Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Historia lubi się powtarzać...

Rozmowy, które nie mieszczą się w powyższych forach.
Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

Historia lubi się powtarzać...

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: doktorfaustus1 » (pt) 03 lut 2006, 10:47

Telewizja zdjęła program satyryczny Jacka Fedorowicza. Oficjalnie za słabą oglądalność. Ale ostatnio Fedorowiczowi kazano usunąć piosenkę o braciach Kaczyńskich


Piosenka miała być nadana w ubiegły piątek. Zapowiadając ją, Fedorowicz mówił do kamery: "Powstał pogląd, wyrażany oczywiście przez mniejszość, że najlepszym sposobem na uspokojenie naszej sceny politycznej byłoby namówienie pewnych prominentnych polityków, by udali się na ferie zimowe". Po tej zapowiedzi dwie ubrane w stroje zimowe kobiety przedstawiane jako "siostry Chojnackie bliźniaczki" śpiewają na melodię "Bądź gotowy dziś do drogi" o planowanych przez braci Kaczyńskich wakacjach.

W piosenkę wplecione są fragmenty przemówienia Jarosława Kaczyńskiego. Słowa piosenki nie zawierają ostrej satyry. Oto przykłady: "Przez Szwajcarię niech Jarosław rusza w świat. Nie miał ferii przez wiele lat" albo "Weźmiesz chyba jeszcze brata, bo bez niego ruszać stąd, byłby to po prostu wielki błąd".

"SEJF" to skrót od nazwy "Subiektywny Express Jacka Fedorowicza". TVP 1 nadaje go od września 2005 r. Audycja jest następczynią emitowanego od 11 lat "Dziennika Telewizyjnego" (parodii propagandy PRL), który Fedorowicz robił jeszcze w czasach PRL, rozpowszechniając kasety poza cenzurą.

Fedorowicz potwierdza, że jego program schodzi od połowy lutego z telewizyjnej ramówki. Mówi, że piosenkę o braciach Kaczyńskich kazał zdjąć Andrzej Rychcik, szef redakcji rozrywkowej TVP. - Oczywiście pod pretekstem, że piosenka była niedobra pod względem artystycznym. W telewizji nigdy nie podaje się prawdziwych przyczyn takich ingerencji. Tydzień wcześniej oznajmiono mi, że telewizja nie będzie już zamawiała mojego programu. Oficjalnie ze względu na słabą oglądalność - mówi Fedorowicz, któremu w zamian zaproponowano prowadzenie dziesięciominutowego informatora kulturalnego. - Rozważałem tę propozycję, ale sprawa zdjęcia tej piosenki przekonała mnie, że nie mam tu już nic do roboty. Była to kolejna ingerencja w zawartość mojego programu - opowiada Fedorowicz i dodaje: - Przez 11 lat nie miałem takiego natłoku tego typu uwag, poleceń konkretnych zmian. Zawsze słucham słów krytyki i jestem człowiekiem koncyliacyjnym, ale są jakieś granice.

Satyryk nie chce podać innych przykładów ingerencji w swój program. - Nie pamiętam - ucina. Zdaniem Fedorowicza od kilku miesięcy program był "źle widziany": - Zmieniano mu dzień i godzinę emisji. Nie było zapowiedzi. Trudno w ten sposób utrzymać widza. Myślę, że robiono to celowo, żeby mi się odechciało. No i udało im się, bo nie jestem masochistą.

Jan Dworak, prezes TVP, zaprzecza, by przyczyną rozstania się z Fedorowiczem była uprawiana przez niego satyra polityczna. - Cenię Jacka Fedorowicza, ale to jest niezależna decyzja kierownictwa "Jedynki", które chciało zmienić ten program na inny, również robiony przez pana Fedorowicza. Rzeczywiście oglądalność była niska. Namawialiśmy Fedorowicza do zmiany formuły na bardziej świeżą - powiedział "Gazecie" Dworak. Pytany o incydent ze zdjętą piosenką o braciach Kaczyńskich Dworak mówi: - Jeśli to prawda, to jestem zbulwersowany. Będę sprawdzał tę informację.
źródło: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... 45801.html
Jeśli Fedorowicz rzeczywiście odejdzie to będzie to już jego drugie rozstanie z TVP. Pierwsze miało miejsce podczas stanu wojennego... Nic dodać nic ująć...

