Strona 1 z 5

TVP kontra TVN

: (śr) 23 lis 2005, 11:05
autor: tobi
nie od dziś walki te stacje ze sobą toczyć
niedawno był spór o marke Sopot Festival
teraz TVN wytacza TVP


Waniek zwróci się do TVP, po interwencji TVN, o zaniechanie dzielenia audycji dla reklam.


Przewodnicząca Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Danuta Waniek wezwie TVP do zaniechania sztucznego dzielenia swych programów po to, aby móc w tym czasie nadawać reklamy - poinformował we wtorek Wirtualnemedia.pl rzecznik przewodniczącej Rady.

Na takie działania, które w przypadku telewizji publicznej są niezgodne z ustawą o radiofonii i telewizji, poskarżyła się do KRRiT komercyjna telewizja TVN.

Po skardze TVN sprawę zbadały Departament Programowy oraz Departament Prawny KRRiT. Szczególną uwagę poświęcono programowi "Załóż się", który TVP dzieli na krótsze bloki nadając między nimi reklamy. Analizy KRRiT potwierdziły zarzuty TVN - poinformował rzecznik przewodniczącej Krajowej Rady Rafał Rastawicki

Rzecznik TVP Jarosław Szczepański powiedział PAP we wtorek, że Telewizja Polska ustosunkuje się do stanowiska Rady, jak je otrzyma. "TVP SA emituje swoje programy zgodnie z obowiązującym prawem i nie łamie go" - podkreślił. Według niego ten konkretny program "kole" TVN, bowiem stacja ta traci z jego powodu widownię.

żródło: www.wirtualnemedia.pl


Tak mnie zastanawia, dlaczego Zawsze to z TVN TVP walczy, sporzy się i kłóci.
anie z Polsatem na przykłąd, prtzecież top Polst jest Pierwszą Polską Telewizją Komercyjną, i co by nie było o największej oglądalności.

: (śr) 23 lis 2005, 14:59
autor: ArO
TVN przeszkadza "Załóż się!" bo ma bardzo przyzwoity wynik ponad 4 milionów widzóe na przykłąd w piątek dwa tygodnie temu. Gdy leciał Hary Potter to program Dwójki miał lepszą widownie i pewnie TVN nie może tego przezyc, ze kupuja drogie firmy, sciagają reklamodawców, a Steffena woli więcej widzów.

: (śr) 23 lis 2005, 21:31
autor: Robin
Hmm, popieram TVN. :x TVP tylko myśli jak wyrwać kolejne pieniądze z reklam i przez to TVN ma gorszą pozycję na tym rynku. A TVP ma być publiczna i misyjna, a nie komercyjna. :x Kwestię abonamentu trzeba w końcu jakoś uregulować, ale ciężko z tym....

Natomiast z punktu widzenia biznesmena :x , to działanie biura reklamy TVP polegające na szukaniu nowych miejsc do wciśnięcia reklam mi się podoba. :x

: (czw) 24 lis 2005, 10:52
autor: ArO
TVP nie łamie prawa. Ja na upartego wymyśliłbym dla Krajowej Rady, że na przykład przy 2-godzinnym programie na żywo potrzebna jest krótka przerwa techniczna.

Gdyby ściągalnośc abonamentu była wieksza to TVP nie musiałaby walczyć o widza. Uważam działanie TVNu za żałosne. Widać, ze nie jest dla nich widz ważny, a reklamodawca. Ktoś na WM napisał, że nie dość, że ich filmy to bloki reklamowe przerywane fragmentami filmów to jeszcze się kłocą o więcej.

: (pt) 25 lis 2005, 0:36
autor: tobi
ArO pisze:Uważam działanie TVNu za żałosne. Widać, ze nie jest dla nich widz ważny, a reklamodawca.


takie jest założenie telewizji komercyjnej, a założenie TVP inne-to telewizja państwowa. Polecam przypomnienie sobie. Polecam na przykład Mrozowskiego'Media masowe'

: (pt) 25 lis 2005, 16:46
autor: ArO
Czyli jednak potwierdzasz, zę liczy się reklama nie widz. O to mi chodziło. Więcej nie trzeba komentować.

