Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

INFO Serwis

Wiesz więcej. Kanał informacyjny TVP. Serwisy informacyjne co pół godziny, rozmowy, analizy, komentarze.
Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

INFO Serwis

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: Przemek » (sob) 02 sie 2008, 20:10

Tutaj będziemy przeprowadzać rozmowy o flagowym programie TVP INFO - Seriwsie informacyjnym :) Program prowadzi na zmianę osiem osób:
:arrow: Danuta Holecka
:arrow: Adrian Klarenbach
:arrow: Edyta Lewandowska
:arrow: Diana Rudnik
:arrow: Jarosław Lewandowski
:arrow: Małgorzata Żochowska
:arrow: Sławomir Siezieniewski
:arrow: Jacek Cholewiński

Wcześniej serwis prowadziła także Anna Żurek (kilka dni temu jeszcze), ale w materiałach do prasy nie ma jej nazwiska; oraz Agata Konarska - dawniej TV Polonia i Plus Minus, teraz chyba będzie prowadzić programy Biznesowe w TVP Info. Warto dodać, że po długiej nie obecności powróciła Diana Rudnik, która jak niespodziewanie się pojawiła (razem z K. Karnaszewską, R. Jasem i K. Molędą), tak niespodziewanie zniknęła.

Serwis otrzymał wczoraj nowy newsroom połączony ze studiem, wcześniej zajmował studio Kuriera - małe ciasne i brzydkie :D

Zdjęcia z dzisiejszego wydania o 13:30 (Prowadzi Jarosław Lewandowski)

Obrazek
Ostatnio zmieniony (sob) 26 wrz 2009, 19:55 przez Przemek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: Poland » (ndz) 03 sie 2008, 9:04

Według mnie trochę spaprali czołówkę serwisu. O studiu to ja się gdzie indziej wypowiem.
Poland - Aktywnie najlepszy

zielarz155
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 04 maja 2008, 13:20
Lokalizacja: Z takiego zadupia, że nawet nie będę pisał ;P
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: zielarz155 » (pn) 04 sie 2008, 11:40

Mi się ta nowa czołówka bardziej podoba. Mam takie jedno małe pytanko: czy ten balkon, z którego pokazują pogodę podczas Poranka TVP Info, to ten sam z którego pokazywano skrót pogody podczas Wiadomości w latach 1997-2001?? Mnie się wydaje, że tak, ale nie mam pewności.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: michal » (pn) 04 sie 2008, 12:22

zielarz155 pisze:z którego pokazywano skrót pogody podczas Wiadomości w latach 1997-2001??
Z tego balkonu od kilku lat jest cały czas pogoda w "Kawie czy herbacie" :)
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

zielarz155
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 04 maja 2008, 13:20
Lokalizacja: Z takiego zadupia, że nawet nie będę pisał ;P
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: zielarz155 » (pn) 04 sie 2008, 16:22

Ale mi chodzi czy to ten balkon z Wiadomości??

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: Przemek » (pn) 04 sie 2008, 21:11

Dziś o 20:00 w serwisie zadebiutowała Dagmara Prystacka z TVP Poznań. Niegdyś była jedną z głównych twarzy TV Biznes oraz prowadziła jakiś program ekonomiczny w TVP1.

Obrazek

Pozatym Agata Konarska prowadzi serwisy biznesowe w TVP Info ( a to duży błąd, bo w newsach się dobrze sprawdzała).

