Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Zmiany w TVP INFO

Wiesz więcej. Kanał informacyjny TVP. Serwisy informacyjne co pół godziny, rozmowy, analizy, komentarze.
Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

#76

Post autor: Poland » (czw) 31 lip 2008, 12:38

Ale to nie jest stały magazyn. Zniknie on pewnie wraz z końcem lata.
Poland - Aktywnie najlepszy

Awatar użytkownika
glyzewski
Chipsy przyszły
Posty: 5
Rejestracja: (śr) 14 maja 2008, 17:11

#77

Post autor: glyzewski » (czw) 31 lip 2008, 16:41

Ale przecież studio na Świętokrzyskiej tak poprostu nie "zniknie". Po wakacjach zobaczymy w nim "Punkt widzenia" oraz pewnie nowy program jakim będzie "Temat Dnia", pojawił się on w programie www.tvp.pl/prasa jednak na razie pewnie nie chcą go wprowadzać i zobaczymy go prawdopodobnie po wakacjach.

Awatar użytkownika
MS-WDC
Przeciętniak
Posty: 187
Rejestracja: (wt) 27 maja 2008, 18:25

#78

Post autor: MS-WDC » (czw) 31 lip 2008, 19:46

Jutrzejszy "Poranek TVP Info" poprowadzą Lewandowska i Klarenbach. Gościem będzie Donald Tusk.

zielarz155
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 04 maja 2008, 13:20
Lokalizacja: Z takiego zadupia, że nawet nie będę pisał ;P
Kontakt:

#79

Post autor: zielarz155 » (czw) 31 lip 2008, 21:59

And pisze:..jedno się nie zmieni: rzetelność informacji. Już my dobrze wiemy, jak ta "rzetelność" wygląda, jakiej partii i jakiego księdza dotyczy... :/
Jakiego księdza?? Jakiej partii?? Ja nie widzę różnic w sposobie przekazywania informacji pomiędzy TVP Info a np. TVN24. TVP Info ma nawet więcej informacji, bo mają oddziały regionalne, czego brakuje TVN24. W stacji TVN-u jest więcej polityki.

Któś
Chipsy przyszły
Posty: 12
Rejestracja: (czw) 10 lip 2008, 21:12

#80

Post autor: Któś » (czw) 31 lip 2008, 22:12

zielarz155 pisze:W stacji TVN-u jest więcej polityki.
I właśnie to jest duża wada TVN-u. :x

Mimo wszystko jutro sie przekonamy jakie zmiany wprowadzili i jak to bedzie wyglądać. ;)

Bartek0912
Chipsy przyszły
Posty: 21
Rejestracja: (ndz) 04 maja 2008, 21:09

#81

Post autor: Bartek0912 » (czw) 31 lip 2008, 22:30

Na www.tvp.pl/tvpinfo/ pojawiły się już obrazki z nowych czołówek programów.

Dawid_sc51
Popisał/a już trochę
Posty: 501
Rejestracja: (pn) 12 lis 2007, 17:46
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

#82

Post autor: Dawid_sc51 » (czw) 31 lip 2008, 23:09

Na pierwszy żut oka.OK A w praktyceto sie przekonamy czy tak będzie.

Awatar użytkownika
MS-WDC
Przeciętniak
Posty: 187
Rejestracja: (wt) 27 maja 2008, 18:25

#83

Post autor: MS-WDC » (czw) 31 lip 2008, 23:58

Od 11:30 Holecka i Siezieniewski, od 17 Cholewiński :).

zielarz155
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 04 maja 2008, 13:20
Lokalizacja: Z takiego zadupia, że nawet nie będę pisał ;P
Kontakt:

#84

Post autor: zielarz155 » (pt) 01 sie 2008, 6:38

Moje wrażenia po obejrzeniu pierwszego Serwisu Info w nowym studiu:

Czołówka "Poranek TVP Info" beznadziejna, "Pogody" lepsza od poprzedniej, podobnie jak "Flesza". Studio zarąbiste, przypomina mi Wiadomości z lat 1995-1997 (widok na newsroom i te telewizory pod sufitem). Nad tymi telewizorami neon, przypomina mi Polsat News. Trochę tylko niezbyt fajna ta pogoda w "Poranku", bo mapki (zresztą nowe) są wyświetlane na plazmie zamiast na pełnym ekranie i osoby ze słabszym wzrokiem mogą niedowidzieć. Mam nadzieję że w paśmie dziennym Pogoda będzie wyświetlana na pełnym ekranie. Trochę szkoda że wywalili balkon o poranku, był dość fajny. Co do mapek pogody, fajniejsze od poprzednich, te stare wyglądały jak w Wiadomościach, z tym że były szare i Pogoda w TVP Info była dość ponura. Oprawa graficzna - zmiany wyszły na lekki plus, szkoda tylko, że zegara nie dali na żadnym tle.

Jingiel główny stacji - bez zmian, ciekawe czy zmienili jingiel reklamowy i plansze do połączeń z programem lokalnym.

