Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

TVP o Janie Pawle II

Rozmowy, które nie mieszczą się w powyższych forach.
Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#31

Post autor: michal » (sob) 02 kwie 2005, 21:28

Pasek w TVN i Polsacie by? cały czas. Oczywiście równie? w TVP (wspólny dla Jedynki i Dwójki i osobny dla Trójki).

W Jedynce wszystko z godnie z planem. Nic się nie przed?u?y?o - ani Wiadomości, ani program Jan Paweł II. Specjalne wydanie Wiadomości będzie po Panu Tadeuszu o 23:37.

"Wydarzenia" z Lisem i Smoktunowicz sko?czy?y się dopiero o 21:00 (zacz??y ok. 18:30). Program bardzo dobry. Idola nie było. Znika pasek i puszczają serial Klinika samotnych serc.

Fakty TVN też się przed?u?y?y - o godzin? i zakoczy?y o 21:00. Pochanke niestety w roli hieny. Kryminalni zacz?li się z godzinnym opó?nieniem.

Ps. Obraz tego zachodu s?o?ca nad Bazyliką św. Piotra widzia?em dopiero dziś, ponieważ wczoraj zaczą?em ogląda? Wiadomości dopiero od czołówki. Pi?kne uj?cie.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#32

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 02 kwie 2005, 21:36

Dzisiaj w stopce Wiadomości pojawi?o się a? czterech głównych wydawców i a? trzech producentów.
Bardzo dobrym pomys?em było rozdzielenie Durczoka od Kraśko - nikt nie pe?ni? roli stojaka do mikrofonu, a sam Durczok miał więcej wejś? i tekstów. Do gorna pracujących na miesjcu w Watykanie do?ączy? Rafa? Kurowski z jakąś asystentką (nazwisko sprawdz? po pobraniu pliku - niestety strona TVP u mnie teraz nie dzia?a).
Dzisiaj kolejne zmiany - przed czołówką widok na Plac Św. Piotra - ten sam kadr pod koniec programu, tym razem z muzyką. Wczoraj były same napisy, na tle s?upa w studiu.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#33

Post autor: michal » (ndz) 03 kwie 2005, 13:04

Niestety, przysz?a ta najgorsza informacja......

O 21:50 TVN przerywa program (Kryminalnych) przygotowaną grafiką. O tej samej godzinie przerywa Polsat (Klinik? samotnich serc) i pokazuje zdjęcia ilustrowane informującym napisem. Po chwili obie stacje ?aczą się do swoim newsroomów - do Miecugowa w TVN 24 i do Lisa i Smoktunowicz w Polsacie. Polsat logo czarne, w TVN do?aczona ksią?ka.

TVP reaguje troch? póŸniej. ok. 21:58 pojawiają się czarne znaczki na wszystkich kanałach, także na TVP3 Katowice, która nadawa?a Wiadomości sportowe. O 22:00 Paulina Chylewska przerywa program (Pana Tadeusza) by przekawa? wa?ną Wiadomoś?. Pojawia się ksiądx (szef redakcji katolickiej TVP, który przekazyje smutną Wiadomoś?). Odczytuje ją z promptera, więc chyba było to na żywo. Po chwili kilka obrazków Jana Pawła II i dalszy komentarz. Wiadomości sportowe TVP Katowice przerwali troch? póŸniej ni? Jedynk? i Dwójk?, ale podczas nich już dali czarne logo. O 22:05 specjalne wydanie Wiadomości ze specjalną papieską, spokojną, nostalgiczną czołówką prowadzi Ziemiec i Durczok z Watykanu. Trwa do 0:12. Po czym powtórzony jest komunikat ksiedza z 22:00. Do tego momentu było to na wszystkich antenach TVP. Logo TVP bez numeru kanału było troch? ni?ej. O 0:15 studio Jedynki, a o 2:05 Wiadomości z Wysocką. Te? z okolicznościową czołówką jak wszystkie póŸniej - trwają do 2:40. Dalej nie wiem.

Wieczorem dopisano kolejne dodatkowe wydania Wiadomości. Gdyby papież ?y? Wiadomości były planowane dzisiaj na 6:55, 9:30, 11:15, 13:00, 15:40, 19:30 i 5:50. Teraz zmieni?o sie wszystko, nie będzie praktycznie ?adnych filmów i seriali. Wiadomości będą lub były o 6:31, 9:58, 13:00 14:35, 19:30, 23:05 i 1:20.

Polsat i TVN swój wczorajszy zasadniczy program nadawa?y do 2:00. O 2:00 dyżur w TVN przej??a Werner. Na Polsacie lecia?y wtedy koncerty ?a?obne. TVN o 22:00 zawiesi? Telestrony ca?kowicie. Ju? w piątek wieczorem kiedy było ?le zawiesili ich emisję na kilka godzin, ale zostawili tylko wiadomości z kraju i ze świata. Teraz nie ma nic oprócz strony 100 z informacją. W Telegazecie TVP inna konstrukcja strony nr 100.

Jeśli mam porówna? program TVP, Polsatu i TVN pod wzgledem zawartości. TVN dużo obrazu z Watykanu, początkowo jako jedyni się skupili na w?oskiej modlitwie z placu św. Piotra, byli też goście w studiu i zw?aszcza w terenie, Polsat mnóstwo analiz, ?ącze? a zw?aszcza gości w terenie ale z przewagą w studio. TVP skupiona wokó? Durczoka i tego co się dzieje w Watykanie. Nie podoba?o mi się, że zacz?li puszcza? reporta?e podsumowujące, które już wcześniej były. Na to przyjdzie czas. Polast i TVN sobie to darowa?y. W TVP gości też było kilku, zarówno u Durczoka jak i u Ziemca. TVN i TVP transmitowa?y oświadczenie prezydenta RP, Polsat z odtworzenia, ale za to na żywo dawali wystąpienie Busha.

Wszyscy wstrząśni?ci, Lis mówi? bardzo wolno i jakby p?aka?, przeprasza widzów i Grabarczyk za wczorajsze zachowanie, Grabarczyk ci??ko opanowa? wzruszenia, Miecugów wygląda? niewyra?nie, dziwnie cały czas zaciska? usta. Reszta (Durczok, Ziemiec, Osi?ska oraz terenowi reporterzy wszystkich stacji) smutna, wzdychająca, dr?ący g?os, ale w miar? potrafią pracowa?.

Do pracowników TVP w Watykanie dopisujemy Kulczyckiego. Po pó?nocy prowadzi? stamtąd Panoram?.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#34

Post autor: tobi » (ndz) 03 kwie 2005, 13:47

Doda?bym jeszcze że program wspólny TVN24 i TVN nadawany jest do tej pory, tj.13.45 na wszystkich antenach TVN -nawet turbo i meteo. O 11.15 Specjalne Wydanie FAKTÓW poprowadzi?a Patrycja Redo z relacją Mazura. A Anita do 6 od 6 Grass i od 12 J?drzejowska z Grassem :cry:
Obrazek
Ostatnio zmieniony (pt) 08 kwie 2005, 23:54 przez tobi, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#35

Post autor: doktorfaustus1 » (ndz) 03 kwie 2005, 14:03

Pewnie i tak Was nie zdziwi? mówiąc, że wybra?em TVP (od czasu do czasu zmienia?em na kilka chwil stacje) i nie ?a?uj? swojego wyboru.


