Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Telegazeta

Rozmowy, które nie mieszczą się w powyższych forach.
tvnfan1
Popisał/a już trochę
Posty: 457
Rejestracja: (pt) 22 sty 2010, 15:13
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#46

Post autor: tvnfan1 » (ndz) 31 paź 2010, 10:14

bez kometraza
Ostatnio zmieniony (sob) 05 lut 2011, 15:05 przez tvnfan1, łącznie zmieniany 1 raz.
NC+ - Comfort+, Extra+ i Premium Sport & Film|DVB-T - Mux1, Mux2, Mux3
:w: - Główne wydanie o 19:30 w TVP1 | Po nim Dziś Wieczorem w TVP Info

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#47

Post autor: michal » (wt) 09 lis 2010, 10:43

W Telegazecie od kilku dni uciążliwe stało się sprawdzanie czasu. O ile do przewijającej od lat reklamy już się przyzwyczaiłem, bo zegar pojawiał się po chwili, to obecnie przewijają się bez przerwy trzy różne reklamy. Oczekiwanie na pojawienie się zegara może trwać nawet 15-20 sekund.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Pepek94
Coś z niego/niej będzie
Posty: 355
Rejestracja: (ndz) 25 kwie 2010, 13:37
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kielce
Lokalizacja: powiat ostrowiecki
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#48

Post autor: Pepek94 » (wt) 09 lis 2010, 16:53

Trza wprowadzić zakaz przewijania reklam w zegarze Telegazety.
PRECZ Z OGŁOSZENIAMI W TELEGAZECIE
ŻĄDAMY ZMNIEJSZENIA LOGOTYPÓW TVP W CZASIE EMISJI 16:9
JESTEM ZA PRZYWRÓCENIEM ZNACZKA "BEZ OGRANICZEŃ" DLA "PYTANIA NA ŚNIADANIE"
"TAK" DLA ODPARTYJNIANIA MEDIÓW PUBLICZNYCH

Awatar użytkownika
TiM
Przyjaciel
Posty: 759
Rejestracja: (pn) 03 maja 2010, 17:24
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Katowice
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#49

Post autor: TiM » (wt) 16 lis 2010, 19:07

W sumie dziwi mnie takie zachowanie reklamodawców, bo zainteresowanie widzów telegazetą raczej spada...

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#50

Post autor: michal » (pt) 07 sty 2011, 11:32

Na koniec wczorajszego Teleexpressu Maciej Orłoś pokazał zdjęcie Telegazety od widza (strona 109 z kalendarium), gdzie było napisane, że dziś życzenia imieninowe przyjmują Kacper, Melchior i Wańkowicz ;) Zaraz potem zajrzałem na tę stronę, ale już to było poprawione.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#51

Post autor: michal » (wt) 08 lut 2011, 10:33

Od wczoraj na TVP1 i TVP2 włącza się przy Telegazecie czerwona belka z napisem [glow=red]NOWE AUTA s. 555[/glow] (TVP1) lub [glow=red]AUTA z salonu 555[/glow] (TVP2) . Muszę przyznać, że taka forma reklamy chyba jest jednak najbardziej skuteczna, bo oczywiście tam wszedłem z ciekawości. Tylko, że zasięg takiej reklamy nie jest 100% - są dekodery teletekstu, które nie pokazują tych belek, zauważyłem także, że w wielu nowych telewizorach belki są już tylko dwukolorowe (szare połprzezroczyste tło, litery białe).

Szukałem po Telegazecie ile kosztuje taka belka (i przy okazji chciałem się dowiedzieć jak ją fachowo nazywają). W cenniku na str 451 jest niemal wszystko: zegar, paski (na stronie 100, w ogłoszeniach, w aktualnościach, do pogody, do programu), moduły i szybkie linki na stronie 100, ale tej belki akurat nie ma wyszczególnionej. Tajne :)

EDIT 10:38

Jest jednak wzmianka w cenniku, ale tylko w internecie. Pasek identyfikacji kanału - na TVP1 kosztuje 5 535 PLN (tylko za 1 dzień!), na TVP2 taniej - 4 305 PLN. Zdecydowanie wychodzi to najdrożej. Bo np. w takim zegarze to tylko 1 845 PLN za 7 dni.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#52