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: viper » (pn) 04 sie 2008, 21:16

Czyli mamy kolejny "desant" z Poznania oprócz Katarzyny Werner. Ciekawe, co dzieje się z Grzegorzem Chlastą - miał być jedną z twarzy Wiadomości.
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Kpc21
Coś z niego/niej będzie
Posty: 336
Rejestracja: (pt) 01 sie 2008, 17:22
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#8

Post autor: Kpc21 » (sob) 09 sie 2008, 14:26

Wczoraj gdy był wypadek kolejowy w Czechach zauważyłem że pasek z informacjami przewija się teraz w pionie (jak na Polsat News, TVN24). Ja wolałem poziomy - pionowy ma ograniczone miejsce przez co wiadomość jest często rozbita na kilka części (albo wychodzi za ekran co widziałem kilka razy na Polsat News) i w każdej powtarza się na początku słowo np. "pociąg". Wiadomości z kilku części spokojnie możnaby było ująć w jednym zdaniu.Ciekawe co na to poloniści :)

Poza tym napis PILNE wydaje mi się być za wielki - powinien być zwężony tak jak KRAJ czy ŚWIAT.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...

zielarz155
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 04 maja 2008, 13:20
Lokalizacja: Z takiego zadupia, że nawet nie będę pisał ;P
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#9

Post autor: zielarz155 » (sob) 09 sie 2008, 15:56

Już od kilku dni mają taki pasek, zerżnęli to z TVN24. Powinni ten pasek dać trochę wyżej, bo u mnie na telewizorze 29" jest w połowie ucięty, nie mówiąc o 14".

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

Re: Serwis Informacyjny TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#10

Post autor: tobi » (ndz) 10 sie 2008, 2:51

Przemek pisze:Tutaj będziemy przeprowadzać rozmowy o flagowym programie TVP INFO - Seriwsie informacyjnym :) Program prowadzi na zmianę osiem osób:
:arrow: Danuta Holecka
:arrow: Adrian Klarenbach
:arrow: Edyta Lewandowska
:arrow: Diana Rudnik
:arrow: Jarosław Lewandowski
:arrow: Małgorzata Żochowska
:arrow: Sławomir Siezieniewski
:arrow: Jacek Cholewiński

Wcześniej serwis prowadziła także Anna Żurek (kilka dni temu jeszcze), ale w materiałach do prasy nie ma jej nazwiska; oraz Agata Konarska - dawniej TV Polonia i Plus Minus, teraz chyba będzie prowadzić programy Biznesowe w TVP Info. Warto dodać, że po długiej nie obecności powróciła Diana Rudnik, która jak niespodziewanie się pojawiła (razem z K. Karnaszewską, R. Jasem i K. Molędą), tak niespodziewanie zniknęła.

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

Re: Serwis Informacyjny TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#11

Post autor: tobi » (ndz) 10 sie 2008, 2:54

Przemek pisze:Tutaj będziemy przeprowadzać rozmowy o flagowym programie TVP INFO - Seriwsie informacyjnym :) Program prowadzi na zmianę osiem osób:
:arrow: Danuta Holecka
:arrow: Adrian Klarenbach
:arrow: Edyta Lewandowska
:arrow: Diana Rudnik
:arrow: Jarosław Lewandowski
:arrow: Małgorzata Żochowska
:arrow: Sławomir Siezieniewski
:arrow: Jacek Cholewiński

Wcześniej serwis prowadziła także Anna Żurek (kilka dni temu jeszcze), ale w materiałach do prasy nie ma jej nazwiska; oraz Agata Konarska - dawniej TV Polonia i Plus Minus, teraz chyba będzie prowadzić programy Biznesowe w TVP Info. Warto dodać, że po długiej nie obecności powróciła Diana Rudnik, która jak niespodziewanie się pojawiła (razem z K. Karnaszewską, R. Jasem i K. Molędą), tak niespodziewanie zniknęła.

jeszcze była taka Pani blondynka, która z rok, dwa przyszła z ośrodka regionalnego TVP i była czołową prowadzącą Kurier. Ostatnio widziałem ją w biznesie TVP Info. Ma na imię na pewno Jolanta. Powinni ją przesunąc do newsów, tak jak Agatę Konarską, która jest najbardziej obyta z kamerą, najbardziej profesjonalną i doświadczoną prezenterką tv w całej TVP Info. A nie ma jej w serwisach już z pół roku, w biznesie jej też nie widziałem, nie sądze, że tam ona ma jakieś dyżury, widać, są one b.rzadko, skoro jej z tym programem nie kojarzę.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#12

