Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Polskie Radio

Dyskusje o radiu w Polsce.
Trzeciak
Master user
Posty: 2483
Rejestracja: (śr) 20 lip 2011, 20:25

Re: Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#76

Post autor: Trzeciak » (sob) 22 wrz 2012, 15:06

Przecież są co 60 minut o pełnej godzinie. ;)

Co do oprawy - miało wyjść połączenie tradycji z nowoczesnością - niestety tej drugiej zdecydowanie brakuje - przez co oprawa szybko traci świeżość i pewną dynamikę. Mam wrażenie, że są to jingle z lat 90., czy świeżo po 2000 roku w nowej aranżacji (np. jingiel reklam z podobnym motywem - tyle, że granym na gitarze właśnie w tym okresie słyszałem). Poprzednia oprawa idealnie łączyła tradycje (ten sam motyw) z nowoczesnością (m. in. słychać było gitarę rockową, czy motyw w dość zaskakujących aranżacjach). Oczywiście estetycznie jest, jingle wykonane są dobrze - ale pomysł - nieco przesadzony.

Ama18
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 18 sty 2009, 15:10
Płeć: Mężczyzna

Re: Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#77

Post autor: Ama18 » (sob) 22 wrz 2012, 15:16

Le Journal pisze:W szczególności brakuje mi w serwisie podkładu. Dzięki temu dodatkowi milej słuchałoby się tego programu.
To też jest element tradycji radiowej, jak hejnał, hymn o północy czy Polonez A-dur jako sygnał PR1. Nigdy w swojej historii wiadomości nie były czytane na podkładzie i niech tak już zostanie, jeżeli Jedynka ma nadal nawiązywać do swojej bogatej i chlubnej przeszłości. Program Pierwszy jest jedną z niewielu ostoi dawnych lat radiofonii i ówczesnego stylu prowadzenia audycji - poza nim została już chyba tylko radiowa Dwójka i Radio Maryja.

Haello
Popisał/a już trochę
Posty: 416
Rejestracja: (czw) 25 gru 2008, 17:40
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Łódź
Lokalizacja: Buczaczo
Kontakt:

Re: Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#78

Post autor: Haello » (ndz) 23 wrz 2012, 21:16

Powiem tak...

Brak podkładu w serwisie informacyjnym mi nie przeszkadzał z jednego względu- to Jedynka. Jedynkę odbieram właśnie jako stację z tradycją i taką dla ludzi dojrzalszych niż ja :P (aczkolwiek właśnie słuchając na koloniach, w letniej stolicy Jedynki czyli w Stegnie, w godzinach nocnych audycji o muzyce rockowej (nazwiska prowadzącego niestety nie pamiętam) poznałem parę genialnych utworów).

Nowej oprawy PR1 nie słuchałem, jak odsłucham to podzielę się swoimi odczuciami...
http://www.youtube.com/user/Haello07 Wchodźcie i oglądajcie!

Kasztelan
Nie ma spustu
Posty: 868
Rejestracja: (śr) 13 sie 2008, 10:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa

Re: Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#79

Post autor: Kasztelan » (pn) 24 wrz 2012, 13:38

Ten pan to Romuald Jakubowski, jedna z ofiar zmian w Jedynce. Weekendowe wieczory w PR1 kojarzą mi się ze specyficznymi klimatami które były nigdzie indziej nie spotykane. W piątki wieczorem "Rockowa Lista Przebojów" Jakubowskiego, w sobotę "Tak to było" Michalskiego z piosenkami z lat 50. i 60. a w niedzielę wieczorem Danuta Żelechowska i Jan Zagozda jeszcze starszymi nagraniami pamiętającymi czasy Piłsudskiego. "Tak to było" wypadło z ramówki, Jakubowski wyleciał już dawno temu, a program z przedwojennymi utworami... Nie widzę go w ramówce, może jest gdzieś ukryty w nocy. Może Dąbrowa zostawił audycję licząc na to, że niedługo problem sam się rozwiąże gdyż autorzy są już w bardzo zaawansowanym wieku.
d. YT:bartusgo

Awatar użytkownika
TiM
Przyjaciel
Posty: 759
Rejestracja: (pn) 03 maja 2010, 17:24
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Katowice
Kontakt:

Re: Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#80

Post autor: TiM » (pn) 24 wrz 2012, 17:51

Szczerze to radia słucham tylko w wakacje, ale posłuchałem w weekend nowego podkładu "Wiadomości" i szczerze nie jest tak źle. Nie brzmi jak dla mnie tak staro jak piszecie. Co najwyżej brak tu głębszego pomysłu i po prostu trudno pobić poprzedni. Ma ktoś ten wycofany podkład z 2006?

Ama18
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 18 sty 2009, 15:10
Płeć: Mężczyzna

Re: Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#81

Post autor: Ama18 » (pn) 24 wrz 2012, 19:46

Mam tylko wersję skróconą (bez całego podkładu Radia Kierowców i forszpanu Wiadomości): http://uploaduj.net/#!44a5f. Najlepsze jest to, że był on już w latach 2002-2004, a po 2006 roku na krótki czas był zastąpiony jeszcze innym ;) Ale fakt, jest nie do pobicia.

