Strona 1 z 2

Likwidacja abonamentu - koniec TVP

: (śr) 26 wrz 2007, 21:31
autor: POpieram
Przed momentem w TOK FM zakończyła się debata na temat mediów publicznych. Jednym z wątków dyskusji była likwidacja abonamentu radiowo-telewizyjnego, której po wyborach chce LiD. Gośćmi programu byli m.in. byli członkowie KRRiTv i dawni członkowie RN TVP. Na pytanie, co stanie się telewizją publiczną jeśli zniesiony zostanie abonament były członek rady nadzorczej TVP (niestety nie pamiętam nazwiska) powiedział, że będzie to oznaczało zlikwidowanie TVP 2, TVP Kultura, usunięcię ośrodków regionalnych TVP oraz prawdopodobne zamknięcie TVP 3/TVP Info. Jeśli PO wygra wybory jest niemal pewne, że wejdzie w kolację z LiDem, wtedy zlikwidowana zostanie Krajowa Radia Radiofonii i Telewizji (czego chce Platforma) oraz zniesiony zostanie abonament (czego chce LiD), który i tak płaci coraz mniej odbiorców. No cóż - nie pozostaje nam nic innego niż głosowanie na koalicję PO-LiD.

: (czw) 27 wrz 2007, 14:53
autor: viper
Więc w Polsce telewizja publiczna byłaby finansowana w dużej mierze z reklam. To ciekawe, bo np. w szwedzkiej SVT abonament funkcjonuje nadal... Wiem to z ich strony www.svt.se - wersja anglojęzyczna. Nie ma chyba mediów publicznych bez abonamentu.

: (czw) 27 wrz 2007, 21:06
autor: kuba_lodz
Tak samo brytyjska część BBC - jest opłacana z abonamentu. Likwidacja KRRiTv - jak najabrdziej za, likwidacja abonamentu - absolutny sprzeciw! Ale jeżeli abonamanet ma pozostać, to tylko wtedy, jeżeli z publicznej miałyby zniknąć reklamy.

: (czw) 27 wrz 2007, 21:32
autor: viper
Z tego, co wiem, w niemieckiej 3sat w ogóle nie ma reklam - bo to telewizja sponsorowana.

: (sob) 29 wrz 2007, 11:24
autor: Poland
Likwidacja kanałów to raczej przesada bo tamci mają jeszcze reklamy.

: (czw) 18 paź 2007, 23:00
autor: viper
Właśnie w dzisiejszym Fakcie PiS, PO oraz LiD wypowiedziały się na temat abonamentu RTV. PiS chce jego utrzymania, PO i LiD chcą, aby telewizja finansowała się sama albo dostawała środki z budżetu państwa. To już nie będzie mowy o mediach publicznych - czyli mediach nas wszystkich. Abonament musi pozostać! Może być nieco mniejszy, ale musi być.

: (śr) 24 paź 2007, 20:28
autor: POpieram
Przed wyborami tylko LiD opowiadał się za zlikwidowaniem abonamentu. Po wygranej PO i po wiadomości o pewnej koalicji z PSL pewnie wielu fanów TVP odetchnęło z ulgą, bo - przypomnę - likwidacja abonamentu oznacza bardzo duże kłopoty finansowe TVP. Jednak teraz okazuje się, że także Paltformie zależy na zlikwidowaniu abonamentu. :D Co prawda przez jakiś czas TVP będzie dostawała jakieś fundusze, ale na pewno nie będą one tak duże jak środki z abonamentu. :lol:

: (śr) 07 lis 2007, 16:51
autor: viper
Przeciwko likwidacji abonamentu RTV protestują przede wszystkim ludzie kultury, np. reżyserzy filmowi. Uważają, że TVP powinna wspierać ambitniejsze produkcje - tak napisał "Dziennik". PO ma pomysł, żeby telewizję publiczną finansować poprzez:

- środki z budżetu państwa i reklam
- uruchomienie kanałów komercyjnych, z których utrzymywałyby się kanały "misyjne".

KRRiT też protestuje przeciwko zniesieniu abonamentu. Słusznie - telewizja publiczna to przecież telewizja nas wszystkich. W dodatku pieniądze z abonamentu potrzebne są też Polskiemu Radiu. W "Dzienniku" napisano, że likwidacja opłat doprowadzi do kulturowego zubożenia społeczeństwa. I będziemy oglądać tylko Polsat i TVN...

: (ndz) 27 kwie 2008, 11:03
autor: doktorfaustus1
Pan Siwek to jeden z największych partyjnych pisowskich betonów w TVP. Swoim wypowiedziami, "ogromnym" doświadczeniem telewizyjnym oraz pomysłami na TVP raczej zniechęca ludzi do płacenia abonamentu.

: (pt) 30 sty 2009, 21:46
autor: viper
Nasza publiczna telewizja nastawia się na zysk. Konkursy SMS-owe dla telewidzów, nocne programy interaktywne na niskim poziomie... Chyba zapomnieli, czym jest misja społeczna.

: (pt) 30 sty 2009, 21:57
autor: michal
viper pisze:Nasza publiczna telewizja nastawia się na zysk. Konkursy SMS-owe dla telewidzów, nocne programy interaktywne na niskim poziomie... Chyba zapomnieli, czym jest misja społeczna.
Mi się nie podoba, że ta cała tak zwana loteria to te same szajsowate konkursy, które są od kilku lat, tylko że treaz połączone w jeden system. No i szumna nazwa, że mają zezwolenie Ministerstwa Finansów. Pewnie liczą na emerytów, którzy połkną haczyk.

: (sob) 31 sty 2009, 0:14
autor: Bartek0912
Wpływy z abonamentu spadają, więc TVP robi konkursy sms, nadaje więcej reklam.

: (sob) 31 sty 2009, 17:15
autor: viper
A znacie jakieś telewizje publiczne nadające programy call-tv?

: (pn) 02 lut 2009, 12:23
autor: Ania
Moim zdaniem nie ma mowy o tym by TVP miałabyć finansowana przez rząd. I tak to jest już tuba propagandowa. Ale o abonamencie też nie może być mowy dopóki moje pieniądze idą na finansowanie dostatniego życia Lisów i innych "gwiazd" oraz promowanie w idiotycznych programach ludzi pokroju Doda czy Jolka Rutowicz...

: (pn) 02 lut 2009, 22:06
autor: viper
Bo niestety w Polsce celem telewizji publicznej jest wysoka oglądalność, a nie misja...