Post autor: michal » (pn) 11 sie 2008, 7:52

Kpc21 pisze:Wczoraj gdy był wypadek kolejowy w Czechach zauważyłem że pasek z informacjami przewija się teraz w pionie (jak na Polsat News, TVN24).
Jeżeli chodzi o wypadek to oglądałem wszystko w iTVP. Serwis (transmisja) trwała non-stop od 12:27 do 16:15. Na samej antenie TVP Info musieli o tym zacząć mówić kilka/kilkanaście minut wcześniej. Podczas serwisu o 11:30 był cały czas czerwony pasek na ten temat, ale zdaniem nie wspomnieli. Podobnie było w Wiadomościach o 12:00 - ani słowa. W iTVP podzielono wspomnianą wyżej transmisję na trzy fragmenty (można było się w nią włączyć od 14:01 i od 15:30) choć nie było to jakoś odseparowane w treści programu. Transmisja zakończyła się o 16:15, bo był czas na Rozmowę dnia. A potem dalej o 16:30 juz nie oglądałem.

Co do treści programu, to za dużo nie było do powiedzenia, a Edyta ciągle była na wizji i musiała nawijać. Była spokojna i opanowana, ale przez to momentami było nudno. Myślę, że na TVN24 tradycyjnie była wielka podnieta wraz z oczekiwaniem na większa liczbę ofiar i może faktycznie jest to bardziej widowiskowe i interesujące :/

W kwestii paska to nie rozumiem w jakim sensie przewija się pionowo. Owszem tekst z jednym zdaniem "stoi", ale znika i pojawia się nowy. W żadnym wypadku nie wchodzi z dołu czy z góry.

Natomiast w samym programie sporo błędów. Nie czepiam się już Lewandowskiej i jej błędów merytorycznych - czasami gadała totalne bzdury (np. pociąg nie był objęty rezerwacją miejsc, dlatego nie znamy nazwisk pasażerów*) czy mieszały jej się doniesienia agencyjne oraz to co powiedzieli goście. Dużo było błędów w realizacji obrazu i grafice - niedostosowane paski do wyświetlanego tekstu. Całą transmisję mam zgraną i jak znajdę czas to pokażę o co mi chodzi.

* Pociąg jak najbardziej był objęty rezerwacjami, jak każde EuroCity, ale fakt rezerwacji nie jest i nigdy nie był imienny.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Serwis Informacyjny TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#13

Post autor: michal » (czw) 14 sie 2008, 22:07

Dziś o godzinie 17:30 serwis informacyjny prowadzili Edyta i Jarosław Lewandowscy :D ! Oczywiście przedstawili się osobno. Wcześniejsze serwisy w ciągu dnia prowadziła sama Edyta.

Obrazek

Natomiast od 20:00 (wydanie specjalne) wydania prowadzi Adam Krzykowski. Przeczytałem, że wcześniej był reporterem Pulsu, a jeszcze wcześniej dziennikarzem TVP w Olsztynie. Jako prezenter jest bardzo poprawny. Taki trochę Ziemcowaty.

20:00

Obrazek

21:30

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Bardzo zgrabne zestawienie :/

Obrazek
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Serwis Informacyjny TVP INFO

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#14

Post autor: michal » (czw) 14 sie 2008, 23:38

ninel pisze:Hm, raczej chyba Edyta Lewandowska i Jarosław Lewandowski, gdyż formy zbiorowej raczej się normalnie nie stosuje do dwóch osób o tym samym nazwisku – co najwyżej, jeżeli to jest np. małżeństwo czy inna rodzina.
Napisałem, że przedstawili się osobno. To był taki żart ;)
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

ziomexx
Chipsy przyszły
Posty: 78
Rejestracja: (wt) 12 sie 2008, 11:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#15

Post autor: ziomexx » (pt) 15 sie 2008, 9:01

Ja mam CP i niestety nie mogę oglądac TVPInfo ,a chciałbym sobie owy kanał pooglądac. :(

ODPOWIEDZ