Strona 1 z 1

TVP nie chce by Polacy wygrali Eurowizję ?

: (pt) 04 mar 2011, 11:58
autor: Poland
Przepraszam że pisze to tutaj ale to osobna sprawa od konkursu by o tym mówić w jego temacie. Chodzi mianowicie o ten artykuł zamieszczony przez Pomponika będący przepisaniem tego o czym w bieżącym numerze pisze "Takie jest życie" :
http://pomponik.pl/news/marcin-mrozinsk ... vp,1603058
W artykule tym były reprezentant Polski na Eurowizji tłumaczy współprace a właściwie jej brak między nim a Telewizją Polską a nim samym chodzi m.in o zdanie szefowej Działu Rozrywki w TVP1
Witam. Nazywam się Maria Makowska. W tym roku reprezentantem jest Marcin Mroziński z piosenką "Legenda" i będziemy jak zwykle ostatni"
Tymi słowami można rzec pogrążyła reprezentanta Polski na Eurowizji w oczach mediów i szefów innych delegacji ( a słowa te padły na spotkaniu organizacyjnym trzy miesiące przed konkursem) a także z miejsca spisała go na straty. Na dodatek wokalista musiał wziąć kredyt by opłacić promocje piosenki "Legenda" potrzebną przed Eurowizją gdyż TVP tradycyjnie miała węża w kieszeni i nie chciała go wesprzeć. Co o tym sądzicie ? Według mnie już pogrążyli się z nie emitowaniem jako jedynym w Europie drugiego półfinału oraz programów przygotowujących do konkursu o studiach przed i po Eurowizji nie wspominając a teraz jeszcze to ? Według mnie TVP skompromitowała się tym co rok temu zrobiła naszemu reprezentantowi - mam nadzieje że z jego następczynią czyli Magdalena Tul będzie lepiej a nawet doskonale bo w końcu pochodzi ona właśnie z tej stacji a dokładniej jego programu "Jaka to melodia" który zresztą emituje program nadający także Eurowizję czyli TVP1.
Mam nadzieje że ta sprawa uzmysłowi tej stacji że Eurowizja to rzecz poważna a nie okazja do wycieczki dla delegacji tej stacji - myślę że to właśnie przez nich mamy słabe wyniki w tym konkursie :mad:

: (pt) 04 mar 2011, 16:45
autor: Haello
Czytałem o tym na wp.pl...

Jedno słowo na ten temat- skandal. Jak oni mogą sobie pozwolić na takie coś? Z takim potencjałem jaki mamy, to powinniśmy chociaż do finału się dostać, ale jak widać nie zależy im.

Z drugiej strony, ewentualna wygrana, to więcej kosztów niż zysków, bo potrzeba hali koncertowej z prawdziwego zdarzenia której nie mamy, a do tego mogłaby się nadawać jedynie bodaj Atlas Arena w Łodzi, a Łódź jak to Łódź i by na pewno powstałyby kolejne problemy. Poza tym kasy musi starczyć na pensje, premie i delegacje dla danych osób w TVP, więc nie można marnotrawić na jakieś organizacje jakichś mało znaczących imprez, w której bierze udział niemal wszystkie państwa z naszego kontynentu i którą transmitują praktycznie wszystkie telewizje w Europie i wiele na całym świecie...

: (pn) 07 mar 2011, 10:50
autor: Poland
Myślę że zyski też będą zwłaszcza gdy 30 tysięcy widzów oraz reprezentanci zostawią swoje pieniądze w naszym kraju :)

: (pn) 07 mar 2011, 17:55
autor: Haello
kisiel205 pisze:Myślę że zyski też będą zwłaszcza gdy 30 tysięcy widzów oraz reprezentanci zostawią swoje pieniądze w naszym kraju :)
To aż 30 tysięcy ludzi ma to na żywo oglądać? To my chyba na stadionie jakimś byśmy to musieli robić. :S

: (pn) 07 mar 2011, 18:41
autor: TomekTVR
Kisiel, przegiąłeś, 20 tys. w sali to norma.

: (pn) 07 mar 2011, 18:42
autor: Przemek
Na prawdę gratuluje problemu i zagwozdki - konkursu którym interesują się praktycznie tylko jego fani, na którym króluje kicz i którego nigdy nie wygramy. Ale to tylko moje zdanie.

: (pn) 07 mar 2011, 19:32
autor: Poland
A zdziwiłbyś się bo w tegorocznych rankingach nawet nieźle nasz utwór wypada. A poza tym ten twój kicz to minimum 20% konkursowych utworów ( w tym roku to Macedonia,Grecja i Belgia) a reszta to kompozycje na niezłym poziomie.
A poza tym macie racje 20 tys. ludzi taki konkurs ogląda na żywo.

: (pn) 07 mar 2011, 22:53
autor: Haello
Przemek pisze:Na prawdę gratuluje problemu i zagwozdki - konkursu którym interesują się praktycznie tylko jego fani, na którym króluje kicz i którego nigdy nie wygramy. Ale to tylko moje zdanie.
Może lepiej by było, jakby telewizje przykładały się też do promocji festiwalu i nieco wyższej poprzeczki dla utworów...

: (wt) 08 mar 2011, 18:43
autor: Poland
Problem jest w tym że inne kraje jak na przykład Ukraina,Szwecja czy nawet Słowacja i Niemcy się przykładają a naszym się niestety nie chce :( Opole zeszło na psy więc promować dużo lepszą Eurowizję nie zaszkodzi.