Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Radio Pogoda

Dyskusje o radiu w Polsce.
tvnfan1
Popisał/a już trochę
Posty: 457
Rejestracja: (pt) 22 sty 2010, 15:13
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Kontakt:

Radio Pogoda

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: tvnfan1 » (pt) 12 cze 2015, 15:03

Dziś o 14, Radia KRK.fm i BlueFM zostały zlikwidowane. Od teraz pojawiło się Radio Pogoda. Dostępne jest w Krakowie na częstotliwości 102,4 FM w Poznaniu - 103,4 FM, a w Opolu - 104,1 FM a także na Tuba.FM.
Playlistę Radia Pogoda tworzą najpopularniejsze utwory z lat 40., 50. i 60., a w jej ramówce znalazły się audycje rozrywkowe, wspomnieniowe i informacyjne. Słuchacze Radia Pogoda będą mogli rozpocząć dzień z gospodarzami porannej audycji, którymi wymiennie będą Wojciech Pijanowski, Zygmunt Chajzer i Ryszard Rembiszewski. W prowadzonym przez nich "Pogodnym Poranku" w godz. 6.00-10.00, znajdą się wiadomości, konkursy i dużo pozytywnej energii.

Kolejne audycje to: "Czy pamiętasz te przeboje?" (10.00-15.00), przedstawiająca najpiękniejsze przeboje sprzed lat oraz anegdoty, historie i piosenki we wspomnieniach gwiazd; "Koncert Życzeń Radia Pogoda" (15.00-17.00), w którym słuchacze mogą wybrać i zadedykować komuś ulubioną piosenkę, a następnie "Fajfy w Radiu Pogoda", czyli program przypominający piosenki z czasów dancingów i prywatek.

Na zakończenie dnia Radio Pogoda proponuje program lokalny - "Mój Kraków...", "Mój Poznań..." lub "Moje Opole w Radiu Pogoda" - audycję, w której stacja zajmie się sprawami mieszkańców miast nadawania. Pojawią się w niej również podpowiedzi, jak spędzić wolny czas i co istotnego dzieje się w danej miejscowości.

- Radio Pogoda to propozycja łącząca muzykę i ciekawe programy w klimacie i nastroju odpowiednim dla dojrzałych słuchaczy. Chcemy poruszać na antenie problemy ich dotyczące, towarzyszyć im w codziennych sprawach, zachęcać do aktywności i zapewniać rozrywkę. Cały czas pracujemy nad takim kształtem programu, który najpełniej odpowie na potrzeby naszych odbiorców - będziemy wsłuchiwać się w opinie słuchaczy i uwzględniać je w programie radia - zapowiada Piotr Jaroszewski, pełnomocnik zarządu Grupy Radiowej Agory ds. projektów specjalnych, odpowiedzialny za program Radia Pogoda.

Głosami Radia Pogoda są Krystyna Loska i Ksawery Jasieński. Oprawę muzyczną stacji przygotowało renomowane krakowskie studio Nieustraszeni Łowcy Dźwięków. Logo Radia Pogoda zaprojektowało SVG studio.

Serwisy informacyjne, nadawane o pełnych godzinach, przygotowuje zespół newsroomu informacyjnego Grupy Radiowej Agora. Szefem redakcji muzycznej stacji jest Krzysztof Janur, odpowiadający za playlisty rozgłośni muzycznych Grupy Radiowej Agora.
NC+ - Comfort+, Extra+ i Premium Sport & Film|DVB-T - Mux1, Mux2, Mux3
:w: - Główne wydanie o 19:30 w TVP1 | Po nim Dziś Wieczorem w TVP Info

Haello
Popisał/a już trochę
Posty: 416
Rejestracja: (czw) 25 gru 2008, 17:40
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Łódź
Lokalizacja: Buczaczo
Kontakt:

Re: Radio Pogoda

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: Haello » (ndz) 28 cze 2015, 17:18

Nie jestem pewien, czy format w takim kształcie (czyli ramówka skierowana do osób 50+) przetrwa dłuższy czas. Nazwiska prowadzących są całkiem obiecujące, więc z góry nie skreślam tego projektu. W każdym razie przeczuwam że najpóźniej za rok, nieco "uskocznią" muzykę pokazującą na antenie, przez wrzucenie przebojów z lat 70-tych i 80-tych.
http://www.youtube.com/user/Haello07 Wchodźcie i oglądajcie!

ODPOWIEDZ