Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Wielkanoc

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

Wielkanoc

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: Ania » (wt) 03 kwie 2007, 14:22

No i Danka znowu o tym cieście :x rok temu w Fakcie teraz Dziennik ;-D

Ale niech się lansuje ;)



Gotowana baba Danuty Holeckiej

Telewizyjna dziennikarka Danuta Holecka niejedną Wielkanoc spędziła na dyżurze w redakcji "Kuriera" w TVP 3. Ale gotowaną babę zawsze zdąży przygotować! To ulubione ciasto jej męża, Krzysztofa, oraz dwójki bliźniaków: Julka i Stefka.


- Największą przyjemność sprawia mi robienie ciast - uśmiecha się dziennikarka. - Odprężam się przy tym, chociaż dzieci ciągle przybiegają do kuchni i podkradają mi surowe ciasto. Ale zapach gorącego ciasta wprawia mnie w dobry humor. Te święta po prostu kocham.

Dlaczego?
- Święta Wielkanocne kojarzą mi się z radością i zmianami na lepsze. Sześć lat temu tuż po Wielkiej Nocy mój ojciec wrócił do zdrowia po ciężkiej operacji serca. Rok później o tej porze kupiłam wymarzonego psa. A cztery lata temu zamieniłam mieszkanie na większe. Nic więc dziwnego, że Wielkanoc kojarzy mi się ze spełnianiem najskrytszych marzeń.



Przepis na babkę:

Składniki:
- kostka masła
- 5 jaj i trzy żółtka
- szklanka mąki ziemniaczanej
- półtorej szklanki mąki tortowej
- półtorej szklanki cukru pudru
- torebka cukru waniliowego
- pół zapachu waniliowego
- 3 łyżeczki proszku do pieczenia

Polewa:
- 2 czubate łyżki ciemnego kakao
- 1/3 kostki masła
- pięć czubatych łyżek cukru
- pięć łyżek mleka

Sposób przyrządzenia:
Kostkę masła z cukrem pudrem i cukrem waniliowym miksujemy, aż powstanie puszysta masa. Nadal miksując, dodajemy kolejno po jednym jajku i żółtka. Do drugiej miski wsypujemy mąkę tortową i ziemniaczaną, mieszamy z proszkiem do pieczenia. Dodajemy do wyrobionej masy, ciągle mieszając. Wlewamy zapach waniliowy. Formę do gotowanej babki (z pokrywką) smarujemy wewnątrz masłem i posypujemy mąką. Napełniamy ją ciastem i zamykamy. Do wysokiego garnka wlewamy zimną wodę (do 1/3 wysokości). Wstawiamy formę, szczelnie przykrywamy garnek. Gotujemy godzinę na wolnym ogniu. Polewa: kakao, masło, cukier i mleko razem gotujemy na wolnym ogniu przez około dziesięć minut. Ugotowaną babkę wyjmujemy na talerz i zostawiamy na kwadrans, żeby przestygła. Następnie smarujemy ją gorącą polewą.Obrazek

Obrazek
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: doktorfaustus1 » (wt) 03 kwie 2007, 14:51

Powinna nas zaprosić na tę babkę kiedyś do siebie. Aniu popracuj nad stroną - tj zawsze stosuj sie do moich uwag, a może dostaniem kawałek babki :D

Patrycja
Chipsy przyszły
Posty: 37
Rejestracja: (sob) 03 mar 2007, 16:45

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: Patrycja » (pt) 15 cze 2007, 19:10

Nie ma ktoś zdjęcia z tego programu tej babki Holeckiej?

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 16 cze 2007, 12:22

Polecam wizyte na stronie www.danuta-holecka.tv.pl - tam jest odpowiedni skan ze zdjęciem :D

ODPOWIEDZ