Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

3...2...1...START!

Wiesz więcej. Kanał informacyjny TVP. Serwisy informacyjne co pół godziny, rozmowy, analizy, komentarze.
Awatar użytkownika
polsat
Coś z niego/niej będzie
Posty: 229
Rejestracja: (śr) 16 sie 2006, 16:53

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#16

Post autor: polsat » (sob) 06 paź 2007, 10:06

scherbiass pisze:TVP moze miec skromne studia, nie brac udzialu w durnym upiekraniu i wydziwianiu, wazne by informacje byly rzetelnie przekazywane i prawdziwe.
informacje nie są rzetelne bo to przecież TVPiS, więc chociaż studiem i grafiką mogliby nadrobić :x

a skoro studio jest właściwie tej samej klasy co poprzednie a grafika do d..y to mogli zostać przy tym co było i tylko zmienić nazwę skoro tylko na to ich stać. Po co wywalać PUBLICZNE pieniądze w błoto?! :/ Mnie to wkurwia!!! :/ :/ :/ :/ :/ :/ :>
STOP TVPiS!!!!!!!!!!

AdanedhelBdg
Chipsy przyszły
Posty: 1
Rejestracja: (ndz) 30 wrz 2007, 14:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#17

Post autor: AdanedhelBdg » (sob) 06 paź 2007, 10:33

Start bardzo słaby. Lewandowska podczas specjalnego programu z jakimś tam kolesiem mówili, że mają najnowocześniejsze studio w Europie. hahaha No myślałem, że padnę ze śmiechu. Czy oni chcą nastraszyć TVN24? :D:D Cos im sie nie udaje i moim zdaniem nie uda.

Dźwięki czołówek super. Bardzo mi się podobają. Jak się uda ustawię sobie na star systemu:P Studio...Pewnie się za jakiś czas zmieni. Jak na razie to kurier z innym tłem i innym logiem.
Wizytówki fatalne, w ogóle nie czytelne. Powinni je zmienić, chociażby kolor.

Awatar użytkownika
polsat
Coś z niego/niej będzie
Posty: 229
Rejestracja: (śr) 16 sie 2006, 16:53

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#18

Post autor: polsat » (sob) 06 paź 2007, 10:36

że co mówili?!
AdanedhelBdg pisze:że mają najnowocześniejsze studio w Europie.
:smiech: :smiech: :smiech: :smiech:
STOP TVPiS!!!!!!!!!!

Caroline_29
Chipsy przyszły
Posty: 33
Rejestracja: (ndz) 31 gru 2006, 20:46

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#19

Post autor: Caroline_29 » (sob) 06 paź 2007, 10:40

AdanedhelBdg pisze:Start bardzo słaby. Lewandowska podczas specjalnego programu z jakimś tam kolesiem mówili, że mają najnowocześniejsze studio w Europie. hahaha No myślałem, że padnę ze śmiechu. Czy oni chcą nastraszyć TVN24? :D:D Cos im sie nie udaje i moim zdaniem nie uda.

Dźwięki czołówek super. Bardzo mi się podobają. Jak się uda ustawię sobie na star systemu:P Studio...Pewnie się za jakiś czas zmieni. Jak na razie to kurier z innym tłem i innym logiem.
Wizytówki fatalne, w ogóle nie czytelne. Powinni je zmienić, chociażby kolor.
Prawda jest taka,że mają(mowa była o sprzęcie )-czy się to komus podoba czy nie.Kwestia czy będą potrafili go w pelni wykorzystać...a to już czas pokaże........i nie sądze, żeby chcieli kogokolwiek nastraszyć.
Co do studia....jest tymczasowe,polemoziwać będziemy jak oddadzą właściwe.
Bądźmy dorośli... oszczędźmy teksty na poziomie 3 klasy podstawówki.

