Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Zmiany w TVP INFO

Wiesz więcej. Kanał informacyjny TVP. Serwisy informacyjne co pół godziny, rozmowy, analizy, komentarze.
Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#211

Post autor: janekpogwad » (czw) 19 sie 2010, 14:26

No a nie da się puścić w eter (póki co) analogowy jeszcze jednego pasma?

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

#212

Post autor: michal » (czw) 19 sie 2010, 14:38

Nie da się. To znaczy tak mówią, że eter jest już pełny lub zarezerwowany na emisję cyfrową. Choć czas pokaże czy w najbliższych miesiącach będzie spłacany dług w stosunku do pewnej stacji i będzie ona powiększała swój zasięg ;) Jednakże głupotą byłoby uruchamiać kolejne nadajniki jak w bliskiej perspektywie czekają nas wyłączenia.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Kasztelan
Nie ma spustu
Posty: 868
Rejestracja: (śr) 13 sie 2008, 10:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa

#213

Post autor: Kasztelan » (czw) 19 sie 2010, 18:34

Co do DVB-T sytuacja jest taka, że w okresie spot-beam, czyli kilka miesięcy przed wyłączeniem analogu (w Czechach już wyłączyli lub wyłączą całkowicie w ciągu paru dni/tygodni) jest jednoczesna emisja zarówno sygnału analogowego jak i cyfrowego. A samo nadawanie cyfrowe zapewne ruszy niedługo-Krajowej Radzie będzie zależało, aby telewizja rządowa, której nazwy nie podam, była dostępna wszędzie bo ci (cytując bambolo) co łapią tylko TVP z ,,Solidarnymi 2010'' z kawałka druta zaniżają słupki POparcia. By żyło się lepiej :smiech:
d. YT:bartusgo

zielarz155
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 04 maja 2008, 13:20
Lokalizacja: Z takiego zadupia, że nawet nie będę pisał ;P
Kontakt:

#214

Post autor: zielarz155 » (czw) 19 sie 2010, 18:41

michal pisze:W takiej sytuacji TVP Info musiałaby przejść na nadawanie satelitarne (bo przecież nie regiony). A to za drogi kanał i zbyt wielu ludzi jest w niego zaangażowanych, by nadawać dla prawie nikogo (jak TVP Sport, HD, Kultura czy Historia). Poza tym w takim przebiegu rzeczy automatycznie spadają z 1. miejsca wśród programów informacyjnych i ustępują PO24. To ja już wolę, żeby było tak jak jest i nie dawać Walterowi tego typu satysfakcji :)
TVP Info mogłoby się wynieść na satelitę, nie oddając pierwszego miejsca TVN24 - tylko musiałoby być niekodowane, wiele osób ma odbiorniki FTA, lecz nie ma co na nich oglądać. Zresztą FTA powinny być wszystkie kanały ogólne - TVP1, TVP2, Polsat, TVN i TV4. Ja mam taki odbiornik i kurzy się w szafie, bo niekodowany jest tylko lamerski Puls, jeszcze gorsze Tele5 i Polonia1, stacje regionalne nie z mojego regionu (TVN Warszawa i TVS) i głupawe 4fun.tv, VIVA i iTV
YT:bartusgo pisze:-Krajowej Radzie będzie zależało, aby telewizja rządowa, której nazwy nie podam, była dostępna wszędzie bo ci (cytując bambolo) co łapią tylko TVP z ,,Solidarnymi 2010'' z kawałka druta zaniżają słupki POparcia.
A nie łatwiej im będzie zmienić profil TVP z PiS-owskiego na PO-wski? :/

Kasztelan
Nie ma spustu
Posty: 868
Rejestracja: (śr) 13 sie 2008, 10:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa

#215

Post autor: Kasztelan » (czw) 19 sie 2010, 18:48

Info i Ragiony mogłyby oddzielnie nadawać w MUX-ie, który jest zarezerwowany dla TVP.
d. YT:bartusgo

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

#216

Post autor: michal » (śr) 04 maja 2011, 15:45

Czy widział ktoś z Was oprawę "ogłoszenie płatne" w TVP Info lub w swoim regionie? W TVP Szczecin widziałem taki blok kilka dni temu. Muzyczka jest podobna do tej stosowanej przy "audycji płatnej" przy Lotto, ale jest ona jednak troszeczkę inaczej zaaranżowana, rzekłbym podkręcona. Natomiast graficznie układa się wszystko tak tak jak w regionalnych blokach reklamowych, tzn. napis "OGŁOSZENIE PŁATNE" ustaje nie na wprost jak na antenie głównej, ale na ukos.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zmiany w TVP INFO

#217

Post autor: janekpogwad » (pt) 24 lut 2012, 20:40

Pozwolę sobie wrócić do tematu sprzed kilku lat, mianowicie do oprawy 2007-2009.