Od 22.00 wszystko było już takie inne, takie spokojne i przede wszystkim wzruszające jak muzyka w zmienionej czo?ówce Wiadomości. Na chwile zatrzyma? się dla mnie czas i poczu?em się tak inaczej, jak jeszcze nigdy. Nagle zrozumiałem Kogo straci?em, zrozumiałem, że oto jestem świadkiem prze?omowej chwili, którą zapami?tam do ko?ca ?ycia, i o której by? może b?d? opowiada? dzieciom w szkole za kilkanaście lat.... Wystarczy?y zdjęcia z ca?ego świata, od czasu do czasu jakieś s?owa… Dopiero wówczas wiele zrozumiałem…

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Capsy by Aro (Serdecznie dzi?kuj? :!: :!: )

PS nie przeszkadza?y mi te matreia?y w Wiadomosciach o których mówi Micha? - były bardzo dobre, chocia? przygotowane za wcasu.
Do grona w Watykanie do?ączy? historyk - Jaros?aw Kuś.

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#36

Post autor: Ania » (ndz) 03 kwie 2005, 15:59

1.przez pare dni tutaj nie zaglądałam bo siedzia?am przy telewizorze.
powiem tak ze w piatek najbardziej podoba? mi się program TVN bardzo dobra Justyna cho? oczywiście w pewnym momencie przesadzi?a z uśmiercaniem papieża :? , potem wydarzenia ca?kiem niezłe dużo ?ączen itp... i jak dla mnie najmniej interesujące Waramości... moze dla tego ze zawsze trafia?am na Ziemca.Danka w kurierze też sobie nie?le radzi?a.
Za to w sobot? fakty z nowu rządzi?y,TVP o wiele lepsza za to Wyadrzenia istna szopka...
Oglądałam akurat Pana Tadeusza jak nadali tą tragiczną wiadomoś? i zaraz prze?ączy?am na inne kanały a tam juz dawno lecia?a transmisja ciekawe czemu tak d?ugo czekali...
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#37

Post autor: michal » (pn) 04 kwie 2005, 23:06

Dziś Wiadomości raczej już normalnie. Zamiast skrótów po wydaniu porannym były wydania specjalne w podobnych godzinach. Wydanie główne wyd?u?one do 40 minut, wieczorne do 30. Tak samo będzie wszystko wygląda?o jutro.

W wydaniu wieczornym w ?ączeniu z Watykanu pojawiła się Urszula Rzepczak. Przylecia?a wczoraj. To chyba jej pierwsze wystąpienie w Wiadomościach. Bardzo się denerwuje. Jeśli się nie wyrobi cienko widze jej karier? korespondentki.

W obecnym tygodniu powinna się pojawia? Agata Dzikowska, cały czas jest jednak Werner, która była także w niedziel?. Albo Agata chora, albo Werner już została z powodu nadmiaru obowiązków w niedziel?.

Wiadomości mają największe wyczucie w ostatnich dniach. Ich serwisy są wywa?one, nostalgicznie, przemyślane. Wspania?a wzruszające uj?cia tego co było oraz tego co jest. No i ta muzyka. Towarzyszy? nam będzie chyba do piątku...

Co do muzyki - w TVN 24 do ksi?gi kondolencyjnej jest równie ujmująca.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#38

Post autor: doktorfaustus1 » (wt) 05 kwie 2005, 9:12

W?aśnie miałem pisa? o Urszuli Rzepczak,a le jak zawsze wyprzedzi? mnie Micha?. Rzeczywiście była stremowana, ale sądz?, że się wyrobi. Prowadzi?a przecie? Informacjie w Polsacie i nie miała wóczasa takich k?opotów. Sądz?, że po kilku wejściach "na żywo" odzyska danwny spokój i opanowanie. Zresztą dobrze, że TVP wys?a?a ją tam - niech się ?wiczy. Pami?tam, że kiedyś po główny wydaniu Informacji prezenterzy mieli telefoniczny dyżur - zadzwoni?em i rozmawia?em z nią przez chwil? - ma zupe?nie inny g?os, taki ciep?y i bardzo mi?y. Nawet na nich nie nakrzycza?em - skrtykowa?em tylko Michalaka i spytałem o nowe studiu - do dziś pamiętam t? rozmow?. Pani Urszula była naprawdę bardzo uprzejma. Nawet ich pochwaliłem. :D Ostatnio pojawiła się informacja, że do wewnętrznego konkursu na korespondenta w USA startuje 7 osób, a do Londynu a? 11.