Ogólne wrażenie: studio o niebo lepsze od poprzedniego, oprawa graficzna O.K., jingle - takie sobie, niektóre poprzednie były fajniejsze, lecz np. jingiel pogody troszkę lepszy.

Mam jeszcze takie pytanko: czy w poprzednim studiu na początku "Poranku" też mieli coś w rodzaju forszpanu, tzn. mówili o czym powiedzą w programie??

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

#85

Post autor: Poland » (pt) 01 sie 2008, 8:56

Chyba coś takiego nie było wcześniej w Poranku.
Poland - Aktywnie najlepszy

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#86

Post autor: janekpogwad » (pt) 01 sie 2008, 10:37

No i chyba pierwsza wpadka nowego TVP INFO:

Obrazek

Awatar użytkownika
MS-WDC
Przeciętniak
Posty: 187
Rejestracja: (wt) 27 maja 2008, 18:25

#87

Post autor: MS-WDC » (pt) 01 sie 2008, 11:13

Kilka minut temu weszła Holecka z Siezieniewskim :D . Jej gościem będzie o 13 Lech Kaczyński...
Serwis o 10:30 (w duecie) wyszedł całkiem całkiem, choć widać, że prezenterzy dopiero się przyzwyczajają (jak dla mnie jest za dużo zbliżeń).
A po ósmej premier powiedział, że studio mu się podoba i że (jeśli terminy będą się zgadzać) będzie częstszym gościem w TVP Info.
Jest pogoda z balkonu. Nowa grafika w/g mnie bardzo dobra.

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#88

Post autor: janekpogwad » (pt) 01 sie 2008, 13:56

A tutaj ciekawostka (moze inni inaczej to okresla) :x

A mam taka prosbe, czy moglibyscie wrzucic na YT cala czolwke serwisu TVP INFO (czarno-czerwonego), bo iTVP jest ucieta :(

norbi
Coś z niego/niej będzie
Posty: 365
Rejestracja: (czw) 22 maja 2008, 19:02

#89

Post autor: norbi » (pt) 01 sie 2008, 17:52

Dzisiejsze zmiany są kapitalne, dopiero teraz widać siłę tej stacji, studio jest doskonałe i nowoczesne, dużo relacji z regionami - doskonała oprawa graficzna. Jestem naprawdę bardzo pozytywnie zaskoczony. Teraz kiedy widzę, to studio to tak sobie myślę, że ten który jest odpowiedzialny za otwarcie TVP INFO w pazdzierniku w tej potwornej pakamerze ze stołami w stylu wczesnego Gierka i dziwnymi pamarańczowymi plamami za plecami prowadzącego powinin być skazany na karę śmierci.

Kpc21
Coś z niego/niej będzie
Posty: 336
Rejestracja: (pt) 01 sie 2008, 17:22
Kontakt:

#90

Post autor: Kpc21 » (pt) 01 sie 2008, 18:35

TVP Info ma w końcu porządne studio, ale mogliby zmienić muzykę - ta nie pasuje mi do kanału informacyjnego.

Poza tym studio nadawane jest w formacie 16:9, ale pasek informacyjny i fragment loga jest na dolnym czarnym pasie przez co telewizor panoramiczny nie przełącza się sam na normalny obraz, tylko ciągle jest spłaszczony. Serwisy informacyjne, a docelowo wszystkie audycje powinny być nadawane w 16:9 - tak jak w Polsat News.

Poza tym wydaje mi się, że pasek z informacjami powinien być nadawany non-stop (oczywiście poza programami lokalnymi - z TVP Warszawa powinien zniknąć pasek ogólnopolski). Nie raz zdarzyło mi się, że coś na nim czytałem, aż nagle wskakuje reklama i muszę czekać do jej końca i aż informacje dojdą do miejsca, gdzie skończyłem.
Nie widzę w tym problemu - jakoś np. Viva czy Discovery nadają logo podczas reklam. Prawo mówi tylko o tym, że reklamy muszą być wyraźnie oddzielone od pozostałych audycji (co jest realizowane przez czołówkę dla reklamy). Ewentualnie można dodać jeszcze napis REKLAMA (jak w czołówce) w miejscu loga TVP Info.

Napis NA ŻYWO tam gdzie jest tylko w czasie serwisów - normalnie może być np. między logiem a zegarem. Natomiast symbole typu "igrzyska olimpijskie", "powstanie warszawskie" poniżej loga.

PS Jeszcze coś - ośrodek łódzki mógłby przemalować studio, którego używa w czasie serwisów TVP Info (to z oknem na newsroom) na kolor czerwony. Obecnie jest pomarańczowe co jest pozostałością po tym, że do niedana były z niego nadawane Łódzkie Wiadomości Dnia. Do oprawy ŁWD pasowało ale w Serwisie Info przy biało-czerwonej scenografii wygląda fatalnie. Obecnie ŁWD mają inne, większe studio (którego zresztą scenografia jak ktoś na tym forum bardzo trafnie określił nadaje się bardziej do TVP Kultura - chodziło tu chyba jednak o to, żeby było podobne do logo województwa łódzkiego).
Ostatnio zmieniony (pt) 01 sie 2008, 18:42 przez Kpc21, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany