Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

smutny koniec radia

Dyskusje o radiu w Polsce.
Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#16

Post autor: doktorfaustus1 » (czw) 27 lip 2006, 10:18

Trudno przejść do porządku dziennego nad zdaniem "TVP Kultura to niewypał." Może kilka argumentów? Np wstawiamy przecinek i dalszą częśc zdania rozpoczynamy od słowa "ponieważ". Pewna grupa osób, o której wspomniałem w swoim poprzednim poście, po prostu nie toleruje TVP i tyle. Ba - najprawdopodobniej nigdy nie widziała programu kanału tematycznego stacji z Woronicza. TVP jest "be" i nic tego nie zmieni, a kanał o kulturze jest niewypałem, bo czołówek nie stworzyła firma pracująca dla TVNu. Taka jest prawda.

Martin
Niezły jeden
Posty: 1127
Rejestracja: (ndz) 26 mar 2006, 22:42
Lokalizacja: Częstochowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#17

Post autor: Martin » (czw) 27 lip 2006, 10:57

Chyba głównym argumentem przeciwników stacji jest to, że stacja dociera tylko do niewielkiej garstki odbiorców, a to przecież telewizja publiczna. Gdybym był złośliwy, to mógłbym rzec, że ze stacji wieje nudą, ale to raczej świadczyłoby o mnie. :]

PS. Tutaj rozmawiamy o Bisce, a nie o TVP Kultura. :]

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#18

Post autor: tobi » (pt) 28 lip 2006, 22:28

doktorfaustus1 pisze:Trudno przejść do porządku dziennego nad zdaniem "TVP Kultura to niewypał." Może kilka argumentów? Np wstawiamy przecinek i dalszą częśc zdania rozpoczynamy od słowa "ponieważ". Pewna grupa osób, o której wspomniałem w swoim poprzednim poście, po prostu nie toleruje TVP i tyle. Ba - najprawdopodobniej nigdy nie widziała programu kanału tematycznego stacji z Woronicza. TVP jest "be" i nic tego nie zmieni, a kanał o kulturze jest niewypałem, bo czołówek nie stworzyła firma pracująca dla TVNu. Taka jest prawda.

Ja TVP nie znosiłem bardzo długo, od roku jakoś jej się przygladam. Owszem, to wciąż telewizja bardziej białoruska niż BBC, ale kanał Kultura odkąd mam do niego dostęp ( w końcu i chyba tylko dlatego, że to Wawa, a nie na przykład Olsztyn) często gości u mnie obok TVN24. Jest często nudny i przesadnie kulturalny, ale taki kanał powinien być od conajmniej 16lat. Na przykład nigdzie nie widziałem obszernego, przerewelacyjego felietonu o Republice LeMadame czy wiele nowych artystów koncertów.Na przykład jutro cała sobota w Kulturze będzie poświęcona festiwalowi ERA NOWE HORYZONTY. Dla mnie to świetna sprawa, dla każdego kto nie mógł brać udziału w tym przedsięwzięciu.

Podobieństwo takie, że na takie produkty jak TVP KULTURA, BIS Polskie Radio czy z pywatnych projetków jak TVN24, RMF Classic Jazzradio powinno być miejsce w eterze tyczy się radia, czy częstotliwości jeśli idzie o telewizje.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#19

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 29 lip 2006, 10:30

Nie przesadzaj z RMF Classic - ta stacja jest cienka jak barszcz. Już Fakt ze swoimi dodatkami jest bardziej "kulturalny".

Biedny Milioner
Przeciętniak
Posty: 105
Rejestracja: (pt) 24 lut 2006, 15:06

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#20

Post autor: Biedny Milioner » (ndz) 30 lip 2006, 9:32

Smutne jest to w jaki sposób to radio jest reformowane. Może BIS to nie bylo jakieś fantastyczne radio ale miało swój klimat wytwarzany głównie poprzez audycje autorskie a ten nowy twór to będzie papka al'a RMF czy odnowiona kilka lat temu TrUjka przez tym razem lewaka Laskowskiego. Całe szczeście że ten typ już odchodzi z Programu trzeciego aj przepraszam z Trójki Polskie Radio (co za beznadziejna nazwa). Pozostaje tylko życzyć słuchaczą Bisa wytrwałości w walce o swoją stacje i żeby w przeciwiestwie do protestestów związanych z reformacjami Laskowskiego (nie wiem czy pamiętacie ale w ramach protestu słuchaczy, został zorganizowany nawet porzeb PR3 na ulicach Warszawy) tym razem udało się dopiać swego.

