Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Jaka przyszłość TVP

Rozmowy, które nie mieszczą się w powyższych forach.
hajl_giertisch

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: hajl_giertisch » (pt) 12 sie 2005, 15:13

a orcholski też do Sejmu :):) i oskarża ekipę Dworaka
Przemysław Orcholski, b. dziennikarz "Wiadomości", bezpartyjny kandydat z listy SLD do Sejmu, zarzucił zarządowi Telewizji Polskiej, że wyprowadził ze struktur TVP najdroższe produkcje, pozbawiając telewizję zysków. Jego zdaniem, w ten sposób wywodzący się ze środowiska producentów telewizyjnych szefowie TVP wspierają swoich byłych kolegów.

Według Katarzyny Twardowskiej z biura rzecznika TVP, zachowanie Orcholskiego, byłego pracownika tej firmy, jest co najmniej "nieeleganckie i nieuczciwe". Dodała, że nie wiadomo, czy zarząd TVP ustosunkuje się do zarzutów Orcholskiego.

"Telewizja publiczna jest w tej chwili rozkradana, a najbardziej dochodowe produkcje są wyprowadzane na zewnątrz" - powiedział w piątek na konferencji prasowej w Toruniu Orcholski. Dodał, że do zmiany tego stanu rzeczy będzie dążył, gdy znajdzie się w Sejmie. "Przypomnę, że władze TVP to ludzie, którzy byli producentami zewnętrznymi i nie sądzę, by zapomnieli o kolegach. Tym bardziej, że wciąż to udowadniają" - powiedział Orcholski. W konferencji brał też udział szef regionalnych struktur SLD Krystian łuczak, startujący do Sejmu z pierwszego miejsca na liście toruńsko-włocławskiej.

Orcholski przytoczył też dane, z których - jego zdaniem - wynika, że TVP została zrujnowana przez prawicowy zarząd. "Za prezesa Roberta Kwiatkowskiego TVP zarabiała rocznie 80 mln zł, w tym roku po raz pierwszy firma zamierza wykazać zerowy zysk! Gdzie są te pieniądze?" - pytał Orcholski.

Zaatakował też telewizyjne informacje. "Prawica zawłaszczyła sobie programy informacyjne. To żenujące, że ludzie, którzy szli pod sztandarem odpolitycznienia TVP, teraz zachowują się jak Radiokomitet i stosują starą, dobrą, prawicową metodę +TKM+" - mówił Orcholski.

Twardowska powiedziała, że "to dziwne, że Orcholski nie formułował takich zarzutów, gdy pracował w TVP". "To wyjątkowo nieeleganckie i nieuczciwe. Zresztą wiadomo, w jakich okolicznościach Orcholski stracił pracę w TVP i dlatego jest podwójnie nieuczciwy" - dodała.

Orcholskiego, kojarzonego z ekipą poprzedniego prezesa Roberta Kwiatkowskiego, zwolniono z TVP w lutym tego roku, po kilkumiesięcznym konflikcie z nowym zarządem.

Orcholski zapowiedział, że wraz z innymi kandydatami będzie dążył w Sejmie do ustawowego zagwarantowania Toruniowi własnego, w pełni niezależnego oddziału telewizji publicznej.

a co do Durczoka, to pewnie ten tydzien wyjatkowy, ale masz racje, że tak powinno być, wtedy byłby prawdziwa twarza porogramu, a tak to jakos tako, niech chociaż prowadzi od poniedzialku do czwartku, tyle, że dojdzie debata, chyba przesunieta na srode, czyli z pewnoscia taka twarza durczok nie bedzie, ciekawe, czy pojawi sie jakis nowy prowadzacy wiadomosci, a Dorotoa Gawryluk chyba na urlopie, jutro weekend bedzie miala peewnie Wysocka!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: michal » (pt) 12 sie 2005, 15:19

hajl_giertisch pisze: Orcholski zapowiedział, że wraz z innymi kandydatami będzie dążył w Sejmie do ustawowego zagwarantowania Toruniowi własnego, w pełni niezależnego oddziału telewizji publicznej.
No to teraz już wiadomo kto tak spamuje na forum TVP :D

