Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Telegazeta

Rozmowy, które nie mieszczą się w powyższych forach.
Awatar użytkownika
TinkiWinki
Przyjaciel
Posty: 1584
Rejestracja: (ndz) 17 cze 2007, 23:19

Telegazeta

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: TinkiWinki » (śr) 30 sty 2008, 18:01

PKF 03/1989

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

http://telegazeta.patrz.pl

Czy ktoś wiem czy są jakieś dane nt. oglądalności TG? Ta forma przekazu informacju juz chyba chyli się ku upadkowi. Teraz rządzi internet.
ʎuuɥoɾ s,ǝɹǝɥ
Jestem osobom żartobliwom ... a co do kobiet i mężczyzn ... ja lubię po prostu ludzi. A to że żartuję to po prostu dlatego żebyśmy wszyscy smutni nie chodzili ...

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Telegazeta

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: michal » (śr) 30 sty 2008, 19:54

TinkiWinki pisze:PKF 03/1989
Bardzo fajny filmik. Dzięki. A jaka muzyka ;)
TinkiWinki pisze:Czy ktoś wiem czy są jakieś dane nt. oglądalności TG? Ta forma przekazu informacju juz chyba chyli się ku upadkowi. Teraz rządzi internet.
Też mi się tak wydaje, ale jednak nadal od czasu do czasu korzystam. Co do oglądalności to teraz jest często emitowany w telewizji nowy zwiastun promujący Telegazetę z marcinem Kurzajewskim i on chyba mówi coś takiego, że 4 miliony uzytkowników dziennie...

Ja z Telegazety korzystam od grudnia 1991 roku. Nie widziałem, że już w 1989 była w Polsce (wprawdzie w fazie testów, ale jednak). Była w telewizorze Panasonic, dekoder zepsuł się po bodajże trzech latach. ;)
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

carton92
Chipsy przyszły
Posty: 19
Rejestracja: (czw) 17 sty 2008, 23:48

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: carton92 » (śr) 30 sty 2008, 21:00

Kurzajewski mówi,że jest 4 niliony użytkowników tygodniowo.

Awatar użytkownika
TinkiWinki
Przyjaciel
Posty: 1584
Rejestracja: (ndz) 17 cze 2007, 23:19

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: TinkiWinki » (śr) 30 sty 2008, 23:28

Gdzieś na forum był wątek wspominkowy ale nie mogę go znaleźć.
PKF 03/1988
Można powiedzieć, 20 lat piractwa w Polsce :x Właśnie planuję dokończyć oglądać film który zacząłem tak około ... 1991/92 roku :x Wtedy popularne były kasety 180 min. Dwa filmy po 1,5 godz. spokojnie wchodziły. Trafiłem akurat na horror który był dłuższy :D
ʎuuɥoɾ s,ǝɹǝɥ
Jestem osobom żartobliwom ... a co do kobiet i mężczyzn ... ja lubię po prostu ludzi. A to że żartuję to po prostu dlatego żebyśmy wszyscy smutni nie chodzili ...

Awatar użytkownika
TinkiWinki
Przyjaciel
Posty: 1584
Rejestracja: (ndz) 17 cze 2007, 23:19

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: TinkiWinki » (czw) 31 sty 2008, 17:23

Co to za program na ostatnim capsie? Ten wcześniejszy to Teleekspres.
ʎuuɥoɾ s,ǝɹǝɥ
Jestem osobom żartobliwom ... a co do kobiet i mężczyzn ... ja lubię po prostu ludzi. A to że żartuję to po prostu dlatego żebyśmy wszyscy smutni nie chodzili ...

carton92
Chipsy przyszły
Posty: 19
Rejestracja: (czw) 17 sty 2008, 23:48

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: carton92 » (pt) 01 lut 2008, 13:55

Ten w oststnim capsie to na 99% Dziennik Telewizyjny bo pod koniec jego istnienia za prezenterem były telewizory.

Awatar użytkownika
TinkiWinki
Przyjaciel
Posty: 1584
Rejestracja: (ndz) 17 cze 2007, 23:19

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: TinkiWinki » (pt) 01 lut 2008, 15:03

Teletext z całego świata
http://www.teletext-online.de.vu/
ʎuuɥoɾ s,ǝɹǝɥ
Jestem osobom żartobliwom ... a co do kobiet i mężczyzn ... ja lubię po prostu ludzi. A to że żartuję to po prostu dlatego żebyśmy wszyscy smutni nie chodzili ...

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#8

Post autor: Poland » (pt) 01 lut 2008, 22:18

Szkoda że tam na stronie którą przedmówca podał są tylko strony 100 :(
Poland - Aktywnie najlepszy

Awatar użytkownika
TinkiWinki
Przyjaciel
Posty: 1584
Rejestracja: (ndz) 17 cze 2007, 23:19

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#9

Post autor: TinkiWinki » (sob) 02 lut 2008, 11:23

Przedmówca sprawdził :D i wszystko działa. Albo trzeba nacisnąć strzałki albo bezpośrednio na ekranie klikamy na numer stron. Sprawdzone na FireFoxie.
ʎuuɥoɾ s,ǝɹǝɥ
Jestem osobom żartobliwom ... a co do kobiet i mężczyzn ... ja lubię po prostu ludzi. A to że żartuję to po prostu dlatego żebyśmy wszyscy smutni nie chodzili ...

