Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Radio Merkury Poznań

Dyskusje o radiu w Polsce.
viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

Radio Merkury Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: viper » (śr) 26 mar 2008, 18:23

Wcześniej poznańska rozgłośnia PR nadawała na dwóch częstotliwościach. Wczoraj w Teleskopie powiedziano, że jedną z tych częstotliwości przejmuje MC Radio - nowe poznańskie radio miejskie, stworzone przez ludzi Radia Merkury. A więc:

MC Radio - 102,7 FM
Radio Merkury - 100,9 FM
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Kasztelan
Nie ma spustu
Posty: 868
Rejestracja: (śr) 13 sie 2008, 10:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: Kasztelan » (wt) 07 gru 2010, 15:39

http://www.radiomerkury.pl/informacje/p ... uchaj.html

Wczoraj rozgłośnia zmieniła oprawę dźwiękową. To miło, że powraca się do tradycji i ,,Roty'', która bądź co bądź była sygnałem stacji od 1927 roku, ale te aranżacje cofają stację do lat 80.! A o czytaniu wiadomości w ciszy, co dodatkowo zniechęca do słuchania (wolniej leci czas ;) ) i centralizującej zmianie nazwy (wyleciał Poznań, teraz mamy Merkury Polskie Radio) nie wspomnę.
d. YT:bartusgo

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: viper » (wt) 07 gru 2010, 18:40

Jasne, najlepiej niech każde radio nadaje wiadomości z podkładem. Na tym polega urok niektórych stacji, zwłaszcza publicznych.
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

Kasztelan
Nie ma spustu
Posty: 868
Rejestracja: (śr) 13 sie 2008, 10:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: Kasztelan » (pt) 20 sty 2012, 22:17

A teraz coś co vipera ucieszy :x

Trwa ostatnie wydanie "Nocy u Berniego". Prowadzący dziękuje za wsparcie słuchaczy, niestety bezowocne. Audycja szła 15 lat. To wszystko z powodów finansowych. Od dłuższego czasu radio staje się coraz bardziej "poważne", playlista jest zmulająca, spadają audycje autorskie. Już rok temu spadł historyczny "Autoportret Sarmaty". Z całą pewnością dobrą stroną Merkurego jest lokalnosć niespotykana w żadnej ze znanych mi stacji regionalnych Polskiego Radia. I na tym lista zalet się kończy. Szkoda, że nie mogą działać metodą złotego środka jak Radio PiK, które obok kawałków znanych z anten RMF FM czy Zet gra własnie inaczej niż owe stacje. W skrócie, Merkury poważnieje.

Szkoda, że nie mam czym nagrywać, nie mam nawet kaset. Byłoby klimatyczniej. :D
d. YT:bartusgo

ODPOWIEDZ