Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

www.tvp.info

Wiesz więcej. Kanał informacyjny TVP. Serwisy informacyjne co pół godziny, rozmowy, analizy, komentarze.
scherbiass
Przeciętniak
Posty: 167
Rejestracja: (pn) 14 lis 2005, 20:54
Lokalizacja: Szczecin

www.tvp.info

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: scherbiass » (pt) 28 mar 2008, 10:02

Czy serwis internetowy www.tvpinfo.pl nie moglby stanowic dopelnienia kanalu telewizyjnego? Cos na wzor serwisu tvn24.pl. Internauci mogli by swobodnie miec dostep do najswiezszych informacji, ktore jednoczesnie emitowane by byly na wizji.
Ostatnio zmieniony (ndz) 27 wrz 2009, 14:00 przez scherbiass, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: doktorfaustus1 » (pt) 28 mar 2008, 10:50

Podobno Grzelak nad tym pracuej (szef AI TVP), ale jak wszyscy wiecie w TVP jest jeden wielki burdel, więc nie spodziewałbym się startu serwisu w najblizszym czasie. Nowy serwis miał zastąpić stary portal www.wiadomosci.tvp.pl.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: michal » (pt) 20 cze 2008, 23:56

Jakieś 2-3 tygodnie temu strona została znacząco przebudowana. Zawsze wchodziłem na nią z adresu www.itvp.pl/info . Nie wiem czy wcześniej działał alias www.tvp.info , ale od przebudowy na pewno tak. Teraz nawet zmienia się on automatycznie. Obecnie przede wszystkim uwypuklono aktualne informacje. Często używają w tekstach formy "jak dowiedział się serwis tvp.info" itp. Informacje o audycjach możliwych do obejrzenia przeniesiono na bok i zajmują znacznie mniej miejsca niż przedtem.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 21 cze 2008, 12:29

Podobno serwis twortzony jest przez grupę dziennikarzy, która rozstała się z redakcją Wprost. Teraz mają byc oddzielną redakcją w AI TVP, a ich newsy podobno nie mają się ogranczać do cytowania innych agencji.

Awatar użytkownika
TinkiWinki
Przyjaciel
Posty: 1584
Rejestracja: (ndz) 17 cze 2007, 23:19

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: TinkiWinki » (śr) 17 wrz 2008, 18:35

Podobno TVP za domenę tvp.info zapłaciła 14 000 euro :D W sumie nie tak dużo ja na tak idealnie wpasowaną domenę :D
ʎuuɥoɾ s,ǝɹǝɥ
Jestem osobom żartobliwom ... a co do kobiet i mężczyzn ... ja lubię po prostu ludzi. A to że żartuję to po prostu dlatego żebyśmy wszyscy smutni nie chodzili ...

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: michal » (śr) 17 wrz 2008, 21:35

TinkiWinki pisze:Podobno TVP za domenę tvp.info zapłaciła 14 000 euro :D W sumie nie tak dużo ja na tak idealnie wpasowaną domenę :D
A ona była zajęta i wystawiona specjalnie na sprzedaż czy odkupili od innego podmiotu, który ją użytkował? Moim zdaniem to dużo, a aż tak złoty interes to nie był, bo TVP Info za bardzo nie jest zbyt interesującą stroną, aby specjalnie wchodzić i szukać informacji. Ja i tak zawsze z przyzwyczajennia wchodzę przez itvp.pl/info
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
TinkiWinki
Przyjaciel
Posty: 1584
Rejestracja: (ndz) 17 cze 2007, 23:19

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: TinkiWinki » (czw) 18 wrz 2008, 10:37

Według http://web.archive.org/web/*hh_/tvp.info/robots.txt linki z 2007 prowadzą do tej strony. Czyli chyba ktoś ja kupił na handel i TVP ją odkupiła.
ʎuuɥoɾ s,ǝɹǝɥ
Jestem osobom żartobliwom ... a co do kobiet i mężczyzn ... ja lubię po prostu ludzi. A to że żartuję to po prostu dlatego żebyśmy wszyscy smutni nie chodzili ...