Przed TVP ciężkie lata - członek KRRiTV, będący jednocześnie członkiem PIS i zaufany braci Kaczyńskich Witold Kołodziejski (w TVP robil kiepskie katolickie programy, w których wyrażal ogromny żal, że księża nie moga startować w wyborach do sejmu i senatu) wyraził ostatnio opinie, że publicystyka w TVP powinna przypominać ta z TV TRWAM. A więc Dorn najpierw się pomodli, a potem niczym u cioci na imieninach opowie o swoje pracy. oczywiście nie bedzie żadnych niewygodnych pytań, a tłum gości w studiu będzie aż kwiczal z podziwu dla Ludwika. Ehhhh w jakim kraju my zyjemy? Przeciez to juz jest autorytaryzm!

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: Przemek » (pt) 03 lut 2006, 10:54

A to wszytsko wina tych babek w beretach. Za Rydzykiem i Gremlinami pójda nawet w ogień. A jakby Tadzik powiedział do nich: ODDAJCIE EMRYTURY, SPRZEDAJCIE WSZYSTKO CO MACIE I ZOSTAŃCIE TYLKO W BERETACH I BAWEŁNIANYCH MAJTKACH to zostały by. Bo słowa Radia Marryja są święte. Tadzika też. I Gremlinów.

Po wcozrajszym wydarzeni wg. mnie każdy dziennik normalnej TV powienine zrobić portest.

OD 23 GRUDNIA NIE ŻYJEMY JUŻ W PAŃSTWIE Z WOLNOŚCIĄ SŁOWA!!

Ide po nóż do nadgarstaka..

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: michal » (pt) 03 lut 2006, 16:36

I bardzo dobrze, że ten program zdjęli. Większego dziadostwa już dawno nie widziałem. Nie ma czego żałować a Jackowi życzę przyjemnej w pełni zasłużonej emerytury.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: Ania » (pt) 03 lut 2006, 20:53

to co się dzieje w ostatnich dniach utwierdziło mnie tylko w postanowieniu wyjazdu zagranice już w czerwcu... :] tyle powiem...
^@^
Obrazek

Grzesioo
Przyjaciel
Posty: 2999
Rejestracja: (śr) 19 paź 2005, 13:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: Grzesioo » (pt) 03 lut 2006, 20:56

Na Białoruś? :x

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 04 lut 2006, 11:17

Natomiast Witold Kołodziejski, przedstawiciel PiS w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji, postawił Rydzykową TV Trwam za wzór innym mediom (czwartkowy "Puls biznesu"). Wczoraj dodał, że w postępowaniu PiS nie ma nic dziwnego, bo "media często nie stawały na wysokości zadania".
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... 47318.html

A co takiego mialy zrobić, aby stanąć na "wysokości zadania"? Kwiczeć z rozoszy nad braćmi K? Ganić liberałów? Głosić hymny pochwalne na cześć RAJu - Roman, Andrzej, Jarosław? Kolodziejczyk bije wszelkie rekordy... Od lat związany z braćmi K. teraz pokazuje swoje prawdziwe oblicze. Czemu więc przez tyle lat pracował w TVP i brał tam wypłate? Nie lepiej było iść do wspaniałej stacji Rydzyka? Oj zapowiadają się grube lata dla ojca dyrektora - w 5 osobowej KRRiTV już dwie osoby publicznie popierają RM i TV TRWAm.

enki1975
Popisał/a już trochę
Posty: 416
Rejestracja: (pn) 28 mar 2005, 14:24

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: enki1975 » (ndz) 05 lut 2006, 22:04

Aniu a gdzie ty sie wybieras w czerwcu ja nic o tym nie wiem :evil: :evil: :evil: co do sciagniecia programu Jacka Fedorowicza to mysle ze program wedlog mnie byl oki natomiast niestety wedlog decydentow TVP nie decydowala wartosc tego programu tylko to ze nasmiewal sie z osob z ktorych dzis smiac sie nie wolno

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#8

Post autor: doktorfaustus1 » (pn) 06 lut 2006, 11:01

TVP zdjęło program krytykujący akcję w Katowicach

Z ramówki TVP 1 został zdjęty magazyn "Reporterzy non stop" przygotowywany przez Agnieszkę Borowską. Decyzja zapadła po tym, jak wstrzymano krytyczny reportaż o przebiegu akcji ratowniczej w Katowicach - donosi Presserwis.


