Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Terlikowski dsunięty...

Rozmowy, które nie mieszczą się w powyższych forach.
Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

Terlikowski dsunięty...

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: Ania » (sob) 03 cze 2006, 22:38

TVP zawiesza współpracę z Tomaszem Terlikowskim
2006-06-02 12:49:50 | Maciej Kozielski
Źródło: Życie Warszawy
Tomasz Terlikowski został odsunięty od prowadzenia programu Między ziemią a niebem w telewizyjnej Jedynce – pisze Życie Warszawy. Powodem są wypowiedzi publicysty na temat lustracji księży i krytyka kard. Stanisława Dziwisza. Sam Terlikowski nie wyobraża sobie już dalszej współpracy z redakcją katolicką TVP.

Zycie Warszawy pisze, że ks. Andrzej Majewski, szef katolickiej redakcji TVP, postawił Terlikowskiemu ultimatum: albo uprawianie niezależnej publicystyki, albo prowadzenie programu, który firmuje oficjalne stanowisko kościoła.

Tomasz Terlikowski tłumaczy nam, że wybór był oczywisty. – Ja nie jestem rzecznikiem prasowym episkopatu, tylko publicystą. I nim zamierzam pozostać – mówi nam. – Po takiej wypowiedzi Majewskiego trudno mi wyobrazić sobie dalszą współpracę z redakcja katolicka, bo jeśli do niej wrócę zawsze będą podejrzenia, że nie prezentuje własnych poglądów – dodaje.

Ks. Andrzej Majewski na łamach Życia Warszawy wyjaśnia, że TVP nie zamyka Terlikowskiemu całkowicie drogi do programu. – Zawsze może wystąpić tam jako gość i prezentować swoje poglądy – zapewnia.

Publicysta – jak przypomina Życie Warszawy – od kilku dni otwarcie krytykował postępowanie kościelnych hierarchów, którzy sprzeciwiają się upublicznieniu akt IPN dotyczących duchowieństwa.

Tomasz Terlikowski jest publicystą tygodnika Newsweek. Wcześniej pracował m.in. w Ozonie. Publicysta współpracuje również z Radiem Plus.
Medialink

Hmmm ciekawe wida w tej kwestii episkopat i Ojciec Inwestor mają podobne zdanie inaczej pewnie zdanie episkopatu nie było by podrodze z nowa linią TVP :D
I się zaczyna... apolityczna TVP w której ludzie wywalani są za poglądy a własciwie zmuszani do odejscia :/
Nie jestem tutaj ani po stronie TVP ani Terlikowskiego jeśli idze o teczki bo ja mam zupełnie inną koncepcje załatwienia tej sprawy ale miał prawo powiedziec co chcaił w tej sprawie... :/
^@^
Obrazek

ODPOWIEDZ