Awatar użytkownika
looser106
Nie ma spustu
Posty: 760
Rejestracja: (śr) 18 paź 2006, 15:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#20

Post autor: looser106 » (sob) 06 paź 2007, 10:42

Mam nadzieję, że się zmienią, bo ich pierwsze chwile wyglądają bardzo, ale to bardzo amatorsko. Przecież to telewizja publiczna, brakuje im kasy żeby chociaż ładne tło dać? Jeszcze niech tęcze dorzucą to się wszystko dopełni. Chwalą się muzyką Jeana Michela Jarra i zajebiszczą grafiką - ludzie będą oglądać ten kanał chyba tylko dla tego :?
"Bo prawda jak mówią jest bardzo banalna
Głowy pustoszy komuna mentalna"

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#21

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 06 paź 2007, 10:46

O godz. 10.00 zamiast Teleplotek (są umieszczone w programie) nadano "TVP info inauguracja" - program prowadzono ze studia przy ul. Świętokrzyskiej, z którego do tej pory korzystał "Kwadrans po ósmej" - wstawiono jednak nowy stół prezenterski i lekko zmodyfikowano scenografię. Sądzę, że TVP info powinna przejąć to studio i np wykorzystywać w publicystyce. (Upolityczniony "Kwadrans po 8" może być nadawany z KC PiS lub Woronicza 17 :))
Program prowadzili Jacek Cholewiński i Edyta Lewandowska. Do studia wpadły Iwona Kutyna i Dorota Wysocka (z tortem), Maria Przełomiec, Marzena Kawa i Maciej Dolega. Połączono się z reporterami w Łodzi, Poznaniu i jeszcze jednym mieście (nie pamiętam jednak którym)
Zapowiedziano dalsze zmiany (np Telekurier ma mieć więcej wyjazdowych wydań, nową oprawę i scenografię.) Oczywiście nie obyło się bez wpadek realizatorskich, ale i tak było śmiesznie i zarazem bardzo sympatycznie.
Na antenie dalsze zmiany - serwis sportowy nadawany jest ze studia TVP Sport (bardzo dobry pomysł - już dawno powinni tak robić) Trafiłem również na drobne zmiany w pogodzie - pojawiła się lista miast z prognozą.

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#22

Post autor: Przemek » (sob) 06 paź 2007, 11:07

TVP INFO RUSZYŁO i to jest jedna z najważniejszych informacji medialnych roku. Oprawa graficzna i muzyczna bardzo elegancka, dobrze zrobiona. Na pewno lepsza od TVN 24 (o belkach i scrollu nie mówię). Jednak nie cieszy mnie to-TVN24 miał świetne Jingle, teraz są tylko czarne plansze.Studio jest przejściowe poczekajcie parę tygodni pokażą super newsroom :) BTW- w nowym studiu jest jeden (z 3) stołów z newsroomu TVP INFO. Logo bardzo ładne-widać że wzorowali się na SKY NEWS. Studio, owszem do najładniejszych nie należy ale jest najnowocześniejsze - nie chodzi tu o niebieskie ścianki, tylko o zaplecze techniczne! O 6:00 przywitała nas Danka, potem przeglądy prasy Żurkowej i Ig Noble :x Sport ze studia TVP SPORT (bardzo dobrze :) ) Na razie nie było pogody se studia.

O 10:00 był specjalny program o inauguracji- była Wysocka z Kutyną i tortem, Siwek, Potocka, Przełomiec i dużo autopromocji :D

TVP INFO będzie sukcesem. Wierzę w to :) Dajmy im trochę czasu 8)

PS. Ciekawe co TV Biznes przygotuje :x :x :x

Awatar użytkownika
polsat
Coś z niego/niej będzie
Posty: 229
Rejestracja: (śr) 16 sie 2006, 16:53

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#23

Post autor: polsat » (sob) 06 paź 2007, 11:07

looser106 pisze:Chwalą się muzyką Jeana Michela Jarra i zajebiszczą grafiką
grafika też jest bardzo słaba, a muzyka przeciętna- równie dobrze mógł ją zrobić jakiś zdolny polak.
STOP TVPiS!!!!!!!!!!

kuba_lodz
Przeciętniak
Posty: 113
Rejestracja: (czw) 19 sty 2006, 14:49
Lokalizacja: Lodz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#24

Post autor: kuba_lodz » (sob) 06 paź 2007, 11:08

Start bardzo udany :jupi: Brawo, brawo, brawo.

A dzisiejszy dzień przypomina mi 17 listopada 1997 roku. wtedy startuje kanał BBC News 24. Od 1989 istnieje telewizja Sky News. SN wyjątkowo szyderczo naśmiewał się z kolegów z BBC. Mamy 2007 rok. Po ośmiu latach ostnienia BBC N24, ma on miażdzącą przewagę. Dlaczego? Dlatego, że SN po zmianach w 2005 roku miał ogromne problemy techniczne i wsytąpił przerost formy nad treścią. To jest taka nauczka - dla widza malo istotne jest studio (tylko dla takich maniakow jak my) ale wartosc merytoryczna. Przede wszystkim dajmy TVPi "trochę czasu, tylko trochę czasu" - słowa Mariusza Waltera kiedy powstawał TVN.

