Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Monika Olejnik

Dziennikarze, gwiazdy i wszyscy inni związani z mediami.
Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#16

Post autor: doktorfaustus1 » (pn) 04 wrz 2006, 21:24

Szkoda Moniki, szkoda...

Martin
Niezły jeden
Posty: 1127
Rejestracja: (ndz) 26 mar 2006, 22:42
Lokalizacja: Częstochowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#17

Post autor: Martin » (pn) 04 wrz 2006, 21:36

Ale jest jeszcze radio :D no i lepsza pora nadawania jej programu...

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#18

Post autor: Ania » (wt) 05 wrz 2006, 11:42

A JEDNAK :D:D



Monika Olejnik

Po odejściu z Telewizji Polskiej Monika Olejnik spotka się z widzami w kanale TVN 24, gdzie będzie miała swój autorski program ”Kropka nad i” - poinformował "Presserwis".
Jej program stanie się częścią nowego pasma publicystyczno-informacyjnego, w którym swoje autorskie programy mają też: Justyna Pochanke, Roman Młodkowski, Bogdan Rymanowski, Grzegorz Miecugow, Tomasz Sianecki. Blok ten potrwa od 17.30 do 23.30 - informuje "Presserwis".

"Przyjście do stacji Moniki Olejnik powinno wzmocnić przekonanie, że w istocie to TVN 24 jest medium publicznym numer jeden z Polsce" – stwierdza Adam Pieczyński, prezes TVN 24. Wczoraj TVP poinformowała, że Monika Olejnik nie poprowadzi już rozmów z politykami w wieczornym programie TVP1 "Prosto w oczy". Dziennikarka zdecydowała o odejściu z telewizji publicznej po tym, gdy emisję jej programu przesunięto na późniejszą godzinę.

"Nie udało mi się porozumieć z władzami TVP. Strasznie mi przykro, że rozstaję się z widzami publicznej telewizji" - powiedziała Olejnik.

Olejnik uważa, że pora emisji, jaką jej zaproponowano, była zbyt późna. "W jesiennej ramówce rozpiętość godziny nadawania »Prosto w oczy« wahała się między 23.10 a 23.40" - powiedziała. Podkreśliła, że do końca prowadziła rozmowy z TVP w tej sprawie.

Przed wakacjami program "Prosto w oczy" emitowany był o godz. 22.45. W projekcie jesiennej ramówki TVP1 program przesunięto na godz. 23.30. W trakcie negocjacji TVP poszła na kompromis i przesunęła program na godz. 23.15. Według TVP, Olejnik nie odpowiedziała na jej propozycję.

"Stanowczo oświadczamy, że nie było intencją TVP rezygnacja z programu »Prosto w oczy« ani marginalizacja osoby Moniki Olejnik na antenie TVP. Możliwość prowadzenia cztery razy w tygodniu głównej rozmowy politycznej na największej antenie telewizyjnej w Polsce traktować należy raczej jako nadzwyczajny przywilej dziennikarski. Może nam być co najwyżej przykro, że Pani Monika Olejnik nie doceniła tego" - napisano w komunikacie TVP.

TVP poinformowała ponadto, że Olejnik "nie przyjęła propozycji prowadzenia programu publicystycznego w dobrym czasie antenowym w TVP2".

W oświadczeniu przekazanym PAP Monika Olejnik napisała m.in.: "Praca w Telewizji Publicznej była dla mnie ciekawym i cennym doświadczeniem. Żałuję, że mimo mojej życzliwości i dobrej woli nie doszliśmy do porozumienia z osobami wyznaczonymi przez Prezesa Bronisława Wildsteina do rozmów w sprawie »Prosto w Oczy«".

TVP zdecydowała, że w tym tygodniu w miejsce programu "Prosto w oczy" będą nadane wieczorne "Wiadomości" rozszerzone o tzw. część analityczną. Natomiast w przyszłym tygodniu w miejsce zdjętego z ramówki programu pojawi się nowy program publicystyczny, podsumowujący dzień.

