Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Mundial na antenach TVP

Rozmowy, które nie mieszczą się w powyższych forach.
Grzesioo
Przyjaciel
Posty: 2999
Rejestracja: (śr) 19 paź 2005, 13:50

Mundial na antenach TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: Grzesioo » (czw) 18 maja 2006, 18:27

18 maja podczas konferencji prasowej w Warszawie przedstawiono założenia obsługi Mistrzostw Świata w piłce nożnej „Niemcy 2006” przez Telewizję Polską. Uczestniczyli w niej: Robert Korzeniowski – przewodniczący Kolegium Sportowego, Jacek Gmoch i Andrzej Zamilski – znakomici trenerzy, w czasie Mundialu eksperci w studiu, Włodzimierz Szaranowicz, Przemysław Babiarz i Maciej Iwański.

- Będziemy transmitować 32 mecze oraz zaprezentujemy skróty z pozostałych 32 – powiedział Robert Korzeniowski – przewodniczący Kolegium Sportowego TVP S.A. Mamy też prawo pierwszego wyboru meczów fazy play-off, czyli 1/8 finału, ź finału i półfinału co stawia nas w uprzywilejowanej sytuacji w stosunku do Polsatu, który zamierza transmitować mecze w kanale otwartym oraz kodowanym Polsat Sport Extra. Nie chcielibyśmy aby nasze zalety w stosunku do konkurencji ograniczały się do wspomnianego uprzywilejowania. Chcemy być lepsi dzięki proponowanemu zakresowi obsługi telewizyjnej mistrzostw.

TVP proponuje równomierne rozłożenie transmisji i retransmisji meczów na antenach TVP1 i TVP2 oraz uzupełnienie ich pasmami powtórkowymi w TVP3 Regionalnej. W przypadku spotkań reprezentacji Polski propozycja uwzględnia dotychczasowe zaangażowanie TVP2 w transmitowanie mistrzowskich i towarzyskich meczów biało-czerwonych. Dwa mecze grupowe (z Ekwadorem i Niemcami) oraz mecz 1/8 finału pokaże TVP2, a mecz grupowy z Kostaryką oraz ew. mecz ź finału z udziałem Polaków TVP1. Jedynka będzie także transmitowała spotkanie otwarcia oraz finał mistrzostw. Poza tym w fazie play-off, jeżeli TVP wybierze mecz z godziny 18.00 to będzie go transmitował TVP2, jeśli zaś mecz z godziny 21.00 to pokaże go TVP1. Skróty meczów „polsatowskich” połączone z analizą i omówieniem wszystkich spotkań w ramach bloku „Noc kibica” chcemy rozpoczynać około północy, od poniedziałku do środy w TVP1, od piątku do niedzieli w TVP2, w czwartki na przemian raz w Jedynce, raz w Dwójce.

Przewidujemy łącznie 64 godziny transmisji (z czego co najmniej 26 godzin w TVP1 i co najmniej 24 godziny w TVP2 – zależnie od wyboru meczów w fazie play-off) oraz 23 godzin powtórek meczów transmitowanych wcześniej na antenach TVP i 15 godzin programów podsumowujących wydarzenia na Mundialu, zawierających skróty ze wszystkich spotkań. Zasady dotyczące obsługi MŚ

1. Studio mundialowe i „centrum dowodzenia” znajdują się w Warszawie. Do Niemiec wysyłamy wóz satelitarny, który będzie towarzyszył reprezentacji Polski, a po jej odpadnięciu z turnieju przemieszczał w najbardziej interesujące miejsca. Pozwoli to na stworzenie własnego mini studia w miejscu wydarzeń.

2. W Niemczech działają cztery ekipy reporterskie. Efekty ich pracy są przesyłane w przekazach unilateralnych z centrum IBC w Monachium bądź naszego wozu satelitarnego.

3. Zapewnienie pełnej obsługi komentatorskiej i reporterskiej wymaga wysłania do Niemiec 31 osobowej ekipy TVP (dziennikarze, technika, koordynacja, praca biura w IBC) oraz 4-osobowego zespołu realizującego pod kierunkiem Janusza Zaorskiego dokumentalny film o kadrze Pawła Janasa, który zostanie wyemitowany w TVP2 jeszcze przed zakończeniem Mundialu.

4. Zapewnienie sprawnego przebiegu emisji turnieju wymaga pracy w Warszawie co najmniej 80 osób.

5. Wszystkie wejścia studyjne realizowane są w tej samej scenografii mundialowej niezależnie od anteny. Praca studia mundialowego w Warszawie będzie wzbogacona o najnowsze osiągnięcia z zakresu grafiki komputerowej.Zasady pracy ekipy TVP

Niemcy:

1. Mecze transmitowane na żywo będą komentowane przez komentatorów i ekspertów w Niemczech z odpowiednio zarezerwowanych stanowisk. Pozostałe mecze będą komentowane ze studia w Warszawie.

2. Naszymi komentatorami w Niemczech będą: Dariusz Szpakowski, Tomasz Jasina, Maciej Iwański i Jacek Jońca. Ekspertami: Włodzimierz Lubański, Mirosław Trzeciak i Grzegorz Mielcarski.