Poza tym muzyka i czołówki TVPi biją na głowę TVN24. Sama grafika na ekranie do poprawy,po prostu jest nieczytelna, a zegar niewidoczny. To są sczególy, ktore trzeba dopracować. Prawdziwe oceny - dopiero za pół roku, rok.

Martwią mnie różne autorskie programy, których grafika... jest po prostu żenująca. Bynajmniej na reklamówkach.
:x

ojej
Chipsy przyszły
Posty: 8
Rejestracja: (wt) 02 paź 2007, 16:53

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#25

Post autor: ojej » (sob) 06 paź 2007, 13:13

TVP INFO mi się bardzo podoba. Studio, tymczasowe, ale (tu się posypią gromy krytyki) fajne. Mam parę uwag:
1. Belki za wysoko
2. Chcę serwisów w dni powszednie co pół godziny!
3. Ujednolicić grafikę programów lokalnych
Mam pytanie: Czy ktoś widział kronikę TVP3 Szczecin o 7:45? Czy pojawia się w czołówce logo "3"?
Włączę TVP INFO o 18:45. Wtedy w OTV Warszawa ma być głupawy program Miasto w Komie. Mam nadzieję że zniknie. W poniedziałek o 20:00 Debata Wyborcza TVP INFO. Ciekawe, jak będzie wyglądać. Wnerwiają mnie zapowiedzi programów Ziemkiemicza i Sobali. Są tragiczne...

EDIT: Znikły już strzałeczki obok napisu NA żYWO

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#26

Post autor: Poland » (sob) 06 paź 2007, 13:48

Przemek pisze:TVP INFO RUSZYŁO i to jest jedna z najważniejszych informacji medialnych roku. Oprawa graficzna i muzyczna bardzo elegancka, dobrze zrobiona. Na pewno lepsza od TVN 24 (o belkach i scrollu nie mówię). Jednak nie cieszy mnie to-TVN24 miał świetne Jingle, teraz są tylko czarne plansze.Studio jest przejściowe poczekajcie parę tygodni pokażą super newsroom :) BTW- w nowym studiu jest jeden (z 3) stołów z newsroomu TVP INFO. Logo bardzo ładne-widać że wzorowali się na SKY NEWS. Studio, owszem do najładniejszych nie należy ale jest najnowocześniejsze - nie chodzi tu o niebieskie ścianki, tylko o zaplecze techniczne! O 6:00 przywitała nas Danka, potem przeglądy prasy Żurkowej i Ig Noble :x Sport ze studia TVP SPORT (bardzo dobrze :) ) Na razie nie było pogody se studia.

O 10:00 był specjalny program o inauguracji- była Wysocka z Kutyną i tortem, Siwek, Potocka, Przełomiec i dużo autopromocji :D

TVP INFO będzie sukcesem. Wierzę w to :) Dajmy im trochę czasu 8)

PS. Ciekawe co TV Biznes przygotuje :x :x :x
Szkoda że tego nie widziałem a mógłbyś opisać ten program bardziej rzetelnie ??
Co do grafiki ciekawe kiedy zrobią belki na zapowiedzi programów ??
Poland - Aktywnie najlepszy

ojej
Chipsy przyszły
Posty: 8
Rejestracja: (wt) 02 paź 2007, 16:53

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#27

Post autor: ojej » (sob) 06 paź 2007, 14:31

Serwis Kultura prowadzi Monika Richardson :x

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#28

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 06 paź 2007, 14:32

W jaki sposób jest realizowany? Tak jak w "starej" TVP3? :D

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#29

Post autor: Poland » (sob) 06 paź 2007, 14:56

Tym razen ze studia normalnego a nie animowanego.
Poland - Aktywnie najlepszy

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#30

Post autor: viper » (sob) 06 paź 2007, 15:43

No, nawet całkiem całkiem, tylko zróbcie coś z tym tekstem... Pasek u dołu powinni podzielić na części zgodne z ich serwisami: Kraj, Świat, Biznes, Sport, Kultura - czasem "Pilne" i czerwone tło w przypadku informacji z ostatniej chwili (nie wiem, czy już takie tło paska w nowej oprawie jest).
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

ODPOWIEDZ