Denerwuje mnie w nowej ramówce Jedynki upychanie piosenek na siłę. Teraz rozdzielają np. magazyn "Polska i świat" oraz "Kronikę Sportową", "Dziennik Radia Watykańskiego" i serwis o godz. 19. Przykładów jest o wiele więcej i świadczą o tym, że ktoś się boi zanudzenia widzów audycjami słownymi. Tylko, że ich ilość jest stopniowo ograniczana i nie ma potrzeby upychania utworów muzycznych w każdą lukę w ramówce.

EDIT: Od poniedziałku do soboty w ramach audycji "Tak to bywało" jest "Słodkie Radio Retro" Danuty Żelechowskiej i Jana Zagozdy. Godzina zabójcza - 3:00.

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#82

Post autor: janekpogwad » (pn) 24 wrz 2012, 20:44

Dokładnie. Fragment od 0:37 jest, przynajmniej dla mnie, tak samo charakterystyczny jak niezmienny już chyba od ponad 15 lat motyw Radia RMF. Swoją drogą, poprzedni motyw Wiadomości Jedynki jak i Lata z Radiem słyszany gdzieś na straganach, ogródkach działkowych, małych sklepikach, przyprawiał mnie już o mdłości. Po prostu nie trawię PR. Aczkolwiek nie odbierało to ich uroku. Dlatego mimo wszystko nie rozumiem decyzji o zmianie.

Dąbrowa za jakiś czas pójdzie gdzie indziej, a motyw pewnie wróci po hasłem "powrotu do tradycji". Tak jak to było w przypadku Lisa i logotypu tygodnika "Wprost".

Kasztelan
Nie ma spustu
Posty: 868
Rejestracja: (śr) 13 sie 2008, 10:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa

Re: Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#83

Post autor: Kasztelan » (pn) 24 wrz 2012, 20:53

http://www.youtube.com/watch?v=zSwPhTIhFdc - w tle reklamy podkład serwisów z 2006 roku
http://www.youtube.com/watch?v=KFEQXu-5aZ8 i http://www.youtube.com/watch?v=4WScOr08oh4 - pod koniec spotów jeden z popularniejszych w tamtym okresie jingli

Jingle wiadomości i oprawy pod koniec których pojawiał się Polonez A-dur pamiętam bardzo dobrze, jednakże oprawa ta gościła na antenie krótko i mało prawdopodobne by ktoś posiadał jej nagrania. Może na RadioPolsce coś będzie.
d. YT:bartusgo

Ama18
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 18 sty 2009, 15:10
Płeć: Mężczyzna

Re: Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#84

Post autor: Ama18 » (pn) 24 wrz 2012, 22:22

Tutaj mamy jakąś oprawę z motywem Poloneza A-dur. Natrafiłem na to na stronie tvpmaniak.fora.pl: http://tomeknwawa.wrzuta.pl/audio/91tR7 ... _chomyszyn

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#85

Post autor: janekpogwad » (pn) 24 wrz 2012, 23:22

Idzie usnąć. :D

Kasztelan
Nie ma spustu
Posty: 868
Rejestracja: (śr) 13 sie 2008, 10:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa

Re: Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#86

Post autor: Kasztelan » (wt) 25 wrz 2012, 17:29

Oprawy tej nie pamiętam. Gdyby nie pierwsza z informacji bym pomyślał, że to nie jest z 2005 a 1995 roku. Pamiętam, że około 2007-2008 roku przez krótki okres była jeszcze jedna oprawa, o wiele żywsze od tej prezentowanej na nagraniu.
d. YT:bartusgo

Ama18
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 18 sty 2009, 15:10
Płeć: Mężczyzna

Re: Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#87

Post autor: Ama18 » (czw) 18 kwie 2013, 22:00

18 kwietnia 1926 roku Polskie Radio zaczęło nadawanie regularnej audycji na "Warszawie I" i tę datę przyjmuje się za początek Programu Pierwszego. Nic dziwnego. Jednak dzisiaj na antenie Jedynki obchodzono 88 urodziny. Czy to może ja źle liczę, czy dzisiaj powinna być rocznica, ale 87?

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

Re: Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#88

Post autor: viper » (wt) 01 paź 2013, 18:19

http://www.polskieradio.pl/130/2351/Art ... iego-Radia
Zaczęła się cyfryzacja Polskiego Radia. To nie oznacza jednak wyłączenia sygnału analogowego.
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

Re: Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#89

Post autor: Poland » (wt) 20 sty 2015, 10:45

Tymczasem w związku z chyba już trwającą 90 rocznicą uruchomienia w Polsce emisji radiowej Polskie Radio chyba powoli myśli o rebrandingu czyli zmianie logotypów swoich kanałów. Na taką myśl wpadłem przeglądając ten projekt: http://ignacyostrowski.com/Polskie-Radio-Rebranding
W którym to przedstawione są nowe symbole czterech głównych stacji publicznych oraz Polskiego Radia Rytm i Polskiego Radia 24. Mi nawet te symbole bardzo się podobają - są one dużo lepsze od obecnych symboli Polskiego Radia. Jakie jest zatem wasze zdanie w tej sprawie? Zapraszam was do dyskusji na ten temat :)
Poland - Aktywnie najlepszy

BW134
Coś z niego/niej będzie
Posty: 208
Rejestracja: (śr) 07 gru 2011, 18:07
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Katowice
Lokalizacja: Rybna, śląskie

Re: Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#90

Post autor: BW134 » (pt) 23 sty 2015, 17:10

Wszystko zmieniają na gorsze.

Te logo są gorsze

ODPOWIEDZ