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#8

Post autor: michal » (czw) 18 wrz 2008, 19:41

Tak wygląda obecnie strona główna iTVP/TVP Info. Jest tak co kilka minut, raz jest normalnie, po chwili nic nie działa, łącznie z plikami informacyjnymi.

Obrazek
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

zielarz155
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 04 maja 2008, 13:20
Lokalizacja: Z takiego zadupia, że nawet nie będę pisał ;P
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#9

Post autor: zielarz155 » (czw) 18 wrz 2008, 20:19

Już chyba wszystko działa normalnie, bo przed chwilą wchodziłem. A serwis tekstowy działa cały czas, czy też ma takie przerwy?

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#10

Post autor: michal » (czw) 18 wrz 2008, 21:21

zielarz155 pisze:A serwis tekstowy działa cały czas, czy też ma takie przerwy?
Jak wchodziłem koło 19:30 to raz było tak, że działało, a raz tak jak na zdjęciu. Czasami tylko w połowie działów był ten komunikat, a połowa wyświetlała się normalnie. Natomiast już od kilkunastu tygodni taki sam komunikat pojawia się też od czasu do czasu na stronie z plikami zarchiwizowanymi Wiadomości i innych programów, ale nic z niego nie wynika, bo wszystko działa :D
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#11

Post autor: michal » (wt) 14 paź 2008, 11:03

Obrazek

Bezstronna to chyba dobrze, nie? :)

Na Wikipedii piekne zdanie:
Bezstronność jest zaś wielce poszukiwana wśród sądownictwa. Nie stają w obronie żadnej strony konfliktu co powoduje ucziwy i zgodny z prawem wyrok.


Widocznie przy bezstronnej sędzi Lepper nie ma szans uniknąć skazania ;)
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#12

Post autor: michal » (pn) 03 lis 2008, 16:43

TVP Info reklamuje się bannerem z Holecką i Siezieniewskim na portalu Interia.pl. Banner jest dość upierdliwy, bo schodzi razem z internautą na dół strony. Trzeba go odhaczyć ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Banner oczywiście kieruje do strony www.tvp.info
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#13

Post autor: janekpogwad » (pn) 30 mar 2009, 19:07

A ja przed chwilą zobaczyłem na TVP.PL taki baner:

Obrazek

Klikam i nie wierzę!!! NOWA ODSŁONA TVP.INFO! Zmiany bardzo na plus! I nowocześniej, i pasek z informacjami...

Wg. mnie (w skali szkolnej):
stara odsłona - 2+
nowa odsłona - 5+ (jakoś czegoś brakuje)

A co wy na tą nową odsłonę? ;)

PS. Teraz naprawdę szkoda, jakby Plugactwo Obrychów zlikwidowało TVP INFO. Jeszcze brakuje nam likwidacji TVP i utworzenie TV PO Российская Федерация & Bundesrepublik Deutschland... :x

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#14

Post autor: michal » (wt) 14 kwie 2009, 23:03

Strona tvp.info ma swoją reklamówkę. Widziałem ją przed chwilą oczywiście na TVP Info. Prezentowane są zrzuty stron internetowych z artykułami serwisu (obrobione i animowane komputerowo), przepalatane fragmentami autentycznych nagrań programów informacyjnych - Serwis Info (Motyl), Wiadomości (Smoktunowicz), Panorama (Kutyna) i ponownie Serwis Info (Siezieniewski). Wszyscy prezenterzy z wyjątkem Smoktunowicz czytają zdanie "Jak ustalił serwis internetowy TVP Info...". Nie wiedzieć czemu Smoktunowicz mówi "Przenosimy się teraz do Sejmu", co w żaden sposób nie koresponduje z treścią spotu.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
MS-WDC
Przeciętniak
Posty: 187
Rejestracja: (wt) 27 maja 2008, 18:25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#15

Post autor: MS-WDC » (sob) 27 cze 2009, 23:18


ODPOWIEDZ