Monika Olejnik to dziennikarka radiowa, telewizyjna i prasowa. Była m.in. reporterką w Programie III Polskiego Radia, gdzie prowadziła m.in. "Salon polityczny Trójki", w telewizji TVN prowadziła rozmowy z politykami w programie "Kropka nad i", od stycznia 2001 prowadzi rozmowy z politykami w Radiu ZET, a w "Gazecie Wyborczej" razem z Agnieszką Kublik przygotowuje wywiady z cyklu "Dwie na jednego".

Olejnik prowadziła "Prosto w oczy" od września 2004 roku. Dziennikarka jest laureatką Wiktora za rok 1995 oraz nagrody "Grand Press" dla dziennikarza roku 1998. W listopadzie 2000 roku otrzymała nagrodę dziennikarską Fundacji imienia Ksawerego i Mieczysława Pruszyńskich.
Możliwość prowadzenia cztery razy w tygodniu głównej rozmowy politycznej na największej antenie telewizyjnej w Polsce traktować należy raczej jako nadzwyczajny przywilej dziennikarski. Może nam być co najwyżej przykro, że Pani Monika Olejnik nie doceniła tego" -
Oh ;( ;( jakże mi przykro ze Monika nie doceniła tej wielkiej łąski jaką jej okzano pozwalając prowadzić ten program w porze małej oglądalności...

Tak tak jak ona mogła taką porpozycje odrzucić :x


Bardzo Dobrze ;) tylko szkoda ze to TVN 24 a nie TVN 24 i TVN
Swoją drogą czy Walterowi JR coś sie stało :> ktoś go palnął obuchem że zaczął myślec :> ???
Durczok Olejnik :> :D SUPER
^@^
Obrazek

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#19

Post autor: tobi » (wt) 05 wrz 2006, 12:44

Właśnie przeczytałem ten news na portalu.
W szoku jestem, ale ciesze się tym samym baaardzo.
Licze, że do tego czasu inwestor budynku gdzie mieszkam udostępni mi oglądanie kablówki :x

No plejada nazwisk. Pochanke, Durczok, Werner, Rymanowski, Miecugow, Marciniak, Kalczyńska, Młodkowski, Sekielski, Nowicki, Sianecki.....i długo by można było wymieniać talenty. A co było dotychczas o 18.45, po Skanerze Politycznym. Chyba przed wakacjami, to po Skanerze seria reklam, pogoda, zajawka 'Fakty, ludzie, pieniądze' i reklamy ponownie, poprawcie jak się myle, ale od 3 m-cy nie widziałem mojej ulubionej stacji w telewizorku który czeka na podłączenie do kablówki. Tak Aniu, w Wwie 3m-ce jest spór o posiadanie kablówki. To miasto zawsze było jedną wielką wsią.
Moniq będzie miała jeszcze lepsze ciuchy i ciało :x :x :x

- Przejście do stacji Moniki Olejnik powinno wzmocnić przekonanie, że w istocie to TVN24 jest medium publicznym numer 1 w Polsce i jak nikt inny wypełniamy misję informacyjną - mówi prezes TVN24 Adam Pieczyński.
szczególnie w kontekście tworzenia przez rządową kanału informacyjnego, mają wielkie plany,
przy tym jak wszyscy najlepsi i wyróżnieni odeszli do TVN i TVN24 bedzie im wyjątkowo łatwo
Ostatnio zmieniony (wt) 05 wrz 2006, 15:30 przez tobi, łącznie zmieniany 1 raz.

Robin
Przeciętniak
Posty: 151
Rejestracja: (ndz) 17 lip 2005, 22:46

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#20

Post autor: Robin » (wt) 05 wrz 2006, 23:53

Ja się cieszę, że będzie w TVN24, lubię ją, choć w TVP nie oglądałem za bardzo, bo nie jestem przyzwyczajony do oglądania TV po 22:00 za bardzo, a i program był ruchomy.

