Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Zmiany w TVP INFO

Wiesz więcej. Kanał informacyjny TVP. Serwisy informacyjne co pół godziny, rozmowy, analizy, komentarze.
norbi
Coś z niego/niej będzie
Posty: 365
Rejestracja: (czw) 22 maja 2008, 19:02

#181

Post autor: norbi » (pn) 28 wrz 2009, 17:48

cmabb kompromitujesz się takimi odzywkami wśród forumowiczów... obawiam się, że gdyby głupota umiała latać to ty unosiłbyś się w przestworzach, choć nie musisz traktować tego aż tak dosłownie.

Ja zmiany w TVP INFO oceniam na 2 z plusem. Nie są one tak spektakularne jak 1.08.2008.
Grafika i muzyka nawet niezła, studio już nie... no a 25 nowych prowadzących, to z pewnością znajomi pana Pińskiego więc nie ma się czym zachwycać. Dziś bardzo często produkował się w INFO pan Kraśko, który na tym forum nie ma zbyt wielu sympatyków, więc nie wiem czy pomysł z jego obecnością na tej antenie jest słuszny. O prowadzących poranek już nawet nie wspomnę, bo nazwiska mówią za siebie. Swoją drogą ciekawe, czy w paśmie porannym, tak jak kiedyś nocnym p. Ziemkiewicz od czasu do czasu sobie zaklnie... Nie wróżę zwłaszcza pasmu porannemu dobrej oglądalności zwłaszcza przez te persony, które będą ciągnąć w dół tę stację...

Awatar użytkownika
cmabb
Chipsy przyszły
Posty: 9
Rejestracja: (sob) 26 wrz 2009, 20:16
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

#182

Post autor: cmabb » (pn) 28 wrz 2009, 18:45

Norbi drży mi serce :-) Kompromitując się witam wszystkich na tym forum :-) Jeżeli twoim zdaniem obrażanie innych użytkowników jest ok, tylko dlatego, że mają odmienną od Ciebie opinię to szczerze mówiąc współczuję. No i ten tekst z Czechosłowackiego serialu :-) potraktowałem go dosłownie :-) Będę tak miły i nie zgłoszę, tego do modów :-)

TVP INFO było wsteczną stacją do dnia dzisiejszego jeśli chodzi o sposób przekazywania informacji i samą realizację serwisów. Oprócz nadajników naziemnych nie miała nic co by mogło przyciągnąć widza. Przaśna oprawa graficzna i ramówka wypełniona sejmem RP, to coś co odstraszało mnie od tego kanału.

Dziś jest zupełnie inaczej :-) Programowo i realizacyjnie. Ma to jakiś swój poziom :-)
Obrazek
Obrazek[/url]

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

#183

Post autor: viper » (pn) 28 wrz 2009, 20:15

A kompozytorem nowej oprawy muzycznej jest Michał Lorenc.
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

norbi
Coś z niego/niej będzie
Posty: 365
Rejestracja: (czw) 22 maja 2008, 19:02

#184

Post autor: norbi » (pn) 28 wrz 2009, 21:52

Pożyjemy, zobaczymy...czy faktycznie te zmiany wpłyną choć w procencie na plus, ale wątpię w to...

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

#185

Post autor: michal » (pn) 28 wrz 2009, 22:04

janekpogwad pisze:
zielarz155 pisze:Widziałem spot promocyjny nowej ramówki, Kraśko (z Kulczyckim) byli pokazani przy programie "Minęła dwudziesta".
http://www.youtube.com/watch?v=e7kwlvx1F18
Jest też wersja, w której jest Kraśko z Wyszyńską. Ale ona jest ona bardzo rzadko puszczana albo dopiero od dzisiaj, gdyż wcześniej zawsze natrafiałem na duet Kulczycki z Kraśką. A tak w ogóle z czego oni się tak tam śmieją? :zly:
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

zielarz155
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 04 maja 2008, 13:20
Lokalizacja: Z takiego zadupia, że nawet nie będę pisał ;P
Kontakt:

#186

Post autor: zielarz155 » (pn) 28 wrz 2009, 22:39

cmabb pisze:Co do 16x9 - należy się Wam małe wyjaśnienie. Grafika jest na to gotowa, oprawa także. Jak zwykle zawiodła technika. Kanał w 16x9 na Hot Birdzie prezentował by się obrzydliwie, przy obecnym Bitrate, a zwiększenie go jest obecnie... mało możliwe :-) Taki jest skondensowany transponder.

