Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

INFO Serwis

Wiesz więcej. Kanał informacyjny TVP. Serwisy informacyjne co pół godziny, rozmowy, analizy, komentarze.
Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#16

Post autor: michal » (pt) 15 sie 2008, 11:05

"W Częstochowie jest Artur Koziołek".

Obrazek

Zanim cokolwiek zdążył powiedzieć już nie było widać Koziołka, ale potem jeszcze na chwilę kilka razy pojawiał się i znikał. Usterki typowe dla zakłóceń obrazu cyfrowego.

Obrazek

Lewandowski powiedział, że to wina burz, które przechodzą przez Polskę (akurat wyglądało, że w Cz-wie jest jeszcze ładna pogoda, bo świeciło słońce, ale w tle już były brzydkie chmury) i właśnie teraz jest gdzieś w okolicach Częstochowy. Powiedział jeszcze kilka zdań na przetrzymanie i płynnie się połączył z Moniką Andrzejczak na balkonie, która o burzach powinna wiedzieć znacznie więcej.

Obrazek

Jak to ważne, żeby korespondent był na miejscu przed czasem, a nie na ostatni moment.

A co do balkonu, to jak widzę zamontowali wiatraczek (fajny ;) ), powiesili termometr, chyba są nowe barierki, a na budynku nowa izolacja. Jakoś tak jest tam trochę teraz nawalone :/
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#17

Post autor: janekpogwad » (pt) 15 sie 2008, 11:28

michal pisze:A co do balkonu, to jak widzę zamontowali wiatraczek (fajny ;) ), powiesili termometr, chyba są nowe barierki, a na budynku nowa izolacja. Jakoś tak jest tam trochę teraz nawalone :/
Michał!!! Te wiatraczki i termometry są już bardzo długo! :x Jak dobrze pamiętam, to jeszcze za czasów czerwonego TVP3, kiedy zaczęli robić POGODĘ z tym balkonem. Dawniej jak było tam :w: , to byly tam takie krzaczory (chyba cyprysy).

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#18

Post autor: michal » (pt) 15 sie 2008, 11:48

janekpogwad pisze:Michał!!! Te wiatraczki i termometry są już bardzo długo! :x
Nie przeczę. Właściwie to nie oglądam TVP Info.
janekpogwad pisze:Jak dobrze pamiętam, to jeszcze za czasów czerwonego TVP3, kiedy zaczęli robić POGODĘ z tym balkonem.
Za czasów czerwonej TVP3 widziałem raz na balkonie Macieja Dolegę (możliwe, że nawet o tym tu gdzieś wtedy wspomniałem, że widziałem Pogodę z balkonu w TVP3) i wiatraczka na pewno nie było.
janekpogwad pisze:Dawniej jak było tam :w: , to byly tam takie krzaczory (chyba cyprysy).
Różnie to bywało, ale cyprysy czy inny jałowiec faktycznie w pewnym dłuższym okresie były.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#19

Post autor: michal » (wt) 19 sie 2008, 9:33

Kobieta-blondynka, którą widzieliśmy w materiałach z prób to Karolina Lewicka. W zeszłym tygodniu złapałem ją jak prowadziła serwis. Zdecydowanie częściej występuje w roli reporterki polityczno-sejmowej (robi dużo relacji na żywo).

Obrazek
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Kpc21
Coś z niego/niej będzie
Posty: 336
Rejestracja: (pt) 01 sie 2008, 17:22
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#20

Post autor: Kpc21 » (śr) 20 sie 2008, 23:26

Ja uważam że z ramówki TVP Info powinny zniknąć transmisje sportowe. To jest kanał informacyjny, a nie sportowy - od sportu jest TVP Sport.

Co z nimi zrobić? Przenieść do TVP Sport. W tym czasie zamiast TVP Info naziemnie mógłby nadawać TVP Sport (podobnie jak oddziały regionalne). W ten sposób osoby nie mające anten satelitarnych będą mogły oglądać transmisje sportowe, a TVP Info nadal będzie mogło nadawać swój program (tylko na satelicie).
ziomexx pisze:Ja mam CP i niestety nie mogę oglądac TVPInfo ,a chciałbym sobie owy kanał pooglądac. :(
Antena naziemna albo zez na Astrę.

