Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

TVP o Janie Pawle II

Rozmowy, które nie mieszczą się w powyższych forach.
Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#61

Post autor: michal » (pt) 08 kwie 2005, 21:51

Wiadomości zacz??y się o 19:33, ponieważ transmitowali wystąpienie prezydenta. Zapewne z tego powodu sko?czyli o 21:03 spó?niając się na Apel Jasnogórski. Warto zwróci? uwag?, że wydanie to było dedykowane papieżowi - na zako?czenie napis "Janowi Paw?owi II - zespó? Wiadomości". Niepodoba?o mi się jednak, że podniecili się gaszeniem świate? i grzmieli o tym już w wydaniu o 15:00 (Sitnik-Kornecka i Suchacka - ta druga nawet sie pochwali?a, że sama dostała) oraz Gasi?ski w wydaniu głównym. Co jutro ktoś wymyśli o 21:37? Może wyjdziemy na balkon i będziemy klaska??

Jeszcze jedną informacją chcia?bym się podzieli?. Taki oto pi?kny tramwaj je?dzi od wczoraj po Katowicach. http://www.republika.pl/lukidany/nie_lekajcie_sie.jpg Jest równie? w Katowicach autobus z podobnym plakatem. Wiem też o jednym tramwaju w Warszawie. Ciekawe czy w Krakowie oblepili Bombadiera....
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#62

Post autor: doktorfaustus1 » (pt) 08 kwie 2005, 21:55

Do tej pory nie widzia?em takiej akcji w Krakowie. Na tramwajach i autobusach wiszą tylko polskie flagi.
Wymieszane fotki:

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek


Dzisiejsze główne wydanie:

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Capsy wykonane przez Aro :arrow: serdeczni? dzi?kuj? :!: :!: :!: :D

PS więcej zdje? w póŸniejszym terminie.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#63

Post autor: michal » (pt) 08 kwie 2005, 22:28

doktorfaustus1 pisze:Do tej pory nie widzia?em takiej akcji w Krakowie. Na tramwajach i autobusach wiszą tylko polskie flagi.
U nas a tramwajach nie ma flag. Na ramie od lusterek są zawieszone jednakowej d?ugości (ok. 15 cm) trzy tasiemki - bia?a, ?ó?ta i czarna., które kr?cą się na wietrze. Na autobusach w tym samym miejscu jest tylko czarna wstą?eczka.
Ostatnio zmieniony (pt) 08 kwie 2005, 22:46 przez michal, łącznie zmieniany 1 raz.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#64

Post autor: doktorfaustus1 » (pt) 08 kwie 2005, 22:42

W Krakowie tylko flagi - a raczej ma?e chorągiweki. Podobne pojawia?y się podczas pielgrzymek papieża oraz w wa?ne świ?ta narodowe. Wi?kszoś? powierzchni na tramwajach zajmują reklamy....

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#65

Post autor: michal » (sob) 09 kwie 2005, 13:48

Wracam jeszcze do wczorajszych Wiadomości. Uwa?am, że były niepotrzebnie takie d?ugie. Ze dwa razy miałem wra?enie, że już powiedzieli wszystko i zaraz będą ko?czy?, ale jednak znowu drą?yli jakiś nowy temat - w ko?cu zaplanowany mieli koniec na 21:00. Oprócz tego po raz pierwszy im się troch? sypa?o. Po jakimś krótkim materiale Kamil rozmawia? ze wspó?pracownikami o "zielonych". O kratkach zielonych? W ka?dym jak wskoczy? na wizj? od razu sam wróci? do swoich obowiązków i nie wymaga? podpowiadania realizatora jak w przypadku Pochanke. Drugie niezgranie Kamila było jak zaczą? czyta? kolejny tekst zaczynający się od s?owa "tylko", ale skapna? się, że ma go zaczą? dopiero po materiale. Wcześniej nie widzia?em przez te dni w głównych ?adnego wizyjnego ani d?wi?kowego niedogrania.

Prognoza pogody z Jarkiem Kretem została wyemitowana dopiero po Wiadomościach wieczornych.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#66

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 09 kwie 2005, 16:25

Tzw "zielone" to tekst, który czyta prezenter do jakiegoś materiału. Nazwa od zielonych kartek, które często widać w programach informacyjnych TVP. Niestety program trwa? a? 90 minut i dlatego w serwisie interentowym TVP nie zamieszczono odpowiedniego pliku. Wszak taką d?ugoś? mają zwyk?e filmy. Mimo dwóch wpadek, o których napisa?eś, dobrze oceniam wczorajsze wydanie - czasami siada?o im tempo, ale przyspieszali podczas ?ącze? z reporterami w kraju. (Te "zielone" były chyba po pomy?ce ze s?owem "teraz"). Program by? d?ugi, zrealizowany co tu ukrywac w polowych warunkach, więc takie pomy?ki nie są wielką katastorfą.
Natomiast dzisiaj wszystko powróci?o do normy - tj normalne logo, normalna czołówka z muzyką, w studiu normalnie ubrana Katarzyna Werner.