Specjalne wydanie programu "Reporterzy non stop" poświęconego tragedii w Katowicach miał zostać wyemitowany 1 lutego o godz. 17.20. Jak informuje Presserwis materiał przeszedł kolaudację i był zaakceptowany do emisji. Nie został jednak pokazany na antenie. Około 16 autorzy programu dostali informacje, że na wyraźne polecenie dyrektora TVP 1 Macieja Grzywaczewskiego program nie zostanie wyemitowany - pisze Presserwis. Ponadto podjęto decyzję o całkowitym wycofaniu "Reporterów non stop" z ramówki.

Po negocjacjach reportaż Agnieszki Borowskiej został pokazany po 22 w TVP 3.

Presserwisowi nie udało się skontaktować z Maciejem Grzywaczewskim, a kierownictwo redakcji audycji publicystycznych jedynki odmówiło komentarza.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... 49291.html

Widziałem ten program na TVP3 i dziwiłem się czemu leci właśnie tam, a nie na TVP1. teraz już wiem. I znowu w TVP ktoś chcąc podlizać się włądzy wyszedł przed szereg. Teraz nawet wiemy kto. Ostatnio ta sama osoba mówiła, że ma przyjaciół w PIS i PO - mowa o Grzywaczewskim. Czy on jest tak naiwny i wierzy, że zostanie po raz kolejny szefem TVP1? Wiadomo - żadna akcja, którą oglądał premier nie może być zła.

peter690

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#9

Post autor: peter690 » (pn) 16 paź 2006, 17:23

Był kiedyś program "Polskie zoo" prezentujący polityków pod postaciami różnych zwierząt. Kazał go zdjąć Waldemar Pawlak, ponieważ nie podobała mu się jego postać - senny byczek z koniczynką w pysku - symbolem PSL.

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#10

Post autor: viper » (pt) 01 sty 2010, 20:45

W grudniu 2009 Najwyższa Izba Kontroli ogłosiła raport, ukazujący złą sytuację w TVP. Główne zarzuty: brak zdefiniowanej misji i komercjalizacja oferty programowej. :arrow: http://nik.gov.pl/news.php?cod=2593
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Kasztelan
Nie ma spustu
Posty: 868
Rejestracja: (śr) 13 sie 2008, 10:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#11

Post autor: Kasztelan » (sob) 02 sty 2010, 11:41

1. Jestem katolikiem ale na widok tych wszystkich ojców Antków, Mateuszów, Sióstr itp. noż się w kieszeni otwiera. Te seriale chyba pasowałyby do innej stacji TV. A TVP nie ma upoważnień do robienia zbiórek jak np. ojciec Rydzyk.
2. Schymalla drze się o abonament a tymczasem tzw. gwiazdy dostają wielotysięczne gaże. I to jest normalne???
d. YT:bartusgo

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#12

Post autor: viper » (ndz) 31 sty 2010, 18:43

Nie wkurzają was te ozdobniki z zapowiedziami u dołu ekranu?
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Haello
Popisał/a już trochę
Posty: 416
Rejestracja: (czw) 25 gru 2008, 17:40
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Łódź
Lokalizacja: Buczaczo
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#13

Post autor: Haello » (ndz) 31 sty 2010, 22:01

A skąże znowu...

Jeśli wypomnisz TVP, że to jest złe to będzie już gruba przesada. Mnie tam one nie przeszkadzają i o czymś informują poza płaceniem abonamentu.
http://www.youtube.com/user/Haello07 Wchodźcie i oglądajcie!

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#14

Post autor: viper » (pn) 01 lut 2010, 19:16

Tyle że żadna inna telewizja publiczna tak nie robi. A TVP zobaczyła, że TVN tak robi i myśli, że sama też tak może.
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Ama18
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 18 sty 2009, 15:10
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#15

Post autor: Ama18 » (pn) 01 lut 2010, 21:32

viper pisze:Nie wkurzają was te ozdobniki z zapowiedziami u dołu ekranu?
Każde ozdobniki, czy zapowiedzi w trakcie trwania programu są niepotrzebne. Zaśmiecają niepotrzebnie ekran.

ODPOWIEDZ