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#10

Post autor: Poland » (ndz) 03 lut 2008, 8:12

Wiem jak to działa. Tylko szkoda że są tam telegazety tylko tych stacji co swoje telegazety pokazują w internecie. Liczyłem że zobacze np : MediaText5 (Tele5)
Poland - Aktywnie najlepszy

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#11

Post autor: michal » (ndz) 16 lis 2008, 17:19

Zauważyłem, że zmienił się napis na belkach informujących o obecności Telegazety. Na TVP1 jest teraz:

*** TVP1 ***

Wcześniej było napisane *** Telegazeta TVP1 ***. Nie wiem od kiedy tak jest. We wrześniu, kiedy byłem ostatnio w kraju, było jeszcze po staremu.

Na TVP2 zaszły identyczne zmiany.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Kpc21
Coś z niego/niej będzie
Posty: 336
Rejestracja: (pt) 01 sie 2008, 17:22
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#12

Post autor: Kpc21 » (ndz) 16 lis 2008, 20:36

Przejściowo na belkach była reklama stron TG dotyczących Sylwestra.

Dobrze że zrezygnowali z tego napisu "Telegazeta" bo w większości odbiorników (jak nie we wszystkich które mają w ogóle taką funkcję) te belki mają za zadanie przywitać widza.

Teraz słowo "Telegazeta" w powitaniu mają jeszcze tylko ośrodki regionalne. Np. TVP Łódź ma tam wprowadzone TELEGAZETA "3". Natomiast w samej telegazecie na górnej belce mniej więcej do połowy stron jest niebieski napis TVP3, a na dalszych stronach TVP. Daje to ciekawy efekt podczas przeszukiwania stron - górna belka zmienia się w zależności od strony. Poza tym od jakiegoś roku nie wyświetla się numer aktualnie przeszukiwanej strony.

W TVP Łódź kiedy była ostatnia zmiana czasu z letniego na zimowy rano zegar miał jeszcze czas letni i co pewien czas znikał teletekst i zamiast tego pokazywał się napis po niemiecku "Nie nadajemy teletekstu z powodu zmiany czasu" (oryginalnej wersji nie pamiętam). Przynajmniej wiadomo teraz, że TVP Łódź ma koder teletekstu produkcji niemieckiej :) .
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#13

Post autor: michal » (ndz) 16 lis 2008, 23:04

Kpc21 pisze:Przejściowo na belkach była reklama stron TG dotyczących Sylwestra
Co to były za strony? Nie pamiętam tego.

W TVP3 Katowice jest napis "TELEGAZETA KATOWICE" i z tego co pamiętam zawsze tak było.

Informacje na tej belce najczęściej zmienia TVN (na inaugurację Big Brothera, testament papieża), ale i tak stosunkowo ma to miejsce dość rzadko.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Kpc21
Coś z niego/niej będzie
Posty: 336
Rejestracja: (pt) 01 sie 2008, 17:22
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#14

Post autor: Kpc21 » (pn) 17 lis 2008, 23:43

michal pisze:Informacje na tej belce najczęściej zmienia TVN
Ja nic takiego nie pamiętam.

Może TVN zmienia to tylko w przypadku nadajników naziemnych? TVN odbieram na 2 telewizorach za pomocą Cyfrowego Polsatu i na trzecim (gdzie nie mam dekodera) naziemnie. Przy sygnale z Polsatu nie zauważałem żadnych zmian, natomiast na antenie naziemnej nie mogłem tego zauważyć, bo tamten telewizor po prostu nie obsługuje tych belek.

TV4 i Polsat też jeszcze chyba w tym roku miały tam wpisane "Gazeta TV Polsat" i "Gazeta TV4", dopiero chyba jakoś w wakacje albo wcześniej zmienili to na "Witamy w Polsacie" i "Witamy w TV4". TVN miał odkąd pamiętam "witamy w tvn", oczywiście pisane małymi literami (w końcu to TVN :) ). Natomiast na górnej belce obok zegarka zamiast napisu tvn i daty ostatnio jest czerwony napis RANDKI...000, gdzie 000 to numer strony :) .


Polonia 1 ostatnio w Mediatekście ma program Tele 5 :), pewnie jest to związanie ze zmianą transpondera.


Co do TVP1 i TVP2 to wcześniej tam było "*** Telegazeta TVP1 ***",potem zrezygnowali z gwiazdek na końcu i zostawili tylko na początku.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#15

Post autor: michal » (pn) 17 lis 2008, 23:56

Kpc21 pisze:TV4 i Polsat też jeszcze chyba w tym roku miały tam wpisane "Gazeta TV Polsat" i "Gazeta TV4", dopiero chyba jakoś w wakacje albo wcześniej zmienili to na "Witamy w Polsacie" i "Witamy w TV4"
Polsat to zmienił jakieś 2 lata temu. Wiem, że to jest od dawna i zmałpoawane od TVN :D A jeszcze kilka lat wstecz belka z tym napisem była cała kolorowa - niebiesko-żółta.
Kpc21 pisze:TVN miał odkąd pamiętam "witamy w tvn", oczywiście pisane małymi literami (w końcu to TVN :) ).
Obecnie małymi literami i przesunięty jest w lewo, ale wcześniej był wyśrodkowany, "Witamy" było wielką literą na początku i tak samo nazwa stacji TVN, tylko, że wszystkie litery.
Kpc21 pisze:Co do TVP1 i TVP2 to wcześniej tam było "*** Telegazeta TVP1 ***",potem zrezygnowali z gwiazdek na końcu i zostawili tylko na początku.
A jeszcze wcześniej było "Telegazeta TG1" i "Telegazeta TG2". Jedynka miała kolor niebieski, a dwójka kolor żółty.

Jak jeszcze miałem kablówkę to często spotykałem stacje, które nie miały nic na tej belce. Były to głownie stacje angielskie - MTV, Eurosport czy Discovery.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

ODPOWIEDZ