3. Od momentu przyjazdu reprezentacji Polski do Niemiec naszej drużynie towarzyszy dwóch reporterów: Rafał Patyra realizuje materiały do emitowanego w TVP2 programu ,,Biało-czerwoni” oraz do studiów przedmeczowych, zaś Jacek Kurowski do wszystkich sportowych serwisów informacyjnych. Za zdjęcia są odpowiedzialni: Andrzej Piontek oraz Robert Jażdżyk. 4. Druga para reporterów Piotr Sobczyński i Mark Rafael (świetnie mówiący po polsku Brazylijczyk o bogatym doświadczeniu telewizyjnym) będzie miała za zadanie obserwowanie poczynań rywali Polaków oraz relacjonowanie wszystkich wydarzeń budujących klimat mundialu. Piotr Sobczyński, podobnie jak Jacek Kurowski będzie przygotowywał materiały do serwisów informacyjnych oraz nadawał korespondencje z miejsc innych niż miejsca występów i przebywania naszej reprezentacji. Mark Rafael zaś będzie rozmawiał z osobistościami świata futbolu, w tym przede wszystkim z piłkarzami będącej faworytem ekipy Brazylii. Za zdjęcia dla tego zespołu reporterskiego będą odpowiedzialni dwaj operatorzy: Bartłomiej Koper i Norbert Gawin. 5. W trakcie meczów rozgrywanych z udziałem reprezentacji Polski przewidziane jest studio na stadionie oraz przekaz z mix zony przed szatnią zawodników. Za prowadzenie studia będzie odpowiedzialny Jacek Kurowski, zaś jego gośćmi będą nasi eksperci oraz osoby ze ścisłego kierownictwa naszej drużyny.

6. Za techniczną koordynacją przekazów będzie odpowiadał doświadczony specjalista inż. Andrzej Łukasik. Miejscem jego pracy będzie biuro TVP zlokalizowane w IBC w Monachium.

7. Za koordynację działań całej ekipy będzie odpowiedzialny szef ekipy Robert Korzeniowski ściśle współpracujący z producentem Wojciechem Frączkiem.

Warszawa: 1. Gospodarzami, prowadzącymi studio są: Włodzimierz Szaranowicz (TVP2), Przemysław Babiarz (TVP1) oraz Maciej Kurzajewski podczas programów porannych i nocnych na obu antenach.

2. Gośćmi studia są (wymiennie) stali eksperci: Jacek Gmoch, Andrzej Zamilski, Maciej Szczęsny i Michał Pol a także byli i obecni piłkarze oraz artyści.

3. Wydawcami odpowiedzialnymi za przebieg transmisji i relacji będą: Michał Regulski, Marcin Grzybowski, Ryszard Łabędź, Jacek Dąbrowski i Paweł Paterek. Producentem całości przedsięwzięcia jest Wojciech Frączek.

Celem przygotowania i zachęcenia Telewidzów do oglądania mistrzostw Mark Rafael przygotowuje 3 filmy dokumentalne o futbolu w krajach, z którymi nasza reprezentacja rozegra mecze na mundialu: Ekwadorze, Kostaryce i Niemczech. Od lutego emitujemy na antenach TVP1 i TVP2 program „Gillette World Cup” przybliżający Telewidzom wszystkie ekipy startujące w mistrzostwach. TVP transmitowała także spotkania piłkarskiej Ligi Mistrzów, finał Pucharu UEFA i towarzyskie mecze reprezentacji, a więc najważniejsze wydarzenia piłkarskie wiosny z udziałem przyszłych gwiazd mundialu. W dniach od 2 do 8 czerwca TVP1 przypomni chwile chwały polskiej piłki nożnej pokazując 6 meczów reprezentacji Kazimierza Górskiego na Mistrzostwach Świata w 1974 roku. W dniach 3 - 4 czerwca na tej samej antenie wyemitujemy dwa programy Janusza Zaorskiego pt. „Polskie mundiale”, przypominające wszystkie poprzednie mecze polskich piłkarzy na Mistrzostwach Świata.

Kibice piłkarscy o MŚ „Niemcy 2006” będą mogli się dowiedzieć nie tylko oglądając programy i transmisje. Ośrodek Nowe Media TVP zamierza uruchomić specjalny serwis w którym znajdą się wszystkie ważne informacje na temat mundialu, redagowane przez specjalną ekipę sportowych dziennikarzy internetowych. Oprócz tego w serwisie znaleźć będzie można informacje o najlepszych piłkarzach imprezy, polskiej drużynie, historii Mistrzostw i godzinach emisji meczy na antenach TVP. Planowany adres serwisu: mundial.tvp.pl.