Monika Olejnik wyjaśniła powody przejścia do TVN24 w pierwszej wypowiedzi, której udzieliła portalowi MediaLink.pl.
MediaLink.pl pisze:Monika Olejnik ma nowego pracodawcę i to zaledwie w dzień po tym, jak poinformowała o swoim odejściu z TVP1. Dziennikarka dołączy niebawem do zespołu kanału informacyjnego TVN24, gdzie ma mieć swój własny autorski program w paśmie wieczornym. – Otrzymałam ciekawą i profesjonalną propozycję z TVN 24, dlatego ją przyjęłam – mówi nam Olejnik.

Spekulacje na temat odejścia Moniki Olejnik z Telewizji Polskiej trwały od wielu tygodni. Popularna dziennikarka nie chciała się zgodzić na przesunięcie godziny emisji jej programu 'Prosto w oczy', w którym rozmawiała z politykami, na godzinę 23.15.

Olejnik, która oprócz pracy w telewizji prowadzi poranne wywiady z politykami na antenie Radia Zet, nie musiała czekać długo na nową propozycję. Jak informuje TVN24, popularna dziennikarka ‘już w najbliższych dniach’ pojawi się na antenie stacji z programem ‘Kropka nad i’. Ma on być nadawany, co wieczór w paśmie publicystyczno – informacyjnym TVN24.

– Cieszę się, że rozmowy prowadzone bardzo szybko i sprawnie przez mojego prawnika Pawła Rymarza zakończyły się podpisaniem nowej umowy na program ‘Kropka nad i’ – tłumaczy nam Monika Olejnik.

Dziennikarka wyjaśnia nam, że praca w ‘twórczym zespole ludzi w TVN24’ jest interesującym wyzwaniem. – To wspaniale, że ponownie spotkam się z widzami – dodaje Olejnik.

– Przejście do stacji Moniki Olejnik powinno wzmocnić przekonanie, że w istocie to TVN24 jest medium publicznym numer 1 w Polsce i jak nikt inny wypełniamy misję informacyjną – mówi Adam Pieczyński, prezes TVN24.

Przypomnijmy, że już wcześniej Monika Olejnik współpracowała z TVN. Przez wiele lat prowadziła tam program 'Kropka nad i'. Do TVP1 przeszła po tym, gdy szefostwo TVN zdecydowało się zdjąć jej program z ramówki i zaproponowało jej pasmo w TVN24.
źródło

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#21

Post autor: doktorfaustus1 » (śr) 06 wrz 2006, 9:36

Polecam wpisy w blogu Zbigniewa Bauera pt. 'Olejnik za burtą! Spieprzać, dziady!'
:arrow: http://wirtualnemedia.pl/blog/index.php ... iady!.html

Najlpeszy jest koniec:
I to będzie kropka nad „i” IV RP. Panie prezesie – melduję: media odzyskane! Olejnik za burtą! Spieprzać, dziady!
oraz dokopanie Zmiekiewiczowi :x

Martin
Niezły jeden
Posty: 1127
Rejestracja: (ndz) 26 mar 2006, 22:42
Lokalizacja: Częstochowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#22

Post autor: Martin » (sob) 09 wrz 2006, 13:18

Widzieliście nową reklamę "Kropki nad i"?

Obrazek

Moje pierwsze skojarzenie: pani spod latarni. :x

Grzesioo
Przyjaciel
Posty: 2999
Rejestracja: (śr) 19 paź 2005, 13:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#23

Post autor: Grzesioo » (sob) 09 wrz 2006, 13:23

Trfaiłem na sama końcówke

Obrazek

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#24

Post autor: tobi » (wt) 12 wrz 2006, 15:37

Widziałem całą reklame w weekend, jak miałem dostęp do kablówki.

Ale chętnie bym obejrał pierwszy odcinek, wczorajszą premiere. Podobno dziwnie małe, i sztuczne studio, w ogóle jakby nie z siedziby przy Wiertniczej, schowane takie ze sztucznymi ściankami za plecami gościa i prowadzącej.