Ostatnio MS-WDC przysłał mi plik MP3 z pełnym nagraniem oprawy muzycznej do kanału Match TV. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że oprawa była dokładnie taka sama, jak w przypadku TVP Info. Co więcej: stworzył ją również Jean-Michel Jarre.

Czym tak naprawdę było Match TV? Ten francuski kanał powstał w grudniu 2001 roku i był poświęcony celebrytom. Wtedy również muzykę do oprawy stworzył Jean-Michel Jarre wraz z Francisem Rimbertem. Kanał w tamtym kształcie długo nie pociągnął, zniknął w sierpniu 2005, mimo że (o ile dobrze zrozumiałem) na kanał było wydawane 13 milionów euro rocznie.

Kiedy w październiku 2007 r. TVP3 przepoczwarzało się w TVP Info, korporacja informowała nas wszystkich, że JMJ stworzył specjalnie dla kanału nową oprawę muzyczną. Ciekaw jestem na jakiej podstawie tak mówili, zważywszy na to, że oprawa miała już wtedy 6 lat i bynajmniej nie była komponowana specjalnie dla polskiego TVP Info. Może muzyka wtedy przeszła do domeny publicznej, lecz tak czy siak nie powinni w to mieszać JMJ, w dodatku w takim stopniu. Chyba, że mieli jakieś inne papiery, o których my nie wiemy.

Wracając jednak do empetrójki. Plik trwa niecałe 10 minut i jest składanką przeróżnych jingli, niektórych nigdy nieużywanych w TVP Info, raczej ze względu na ich "rozrywkowość". Po tylu latach z trudem przychodzi mi rozpoznawanie, który fragment odpowiada któremu programowi, może Wam przyjdzie to łatwiej. ;) Polecam jednak posłuchanie w całości (ok. 2:45) muzyki INFO Serwisu, która jednak ma coś w sobie, w przeciwieństwie do obecnej. Choć, może się to niebawem zmieni? ;) Mam pewne przesłanki, które pozwalają mi tak sądzić.

Byłbym zapomniał w tym wszystkim o linku. :D

[hide]http://tv.janpogocki.pl/TVP_INFO/jean_m ... -_2009.mp3[/hide]

Ama18
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 18 sty 2009, 15:10
Płeć: Mężczyzna

Re: Zmiany w TVP INFO

#218

Post autor: Ama18 » (pt) 24 lut 2012, 21:30

Gdzieś już wcześniej czytałem, iż tamta oprawa muzyczna powstała dla jakiejś francuskiej stacji kilka lat wcześniej. Słuchając tego pliku jednak trudno mi sobie wyobrazić, jak tamte sygnały funkcjonowały w Match TV. Są "mocno informacyjne", widać, jak bardzo wrosły one w charakter TVP Info ;) Obecna kompozycja Michała Lorenca też mi się podoba, ale ogólnie ciut lepiej oceniam "bity" Jarre'a.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Zmiany w TVP INFO

#219

Post autor: michal » (pt) 24 lut 2012, 22:24

Od 3:00 do 4:30 mocno kojarzy mi się z Unreal Tournament :)
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zmiany w TVP INFO

#220

Post autor: janekpogwad » (pt) 24 lut 2012, 22:29

Te takie "strzały", nie? :D Ale one są naprawdę genialne, nigdy tego nie było na antenie. :) JMJ tworzy właśnie taką surrealistyczną muzykę, która jednak ma w sobie duszę. Tak przynajmniej ja to odczuwam. ;)

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Zmiany w TVP INFO

#221

Post autor: michal » (pt) 24 lut 2012, 22:31

Nie wiem czy strzały, ale mam wrażenie jakby to była muzyka do jakiejś planszy :), a już na pewno jako podkład do wyboru wyglądu swojego użytkownika czy prezentacji botów.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Zablokowany