Mundial-planyTVP.doc
Źródło
Do Niemiec wysyłamy wóz satelitarny, który będzie towarzyszył reprezentacji Polski, a po jej odpadnięciu z turnieju przemieszczał w najbardziej interesujące miejsca.
To nawet Korzeniowski nie wierzy że Polacy pod wodzą Janasa nie zdobędą mistrzostwa? :x

Grzesioo
Przyjaciel
Posty: 2999
Rejestracja: (śr) 19 paź 2005, 13:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: Grzesioo » (ndz) 21 maja 2006, 13:18

Rozpiska transmisji TVP i POLSAT (+ARD i ZDF dostępne w większości kablówek i niekodowane na satelicie)

9.6. 18.00 Niemcy - Kostaryka - TVP1
21.00 POLSKA - Ekwador - TVP2

10.6. 15.00 Anglia - Paragwaj - TVP2
18.00 Trynidad i Tobago - Szwecja - Polsat
21.00 Argentyna - Wybrzeże Kości Słoniowej - Polsat

11.6. 15.00 Serbia i Czarnogóra - Holandia - TVP2
18.00 Meksyk - Iran - TVP2
21.00 Angola - Portugalia - TVP1

12.6. 15.00 Australia - Japonia - zagraniczna (ZDF)
18.00 USA - Czechy - Polsat
21.00 Włochy - Ghana - TVP1

13.6. 15.00 Korea Płd. - Togo - zagraniczna (ARD)
18.00 Francja - Szwajcaria - Polsat
21.00 Brazylia - Chorwacja - Polsat

14.6. 15.00 Hiszpania - Ukraina - Polsat
18.00 Tunezja - Arabia Saud. - TVP2
21.00 Niemcy - POLSKA - TVP2

15.6. 15.00 Ekwador - Kostaryka - TVP2
18.00 Anglia - Trynidad - Polsat
21.00 Szwecja - Paragwaj - TVP1

16.6. 15.00 Argentyna - Serbia i Czarnogóra - TVP1
18.00 Holandia - Wybrzeże Kości Sł. - Polsat
21.00 Meksyk - Angola - Polsat

17.6. 15.00 Portugalia - Iran - zagraniczna (ZDF)
18.00 Czechy - Ghana - TVP2
21.00 Włochy - USA - zagraniczna (ZDF)

18.6. 15.00 Japonia - Chorwacja - TVP1
18.00 Brazylia - Australia - TVP2
21.00 Francja - Korea - TVP2

19.6. 15.00 Togo - Szwajcaria - TVP1
18.00 Arabia Saud. - Ukraina - TVP2
21.00 Hiszpania - Tunezja - TVP1

20.6. 16.00 Kostaryka - POLSKA - TVP1
16.00 Niemcy - Ekwador - Polsat
21.00 Szwecja - Anglia - Polsat
21.00 Paragwaj - Trynidad - TVP1

21.6. 16.00 Meksyk - Portugalia - Polsat
16.00 Iran - Angola - zagraniczna
21.00 Holandia - Argentyna - Polsat
21.00 Wybrzeże Kości Sł. - Serbia - TVP1

22.6. 16.00 Czechy - Włochy - Polsat
16.00 Ghana - USA - zagraniczna
21.00 Japonia - Brazylia - Polsat
21.00 Chorwacja - Australia - TVP2

23.6. 16.00 Arabia Saud. - Hiszpania - Polsat
16.00 Ukraina - Tunezja - zagraniczna
21.00 Togo - Francja - Polsat
21.00 Szwajcaria - Korea - TVP1

1/8 finału
----------

24.6. 17.00 mecz nr 49
21.00 mecz nr 50

25.6. 17.00 mecz nr 51
21.00 mecz nr 52

26.6. 17.00 mecz nr 53
21.00 mecz nr 54

27.6. 17.00 mecz nr 55
21.00 mecz nr 56


Polsat pokaże cztery z ośmiu spotkań drugiej rundy. Informacja o wyborze meczów - 24 czerwca. TVP zapowiada pokazanie też czterech meczy, mają prawo wyboru.

1/4 finału
----------

30.6. 17.00 mecz nr 57
21.00 mecz nr 58

1.7. 17.00 mecz nr 59
21.00 mecz nr 60


Polsat pokaże dwa z czterech spotkań. Informacja o wyborze meczów - 29 czerwca. TVP też dwa z prawem wyboru.

1/2 finału
----------

4.7. 21.00 mecz nr 61
5.7. 21.00 mecz nr 62


Polsat pokaże jedno spotkanie półfinałowe. Informacja o wyborze meczu - 3 lipca. TVP ma drugie spotkanie z prawem wyboru.

mecz o trzecie miejsce
----------------------


8.7. 21.00 mecz nr 63 - Polsat


mecz finałowy
-------------

9.7. 20.00 mecz nr 64 - TVP1Nie uwzględniono meczów:
[hide]21.06. 16:00 - Iran - Angola
22.06. 16:00 - Ghana - USA
23.06. 16:00 - Ukraina - Tunezja[/hide]

Grzesioo
Przyjaciel
Posty: 2999
Rejestracja: (śr) 19 paź 2005, 13:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: Grzesioo » (śr) 24 maja 2006, 21:55

Już są zwarci i gotowi :D
http://ww6.tvp.pl/6398.dzialy i następne numerki 6399,6400....

ODPOWIEDZ