Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Czy TVP zasłużyła na abonament?

Rozmowy, które nie mieszczą się w powyższych forach.
Tomek_N

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#16

Post autor: Tomek_N » (sob) 28 maja 2005, 8:55

Nie jestem za tym, zeby posiadacze kablowek placili mniej. To, ze uwazaja abonament za kablowke za abonament RTV to ich problem i ich wielki blad. To sa dwa rozne abonamenty, abonament za kablowke idzie na rozwoj kablowki, a nie na misje TVP. Wiec nie rozumiem, dlaczego TVP mialaby dostawac mniej od kogos, kto ma kablowke?
Tez jestem za tym, zeby byl abonament + reklamy, ale powinna byc mniejsza ilosc reklam, niz jest obecnie. Jednak dopoki nie rozwiaze sie problem skutecznego sciagania abonamentu, nie ma co marzyc o mniejszej ilosci reklam. To chyba jest oczywiste, ze im mniej TVP bedzie dostawac z abonamentu, tym wiecej bedzie musiala nadawac reklam. Mnie tez to denerwuje, ale pretensje mam nie do TVP, ale do osob nieplacacych.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#17

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 28 maja 2005, 9:00

Ale ja nie jestem za obni?eniem abonamentu w kablókach, a za obni?eniem abonamentu za radio i TV. Sądz?, że gdyby cena była ni?sza większoś? Polaków zap?aci?aby tą op?at?. Pr?dzej czy pó?nij PR oraz TVP wysz?yby na plus.
Z drugiej strony trzeba pilnowa?, aby produkowali bardzo dobre programy, na światowym poziomie. Niestety teraz troch? spadli. Prezes Gawe?, dla któego liczy się tylko zysk, rządzi niczym w stacji komercyjnej. Obawiam się o wakacyjny program - kto wie, co oni tam dadzą.

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#18

Post autor: Ania » (śr) 22 cze 2005, 13:56

SKANDAL !!! u?ytkownicy kablówek i platform cyfrowych będą p?aci? podwójny abonament !!! www.media.bo.pl
^@^
Obrazek

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#19

Post autor: tobi » (wt) 29 lis 2005, 2:05

Nie będzie "podwójnego abonamentu" na rzecz TVP - klienci sieci kablowych mogą odetchnąc z ulgą. Nadawca publiczny wycofał się z pomysłu pobierania od kablówek dodatkowych opłat za retransmisję swoich programów: TVP1, TVP2, TVP3 oraz TVP Kultura - informuje "Gazeta Wyborcza"
- Zmieniliśmy naszą strategię negocjacyjną, gdyż Polska Izba Komunikacji Elektronicznej (PIKE) podpisała umowy na nieodpłatną reemisję sygnału Polsatu oraz TVN - wyjaśnił wczoraj prezes TVP Jan Dworak na spotkaniu z dziennikarzami. Zaznaczył, że rozmowy z Izbą wciąż trwają. Do przełomowego spotkania między nadawcą publicznym a szefami PIKE doszło podczas kongresu PIKE 18 listopada w krakowskim hotelu "Pod różą". Omawiano tam również kwestie związane z planowanym startem kolejnych kanałów tematycznych TVP. - Nie wszystkie z nich będą bezpłatne, jak TVP Kultura - zaznaczył szef TVP.

- Cieszymy się z deklaracji TVP. Szczególnie teraz, kiedy wznowiliśmy rozmowy w sprawie podpisania porozumienia na emisję programu TV Kultura i innych kanałów tematycznych w sieciach naszych członków. Mamy nadzieję, że porozumienie zostanie podpisane w ciągu najbliższych tygodni - mówi "GW" Jerzy Straszewski, prezes PIKE.

- O tym, że telewizja publiczna żąda od sieci kablowych opłat za retransmisję swych programów napisaliśmy po raz pierwszy w czerwcu. Pomysł zbulwersował operatorów i wywołał duże wątpliwości wśród prawników. Jedni i drudzy powoływali się na Ustawę o radiofonii i telewizji, która zobowiązuje operatorów do wprowadzenia do swoich sieci w pierwszej kolejności ogólnokrajowych i regionalnych programów radiofonii i telewizji publicznej, a więc TVP1, TVP2 oraz TVP3. Telewizja publiczna była zdania, że zapis ten nie obliguje operatorów do włączenia programów TVP. - donosi "Gazeta Wyborcza"