Post autor: michal » (sob) 06 sie 2011, 11:47

Od niedawna TVP Historia ma swoją Telegazetę (ostatni raz miałem podgląd na ten kanał na początku lipca i wtedy jeszcze jej nie było). Na razie za wiele nie ma zawartości - jest tylko strona 100 oraz program na cały tydzień (na dziś 301-304, na jutro 311-314, na kolejne dni 321-325) - co ciekawe nie ma strony 300. Są też strony poświęcone napisom dla niesłyszących, analogicznie jak na pozostałych kanałach - wykaz programów na str. 335, a same napisy na str. 777. Z tego wykazu wynika, że co 2-3 dni jest nadawany program z napisami dla niesłyszących - obecnie np. powtórki "Boso przez świat", serialu "Kolumbowie" czy "Pana Tadeusza".

Telegazeta ta nie jest jeszcze dostępna w serwisie http://telegazeta.tvp.pl.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#53

Post autor: michal » (śr) 07 wrz 2011, 9:07

Od kilku dni strony 303 i 304 oraz 313 i 314 w TVP1 i TVP2, czyli strony z dzisiejszym programem na popołudnie i wieczór, mają dwie podstrony. Ale to nie dlatego, że program się już nie mieści (choć po wprowadzeniu emisji prawie całodobowej miejsca jest tam niewiele, często dokonują skrótów opisów, łączą w jedną pozycję emisję jeden po drugim odcinków serialu lub kilku części programów itp). Jest po prostu tylu chętnych na reklamowanie się na tych stronach, że na jednej podstronie są jedne, a na drugiej inne belki z reklamami, przy takiej samej treści z ramówką.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Pepek94
Coś z niego/niej będzie
Posty: 355
Rejestracja: (ndz) 25 kwie 2010, 13:37
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kielce
Lokalizacja: powiat ostrowiecki
Kontakt:

Re: Telegazeta

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#54

Post autor: Pepek94 » (sob) 07 kwie 2012, 20:12

Niesamowite rzeczy dzieje się w Telegazecie. Na wielu stronach Telegazety zamiast strony powitalnej są pazerne ogłoszenie.
Według mnie dział ogłoszeń musi odejść do lamusa.
PRECZ Z OGŁOSZENIAMI W TELEGAZECIE
ŻĄDAMY ZMNIEJSZENIA LOGOTYPÓW TVP W CZASIE EMISJI 16:9
JESTEM ZA PRZYWRÓCENIEM ZNACZKA "BEZ OGRANICZEŃ" DLA "PYTANIA NA ŚNIADANIE"
"TAK" DLA ODPARTYJNIANIA MEDIÓW PUBLICZNYCH

Wlocek369
Chipsy przyszły
Posty: 82
Rejestracja: (wt) 16 lis 2010, 11:38
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Bydgoszcz

Re: Telegazeta

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#55

Post autor: Wlocek369 » (ndz) 16 wrz 2012, 14:02

michal pisze:Od kilku dni strony 303 i 304 oraz 313 i 314 w TVP1 i TVP2, czyli strony z dzisiejszym programem na popołudnie i wieczór, mają dwie podstrony. Ale to nie dlatego, że program się już nie mieści (choć po wprowadzeniu emisji prawie całodobowej miejsca jest tam niewiele, często dokonują skrótów opisów, łączą w jedną pozycję emisję jeden po drugim odcinków serialu lub kilku części programów itp). Jest po prostu tylu chętnych na reklamowanie się na tych stronach, że na jednej podstronie są jedne, a na drugiej inne belki z reklamami, przy takiej samej treści z ramówką.

Podobnie teraz jest na stronach 110 i 125 które do tej pory były pojedynczymi stronami a obecnie mają już po "5" podstron z tego powodu co powyżej.

Nie wiem też czy ktoś pamięta że od wieków zawsze na stronie 100 było po 15 podstron obecnie jest ich 16.

Raz miałem też okazję trafić na stronę (grupa 6xx) gdzie było graniczne 99 podstron. chociaż teoria mówi o możliwości zamieszczenia 256 podstron

Pepek94
Coś z niego/niej będzie
Posty: 355
Rejestracja: (ndz) 25 kwie 2010, 13:37
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kielce
Lokalizacja: powiat ostrowiecki
Kontakt:

Re: Telegazeta

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#56

Post autor: Pepek94 » (pn) 17 wrz 2012, 10:13

Ja bym proponował porządek ze strony 100 tak, aby wzorem z innych państw europejskich umieścić takie coś jak co jest teraz na antenie zamiast durnych reklam.
PRECZ Z OGŁOSZENIAMI W TELEGAZECIE
ŻĄDAMY ZMNIEJSZENIA LOGOTYPÓW TVP W CZASIE EMISJI 16:9
JESTEM ZA PRZYWRÓCENIEM ZNACZKA "BEZ OGRANICZEŃ" DLA "PYTANIA NA ŚNIADANIE"
"TAK" DLA ODPARTYJNIANIA MEDIÓW PUBLICZNYCH

Wlocek369
Chipsy przyszły
Posty: 82
Rejestracja: (wt) 16 lis 2010, 11:38
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Bydgoszcz

Re: Telegazeta

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#57

Post autor: Wlocek369 » (śr) 19 wrz 2012, 9:51

Ciekawie jest rozwiązany wykaz programu na kanale DW

Na każdej stronie ostatnia pozycja programu ma informację do której będzie emitowana tak aby nie trzeba było przechodzić na następną stronę.

Co do informacji o aktualnej pozycji programu to u nas tylko 1 nadawca telewizyjny oferuje coś takiego. Jest to TVN który na części kanałów oferuje okrojoną wersję usługi EPG informującą o tym jaka jest aktualnie pozycja programu od której do której i oszacowana (procentowo) bierzący moment. Ta usługa dostępna jest na stronie 333.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Czy zdarzyło wam się wejść na stronę którą po wejściu na nią po chwili (np. po 2 sekundach) skasowano ?

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Telegazeta

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#58

Post autor: michal » (śr) 19 wrz 2012, 10:10

Wlocek369 pisze:Czy zdarzyło wam się wejść na stronę którą po wejściu na nią po chwili (np. po 2 sekundach) skasowano ?
Tak, wielokrotnie, ale już dawno mi się to nie zdarzyło, bo Telegazeta nie pełni już dla mnie takiej funkcji co kiedyś. Był wtedy w nagłówku napis "page was erased" w kolorze cyan.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Wlocek369
Chipsy przyszły
Posty: 82
Rejestracja: (wt) 16 lis 2010, 11:38
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Bydgoszcz

Re: Telegazeta

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#59

Post autor: Wlocek369 » (śr) 19 wrz 2012, 11:37

michal pisze: Tak, wielokrotnie, ale już dawno mi się to nie zdarzyło, bo Telegazeta nie pełni już dla mnie takiej funkcji co kiedyś. Był wtedy w nagłówku napis "page was erased" w kolorze cyan.
Ja jeszcze dodam że mi się jeszcze zdarzyło to że po tym napisie pojawił się napis "Eltext By Elmier"
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dość dawno temu bo min 3 lata temu, w telegazecie TV4 na stronach 161-168 oraz 171-178 można było zobaczyć pełny rozkład jazdy PKP dla najważniejszych 3 warszawskich dworców.
Każda z tych stron 16x i 17x reprezentowała pociągi w 3 godzinnych cyklach.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Telegazeta

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#60

Post autor: michal » (śr) 19 wrz 2012, 11:47

Wlocek369 pisze:
michal pisze:Tak, wielokrotnie, ale już dawno mi się to nie zdarzyło, bo Telegazeta nie pełni już dla mnie takiej funkcji co kiedyś. Był wtedy w nagłówku napis "page was erased" w kolorze cyan.
Ja jeszcze dodam że mi się jeszcze zdarzyło to że po tym napisie pojawił się napis "Eltext By Elmier"
Tak coś mi teraz zaświtało, że w obecnym telewizorze w sytuacji skasowania oglądanej strony przez obsługę, mam z kolei napis "page was cancelled".

Wlocek369 pisze:Dość dawno temu bo min 3 lata temu, w telegazecie TV4 na stronach 161-168 oraz 171-178 można było zobaczyć pełny rozkład jazdy PKP dla najważniejszych 3 warszawskich dworców.
Każda z tych stron 16x i 17x reprezentowała pociągi w 3 godzinnych cyklach.
A w połowie lat 90. w Telegazecie TVP (czyli wtedy kiedy była ta sama wersja dla TVP1 i TVP2) był rozkład wszystkich pociągów marki Eurocity i Intercity, które były nowością na rynku kolejowym w Polsce. Na pierwszej stronie był graficzny pociąg.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

ODPOWIEDZ