnia o 23:45.

Czasami kiedy nie ma serialu cyklicznego można natrafić na prawdziwe perełki dokumentalne. Kilka tygodni temu już po zakończeniu "Ballady..." puszczono głośne "Dziewczyny z Szymanowa". Był też jeszcze w zeszłym roku film bodajże z 1990 roku o początkującym w Polsce ero-biznesie. Także bardzo ciekawy. Niestety czasem też puszczają filmy i jakichś pijakach, śmierdzielach i innych tego typu lebrach i wykolejeńcach. Pewnie takie filmy robi się najprościej, co widać też na YT.

I na koniec zostawiłem sobie program tv.nostalgia. Program emitowany jest w soboty o 23:20 już od kilkunastu tygodni. Jest naprawdę ciekawy. Prezentuje obszerne materiały archiwalne na dany temat. W zeszłym tygodniu gościem Edyty Lewandowskiej (bo ona prowadzi od miesiąca ten program, wcześniej prowadziła Anna Pawłowska) była Bożena Walter. Pokazano obszerne fragmenty programów, które tworzyła - Piosenki mojej babki mamy i moje, Studio 2, Czar Par, Camerata, Do trzech razy sztuka, 5-10-15, dokumenty i wiele innych. Program trwa długo, bo 50 minut, więc jest naprawdę sporo czasu na pokazanie tych fragmentów, a wszystko przeplatane jest dyskusją z gościem wśród starych kamer. Wcześniej były odcinki o Wiadomościach, o sondzie, o festiwalach w Opolu i Sopocie, o programie "Zrób to sam" Adama Słodowego, o Annie German. Na stronie TVP.pl jest kilka ostatnich odcinków. Niestety nie ma jeszcze ostatniego programu z Bożeną Walter

http://www.tvp.info/tv-nostalgia

Od kilku miesięcy późny weekendowy wieczór, jeżeli spędzam przy telewizorze, to właściwie zawsze z TVP Info.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Kasztelan
Nie ma spustu
Posty: 868
Rejestracja: (śr) 13 sie 2008, 10:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: Kasztelan » (śr) 28 kwie 2010, 9:30

Od kilku tygodni w sobotę i niedzielę w południe można zobaczyć ,,Kawalerię powietrzną''. Na YT jest dużo odcinków z pierwszej emisji na TVP2. Przypomnę, że to serial o tematyce wojskowej z końca lat 90. (Polska wchodziła do NATO) Można powspominać, jak to kiedyś w wojsku bywało...

Początek pierwszego odcinka: http://www.youtube.com/watch?v=htr_Z3g8Eh8
d. YT:bartusgo

ODPOWIEDZ