: (sob) 26 lis 2005, 0:00
autor: tobi
skoro nie sięgnąłeś do żadnego periodyku, to biegne z wytłumaczeniuem. Za Morozowskim stwierdzam, że telewzija komercyjna nastawiona jest na zysk, biznes tu rządzi. Ma ona bawić, nie eedukować, uczyć. Mimo to TVN podejmuje się akcji jak Kurs na prawo Jazdy, Narodoowy Test Inteligencji czy choćby program kulturalny WYDANIE DRUGIE POPRAWIONE. Telewizja publiczna, w jej zadaniu leży edukowanie, szerzenie prawidłowych postaw obywatelskich, szerzenie kultury, pokazywanie szerokiego spektrum od kultury przez rozrywke(ambitną) po historie i nawet budowe patriotyzmu narodowego. Jest to terllewizja, któa formalnie należy fdfo narodu. Jet wspierana przez Skarb państwa, ale to Naród powiniene w stu procentach płcić na nią, kontrolować ją i mieć w nej oparcie. Czy tak jest?Gdyby tak było, to nie byłoby niekończących się właściwe dyskusji nt telewizji publicznej.

: (ndz) 27 lis 2005, 17:31
autor: ArO
Tylko, że, co to co napisałeś ma wspólnego z przerywaniem programów przez TVP na reklamę?

: (wt) 29 lis 2005, 0:39
autor: tobi
Reklamy to żródło dla utrzymania się stacji komercyjnej
tv publiczna żródłem są podatki, czyli abonament i wsparcie Skarbu Państwa(choć obecnie nie ma)
w tv publicznej reklamy powinny być ograniczane, a z czasem reklam tma wcale być nie powinno

: (wt) 29 lis 2005, 9:12
autor: doktorfaustus1
TVP nigdy nie była wspierana przez MS. Nawet za komuny, kiedy część wpływów z abonentu oddawano do budżetu państwa. Wyjątkiem były drobne kwoty przeznaczone na budowę Centrum Radiowo - Telewizyjnego przy Woronicza.

: (ndz) 18 cze 2006, 21:52
autor: viper
Z pewnością każdy, kto ogląda TVP 2, zwrócił uwagę na zapowiedzi kolejnych audycji czytane w tle przez lektora, pod koniec poprzedniego programu. To żywcem zerżnięte z TVN. Inna sprawa to "pytlowanie" prezenterów, na co poskarżył się jeden z czytelników "Tele Tygodnia": według niego Paulina Chylewska próbuje pobić rekord w szybkości mówienia, zapominając przy tym o dykcji. To również wpływ TVN, zresztą jeden z reporterów Faktów relacjonuje wydarzenia z prędkością karabinu maszynowego. Jan Suzin swego czasu tak wyraził się o prezenterach: "Panowie seplenią, panienki trajkoczą".

: (ndz) 18 cze 2006, 21:55
autor: doktorfaustus1
Viper nei masz racji - lektor zapraszający na daną audycję jest również w TVP1. Ba - był tam w czasach, kiedy TVN nawet nie istniał. Nie pamiętam nazwiska faceta, ale bardzo często zaprasza do TVP1 między Wiadomościami, a Sportem, kiedy nie ma czasu na wejście prezentera.

: (pn) 19 cze 2006, 12:08
autor: ArO
viper pisze:Paulina Chylewska próbuje pobić rekord w szybkości mówienia, zapominając przy tym o dykcji. To również wpływ TVN
Chyba nie masz na myśli prezenterek Tefauenu na których Chylewska się wzroruje bo jak tak patrze na Kinie i Matołka i one raczej drętwe z głupimi hasełkami i usmieszkami. Nie ma się na czym wzorowac właściwie, a szczerze wątpie żeby wzorem był dla niej dziennikarz programu informacyjnego TVN. :D Jako prezenterka TVP 1 szybko mowic nie musi (i nie mówi), a w krótkim serwisie sportowym przed "Teleexpressem" chyba trzeba szybciej mówic bo program krótki, a informacji duzo.

: (pn) 19 cze 2006, 12:29
autor: Ania
Tylko weź pod uwage ze Kinia i Matołek prowadza zupełnie inny program... Od nich się tam wymaga takiego zachowania choć akurat Matołek wiele sie starać nie musi :x
Chylewska nie ma za zadanie mizdrzyć sie do widzów tylko przedstawić sport ;)

ArO weź nie porównuj Kini do Matołek ;)

: (pn) 19 cze 2006, 13:09
autor: Bartuś
Ania pisze:(...)
ArO weź nie porównuj Kini do Matołek ;)
No właśnie, święta racja Aniu :twisted: