Strona 1 z 1

Były Tygodnik Radiowo-Telewizyjny ''Antena''

: (śr) 19 paź 2011, 14:06
autor: Poland
Dzisiaj śniła mi się reaktywacja tygodnika radiowo-telewizyjnego ''Antena'' wydawanego dawniej przez PR i TVP. mam więc pytanie do was jak stoi sprawa tej gazety. Myślę że gdyby TVP zaprosiła Bauera do współpracy (jak nie dawniej gdy błędnie TVP sprzedała prawa wydawcy Życia a potem Przeglądu) to teraz dałoby się reaktywować ten tygodnik telewizyjno-radiowy z tradycjami. Gdyby wtedy sprzedali prawa Bauerowi to ta gazeta by istniała do dzisiaj.
Zaraz przed 10 rocznicą zniknięcia tej gazety z rynku zapraszam do wspomnienia tej gazety oraz zastanowienia się czy dało by się reaktywować tą gazetę i jaka ona by dzisiaj była.

: (śr) 19 paź 2011, 19:34
autor: Trzeciak
Ciekaw jestem o jakich snach będziesz nam nadal opowiadał.

Pomysł nie ma sensu - jest internet - jest TVP.pl - jest PolskieRadio.pl - są inne portale.

: (śr) 19 paź 2011, 20:52
autor: Poland
No może nie ma sensu ale z drugiej strony ''Antena'' po reaktywacji miałaby program stacji radiowych czego nie ma teraz nigdzie w prasie podobnie jak pełnego programu wszystkich ośrodków TVP a to już byłby mocny wyróżnik gazety. Pismo poza częścią programową i rozrywkową mogłaby się skupiać na nowinkach medialnych w tym też technologicznych i radiowo-telewizyjnych związanym z odbiorem naziemnym (także DVB-T) a nawet satelitarnym.

: (czw) 20 paź 2011, 11:11
autor: looser106
Nie widzę sensu reaktywacji "Anteny" z racji ciągłego spadku sprzedaży tygodników (i dwutygodników) z programem tv. Tak jak wspomniał Trzeciak, każdy teraz korzysta z internetu, a posiadacze tv satelitarnej mogą skorzystać z EPG. Muszę przyznać, że jest to bardzo wygodne rozwiązanie :)
kisiel205 pisze:No może nie ma sensu ale z drugiej strony ''Antena'' po reaktywacji miałaby program stacji radiowych czego nie ma teraz nigdzie w prasie podobnie jak pełnego programu wszystkich ośrodków TVP a to już byłby mocny wyróżnik gazety.
O ile zgodzę się z tobą co do programu stacji radiowych, o tyle ośrodki regionalne emitują tyle programów własnych, że szkoda tworzyć na nie oddzielną kolumnę.
kisiel205 pisze:Pismo poza częścią programową i rozrywkową mogłaby się skupiać na nowinkach medialnych w tym też technologicznych i radiowo-telewizyjnych związanym z odbiorem naziemnym (także DVB-T) a nawet satelitarnym.
W tego typu sprawach również doskonale sprawdza się sieć, a jeśli koniecznie chodzi nam o tradycyjne pisma, to istnieje chociażby SatKurier.

: (pt) 21 paź 2011, 9:58
autor: Poland
Co do ośrodków regionalnych to może być na nie jedna strona z trzema rzędami kolumn - wtedy zmieściłyby się wszystkie ośrodki a program centralny można by dać osobno. Co do nowinek medialnych to tu mam na myśli to czym zajmowała się Antena za komuny ale dostosowane do dzisiejszych potrzeb a mianowicie coś w rodzaju tego co mamy teraz w To i owo TV czyli newsy (z portali typu Wirtualnemedia czy Media2) i porady na temat telewizji z tym że w "Antenie" mogłoby to też dotyczyć radia i DVB-T.