BTW: Zgadzam się z docktorem w sprawie RMF Classic do PR2 aj przepraszm do Dwójki Polskie Radio to im daleko ;-)

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#21

Post autor: tobi » (ndz) 30 lip 2006, 14:54

Biedny Milioner pisze: (nie wiem czy pamiętacie ale w ramach protestu słuchaczy, został zorganizowany nawet porzeb PR3 na ulicach Warszawy) tym razem udało się dopiać swego
tak samo był protest na ulicach jak zmieniano Radiostacje
www.rdst.prv.pl



Biedny Milioner pisze:
BTW: Zgadzam się z docktorem w sprawie RMF Classic do PR2 aj przepraszm do Dwójki Polskie Radio to im daleko ;-)
tak, różnica taka, że PR2 nie zniose chwili w słuchaniu, jest zbyt przekulturalniono, intelektualizowana, a RMF CLASSIC chętnie posłucham, jednak, bardziej dla motywów filmowych niż muzyki klasycznej. To odróżnia przede wszytskim te stacje.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#22

Post autor: doktorfaustus1 » (ndz) 30 lip 2006, 15:13

Tobi czyli nie mógłbyś również odwiedzić filharmonii, ewentualnie pójśc na operę? to też jest "przekulturalnione?" :D

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#23

Post autor: tobi » (ndz) 30 lip 2006, 20:35

oj chyba pinek kochany zostanie http://mediafm.net/radio/6352,Bedzie-RMF-MAXXX-w-Warszawie.html

to chyba już pewne
i pinu nam nie ruszą



Faustusie, mógłbym, jak zaprosisz. Nie, ale zdecydownaie jest to kultura wysoka i nie każdego opera, muzyka klasyczna rusza. Muzyka klasyczna i opera jest i w RMFCLASSIC, i wole bardziej komercyjną odsłone tego gatunku, bo bardziej go znam.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#24

Post autor: doktorfaustus1 » (ndz) 30 lip 2006, 20:38

A to zapraszam do Krakowa, ewentualnie Katowic :D

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#25

Post autor: tobi » (wt) 01 sie 2006, 14:44

nie każdy może trawić PR2, właśnie dla takich jest myśle RMF Classic

Martin
Niezły jeden
Posty: 1127
Rejestracja: (ndz) 26 mar 2006, 22:42
Lokalizacja: Częstochowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#26

Post autor: Martin » (ndz) 17 wrz 2006, 17:51

Takie coś wysyłają na maila :D :

Obrazek

Jakaś nowa kampania reklamowa...

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#27

Post autor: Poland » (ndz) 17 wrz 2006, 19:40

Wracając do tematu to naprawde prawda o zjedzeniu kanapki "Radio Maks"przez Eskę ?
Poland - Aktywnie najlepszy

BW134
Coś z niego/niej będzie
Posty: 208
Rejestracja: (śr) 07 gru 2011, 18:07
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Katowice
Lokalizacja: Rybna, śląskie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#28

Post autor: BW134 » (wt) 13 gru 2011, 17:00

teraz radio jest lepsze, RMF MAXXX, Jura

Kasztelan
Nie ma spustu
Posty: 868
Rejestracja: (śr) 13 sie 2008, 10:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa

Re: smutny koniec radia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#29

Post autor: Kasztelan » (wt) 09 kwie 2013, 9:20

Niezłe cyrki z Radiem Plus :D Najpierw Eurozet przekazał pieczę nad programem Grupie Radiowej Time znanej dzięki Esce i Wawie a wczoraj zdemolowali program. Niektóre pozycje, głównie konfesyjne poleciały, a muzyka... Łagodne przeboje to przeszłość. Teraz grają Boney M, Modern Talking, Biełyje rozy, niektórzy nawet słyszeli disco polo. Zresztą pierwotnie były plany skorzystania z czegoś co nazywam formatem Radia HIT czyli przejścia na granie niemal wyłącznie disco polo. Rynkowo takimi zmianami Plus który cieszył się nikłą słuchalnością sobie nadrobi lecz straci sympatyków "łagodnych przebojów" i konfesyjnych audycji. Są stacje lokalne które tak grają i często ich wyniki są dwucyfrowe. W sieci burza komentarzy, wejścia rodem ze stacji typu RMF Maxxx, niektóre stacje grożą secesją. Technicznie też chaos. Sweepery przerywane reklamami, jingle z okresu "łagodnych przebojów" puszczane przed Modern Talking, chaos jeśli chodzi o wejścia lokalne, kiepska jakość dźwięku. Całość sprawia wrazenia jakiegoś lokalnego radyjka sprzed 15 lat.

W międzyczasie RMF Maxxx przejął lokalną sieć GRA :(
d. YT:bartusgo

Haello
Popisał/a już trochę
Posty: 416
Rejestracja: (czw) 25 gru 2008, 17:40
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Łódź
Lokalizacja: Buczaczo
Kontakt:

Re: smutny koniec radia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#30

Post autor: Haello » (wt) 09 kwie 2013, 16:14

Może mi ktoś wytłumaczyć, w jaki sposób przebiegają te przejęcia lokalnych radyjek przez kolosów, takich jak RMF MAXXX czy ESKA? Czy naprawdę właścicielom/akcjonariuszom/radom nadzorczym takich rozgłośni opłaca się sprzedaż lokalnego radia molochom? Ja tego nie rozumiem i mam nadzieję, że niezależne radia w mej okolicy (Radio Parada, Nasze Radio Sieradz, Radio Centrum Kalisz, Radio Fama Tomaszów i Strefa FM z Piotrkowa) przetrwają, bo czasem mają bardzo ciekawy repertuar.
http://www.youtube.com/user/Haello07 Wchodźcie i oglądajcie!

ODPOWIEDZ