Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

TVP do likwiadacji ??

Rozmowy, które nie mieszczą się w powyższych forach.
Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

TVP do likwiadacji ??

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: Poland » (sob) 27 paź 2007, 17:41

Media2 pisze:Tajny medialny plan PO
Platforma Obywatelska utworzyła specjalny zespół medialny, który pracuje nad pomysłami doprowadzenia do zmian we władzach telewizji publicznej, które do 2009 roku są praktycznie nieusuwalne. Pojawił się także pomysł utworzenia nowej medialnej spółki.
Z informacji Dziennika wynika, że jednym z pomysłów jest likwidacja spółki Telewizja Polska i powołanie na jej miejsce nowej, na przykład pod nazwą Telewizja Publiczna, która miałaby jednoosobowy zarząd i zupełnie nową strukturę. Na czele nowej spółki miałaby stanąć osoba o umiejętnościach menedżerskich. Pojawiają się już pierwsze nazwiska - m.in. Igora Chalupca, byłego prezesa PKN Orlen, Tomasza Lisa i Jana Dworaka.

Dziennik podaje także, że Platforma Obywatelska jest zdania, iż nie tylko rada nadzorcza może dokonywać zmian w zarządzie, dlatego idzie dalej. Konkursy na jednoosobowe zarządy mediów publicznych organizowałaby KRRiT, a powołania zarządu dokonywałby minister skarbu w porozumieniu z ministrem kultury.
Nie wiem czy to jest dobry pomysł na odpolitycznienie TVP które ma być przez PO prowadzone.
Najbardziej rozśmiesza mnie rozśmieszyła nazwa nowej spółki nazwa "Telewizja Publiczna" to według mnie kompromitacja nie lepiej coś bardziej złożonego np. PTP (Polska Telewizja Publiczna) czy coś podobnego ??
Poland - Aktywnie najlepszy

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: viper » (ndz) 28 paź 2007, 13:02

To mogłoby zniszczyć znaną markę... Tak szybko nowej spółki nie utworzą.
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

ODPOWIEDZ