PS jeszcze jedno - wszystkie skróty w ostatnim tygodniu też mia?y inną czołówk? - zamiast trego paska ze zdjeciami Jana Pawła II by? herb Stolicy Apostolskiej - tj dwa klucze i triara.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#67

Post autor: michal » (sob) 09 kwie 2005, 17:14

doktorfaustus1 pisze:Tzw "zielone" to tekst, który czyta prezenter do jakiegoś materiału. Nazwa od zielonych kartek, które często widać w programach informacyjnych TVP.
Dobrze akurat wiem co to są zielone i nie trzeba było mi to t?umaczy?. Chodzi?o mi to o to czy faktycznie o nie Durczokowi chodzi?o. Bo ?eby je organizowa? sobie mi?dzy materiałami w?aściwego wydania... - dziwne i nieprofesjonalne. To nie była próba tylko w?aściwy program.
doktorfaustus1 pisze: (Te "zielone" były chyba po pomy?ce ze s?owem "teraz"). Program by? d?ugi, zrealizowany co tu ukrywac w polowych warunkach, więc takie pomy?ki nie są wielką katastorfą.
Chyba faktycznie wtedy to było po "teraz". Może siad? prompter, może ktoś nie wpisa? do ko?ca mu tekstu, ale wydaje mi się, że by? pod?o?ony g?os do tego materiału, który zaraz poszed?, a Durczok pope?ni? falstart. Może dopiero nast?pny miał czyta? z zielonych... Ale nie ma pliku to się już nie dowiemy.

doktorfaustus1 pisze: Natomiast dzisiaj wszystko powróci?o do normy - tj normalne logo, normalna czołówka z muzyką, w studiu normalnie ubrana Katarzyna Werner.
Tak, ale Wyszy?ska, M?ynarska oraz nowa prezenterka Sportowego Expressu nadal są na czarno (z bia?ym "podk?adem"). Widzia?eś t? ostatnią? :lol:
doktorfaustus1 pisze: PS jeszcze jedno - wszystkie skróty w ostatnim tygodniu też mia?y inną czołówk? - zamiast trego paska ze zdjeciami Jana Pawła II by? herb Stolicy Apostolskiej - tj dwa klucze i triara.
Nie widzia?em niestety ?adnego.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#68

Post autor: michal » (ndz) 10 kwie 2005, 19:58

Coś kiepsko idzie dyskusja. Tylko doktorfaustus1 się udziela (ostatnio nie odpowiedział :wink: ), a ja jeszcze mam tyle do przeanalizowania i, mam nadziej?, przedyskutowania. Tylko coś mało nas. Nikt nie ogląda? Jedynki?

Doktorfaustus1 pyta?em się czy widzia?eś wczoraj prezenterk? w Sportowym Expressie...
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#69

Post autor: doktorfaustus1 » (pn) 11 kwie 2005, 15:49

1) Nie widzia?em tej pani - ostatnio w okolicach 17.00 mam mas? obowiązków, które pojawiają się nagle, niczym królik z kapelusza :D Nie wiem nawet, czy dzisiaj coś mi nie wyskoczy :D
2) Co do dyskusji - có? Ania nie ma chyba dost?pu do TV. Mijają dni, media powoli wracają do innych tematów...

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#70

Post autor: michal » (pn) 11 kwie 2005, 18:00

doktorfaustus1 pisze: 1) Nie widzia?em tej pani - ostatnio w okolicach 17.00 mam mas? obowiązków, które pojawiają się nagle, niczym królik z kapelusza :D Nie wiem nawet, czy dzisiaj coś mi nie wyskoczy :D
To Ci powiem, że karier? ogólnopolską zaczyna robi? Alina Markiewicz :D

doktorfaustus1 pisze:
2) Co do dyskusji - có? Ania nie ma chyba dost?pu do TV. Mijają dni, media powoli wracają do innych tematów...
To ja b?d? pisa? co mi się podoba?o w Wiadomościach, które elementy uwa?am za udane, a które nie. Nawet jak b?d? gada? sam ze sobą, to może ktoś to przynajmniej poczyta. Ale teraz zmykam, bo się zaczyna "Pierwsza miłoś?", a ja oglądam ten kicz :wink: .
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#71

Post autor: michal » (wt) 12 kwie 2005, 0:54

Có?, zaczynam analizy.