Tak w ogóle to TVP Info przecież nadaje program na HotBirdzie, ale jest on kodowany dla Cyfry+ - dlaczego by go nie odkodować? To by uprościło sprawę użytkownikom CP.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...

zielarz155
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 04 maja 2008, 13:20
Lokalizacja: Z takiego zadupia, że nawet nie będę pisał ;P
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#21

Post autor: zielarz155 » (czw) 21 sie 2008, 13:31

Kpc21 pisze:W ten sposób osoby nie mające anten satelitarnych będą mogły oglądać transmisje sportowe, a TVP Info nadal będzie mogło nadawać swój program (tylko na satelicie).
Ale wtedy osoby nie posiadające anteny satelitarnej nie mogłyby oglądać TVP Info :x
Kpc21 pisze:Ja uważam że z ramówki TVP Info powinny zniknąć transmisje sportowe.
Tych transmisji sportowych jest bardzo niewiele. TVP Info koncentruje się na przedstawianiu informacji nt. igrzysk (coś jak Sport po :w: ) a od transmisji jest TVP1, 2, Sport i HD. Gdy nie ma igrzysk, na TVP Info sport jest tylko po Serwisie, i to chyba nie po każdym. Wczoraj widziałem kawałek jakiegoś meczu piłki ręcznej w godzinach porannych, ale nie wiem, czy potem transmisja nie została przeniesiona do TVP2 po zakończeniu meczu siatkówki.

A tak w ogóle, to na jakiej satelicie nadaje TVP Sport i w jakiej platformie jest kodowane?

Kpc21
Coś z niego/niej będzie
Posty: 336
Rejestracja: (pt) 01 sie 2008, 17:22
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#22

Post autor: Kpc21 » (pt) 22 sie 2008, 22:09

zielarz155 pisze:Ale wtedy osoby nie posiadające anteny satelitarnej nie mogłyby oglądać TVP Info :x
Ale osoby mające antenę satelitarną będą mogły oglądać TVP Info a teraz muszą oglądać sport.
zielarz155 pisze:Gdy nie ma igrzysk, na TVP Info sport jest tylko po Serwisie, i to chyba nie po każdym.
Wcale nie - w niedzielę są 2-godzinne transmisje sportowe. Poczytaj sobie program :) .
zielarz155 pisze:A tak w ogóle, to na jakiej satelicie nadaje TVP Sport i w jakiej platformie jest kodowane?
Na Hot Birdzie niestety dostępne tylko na platformie "n" i w kablówkach.

Jeszcze jedno nie podoba mi się w TVP Info - za dużo reklam.
Rozumiem że to główne źródło finansowania tego kanału ale mogłyby być rzadziej, a więcej reklam w bloku. Poza tym bez telezakupów. Ciekawe ile osób już kupiło ten "cud techniki kuchennej".
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#23

Post autor: michal » (śr) 17 wrz 2008, 23:51

Michał Siegieda z ex Puls Raportu prowadzi wieczorne serwisy informacyjne.

Obrazek

Mimo, że to ostatnie wydanie serwisu, na monitorach w ściance były loga pasma Info Dzień.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
MS-WDC
Przeciętniak
Posty: 187
Rejestracja: (wt) 27 maja 2008, 18:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#24

Post autor: MS-WDC » (czw) 18 wrz 2008, 0:10

Dagmara Prystacka z pierwszego września (okropna jakość):
ObrazekObrazek


Kilka capsów pana Siegiedy.
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
MS-WDC
Przeciętniak
Posty: 187
Rejestracja: (wt) 27 maja 2008, 18:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#25

Post autor: MS-WDC » (czw) 16 paź 2008, 15:37

Dzisiejszy poranek był nadawany w połowie z Krakowa :D. Nie wiem jak info dzień bo teraz leci sejm, ale Holecka zapowiedziała Lewandowską i Klarenbacha, a on ma mieć wywiad z kardynałem Dziwiszem wieczorem, więc pewnie też w połowie z Krakowa.

