Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Alternatywne media elektroniczne

Dyskusje o radiu w Polsce.
tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

Alternatywne media elektroniczne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: tobi » (śr) 26 paź 2005, 11:27

czy Waszym zdaniem w Polsce jest miejsce na stacje typu Jazzradio ( www.jazzradio.pl www.chwilami.pl/jazz) albo radio PiN ( www.radiopin.pl )
Potfornie ciężko o koncesje, potem o zwiększenie zasięgu i td. Masa problemów dla ludzi którzy są pasjonatami radia, pracowali wiele lat czy to w muzyce czy w radio. Często rpacują za darmo w takim radiu dla tych klikunastu słuchacz jak np Jazradio. Zapytałem w Wawie kto wie o takim radiu jak Jazzradio, albo na jakiej częstoltliwości jest, to 3 na 4 osoby nic nie wiedziały.
Co do radia PiN to ono trzyma się tylko dzięki reklamom i wykwalifikowanym targetem ,często robiacym w dużych firmach w Warszawie, ludzi wkwalifikowanych, którzy czytają książki i słuchają wwzystkiego co inne, ciekawe..ale i drogie.
Czy w Polsce nie ma miejsca na nisze, media alternatywne jak Jazzradio, TVP Kultura czy choćby do niedawna TVN24.
Na marginiesie od dawna TVN24 wspólpracuje z radiem PiN, poniedziałkowe poiranne rozmowy w tymże radiu ma Miecu
, a do programu Grzegorza Miecugowa w roli komentatora boieżących wydarzeń zagranicznychnprzychodzi cżłowiek z radia PiN Jerzy Bekker

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: Ania » (czw) 27 paź 2005, 13:00

Ja radia PiN nie słucham tak jak i radia Jazz...
Radio PiN źle mi sie kojarzy z Reslich Modlińską i jej głupawym komentarzem. Jak dla mnie takim niszowym programem wartym uwagi jest ToK FM... rewelacja jak byłam w Poznaniu słuchałam dcały dzien teraz nie moge :( a wielka szkoda...

Tobi w polsce nie ma miejsca na TVP kultura bo ten kanał nic ciekawego nie proponuje Oczywiście że śwaidczy to też o poziome społeczeństwa... Ale gdyby ramówka byla inna może było by inaczej. Ja się osobiście cieszę że nie mam tego w kablówce i nie musze za to płacić.
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: doktorfaustus1 » (czw) 27 paź 2005, 13:40

Aniu ja natomiast bardzo chciałbym miec kanał TVP KULTURA. Już teraz śledzę ich ramówkę iw iem, że są tam pozycje, dla kórych z chęcią zarezerwował bym czas. Niestety teraz płace za TVN STYLE, TVN TURBO i TVN METEO... Do tego dochodzi jakieś Reality TV i jakieś Extrem czy cus...

tobi
Niezły jeden
Posty: 1151
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 16:13
Lokalizacja: Wawa/ kiedyś Olsztyn

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: tobi » (sob) 29 paź 2005, 20:39

W Polsce jest masa ludzi szukajacych alterntywy, czegoś nei komercyjnego. KULTURA miałą być takim medium i założenia był dobre, zreszto to co teraz też jest dobre, towrzyuszłem czas jakiś osobie któa tam pracuyje i widze jakiego poświęcenia to wymaga. Co do radia, gdyby tak buyło i nie było potrzeby to nie byłoby strajków w obronie RADISOTACJI czy Programu Trzeciego Polskiego Radia. Ludzioe mają owle walki nawet o to, by w tygodniu móc posłcuhać to co lubią. Jednak jest to skwapliwie im ograniczane, licząc tylko na zyski komercyjne. I tak potem mamy głupawe ferstiwale i nie rozwiniętą młodzież.
Wytsarczy poczytać na forum (www.chwilami.pl/jazz) jak ludziom zależy na takich stacjach.

ODPOWIEDZ