Strona 1 z 1

Pojazdy TVP

: (śr) 05 kwie 2006, 23:14
autor: Ania
Wiem ze już gdzies na forum był temat o pojazdach... nawet słwo flota w nim wsytępowało :D ale nie umiem za cholere znaleźć :/

Były tam fotki samochodów TVP szczecin i wrocław zdaje sie :/

No nic... Poznań

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

: (śr) 23 sie 2006, 21:26
autor: doktorfaustus1
Oto kilka fotek, które przy małej pomocy And'a udało mi się wygrzebać z pewnych stron TVP. :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

: (pt) 13 paź 2006, 15:11
autor: Ania
Obrazek Obrazek Obrazek

: (pn) 16 lip 2007, 14:48
autor: doktorfaustus1
TVP zakupiła dziewięć nowych wozów satelitarnych DSNG

Telewizja Polska zakupiła dla oddziałów terenowych 9 najnowocześniejszych w Polsce reporterskich wozów satelitarnych. Inwestycje poczyniono z myślą o kanałach tematycznych: TVP Sport i TVP Info. TVP jest obecnie właścicielem 22 nowoczesnych, mobilnych stacji satelitarnych, które umożliwiają przeprowadzenie relacji z terenu.

Pierwszy z nowych wozów satelitarnych trafi w lipcu br. do TVP3 Gdańsk, kolejne zostaną przekazane oddziałom w Katowicach, Lublinie, Warszawie, Łodzi, Kielcach, Gorzowie Wielkopolskim i Olsztynie. Jedna z wersji wozu trafi również do Agencji Informacyjnej, która odpowiada za przygotowanie magazynów informacyjnych: „Wiadomości”, „Panoramy” i „Teleexpressu

Najnowocześniejsze rozwiązania techniczne, w jaki zostały wyposażone reporterskie wozy satelitarne zwiększą szybkość przekazywania informacji oraz będą miały wpływ na lepszą jakość transmisji. Wozy DSNG /Digital Satellite News Gathering/ zbudowano na najnowszym modelu Mercedesa - Sprinter 315 z 1,5 m nadawczo-odbiorczym systemem antenowym Drive Away firmy SWE-DISH. Wykorzystywane będą głównie do przekazywania newsów, produkcji krótkich form publicystycznych oraz relacji z wydarzeń sportowych i kulturalnych.

Dysponujące dużą mocą nadajników, małe, zwrotne wozy reporterskie będą umożliwiały nadawanie relacji nawet w trudnych warunkach atmosferycznych, prawie z każdego miejsca, bez uszczerbku dla jakości obrazu. Potrójny system zasilania zapewnia bezpieczeństwo przekazu w przypadkach niespodziewanych trudności związanych z zasilaniem energetycznym stacji. Wozy wyposażone są w podwójnie zabezpieczone tory nadawcze, (co zapewnia większą niezawodność przekazu informacji – jest to szczególnie ważne przy nadawaniu długich relacji np. z koncertów bądź transmisji sportowych), dwa tory kamerowe, mikser audio, podwójny system mikrofonowy, interkom, system odbiorczy z satelitów DTH i aparaturę kontrolno–pomiarową. Dodatkowym elementem zwiększającym funkcjonalność stacji jest możliwość jednoczesnego nadawania dwóch różnych sygnałów na jednej częstotliwości nośnej – może to zostać wykorzystane w sytuacji, gdy podczas jednego wydarzenia będą potrzebne dwie niezależne relacje np. dla TVP1 i TVP Sport.

Integratorem i wykonawcą wozów satelitarnych jest firma WOOD System Integrator partner producenta systemów satelitarnych SWE-DISH.

Obrazek
źródło: http://ww6.tvp.pl/3569,20070716524851.strona
Jeśli robią zakupy dla TVP info to ówe wozy raczej będą stały w garażu podziemnym na Pl. Powstańców :)))

: (śr) 26 mar 2008, 17:53
autor: TinkiWinki

: (pn) 09 mar 2009, 21:12
autor: tomaszek
Stare zdjęcie jeszcze z logo TP (jakaś nowsza wersja od tej z mojego avataru):

Obrazek

: (ndz) 29 sie 2010, 12:58
autor: Kasztelan
Wóz ,,Zbliżeń'' zdążający do Dobrzynia.
Uchwycone w czasie przejazdu kawalkady na Rynku w Wielgiem chwilę przed 8.30. W kordonie oprócz tego wozu jechał taki sam pojazd jak na pierwszych zdjęciach Ani (z takim samym bydgoskim malowaniem jak na zdjęciu) i jeszcze inny bus ale bez malowań. U dołu wóz TVP uchwycony w Warszawie. Mam jeszcze zdjęcia pojazdu Polsatu.
Patrzajta, ludzie!

EDIT: Chce ktoś kupić :D ? http://www.tvp.pl/bydgoszcz/aktualnosci ... dy/2091952