- Sytuacja ekonomiczna spółki jest stabilna, choć w październiku tego roku opłaty abonamentowe stanowiły mniej niż 30 proc. naszych przychodów - powiedział dziennikowi prezes TVP. Dodał on, że przyszły rok pod tym względem będzie jeszcze trudniejszy, gdyż telewizja nie dostanie od rządu refunadacji ulg kombatanckich. Mimo to skonsolidowane przychody firmy w 2006 r. wzrosną "o kilka procent", a to głównie za sprawą ekspansji TVP na rynku reklamowym. - My w tej chwili zależymy od tego rynku i na pewno nie wycofamy się z niego w przyszłym roku, dopóki ew życie nie wejdą konkretne i skuteczne sposoby ściaganie abonamentu - deklaruje Jan Dworak w wypowiedzi dla "Gazety Wyborczej". - Taka jest nasza odpowiedzialność za spółkę i za widza. Jeśli chcemy robić programy misyjne, to musimy stąpać mocno po ziemi - podkreśla. Wedug prezesa TVP w przyszłym roku spółka zamierza skupić się na inwestycjach w program oraz trechnolgie nadawania i produkcji.

www.medialink.pl

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#20

Post autor: Ania » (sob) 07 sty 2006, 20:51

Ja mam na dzisiaj takie pytanie ???
dlaczego u cholery skoro płacimy abonament na TVP nie możemy oglądać TV Polonia i TVP Kultura za darmo ???. Rozumiem że Polonia powiedzmy ze "musi" byc z talerza bo idzie za granicę (pytanie tylko czy płacimy za to kablówkom czy nadają POlonię charytatywnie :x ) ale TVP Kultura ?
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#21

Post autor: michal » (sob) 07 sty 2006, 23:53

Pytanie to nie jest zbyt odkrywcze, bo było to już zadawane i dyskutowane w wielu miejscach już od dziewięciu miesięcy. A odpowiedź jest prosta. TVP tych co płacą abonament traktuje za frajerów, a TVP Kultura nie jest dla widzów, ale dla ich pracowników, żeby kolesie mieli co robić i żeby gdzieś niby oficjalnie mogły z TVP wypływać.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#22

Post autor: Ania » (wt) 10 sty 2006, 1:30

:bravo: odpowiedz genialna :D a oficjalna jednak brzmi troszkę inaczej :]
Otóż gdybyście nie wiedzieli to tvp kultura nie nadaje w systemie naziemnym bo nie ma częstotliwości :D
Ktoś to dobrze skomentował ze znając zaradnosć TVP to juz tak zostanie :x ja jeszcze tylko dodam ze na pewno bo wszystkie nowe częstotliwości dostanie TV TRWAM
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#23

Post autor: michal » (wt) 10 sty 2006, 5:03

Wróciły do ramówki filmiki: "Mój abonament - moja telewizja".

Na razie widziałem tylko "Wieczorynkę", ale Teleexpress i Terart TV raczej tez wróciły. :D
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#24

Post autor: Ania » (wt) 10 sty 2006, 12:54

Moga sobie puszczać ile chcą :] teraz TV PUBLICZNA TRWAM na pewno nic ode mnie nie dostanie :D
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#25

Post autor: michal » (czw) 25 sty 2007, 21:58

looser106 pisze:Jak taki mądry jesteś to ci zadam pytanie: płacisz? U mnie są 3 telewizory (opłacany jeden) i 6 radioodbiorników (zero opłacanych) :]
Może być w domu 100 telewizorów i 200 radioodbiorników, ale i tak płaci się tylko raz.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#26

Post autor: viper » (sob) 30 cze 2007, 20:03

TVP w ramach kampanii abonamentowej rozesłała do domów kartki informujące o tym obowiązku. Na jednej stronie są podane kanały i ich znaczki, rozmieszczone jak przyciski na pilocie, a na drugiej - taryfa opłat. "Płacącym dziękujemy, zapominalskim przypominamy" - to hasło kampanii.
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#27

Post autor: Ania » (sob) 30 cze 2007, 20:22

Jak mi to przyjdzie do domu to wyrzuce jak resztę śmieci :] tam gdzie ich miejsce...
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#28

Post autor: Przemek » (sob) 30 cze 2007, 21:50

Ja miałem coś takiego w Wyborczej jakiś czas temu. Widać że zbierają na nowe studio \\' albo TVP Info że tak o abonamencie przypominają :x

Awatar użytkownika
looser106
Nie ma spustu
Posty: 760
Rejestracja: (śr) 18 paź 2006, 15:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#29

Post autor: looser106 » (ndz) 01 lip 2007, 11:37

ja to miałem razem z tele tygodniem. obejrzałem i wywaliłem. jeszcze się pochwalili tvp parlamentem... kto to będzie oglądał?
"Bo prawda jak mówią jest bardzo banalna
Głowy pustoszy komuna mentalna"

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#30

Post autor: viper » (pn) 22 paź 2007, 17:30

Bardzo dużo programów mówi o Kościele katolickim. Dlaczego w TVP nie ma audycji np. dla muzułmanów, żydów, prawosławnych? To zupełnie jak z tym krzyżem na sali sejmowej, który wisi tam, choć nie powinien. TVP w ramach misji publicznej powinna przeznaczyć część abonamentu na audycje dla wyżej wymienionych mniejszości religijnych. Bo jak na razie jest tam tylko Redakcja Katolicka...
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

ODPOWIEDZ