Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

TVP o Janie Pawle II

Rozmowy, które nie mieszczą się w powyższych forach.
Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#46

Post autor: doktorfaustus1 » (wt) 05 kwie 2005, 22:20

Spó?nie?eś się o minut? ?ukaszu. W?ącz jutro o 21.36 - tak jak dzisiaj program zostaje przerwany - pojawia się uj?cie studia z portretem papieża i specjalnym zegarem odmierzającym czas do 21.37 - potem licznik staje, znika obraz i po 30 sekundach nast?puje powrót do normalnego programu. Dzisiaj też tak było - specjalnie w?ączy?em. Obecnie TVP1 emituje film pt "Dziesi?cioro przykaza?". Natomiast TVN film obyczajowy pt "Podaj dalej" - jednak przerwy w programie nie było....
Mi?dzy godziną 21.36 a 21.37, codziennie a? do dnia pogrzebu Ojca Świ?tego, TVP1 będzie przerywa?a program na emisję specjalnej, symbolicznej „Minuty refleksji”, poświ?conej Janowi Paw?owi II
?ród?o:
http://tvp.pl/3569,20050404193127.strona

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#47

Post autor: michal » (wt) 05 kwie 2005, 22:24

Lukasz pisze:Dziś o 21:37 na TVN24 Miecugow po?ączy? się z Krakowem, z Arturem Zakrzewskim, który by? na B?oniach. Zakrzewski mówi? o tysiącach wiernych w Krakowie, o biciu dzwonów w całym mieście, o śpiewaniu "Barki" itd.
W TVP3 równie? było w tym czasie łączenie z Krakowem, a chwil? póŸniej z Szczecinem (Jasne B?onia) i komentarz na żywo Piotra Dziemia?czuka. No, ale to serwisy.
Lukasz pisze: A z tego co widzia?em na TVP, to chyba jakiś film kostiumowy o 21:37?
Opisa?em powyżej co było wczoraj na TVP1 i dziś było dok?adnie to samo. Prawie to samo. Zmienili zegar na elektroniczny wyświetlacz. Wczoraj były proste cyfry. Nie było słów. By? symbol.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#48

Post autor: michal » (śr) 06 kwie 2005, 18:58

Dziś wg programu skróty mia?y by? tak jak zwykle skrótami. Jednak ten o 13:40 by? wcześniej i jak specjalne wydanie Wiadomości (konferencja).

Podobno Or?oś jest w Watykanie. Prowadzi? stamtąd Teleexpress?

19:30-20:00 to fajna pora obecnie w Rzymie. Wiadomości zaczynają się przy ?adnym pomara?czowym niebie, a ko?czą w zupe?nych ciemnościach. Ciekawie to wygląda. W Wydarzeniach za Hanką świeci do kamery zachodzące, ale jeszcze dosy? silne s?o?ce. W Faktach nie ma tego klimatu. Ryman stoi z Pa?asi?skim przy ulicy, a potem świeci tam sztuczne świat?o.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#49

Post autor: doktorfaustus1 » (śr) 06 kwie 2005, 19:03

W sprawie Or?osia powinnien wypowiedzień się nasz ekspert od Teleexpresu - szanowny kolega Aro. Nie mog?em dzisiaj ogląda? tego programu - dopiero po 18.00 wróci?em do domu.

Wi?kszoś? czasu sp?dzam przed TVP, tylko czasami zmieniam kanał. Sądz?, jednak, że Lis jest już spó?niony - przez kilka dni siedzieli w Warszawie, a ich reporterzy w Watykanie chyba nie staneli na wysokości zadania. Myśla?em, ze wzorem dawnych Faktów już w piątek spakuje walizki Hance i wsadzi ją do samolotu.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#50

Post autor: michal » (śr) 06 kwie 2005, 21:06

Dopiero wczoraj i dziś by? sport. Czołówka jest zmieniona, widać, że sklecona na szybko. Sk?ada się z logo (nagrywane z telebimu) oraz zdj?? papieża ze sportowcami ze zmienionymi barwami - w tonacji niebieskiej. Podobnie jak w Pogodzie wprowadzili inne kadrowanie - uj?cie od razu na wprost na prezentera. I co ciekawe serwis prowadzi Maciej Kurzajewski (od 14 pa?dziernika już nie prowadzi?). Widocznie chcieli ?eby w tych dniach informowa? ktoś inny ni? zwykle.

A propos - jakaś nowa kobietka jest od jakiegoś czasu w Sportowym Expressie.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#51

Post autor: doktorfaustus1 » (śr) 06 kwie 2005, 22:08

Ju? dawno nie widzia?em Sportowego Expresu. Mogli sobie darowa? ten Sport po Wiadomosciach, bo i tak przez większoś? przyznanego czasu mówią o papieżu. W Sporcie pojawi?ą się nowa reporterka - codziennie czyta newsy i przygotowuje materiały. Wcześniej jej tam nie było - widać znajoma mgr Grzywaczewskiego. Ciekawe kto jej da? kart? ekranową? Tylu b?edów jeszcze nigdy nie s?ysza?em. (Jutro podam jej nazwisko - nigdy nie mogę zapami?ta?, bo od razu zmieniam kanał).

PS główne wydanie Wiadomości w piątek będzie trwa?o od 19.30 do 21.00

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#52

Post autor: michal » (śr) 06 kwie 2005, 22:35

doktorfaustus1 pisze:W Sporcie pojawi?ą się nowa reporterka - codziennie czyta newsy i przygotowuje materiały. Wcześniej jej tam nie było - widać znajoma mgr Grzywaczewskiego. Ciekawe kto jej da? kart? ekranową? Tylu b?edów jeszcze nigdy nie s?ysza?em. (Jutro podam jej nazwisko - nigdy nie mogę zapami?ta?, bo od razu zmieniam kanał).
Ta kobieta czyta już od kilku miesi?cy. To jest w?aściwie reporterka. Relacjonowa?a wybory na prezesa PZPN, a to było jakiś czas temu. Jest nawet już w zaawansowanym wieku. Powiedziałbym, że pod 50. Nazywa się chyba Justyna Szubert. W Sportowym Expressie jest młoda babka.

Ps. Po mgr w tym przypadku ma by? kropka :D
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#53

Post autor: Przemek » (czw) 07 kwie 2005, 7:03

Ta z Expressu to chyba Magda Skorupka-Kaczmarek była gwiazda Canal+

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#54

Post autor: doktorfaustus1 » (czw) 07 kwie 2005, 21:02

Pochwal? się Wam - podczas moich dzisiejszych w?drówek po Krakowie widzia?em, jak Admaczyk z asytentem przygotowywa? materiał do głównego wydania o pracy zagranicznych dziennikarzy. Mam nawet jedno zdjecie - niestety zrobione g?upawką (film wywo?am za jakieś dwa tygodnie). Dzisiaj poszed?em sfotografowa? punkt Europejskiej Unii Nadawców (mają dwa wozy - z czego jeden nalezy do TVP) i trafi?em na wywiad z tą dziennikarką ze Sky Italia.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#55

Post autor: michal » (czw) 07 kwie 2005, 23:29

Telewizja mnie zaczyna powoli już m?czy? i denerwowa?. Te ciąg?e gadanie z wa?nymi lud?mi, a przede wszystkim polowanie na m?odzień przed kościo?ami czy w miejscach plenerowych nabo?e?stw i zadawanie im pyta?. Dziś znowu. Maruszak i jeszcze jakaś jedna. I te pytania: Dlaczego kochasz Ojca świetgo, co najbardziej zapami?ta?eś, co wcielasz w ?ycie i tak dalej. Nie wiem, ale po tylu dniach te pytania wydają mi się już puste i odpowiedająca m?odzień wali tylko ogólniki, ?eby tylko było mądrze, dobrze i poprawnie.

Te wszystkie msze i marsze. Ok, spoko niech będą jak komuś to potrzebne, ale czy musi przy tym towarzyszy? kamera? Np. ta msza na stadionie Ruchu. Wiem jak to się spontanicznie organizowa?o, m?odzi to wymogli, a Świdzi?ska dzi?ki temu znalaz?a temat dziennikarski i z wozem w dzień mszy się tam znalaz?a i podniecona nadawa?a relacje. Nie wiem, nie ciągnie mnie jakoś do takich demonstracji, ale zawsze jednak taką propozycj? rozwa?am, jednak jak sobie uzmys?owi?, że będą się tam pa??ta? dziennikarze, może przypadkiem mnie dorwą i będą zadawa? oklepane, ale jak?e trudne do odpowiedzi pytania, to po prostu siedz? w domu lub id? do swojego kościólka na zwyk?ą kameralną msz?. Za?o?? się, że msz? w katedrze i wcześniejszy marsz do katedry z placu Wolności i póŸniejszy z katedry na Muchowiec też sfilmowali i zrelacjonowali przy okazji strsując i zawracając komuś ty?ek. Tak samo inicjatywy w Gliwicach i Sosnowcu na pewno były po?ywką dla katowickich dziennikarzy.

