Strona 1 z 4

Newsroom TVP Info

: (ndz) 16 wrz 2007, 19:14
autor: doktorfaustus1
Oto co udało mi się znaleźć na stronach z przetargami TVP. Rysunek przedstawia aranżacje newsroomu TVP info. Z załączonych do przetargu informacji wynika, że ów newsroom ma się znajdować na 1 piętrze gmachu przy PL. Powstańców Warszawy, ale z innych źródeł wiem, że może jednak będzie to piętro nr 3. Kolorystyka mebli ma być jasna - będą dominować jasne, kremowe kolory, szarości oraz beże. Fotele dla prowadzących - ciemny grafit, elemnty szklanek działowych - błękit, fotele dla pracowników -szary melanż (nie wiem jaki to za kolor :P) Sam przetarg ma być rozstrzygnięty pod koniec miesiąca - 28 IX.

Legenda rysunku - 1 - gabinet szefa, 2 sekretariat szefa redakcji,
3 - garderoba
? - miejsce dla prezentera, wszak po co mieliby zostawić taki spory kawałek wolnej powierzchni :)

Obrazek

: (pn) 17 wrz 2007, 11:58
autor: Poland
Co oznaczają te 2 kwadraciki w polu na studio bo nie wiem ?? Przy okazji ciekawe czy to studio będzie lepsze od tego obecnego ??

: (pn) 17 wrz 2007, 14:52
autor: doktorfaustus1
Moim zdaniem to są słupy konstrukcyjne. Musi być lepsze, mimo iz będzie to tylko stufio przejściowe.

: (śr) 19 wrz 2007, 8:36
autor: Poland
Założe się że na nich będzie jakaś plazma skoro ma być lepsze :]

: (pt) 21 wrz 2007, 16:16
autor: doktorfaustus1
Mam nowe informacje na temat newsroomu TVP info - wiem już gdzie będzie stół (a raczej stoły) dla prezenterów i jakie dodatkowe elementy zostaną użyte w scenografii. Więcej informacji w póxniejszym terminie - sorki teraz jestem wyjątkowo zajęty :x

: (pt) 21 wrz 2007, 16:19
autor: Poland
No powiedz !! Wszyscy jesteśmy ciekawi.

: (pt) 21 wrz 2007, 18:15
autor: doktorfaustus1
Po 21.00 wkleję obrazek, natomiast już teraz mogę powiedzieć, że:
1) miejsce dla prowadzących będzie dokładnie tam gdzie postawilem znak "?" (poprzedni rysunek, kilka postów wyżej) Będzie tam pulpit dla prezentera (w sam raz pod Teleexpress), stół dla dwóch osób (np prezenter plus goście) oraz stół dla trzech osób - wszytsko pustawiane będzie po bokach, czyli kamery będa musialy być po środku tej wyspy.
2) W newsroomie będzie ściana z monitorów (ale chyba będzie to videowall jak Faktach)- od strony szatni (poprzedni rysunek miejsce nr 3) prezenterzy siedzący przy stole dla dwóch osób będą mieli za plecami widok na cały newsroom, a osoby przy stole dla trzech będą miąly za plecami widok na Pl. Powstańców
3) Słupy konstrukcyjne będą obudowane (bedą teraz ogragłe i podświetlone), podobne obudowy pojawią się przy ściankach oddzielających okna.
Ma dominowac naturalne drewno, przezroczyste i mleczne szkło.

: (pt) 21 wrz 2007, 19:18
autor: viper
Zapowiada się ciekawie... Może wiesz, kto jest autorem tej aranżacji przestrzeni?

: (pt) 21 wrz 2007, 19:39
autor: doktorfaustus1
Niestety nie. Ale chyba nie wyrobią się do 6 X 2007r. ogłądam sobie ten plan i oni chyba chca zakryć wszystkie okna (lub tylko cześć) ścianką z płyty kartonowo gipsowej.

: (pt) 21 wrz 2007, 21:03
autor: Przemek
Zapowiedzi świetne ;) I pomyśleć że to stworzono w przed wojennym banku a nie w nowoczesnym, specjalnie pod to przygotowanym budynku (MBC-swoją drogą świetny news room TVN24, nie ma co tu dużo ukrywać).

: (pt) 21 wrz 2007, 21:55
autor: doktorfaustus1
Wszystkie informacje mam... ze strony www.tvp.pl - wystarczy czytać przetargi :D Dzisiaj zamieszczono dwa - na dostawę monitorów plazmowych (w tym do budowy videowall) oraz na dostawę pozostałych części scenografii.
Ale po kolei.

1) Wiemy już jak będzie zorganizowana część emisyjna. Szczegóły na rysunku. (To jest dokładnie ta część, którą na poprzednim rysunku oznaczyłem jako "?")

Obrazek

1) Stanowisko dla jednego prezentera (np Teleexpress - mój pomysł)
2) Stanowisko dla dwóch oraz trzech (2a) prezenterów[
3) Szklane ścianki działowe - część ma być oklejona specjalną folia, cześć ma być przezroczysta, w części mają być zamontowane ekrany plazmowe.
4) Wideovall - z opisu zrozumiałem, że nie chodzi tutaj o ścianą monitorów jak w TVN24 a o taką ścianę jak w Faktach (jedne z przetargów dotyczy zakupu monitorów i jeśli dobrze zrozumiałem to ma być to jeden wielki ekran)
6) ścianka z płyt kartonowo-gipsowych (tu tez mam wątpliwości - być może ma nawet zasłonić część okien w newsroomie)

2) A teraz czas na stoły dla prezenterów:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

I co Wy na to? :)

: (pt) 21 wrz 2007, 23:22
autor: viper
Fajne stoły :) A czytając przetargi ze strony TVP, zauważyłem, że niektóre z nowych prompterów są sterowane także nożnie. Chyba zakupiono je dla potrzeb nowego kanału informacyjnego. Prawie jak TVN24... no ale "prawie" robi wielką różnicę :lol:

Tu są szczegóły techniczne nowych teleprompterów:
http://www.tvp.pl/opinie-pat/przetargi_ ... 07.rtf.rtf

: (sob) 22 wrz 2007, 6:32
autor: Poland
To twój pomysł czy to prawda bo jakoś nie chce mi się wierzyć.

: (sob) 22 wrz 2007, 9:22
autor: doktorfaustus1
Kisiel, jeśli mi nie wierzysz, to sam sprawdź - polecam stronę z zamówieniami publicznymi TVP. Jest tam napisane o zmianach, jakie mają nastąpić.
Wracając do newsroomu - jednak wszystkie okna zostaną zasłonięte sztuczną ścianką. Oto dowód:
Między starymi oknami będą zainstalowane podświetlone od środka pylony z plexi, natomiast między pylonami będą drewniane płyty o kolorze mahoniu. Po środku tych płyt mają być wstawki z plexi, mlecznego koloru. Meble w newsroomie będą miały odrobinę jaśniejszy kolor.
Zapomniałem dodać - obrazki można powiększyć - wystarczy kliknąć :)

Obrazek

: (sob) 22 wrz 2007, 13:54
autor: Poland
Wyglądają one prawie jak jakieś drzwi do metalowej szafki.