Strona 1 z 1

RSO

: (ndz) 26 lip 2015, 0:37
autor: michal
Otrzymaliście SMS lub widzieliście kiedyś na swoich telewizorach komunikat z tego Regionalnego Systemu Ostrzegania, który opracowała TVP i przekazała służbom ratunkowym? Komunikat ma się ponoć pojawić w telewizorze, odbierającym naziemną telewizję cyfrową (z tego co widziałem w materiałach w telewizji wygląda to jak napisy dla niesłyszących z Telegazety), a nawet w postaci SMS-a dla osób przebywających w zagrożonym rejonie. W ostatnich tygodniach były upały i burze a ja żadnego komunikatu nie uświadczyłem. A jak u Was?

Jeżeli takie komunikaty będziecie kiedyś widzieć na swoich telewizorach lub dostaniecie SMS, to proszę w tym wątku się pochwalić :)

Re: RSO

: (pn) 27 lip 2015, 0:53
autor: Kasztelan
Póki co jestem rozczarowany z powodu funkcjonowania systemu. Tydzień temu w moim okolicach przetaczały się nawałnice i choć w bezpośredniej okolicy straty były umiarkowane to im dalej na północ i zachód tym one rosły. Największe zniszczenia odnotowano 20-40 km na północny wschód ode mnie. Tymczasem na kanałach MUX3 żadnej informacji. A na początku lipca chwalono się tym że system będzie dostępny na wszystkich kanałach MUX3 w kujawsko-pomorskim. Za to aplikacja daje radę. Ostrzeżenie o burzach, wietrze i opadach pojawiło się tam 2-3 godziny przed uderzeniem żywiołu. Aplikacja wygląda tak że wybiera się województwo a w momencie wydania ostrzeżenia wyskakuje tzw. push (krótka informacja wraz z wibracją podobna do SMS) z opisem i rozwinięciem w aplikacji. W wydaniu aplikacji dla kujawsko-pomorskiego informują o zagrożeniach pogodowych i utrudnieniach na głównych drogach. w wersji mazowieckiej poza ostrzeżeniem pogodowym widziałem zapowiedź blokady dróg.

RSO w wersji telewizyjnej widziałem tylko raz: TVP Poznań daje dosyć często informacje na ekranie podobne do napisów na niesłyszących w formie: [pierwsza linijka] Wojewoda Wielkopolski informuje:/[druga linijka, opis sytuacji]/[odnośnik do strony internetowej]