Tak mi to tłumaczył pewien "fachowiec". No, powiedzmy, że wierzę mu na słowo.
A po co w pełnym 16:9? Nie wystarczyłby na razie zwykły letterbox? Wszystkie telewizory panoramiczne mają funkcję zoom, więc nie widzę na razie sensu przechodzenia na pełne 16:9, przynajmniej do zakończenia cyfryzacji telewizji i spopularyzowania telewizorów panoramicznych. Skoro w 4:3 to się da oglądać, to zoom by chyba nie popsuł jakości obrazu. :x
A co masz na myśli mówiąc "prezentował by się obrzydliwie"? Pikselizowałoby się? Obraz by się przycinał?

Co do oprawy graficznej i muzycznej, kojarzy mi się z TVN24. Studio też trochę zerżnęli, mianowicie dali monitorki za plecami prezentera :/ wprawdzie jest ich tylko 6, ale i tak przypomina TVN24 :/ Dobrze, że wrócili do poziomo przewijanego paska informacyjnego - mieści się na nim więcej informacji. Jedyne, co mi się nie podoba, to logo na górze - to puste miejsce obok belek aż się prosi, żeby tam wcisnąć logo, przecież bez ozdobników można się obyć, ewentualnie umieszczać je po prawej stronie belki, tak jak w TVN24.

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#187

Post autor: janekpogwad » (wt) 29 wrz 2009, 7:51

michal pisze:A tak w ogóle z czego oni się tak tam śmieją?
Chyba z naiwności widzów, że to oglądają... ;)

norbi
Coś z niego/niej będzie
Posty: 365
Rejestracja: (czw) 22 maja 2008, 19:02

#188

Post autor: norbi » (wt) 29 wrz 2009, 12:42

janekpogwad trafił w samo sedno :D

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#189

Post autor: janekpogwad » (wt) 29 wrz 2009, 15:34

Heh, no bo w końcu czemu inaczej?

A czy gdzieś w sieci jest cały theme TVP INFO? Chodzi mi o muzykę oczywiście.

Tutaj wersja bez kuli ziemskiej:
Obrazek

Awatar użytkownika
cmabb
Chipsy przyszły
Posty: 9
Rejestracja: (sob) 26 wrz 2009, 20:16
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

#190

Post autor: cmabb » (wt) 29 wrz 2009, 16:21

Ja mam fragment tego theme, ale jest średniej jakości :-)
Wrzucę wieczorkiem.

EDIT:
http://odsiebie.com/pokaz/5821154---f485.html
Obrazek
Obrazek[/url]

Awatar użytkownika
MS-WDC
Przeciętniak
Posty: 187
Rejestracja: (wt) 27 maja 2008, 18:25

#191

Post autor: MS-WDC » (czw) 01 paź 2009, 13:34

http://www.tvp.pl/publicystyka/polityka/minela-dwudziesta pisze:Danuta Holecka, Dorota Wyszyńska, Piotr Kraśko.
Wywalili Pietrasika? I kto to jest Dorota Wyszyńska :D ?

Kpc21
Coś z niego/niej będzie
Posty: 336
Rejestracja: (pt) 01 sie 2008, 17:22
Kontakt:

#192

Post autor: Kpc21 » (czw) 01 paź 2009, 16:21

Mi to nowe logo Info Serwisu i innych Info Programów przypomina logo Kuriera i Kurierów tematycznych z zielonej oraz czerwonej oprawy.

Zamiast "kurier" jest "INFO", zamiast "3" jest ">>", a zamiast np. "sportowy" jest "SPORT".
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

#193

Post autor: michal » (sob) 03 paź 2009, 11:35

Ama18 pisze:Cape Town ma chyba polską nazwę - Kapsztad ;).
W czołówce emitowanej w TV jest Kapsztad.

Dziś się wsłuchałem bardziej w oprawę muzyczną. Podczas widoku z Mostu Świętokrzyskiego jest temat, który już gdzieś słyszałem, ale nie mogę skojarzyć gdzie. Jest tylko trochę zmodyfikowany.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

#194

Post autor: viper » (sob) 03 paź 2009, 17:53

Dzisiaj pojawiło się pierwsze wydanie nowego serwisu kulturalnego "Info Kultura". Prowadzi go dwoje młodych prezenterów.
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Kpc21
Coś z niego/niej będzie
Posty: 336
Rejestracja: (pt) 01 sie 2008, 17:22
Kontakt:

#195

Post autor: Kpc21 » (sob) 03 paź 2009, 21:58

A czy jest on ciągle przedstawiany jako "Serwis TVP Kultura" ?
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...

Zablokowany