Piątek i sobota. Nietypowy filmowy początek wydania głównego. Zaczyna się obrazkiem i do niego muzyka jakby z początku czołówki dziennego wydania powtarzana wielokrotnie. W piątek obrazem było zachodzące s?o?ce nad kopu?ą bazyliki (pokazywane już tutaj), a w sobot? t?umy zgromadzone na placu św. Piotra czuwające i modlące się o zdrowie papieża.

cdn.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#72

Post autor: doktorfaustus1 » (wt) 12 kwie 2005, 9:34

W niedziele i poniedzia?ek pod koniec programu aktor czyta? wiersze Jana Pawła II. W niedziele cały program nadano ze studia w Watykanie, głównym prowadzącym by? Kamil Durczok. Jednak w napisach koncowych poinformowano. że oprócz Durczoka, Kozaka i Ja?wi?skiego program przygotową? równiez Krzysztof Ziemiec (chocia? nie pojawi? się na antenie.)

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#73

Post autor: michal » (wt) 12 kwie 2005, 15:50

Niedziela.

Gawryluk prowadzi wydanie specjalne o 14:41. Na sam koniec ?ączy się jeszcze z Warszawą, filmują t?umy i mówi o szczegó?ach tamtejszych uroczystości. Potem jest kilkanaście sekund ciszy, po czym dodaje lakonicznie, że zaprasza na główne wydanie o 19:30 i "Dzi?kuj?". W tym czasie d?wig kamerowy przy muzyce Rubika unosi się do góry i Gawryluk oczywiście już nie pojawiła się na wizji. Ko?cowa czołówka.

Pi?kne po?egnanie, wspaniale im to wysz?o, ale wydaje mi się, że zupe?nie przypadkiem i nie planowali tego. Szepn?li jej w uchu, ?eby już się po?egna?a przy tych zdj?ciach, bo akurat tak w te uroczystości się wstrzelili. Dawno też nie widzia?em (o ile w ogóle widzia?em) serwisu, w którym nie widać na ekranie ?egnającego się prezentera.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#74

Post autor: doktorfaustus1 » (wt) 12 kwie 2005, 19:59

W dzisiejszych Wiadomościach zaprezentowano sylwetk? Piotra Rubika, twórcy oprawy muzycznej Wiadomości. Powód - listy z prośbą o udzielenie informacji na temat autora muzyki. Zresztą nie dziwie się. Dzisiaj wszed??m na stron? www.rubik.pl i napisa?em maila z prośbą o zamieszczenie plików na stronie (jest dzia?, ale na razie pusty). :D
Wida? nie tylko nam podoba?a is? ta oprawa. Nawet na forum Gazety ludzie pytali o twórc? muzyki. :D :D :D :D

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#75

Post autor: michal » (wt) 12 kwie 2005, 21:59

Reporta? widzia?em. Szarkowska albo Gardowska (nie rozróżniam :D ) czyta?a chyba dwa maile i miałem wra?enie, że s?ucham posta z gazety.pl. Ale może jestem przewra?liwiony...


Kontynuuj? analiz?. Niedziela i poniedzia?ek - ko?cówki były ja zwróc? uwag? na początki.

W niedziel? po czo?ówce "Barka" i pokazani w migawkach Polacy i ich spontaniczne akcje. Bardzo wzruszające. Niestety jedna rzecz mi się bardzo niepodoba?a. Na zako?czenie tego "klipu" pokazali chyba ostatnie zdjęcia papieża ze środowej audiencji jak wycofują pomost i zas?aniają zas?ony. Do tego by? już podk?ad zatrzymującego się piszczącego pociągu. Skojarzenie za kazdym razem kiedy to oglądam mam wtedy jedno i niezbyt dobre - Auschwitz. :?

Ale już potem okolicznościowa klepsydra (w ciszy) i znane widoczki Watykanu znowu bardzo ?adne. Durczok pokazał się pod tureckim namiotem i sfilmowa? się z boku. To było ewidentnie, że tak powiem Lisowe on-location :). Podobnie kadrowali też ko?cówce.

A główne w poniedzia?ek? Po watyka?skich widoczkach i czo?ówce były ?aci?skie śpiewy w czasie przenoszenia papieża z Kaplicy Syksty?skiej do Bazyliki Św Piotra. Średnio udane. Mnie nie poruszy?o.

cdn.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

ODPOWIEDZ