Oto trochę capsów:


ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek

No i przyznam, że wyszło im to dobrze. Jednak żałuję że nie nadawali spod Franciszkańskiej serwisów, w Krakowie powinna znaleźć się też Holecka, na początku z samym Sławkiem było tak pusto, ale później to się zaczęło normować: przyszli goście, pogoda...

Było bardzo dużo gości, więc dynamiki nie brakowało - super :-D Do tego wysłali Lewicką do Watykanu, ona dobrze się spisuje i jako prezenter i jako reporter ;)


ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek

Na koniec krakowskie trio w całości:



ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek

Zauważcie że folie na dekoracjach przyklejono odwrotnie - zamiast ">>" jest "<<"

zielarz155
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 04 maja 2008, 13:20
Lokalizacja: Z takiego zadupia, że nawet nie będę pisał ;P
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#26

Post autor: zielarz155 » (czw) 16 paź 2008, 15:54

MS-WDC pisze:Zauważcie że folie na dekoracjach przyklejono odwrotnie - zamiast ">>" jest "<<"
We "właściwym" studiu TVP Info też chyba tak jest w kilku miejscach.

Przed transmisją z Sejmu Info Dzień był ze studia w Warszawie. Ok. 13:00 był wywiad chyba z jakimś księdzem :D

Awatar użytkownika
MS-WDC
Przeciętniak
Posty: 187
Rejestracja: (wt) 27 maja 2008, 18:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#27

Post autor: MS-WDC » (czw) 16 paź 2008, 16:07

We "właściwym" studiu TVP Info też chyba tak jest w kilku miejscach.
Chyba nie... :> Jak już to może Ci się tak zdawać jeśli jest widok na studio z newsroomu (wtedy może się zdawać że jest "<<", ale to odbicie, tak naprawdę w studiu jest ok, ">>").
Przed transmisją z Sejmu Info Dzień był ze studia w Warszawie
Z mojego nagrania wynika że o jedenastej był sejm. Urwało się 5 minut po jedenastej, więc nie wiem jak było dalej.

Kpc21
Coś z niego/niej będzie
Posty: 336
Rejestracja: (pt) 01 sie 2008, 17:22
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#28

Post autor: Kpc21 » (czw) 16 paź 2008, 22:08

Dzisiaj zauważyłem, że wraz z otwarciem nowego studia TVP Info nową czołówkę zyskały też obrady Sejmu :)

Wcześniejsza pamiętała jeszcze czasy zielonej TVP3 przez co pojawiały się w niej zielone elementy. Obowiązywała ona chyba od przeniesienia obrad z TVP2 do TVP3, a wcześniej nie było żadnej.
zielarz155 pisze:Przed transmisją z Sejmu Info Dzień był ze studia w Warszawie.
Potwierdzam. Jeśli dobrze zauważyłem to na zmianę wchodziło studio plenerowe w Krakowie i w budynku TVP w Warszawie.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...

Awatar użytkownika
MS-WDC
Przeciętniak
Posty: 187
Rejestracja: (wt) 27 maja 2008, 18:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#29

Post autor: MS-WDC » (czw) 16 paź 2008, 22:14

Dzisiaj zauważyłem, że wraz z otwarciem nowego studia TVP Info nową czołówkę zyskały też obrady Sejmu
Nieprawda. Jest już od przynajmniej miesiąca. Tu jest cała oprawa TVP INFO.

Kpc21
Coś z niego/niej będzie
Posty: 336
Rejestracja: (pt) 01 sie 2008, 17:22
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#30

Post autor: Kpc21 » (pt) 17 paź 2008, 19:06

Całkiem możliwe, bo dopiero wczoraj tą zmianę zauważyłem, a obrady Sejmu (a tym bardziej od początku, bo kiedy się rozpoczynają zwykle jestem w szkole) oglądam dość rzadko.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...

ODPOWIEDZ