Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Pampersi

Rozmowy, które nie mieszczą się w powyższych forach.
fred1987
Popisał/a już trochę
Posty: 548
Rejestracja: (pn) 25 cze 2012, 22:41

Pampersi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: fred1987 » (wt) 15 lis 2016, 21:22

''Pampersi'' byli to osoby z ówczesnym Prezesem TVP Wiesławem Walendziakiem na czele, którzy w latach 1993-1996 tworzyli TVP. Wśród nich m.in. Waldemar Gasper, Grzegorz Górny, Andrzej Horubała, Jacek Łęski, Cezary Michalski, Maciej Pawlicki, Adam Pieczyński, Jan Pospieszalski, Bogdan Rymanowski, Jarosław Sellin, Piotr Semka, Wojciech Cejrowski, Robert Tekieli czy Maciej Chmiel.

Znanymi programami tworzonymi przez ''Pampersów'' były m.in. ''Puls dnia'', ''WC Kwadrans'' Cejrowskiego, ''Swojskie Klimaty'' Pospieszalskiego, ''Fronda'', ''MdM'' Wojciecha Manna i Krzysztofa Materny, ''Filmidło'' Karoliny Korwin-Piotrowskiej i Marcina Pawłowskiego (Maciej Pawlicki czuwał nad tym programem) czy ''Alternativi'' Roberta Tekieliego. Era ''Pampersów'' w TVP zakończyła się w 1996 roku, kiedy to ówczesny członek Rady Nadzorczej TVP Janusz Daszczyński przeszedł po stronie SLD, gdzie spowodował odwołanie Macieja Pawlickiego z funkcji dyrektora TVP1, a wraz z tym KRRiT odwołała Wiesława Walendziaka z funkcji Prezesa TVP.

''Pampersi'' wrócili w 2001 roku, kiedy to Maciej Pawlicki wspólnie z Waldemarem Gasperem i Andrzejem Horubałą stworzyli TV Puls i spółkę ''Telewizja Familijna'', gdzie w TV Puls programy mieli m.in. Jacek Łęski, Bogdan Rymanowski, Piotr Semka, Jacek Łęski, Wojciech Mann i Krzysztof Materna, lecz Ryszard Krauze i jego firma ''Prokom Investments'' spowodowała wycofanie się ''Prokomu'' z TV Puls i niewypłacenie pieniędzy, a wraz z tym doprowadziła do upadłości stację i spółkę ''Telewizja Familijna''. Wcześniej Pawlicki tworzył RTL7, lecz w 1997 roku odszedł z niej na wskutek konfliktu z RTL Group.

Obecnie niektórzy (np. Pieczyński czy Michalski) mocno popierają obecne partie opozycyjne, niektórzy pracują w TVP (np. Pawlicki, Łęski, Pospieszalski, Tekieli czy Chmiel).

Szkoda, że o ''Pampersach'' nie powstała książka, bo to ciekawa historia jest.
PRECZ Z KOD-EM!

Pepek94
Coś z niego/niej będzie
Posty: 355
Rejestracja: (ndz) 25 kwie 2010, 13:37
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kielce
Lokalizacja: powiat ostrowiecki
Kontakt:

Re: Pampersi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: Pepek94 » (śr) 16 lis 2016, 10:30

Część "Pampersów" do dnia dzisiejszego to głównie PiS-owcy i PO-wcy.
PRECZ Z OGŁOSZENIAMI W TELEGAZECIE
ŻĄDAMY ZMNIEJSZENIA LOGOTYPÓW TVP W CZASIE EMISJI 16:9
JESTEM ZA PRZYWRÓCENIEM ZNACZKA "BEZ OGRANICZEŃ" DLA "PYTANIA NA ŚNIADANIE"
"TAK" DLA ODPARTYJNIANIA MEDIÓW PUBLICZNYCH

Trzeciak
Master user
Posty: 2483
Rejestracja: (śr) 20 lip 2011, 20:25

Re: Pampersi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: Trzeciak » (śr) 16 lis 2016, 11:55

Właśnie można napisaćby książkę pt. "Pampersi A. D. 2016". :D

ODPOWIEDZ