A tak w rzeczywistości to OrcholSKY moim zdaniem ma rację :( Dobrze w TVP się nie dzieje. Jeżeli faktycznie będzie zerowy zysk, to po co te reklamy na billboardach i portalach? Jaim prawem te wielotysięczne transfery? Porażka z Miastem marzeń i utopinymi w nim pieniędzmi. Same minusy ma ten zarząd.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

hajl_giertisch

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: hajl_giertisch » (pt) 12 sie 2005, 15:23

racje może i ma, ale badz co badz oskarżenia z jego strony od razu sataja sie malo wiarygodne własnie ze wzgledu, ze wygłasza je Orcholski

Moderator: postanowiłem wydzielić te dwa posty, tym bardziej, że już w najbliższym czasie zamieszczę tutaj małe "wypracowanie" :lol: Faustus

enki1975
Popisał/a już trochę
Posty: 416
Rejestracja: (pn) 28 mar 2005, 14:24

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: enki1975 » (ndz) 21 sie 2005, 19:23

Bezpartyjny kandydat z listy SLD :lol: troche dziwnie to brzmi :lol: prawda jest taka ze jak rzadzil Kwiatkowski to wycinali ludzi z prawicy jak rzadzi Dworak to wycinaja ludzi z SLD i tak sie to bedzie toczyc niczym perpetum mobile :D jak nie rzadze oczerniam rzadze wybielam okreslona ekipe itp itd itp itd................ a kto za to placi pan placi ja place my placimy za ten klub wesolego szampana :x

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: doktorfaustus1 » (ndz) 21 sie 2005, 21:04

Wciąż myślę nad tym obiecanym "wypracowaniem" ale teraz zamieszczę tutaj małą ciekawostkę. Miałem zrobić to już tydzień temu, ale niestety ciągle zapominałem.


Otóż 14 sierpnia gościem G. Miecugowa w programie "Inny punkt widzenia" była pani Olga Lipińska. Niestety nie mogłem zobaczyć całego programu - wychodziłem do pracy i załapałem się na 30 minut. Natomiast powtórka była zbyt póŸno... Ale wracając do tematu. Praktycznie cały fragment, który udało mi się obejrzeć dotyczył telewizji w Polsce, w tym TVP. Pani Olga zdradziła w jaki sposób podejmowane są teraz decyzję przez szefów, jak informowani są o nich pracownicy (zazwyczaj z prasy, a nie przez przełożonych, np. w taki sposób o swoim końcu dowiedziała się Mołek, odeszła i dopiero wówczas wpadli na pomysł z Teleexpresem.) Oczywiście omówiono kilka ważnych spraw, o których wspomnę w niedalekiej przyszłości ale....
:lol: :lol: :lol:
WyobraŸcie sobie, że Lipińska tak dopiekła Grzywaczewskiemu jak mało kto. Oto fragment jej wypowiedzi - w przybliżeniu.
Dyrektor programu pierwszego pan eeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Miecugow zrobił wielkie oczy, a Lipińska dalej stara się przypomnieć sobie jak się nazywa jej niedawny szef (teraz pani Olga już nie pracuje w TVP.) w końcu cały zakłopotany Miecugow mówi - pan Maciej Grzywaczewski.
Na co O. Lipińska Tak pan Grzywaczewski. Proszę wybaczyć, że nie pamiętam nazwiska, ale tak się składa, że telewizję tworzą twórcy, a nie jej szefowie..

Potem dodała coś w stylu, że Grzywaczewski nie dorasta jej do pięt (oczywiście ma rację) i w skrócie przypomniała swoją historię – tj. od kiedy pracuję w telewizji (od 1952 a więc od okresu eksperymentalnego), czego dokonała a czego dokonał pan Grzywaczewski i jego prywatna agencja produkcji programów TV. Powiedziała również, że doskonale wie, że jeszcze wróci do TVP a pan Grzywaczewski jak każdy szef odejdzie...

O reszcie w przyszłości - było też coś o roli TVP.

ODPOWIEDZ