Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

RMF FM

Dyskusje o radiu w Polsce.
Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#46

Post autor: janekpogwad » (ndz) 07 lut 2010, 20:28

Tak samo było, jak zmarł (chyba również na "najpopularniejszą" chorobę XXI wieku - nowotwór) Daniel Wołodźko - wieloletni reporter i korespondent RMF... No przykre, taki jest już świat...

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#47

Post autor: michal » (wt) 09 lut 2010, 17:12

Dziś na parkingu pod moim blokiem jest wóz satelitarny RMF FM oraz samochód osobowy. Nadają relację z awarii ciepłowniczej w Katowicach i Chorzowie. Reporterem tematu jest Piotr Glinkowski, ale Marcin Buczek też nadawał na ten temat, być może jest w Chorzowie, a może w tym samym miejscu. Na moim osiedlu jest kilkadziesiąt wieżowców, ale akurat wybrali mój na bazę :)

Przy głównym wejściu do budynku jest ogłoszenie, że wieczorem bedzie telewizja i chętni do wypowiedzenia się proszeni są o wyjście o danej godzinie przed blok :) Podejrzewam, że w innych miejscach największego katowickiego osiedla ulokowały się inne stacje.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#48

Post autor: viper » (czw) 18 lut 2010, 21:55

Od tego roku Grupa RMF oraz marki RMF FM, RMF Maxxx i RMF Classic mają nowe logotypy.
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#49

Post autor: janekpogwad » (pt) 19 lut 2010, 12:53

Ładna mi nowość...

Kasztelan
Nie ma spustu
Posty: 868
Rejestracja: (śr) 13 sie 2008, 10:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#50

Post autor: Kasztelan » (pn) 26 lip 2010, 22:22

Z dumą stwierdzam, że ,,Choć pomaluj mój świat'' leci najczęściej na RMF-ie. Problem w tym, że zawsze leci w nocy tak jak inne polskie piosenki :( Zapisy koncesyjne...
d. YT:bartusgo

Haello
Popisał/a już trochę
Posty: 416
Rejestracja: (czw) 25 gru 2008, 17:40
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Łódź
Lokalizacja: Buczaczo
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#51

Post autor: Haello » (pn) 26 lip 2010, 22:30

A co to niby za zapisy? Możesz nasz wtajemniczyć?
http://www.youtube.com/user/Haello07 Wchodźcie i oglądajcie!

zielarz155
Popisał/a już trochę
Posty: 565
Rejestracja: (ndz) 04 maja 2008, 13:20
Lokalizacja: Z takiego zadupia, że nawet nie będę pisał ;P
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#52

Post autor: zielarz155 » (wt) 27 lip 2010, 0:11

W koncesji mają zapisane, że 30% czasu antenowego ma stanowić polska muzyka. Ja się zdziwiłem, jak na RMF MAXXX usłyszałem normalną muzykę po 2 w nocy :D Dobrze, że jest taki zapis, inaczej polska muzyka zginęłaby wśród amerykańskiego, komercyjnego syfu...

Kasztelan
Nie ma spustu
Posty: 868
Rejestracja: (śr) 13 sie 2008, 10:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#53

Post autor: Kasztelan » (pt) 22 paź 2010, 14:43

Do RMF-u wraca Konatowicz, ale...

http://www.rmf.fm/blogi/malgorzata-kosc ... nanie,9157

Komentarze na blogu są takie, jakby umarła. Jaka szkoda, że teraz moje słuchanie RMF-u ograniczy się tylko do weekendów, bo tylko wtedy w przeciwienstwie do prawie wszystkich stacji radiowych są zdatni do słuchania. A w międzyczasie przyślijcie swoje imie pod 7252 za 2,44 zł. Już niedługo losujemy kolejnego zwycięzcę w Wielkiej Kumulacji! Do wygrania 60.000 zł!
d. YT:bartusgo

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#54

Post autor: michal » (ndz) 26 gru 2010, 22:57

Jak co roku do RMF FM-u i innych stacji radiowych powróciły w grudniu piękne świąteczne piosenki, w tym oczywiście "Jest taki dzień/Dzień jeden w roku" w wersji przygotowanej ładnych kilka lat temu na potrzeby RMF FM. Ku mojemu zaskoczeniu piosenka ta jest emitowana także w Radiu Złote Przeboje. I co ciekawe w RDS jest napisane kto tę piosenkę wykonuje, a pamiętam, że RMF nigdy nie zdradzał kto to śpiewa (być może coś się zmieniło). Wykonawca funkcjonował jako "Artystki RMF FM". Jedyna podpowiedź jaką pamiętam sprzed kilku lat na antenie to to, że piosenkę skomponował Robert Janson, w związku z tym można się mniej więcej domyślać czyje głosy w niej słychać. Dla mnie to ciągle nie było do końca jasne. W każdym razie RDS Radia Złote Przeboje podał, że piosenkę wykonują Anita Lipnicka, Reni Jusis i Halinka Mlynkova :)
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#55

Post autor: janekpogwad » (ndz) 15 sty 2012, 17:06

RMF FM zmienia muzyczne podkłady pod serwisy

RMF FM zmienia muzyczne podkłady pod serwisy informacyjne. Od dnia 22. urodzin Stacji, czyli od 15 stycznia br., w tle czytanych wiadomości pojawiać się będzie nowa muzyka.