Martin
Niezły jeden
Posty: 1127
Rejestracja: (ndz) 26 mar 2006, 22:42
Lokalizacja: Częstochowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#25

Post autor: Martin » (czw) 21 wrz 2006, 19:54

Monika Olejnik w wywiadzie dla Gali:
GALA: Dziś wracasz do stacji, z której odeszłaś trzy lata temu. Żałujesz tamtej decyzji?

M.O.: Być może żałuję. A niech tam, powiem prawdę: żałuję. Żałuję, bo nie uwierzyłam w prezesa Waltera, że z TVN24 można zrobić fantastyczną stację. Że byłam zbyt ambicjonalna, że poddałam się presji bulwarówek: "Olejnik zrzucona z piedestału". To był za szybki ruch.

GALA: A dlaczego wtedy nie uwierzyłaś, że można zrobić taki kanał, jak TVN24?

M.O.: Myślałam wtedy bardziej o sobie niż o sprawach generalnych.

GALA: Nie boisz się, że ludzie z TVN24 mogą mieć ci za złe, że Olejnik nie walczyła z nimi o oglądalność, tylko przychodzi, kiedy oglądalność jest niezła, a o kanale mówi się dobrze?

M.O.: TVN24 to jest marka. Widzowie przyzwyczaili się już do stacji i traktują ją jak narkotyk. Włączasz i się uzależniasz. Cieszę się, że wracam do stacji, w której wśród znakomitych dziennikarzy spotkam przyjaciół z dawnej Trójki: Grześka Miecugowa, Tomka Sianeckiego.

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#26

Post autor: tobi » (sob) 23 wrz 2006, 12:37

to bardzo ciekawe co mówi


chyba na długo tam Moniq zagości
byłoby świetnie :D

zgadzam się z Moniką troche, w tamtym czasie TVN24 nie była tym co teraz
inna oglądalność, inna opinia o stacji

bardzo dużo zyskuje w mych oczach, że tak szczerze się przyznała o tamten okres i co teraz o tym sądzi

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#27

Post autor: tobi » (czw) 16 lis 2006, 13:25

We wtorek gościem Kropki nad i... czyli Moniki OLejink o 20 w TVN24 była Kinga Rusin-zwyciężczyni jkaiegoś tanecznego sghow telewizji TVN.
Obeszło się to wielkim echem, bo program Olejnik nigdy nie miał tego typu gości.
Olejink sama w tymże odcinku przzyznała się, że sama zaprosiła Rusin, a nie ktoś za nią.
Ale ja w to nie wierze, xo sądzicie, czy TVN24 kazał jej zaprosić gwiazde show tanecznego, dziennikarke-od rozrywki.
Szok po prostu, ciekawe czy taka sytuacja będzie się powtarzać.
Pytania od Moniki w stylu-i jak się czułaś wygrywając teleturniej, albo: jak dzieci twoje i tym pdoobne opatrzone uśmieszkiem Olejnik był tak sztuczne!!!!

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#28

Post autor: viper » (wt) 06 mar 2007, 21:16

Słyszeliście, że Urbański (p.o. prezes TVP) chce znów Monikę Olejnik w publicznej telewizji? Tylko jej ponowne ściągnięcie może nie być łatwe...
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

POpieram
Przeciętniak
Posty: 156
Rejestracja: (wt) 02 sty 2007, 17:18

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#29

Post autor: POpieram » (wt) 06 mar 2007, 21:19

viper pisze:Słyszeliście, że Urbański (p.o. prezes TVP) chce znów Monikę Olejnik w publicznej telewizji?
Nie tylko Olejnik, ale także Lisa i Durczoka. :smiech:
viper pisze: Tylko jej ponowne ściągnięcie może nie być łatwe...
Raczej niemożliwe. :]

Viper, zajrzyj TUTAJ ;)

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#30

Post autor: Ania » (śr) 07 mar 2007, 0:01

Nie tylko Olejnik, ale także Lisa i Durczoka.
:smiech: :smiech: :smiech: :smiech: :smiech: :smiech: :smiech: Dzieki ludziska połakałam się ;D
^@^
Obrazek

ODPOWIEDZ