A muzyka z czołówki jest naprawdę bardzo dobra - gromadz? wszystkie główne wydania od piątku. Zwracam równie? uawg? na wiersze Jana Pawła II czytane pod koniec programu - naprawdę postarali się, a wydawcy pokazali swój ogromny profesionalizm.

PS w wydaniu o 8.00 była Agata Dzikowska.

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#39

Post autor: Ania » (wt) 05 kwie 2005, 12:24

Była wczoraj jakas relacja z Poznania z marszu ? bo po drodze widzia?am reprtera TVP 1 wysiadajacego z jakiejś czarnej limuzyny w gangu :D

no w?asnie s?ysza?am że jakaś fajna czołówka jest ale nie widzia?am...
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#40

Post autor: michal » (wt) 05 kwie 2005, 18:46

Tak, dziś dopiero przyjecha?a Dzikowska i ją tez widzia?em. Te wiersze na koniec kojarzą mi się z Kolbergerem i Panem Tadeuszem. czy to on ich przypadkiem jednak nie czyta? Jeszcze coś chciałem napisa?, ale zapomnia?em.

A Ty Kamuii ściągnij sobie dowolny plik z Wiadomościami i obejrzyj t? czołówk?.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#41

Post autor: doktorfaustus1 » (wt) 05 kwie 2005, 20:44

Te? zastanawiam się kto czyta te wiersze. Szkoda, że dzisiaj nie dali.
PS regularnie sprwadzam stron? Rubika, licząc, że kiedyś zamieści wszytskie pliki - także z nową muzyką.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#42

Post autor: michal » (wt) 05 kwie 2005, 20:54

Ju? sobie przypomnia?em co chciałem wcześniej jeszcze napisa?. Zobaczcie jak zachowują się anteny o 21:37. Wczoraj przypadkowo w tym czasie oglądałem Jedynk?. Po 21:36 jest przerwanie filmu i pojawia się modlący papież i świeca, a na dole aktualny czas. O 21:37 staje w miejscu. Z kronikarskiego obowiązku informuj?, że inne stacje w tym czasie (nie wiem jak TVN 24) nie mają ?adnych wzmianek. Przynajmniej wczoraj. Zobaczcie to. To już za nieca?ą godzin?.

Polsat wybiera się do Rzymu. Taka informacja na forum gazety - dziennikarze, kamerzyści - ok. 30 osób. Spodziewane są Wydarzenia z Rzymu. A pogrzeb będzie transmitowany zarówno w TVP, TVN i Polsacie.
Ostatnio zmieniony (wt) 05 kwie 2005, 22:19 przez michal, łącznie zmieniany 1 raz.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#43

Post autor: Ania » (wt) 05 kwie 2005, 21:37

w soomie ciekawie było by to obejrzeć w telewizorze ale jade nad Lednic?
i nie wiem jak tam będzie z transmisją... podobno ma by? ciekawe który kanał wybiorą ...
^@^
Obrazek

Lukasz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#44

Post autor: Lukasz » (wt) 05 kwie 2005, 21:43

Dziś o 21:37 na TVN24 Miecugow po?ączy? się z Krakowem, z Arturem Zakrzewskim, który by? na B?oniach. Zakrzewski mówi? o tysiącach wiernych w Krakowie, o biciu dzwonów w całym mieście, o śpiewaniu "Barki" itd. A z tego co widzia?em na TVP, to chyba jakiś film kostiumowy o 21:37?

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#45

Post autor: Ania » (wt) 05 kwie 2005, 21:46

może jeszcze nie zienili programu...
^@^
Obrazek

ODPOWIEDZ