Skomponował ją, na zlecenie RMF FM, Marcel Chyrzyński, znany polski kompozytor od lat współpracujący z krakowskim nadawcą.

Marcel Chyrzyński, absolwent krakowskiej Akademii Muzycznej, jest autorem wielu kompozycji orkiestrowych, kameralnych, instrumentalnych, wokalnych, elektroakustycznych i elektronicznych. Jest również twórcą muzyki teatralnej. Stworzył m.in. muzykę do takich spektakli jak Zabawa Sławomira Mrożka, Miłość Fedry Sarah Kane i Testosteron Andrzeja Saramonowicza. Skomponował także muzykę do głośnego filmu Ewy Ewart „W milczeniu”.

Obecnie jest adiunktem w Katedrze Kompozycji Akademii Muzycznej w Krakowie.

Źródło: http://fanfm.strefa.pl/fakty/fakty.php?nid=4874
Jak dla mnie podkład jest rewelacyjny, najlepszy z poprzednich, dynamiczny, supernowoczesny, nawet taki, powiedziałbym, kosmiczny! :D W ogóle, to jest niepowtarzalny! Jeszcze dobry podkład był w latach 2002-2005. I wydaje mi się, że właśnie do niego nawiązywał kompozytor tworząc świetny remix. Zresztą i tak od zawsze słuchałem żółto-niebieskiej stacji. Więcej informacji o Faktach na RMFowskich wiki z okazji 20 lecia: http://20lat.rmf.fm/tiki-index.php?page=Fakty

Awatar użytkownika
TiM
Przyjaciel
Posty: 759
Rejestracja: (pn) 03 maja 2010, 17:24
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Katowice
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#56

Post autor: TiM » (ndz) 15 sty 2012, 20:12

http://www.youtube.com/watch?v=m1Pu6y6oRtQ

Szczerze, to taki sobie. Autor mógł bardziej zaszaleć, bo to taki odgrzewany kotlet bez specjalnej inwencji twórczej. Jest za cichy w tle, kiedy prezenter omawia dany temat (w poprzednim było słychać takie cyfrowe "pykanie").

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#57

Post autor: janekpogwad » (wt) 17 sty 2012, 16:53

http://www.youtube.com/watch?v=iBtr7GHvxak

A tutaj dołączam poprzedni sygnał w oryginale - nie sklejany, ani obrabiany. Dało się go słyszeć podczas Kontrwywiadu RMF.

Awatar użytkownika
janekpogwad
Administrator
Posty: 2363
Rejestracja: (pt) 28 gru 2007, 20:29
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: RMF FM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#58

Post autor: janekpogwad » (pt) 16 sty 2015, 10:49

RMF FM jako pierwsza stacja radiowa ograniczyła reklamy produktów na potencję, hemoroidy czy środków do higieny intymnej.

:arrow: http://natemat.pl/130051,rmf-w-ciagu-dn ... -hemoroidy

Awatar użytkownika
Przemek
Przyjaciel
Posty: 2266
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 15:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: RMF FM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#59

Post autor: Przemek » (pt) 16 sty 2015, 11:44

Niestety chyba, jako jedyni mogą sobie na to pozwolić :D Ale decyzja rewelacyjna! No i należy wspomnieć iż wczoraj minęło 25 lat od uruchomienia RMFu :)

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

Re: RMF FM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#60

Post autor: Poland » (wt) 20 sty 2015, 10:35

Tutaj są materiały urodzinowe: https://www.youtube.com/watch?v=wo1jotN ... gvlnmp-h4K
Szczerze mówiąc ciekawie to nawet wszystko zorganizowali - mi najbardziej podobały się programy wieczorne na czele z tym prowadzonym przez czterech prowadzących czyli Jacka Tomkowicza, Kamila Baleje, Roberta Karpowicza i Ewelinę Pacynę. Nie obraże się jak niedługo oni wszyscy trafią na poranek stacji :D
Poland - Aktywnie najlepszy

ODPOWIEDZ