A jak już o tym pisz? to jeszcze taka refleksja. W sobot? jak jeszcze papież ?y? to poszed?em się pomodli? do swojego kościo?a. A tam ślub za ślubem co godzin?, sypanie ry?em, amatorskie kamery, uśmiech na wszystkich g?bach. W ogóle nie można się było skupi? w modlitwie. I jeszcze ksiądz, który ?yczy na koniec szalonej niezapomnianej zabawy. W kazaniu czy modlitwie wiernych ani s?owa o umierającym papieżu. Nie wiem, rozumiem, że goście się zjechali, ale na pewno w Kościele Mariackim, św Anny w Warszawie, bazylice w Wadowicach czy na Wawelu też mia?y by? tego dnia śluby, a jakoś w relacjach telewizyjnych widzia?em jeno t?umy ludzi, zadum?, modlitwy i skupienie.


I jeszcze jedno. Nie znosz? jak ktoś mówi o papieżu "tatusiu". Ojciec Świ?ty rzecz jasna, ale "tatusia" to ma gdzie indziej.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#56

Post autor: doktorfaustus1 » (pt) 08 kwie 2005, 9:39

Nie lubi? takich wielkich spotka?, mszy polowych, modlitw na ulicach. Jakoś nie potrafi? się wówczas skupi?, myśle? o tym, o czym powinniem. Kilkakrotnie byłem pod kurią w Krakowie, ale prawd? mówiąc nie byłem uczestnikiem, a jedyniem widzem... Może to dziwne, ale ja potrzebuj? troch? ciszy, spokoju, jakiejś intymności - dopiero wówczas mogę coś prze?y?....

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#57

Post autor: michal » (pt) 08 kwie 2005, 11:04

Wczoraj nie dzia?a? indeks archiwalnych plików multimedialnych TVP. Jak się zna?o odnośniki to jednak można było ściąga?. Jednak główne wydanie nagrano bez poczatkowych zdj?? i czołówki, a po kliku minutach mi się urwa?o ściąganie. Podobnie sie sta?o z 15:00. Dziś już nie można w ogóle ściąga?. Zablokowane są wszystkie pliki, nie dziala także ogólna wyszukiwarka.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#58

Post autor: doktorfaustus1 » (pt) 08 kwie 2005, 14:59

Chyba siada im serwer - u mnie po?owa stron nie dzia?a poprawnie. Wchodzą za którymś tam razem. Mam nadziej?, że usuną usterki.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#59

Post autor: michal » (pt) 08 kwie 2005, 16:06

To jest chyba jakaś powa?na awaria, może o niej nawet nie wiedzą, bo jak gdyby nigdy nic zosta?o dodane wydanie o 15.00, które jest nie do ściągni?cia jak pozostałe. A może to celowy zabieg? Mysla?em, że tego wydania nie będzie w TVP1. Mieli 10-minutowe opó?nienie i o 14:40 pojawi? się Kammel, który zapowiada? dalsze pozycje programowe - film Jan Paweł Wielki, Teleexpress i film "Z dalekiego kraju" po Teleexpressie. O Wiadomościach mi?dzy dwoma cz?ściami "JPW" nie wspomnia? ani s?owem.

EDIT

W po?udnie pojawi? się komunikat z dodatkową informacją, że w strony z plikami "zapraszają po 24:00". Pliki jednak już można ściąga? od ok. 18:10. Mniej więcej w tym samym momencie w?ączono fora gazety.pl.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#60

Post autor: doktorfaustus1 » (pt) 08 kwie 2005, 21:26

Ale wciąz nie ma pliku z g?ónym wydaniem - może nei dadzą? Wszak program trwa? a? 90 minut. Niestety dzisiejsze Wiadomości oglądałem od 19.45 - wcześniej nie było mnie w domu, zresztą mimo ogromnych ch?ci nie uda?o mi się wróci? dok?adnie na 19.30.
Ostatnio zmieniony (pt) 08 kwie 2005, 21:53 przez doktorfaustus1, łącznie zmieniany 3 razy.

ODPOWIEDZ