Strona 1 z 1

Pampersi

: (wt) 15 lis 2016, 21:22
autor: fred1987
''Pampersi'' byli to osoby z ówczesnym Prezesem TVP Wiesławem Walendziakiem na czele, którzy w latach 1993-1996 tworzyli TVP. Wśród nich m.in. Waldemar Gasper, Grzegorz Górny, Andrzej Horubała, Jacek Łęski, Cezary Michalski, Maciej Pawlicki, Adam Pieczyński, Jan Pospieszalski, Bogdan Rymanowski, Jarosław Sellin, Piotr Semka, Wojciech Cejrowski, Robert Tekieli czy Maciej Chmiel.

Znanymi programami tworzonymi przez ''Pampersów'' były m.in. ''Puls dnia'', ''WC Kwadrans'' Cejrowskiego, ''Swojskie Klimaty'' Pospieszalskiego, ''Fronda'', ''MdM'' Wojciecha Manna i Krzysztofa Materny, ''Filmidło'' Karoliny Korwin-Piotrowskiej i Marcina Pawłowskiego (Maciej Pawlicki czuwał nad tym programem) czy ''Alternativi'' Roberta Tekieliego. Era ''Pampersów'' w TVP zakończyła się w 1996 roku, kiedy to ówczesny członek Rady Nadzorczej TVP Janusz Daszczyński przeszedł po stronie SLD, gdzie spowodował odwołanie Macieja Pawlickiego z funkcji dyrektora TVP1, a wraz z tym KRRiT odwołała Wiesława Walendziaka z funkcji Prezesa TVP.

''Pampersi'' wrócili w 2001 roku, kiedy to Maciej Pawlicki wspólnie z Waldemarem Gasperem i Andrzejem Horubałą stworzyli TV Puls i spółkę ''Telewizja Familijna'', gdzie w TV Puls programy mieli m.in. Jacek Łęski, Bogdan Rymanowski, Piotr Semka, Jacek Łęski, Wojciech Mann i Krzysztof Materna, lecz Ryszard Krauze i jego firma ''Prokom Investments'' spowodowała wycofanie się ''Prokomu'' z TV Puls i niewypłacenie pieniędzy, a wraz z tym doprowadziła do upadłości stację i spółkę ''Telewizja Familijna''. Wcześniej Pawlicki tworzył RTL7, lecz w 1997 roku odszedł z niej na wskutek konfliktu z RTL Group.

Obecnie niektórzy (np. Pieczyński czy Michalski) mocno popierają obecne partie opozycyjne, niektórzy pracują w TVP (np. Pawlicki, Łęski, Pospieszalski, Tekieli czy Chmiel).

Szkoda, że o ''Pampersach'' nie powstała książka, bo to ciekawa historia jest.

Re: Pampersi

: (śr) 16 lis 2016, 10:30
autor: Pepek94
Część "Pampersów" do dnia dzisiejszego to głównie PiS-owcy i PO-wcy.

Re: Pampersi

: (śr) 16 lis 2016, 11:55
autor: Trzeciak
Właśnie można napisaćby książkę pt. "Pampersi A. D. 2016". :D