Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Psia Superniania

Rozmowy, które nie mieszczą się w powyższych forach.
Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

Psia Superniania

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: Ania » (wt) 07 sie 2007, 13:55

Psia superniania w TVP

Co zrobić z psem, który wyje, patrząc na firankę? Albo zdziera ze ściany tapety? We Wrocławiu ruszyły zdjęcia do programu, którego bohaterami będą sfrustrowane czworonogi i ich jeszcze bardziej znerwicowani właściciele. "Psiego psychologa" wyemituje jesienią TVP 1.
REKLAMA
czytaj dalej...



"Czy pies może widzieć duchy? Nie śpi. Wygryzł dziurę w ścianie, drzwi poharatał, wpatruje się w firankę. Chyba będę musiała go uśpić..." - to fragment 25-minutowego programu. Widzowie dowiedzą się, jak z problemem zwierzaka, który rzekomo widzi duchy, poradzi sobie jego właścicielka, poznają też młodą parę z labradorem zazdrosnym o dziecko, które pojawiło się w rodzinie.

Psychologicznej pomocy udzieli im Agnieszka Janeczek. "Jestem behawiorystką, ale wszyscy i tak nazywają mnie psim psychologiem" - przedstawia się. Przyznaje, że czuje się jak Sherlock Holmes w spódnicy. "Moja praca jest jak układanie puzzli, trzeba przeanalizować wszystkie wątki, zsumować obserwacje. Mam nadzieję, że program pomoże w obaleniu mitów na temat terapii zwierząt. Przecież nie sadzam psa na leżance i nie przepytuję, jak wielu to sobie wyobraża."

Terapia polega głównie na współpracy z właścicielem psa. Do programu zgłosiło się już kilkanaście osób, które mają problemy z pupilami. A te bywają różne: "Od komicznych, jak bieganie za własnym ogonem, by zwrócić uwagę właściciela, po brak akceptacji dla obcych ludzi czy agresję wobec dzieci" - wylicza behawiorystka.

Reżyserem jest Witold Świętnicki, autor m.in. głośnego filmu "Golasy", pokazującego dzień z życia pracowników biura, gdzie wszyscy zamiast w urzędowych uniformach paradują w stroju Adama. "Liczymy, że projekt spodoba się widzom i powstanie cała seria" - przyznaje reżyser. "Chcemy pokazać psychologiczne podejście do problemów zwierząt i ich właścicieli, tak jak w TVN-owskiej <Superniani>. Tyle że u nas bohaterami są czworonogi" - dodaje.

Podobny program emituje już Animal Planet. W "Zwierzęcych urwisach" eksperci pomagają właścicielom poskromić podopiecznych, np. psa bojącego się skręcać na spacerze w prawo czy papugę, która obrzuca obelgami właściciela.
:jupi: :jupi: :jupi: :jupi: Nareszcie coś fajnego w TVP poważnie myśle o zgłoszeniu do tego programu mojego psa :D
^@^
Obrazek

ODPOWIEDZ