Strona 1 z 10

Re: TV Publiczne na świecie

: (wt) 26 wrz 2006, 18:59
autor: michal
kisiel205 pisze: A teraz zagadka co to za TV Publiczna ?
Obrazek
Rumuńska TELEVIZIUNEA ROMÂNA

: (wt) 26 wrz 2006, 19:31
autor: Poland
Zgadłeś ! A propo ta telewizja ma 50lat !

: (wt) 26 wrz 2006, 19:39
autor: viper
A czy wiecie, jaka to jest telewizja?

Obrazek

Też ma 50 lat :)

: (wt) 26 wrz 2006, 19:52
autor: And
To jest telewizja szwedzka (Sveriges Television), jeśli się nie mylę, to ona produkowała ten reality show, który był kręcony w tym polskim zamku, a jeśli dobrze kojarzę, to ostatnio byłem w tym zamku, a przynajmniej ktoś o nim wspominał ;)

: (śr) 27 wrz 2006, 19:17
autor: viper
SVT jest również producentem i licencjodawcą muzycznego show "Dubidu".

: (śr) 27 wrz 2006, 19:56
autor: Poland
a także współorganizatorem ME w lekkiejatletyce w Goteborgu !!!

: (ndz) 01 paź 2006, 7:24
autor: Przemek
CT24- bradzo przyjemny kanał. Mam go u sibie z... anteny pokojowej :D I odbiera bardzo ładnie. Co ciekawe Polsat albo TVN niemogę złapać z tej anteny, a kanał informacyjny z ojczyzny nowej Miss World mogę :D :D

: (ndz) 01 paź 2006, 10:28
autor: Poland
Ja też kiedyś odebrałem CT 1 i CT2 (nawet iprime)a najakiej częstotliwości nadaje CT24 ?

: (ndz) 01 paź 2006, 12:10
autor: michal
A ja nie mam CT24 i mnie to teraz zdziwiło. W końcu mieszkam znacznie bilżej Czech niż Przemek.

Po wyborach Miss World przełączyłem na CT1 zobaczyć czy może jakiś czerwony pasek będzie. :) Nic nie było, ale kończył się jakiś film i o 23:00 miały być ichnie "Zprawy". Tam nie ma takiego lenistwa jak w Polsce i w sobotę jeszcze są wieczorne serwisy. Ale co mnie zdziwiło to nie było ani słowem o nowek Miss World. Pierwsza informacja o odnalezionym brazylijskim samolocie, a potem jakieś czeskie pierdoły i "dobrou noc".

EDIT

PS. Ojej, po napisaniu tego posta przypomniała nim się czołówka i tyłówka do czeskiej dobranocki, z tym chłopczykiem. Ech, wzruszyłem się, poważnie. Kto oglądał? Kto pamięta? :)

: (ndz) 01 paź 2006, 12:25
autor: And
Przemek pisze:Mam go u sibie z... anteny pokojowej I odbiera bardzo ładnie.
Żartujesz :D Przecież to niemożliwe technicznie ;>
michal pisze:Po wyborach Miss World przełączyłem na CT1
Oni mają takie mocne nadajniki, czy to z kablówki?

: (ndz) 01 paź 2006, 13:09
autor: Przemek
And pisze:
Przemek pisze:Mam go u sibie z... anteny pokojowej I odbiera bardzo ładnie.
Żartujesz :D Przecież to niemożliwe technicznie ;>
Możliwe :D Ale to chyba było CT1 ale napewno leciło CT24!

: (ndz) 01 paź 2006, 13:52
autor: michal
And pisze:
michal pisze:Po wyborach Miss World przełączyłem na CT1
Oni mają takie mocne nadajniki, czy to z kablówki?
Nie mam kablówki. CT1 jest odkąd pamiętam wpisany w telewizyjne fale na Śląsku i jest bardzo dobry odbiór. Przy odpowiednich kombinacjach antenowych mogę też złapać CT2 (oglądałem tam ostatnio losowania grup Mistrzostw Świata), ale ledwo co widać. Kiedyś była też możliwa do odebrania Nova (teraz to chyba nazywa się Prima). Nadajnik ten jednak jakoś osłabł w ostatnich latach.

Przemek pisze: Możliwe :D Ale to chyba było CT1 ale napewno leciło CT24!
Na zakończenie serwisów, jest logo, podpis i adres internetowy CT24.

: (ndz) 01 paź 2006, 20:00
autor: michal
Nikt nie odpisał mi o czeskiej dobranocce, a ja dzisiaj włączyłem sobie CT1 o 19:00 i ujrzałem Večerníček taki jak zawsze, z taką samą niezmienioną czołówką tylko z lekko zmodyfikowanym zakończeniem. Eh, co za wspomnienia. A już muzyka wprost rozczula.

Obrazek

Obrazek

Večerníček to tam jest marka, w zeszłym roku obchodził 40. urodziny, pełno stron internetowych na jego temat. Dziś była stara czeska bajka o jakichś kotach z 1976 roku i jutro będzie ta sama bajka. Nie ma żadnych Smerfów, Muninków czy Gumisiów. U nas jednak legenda i renoma Wieczorynki się jakoś rozpłynęła.


Obrazek


A potem o 19:15 rozpoczęły się Udalostí, czyli Wiadomości ("Zprawy" to krótkie serwisy z CT24). Informacja o miss była jako druga - pierwsza był związana z samochodami. Prezenterka powiedziała coś takiego:
"Najpiknieszou dziwkou sfeta je pirwszy raz czeska holka".

Reportaż przygotował stały wieloletni warszawski korespondent Miroslav Karas. Były relacje z gali, rozmowa z miss, matką, prezesem Miss Czechy i pokazywali otwarcie przez miss kliniki dziecięcej w Warszawie. We wtorek wraca do Czech. Po reportażu na żywo rozmowa Miroslava z Miss. "To je najkrasnijszi den mojeho żiwota " :D Ciekawie wygląda przekazanie głosu prezenterki do korespondeta, prezenterka mówi - w Warszawie jest korepondent Miroslav Karas z Miss Tatianą Kucharovą. Macie głos.

"Udalosti" są prezentowane w dwójkę prze kobietę i meżczyznę, informacje czytają na zmianę. I ciekawy pomysł na reklamę, czyli "sponsor časomiry". Przed Wiadomościami jest elektryczny zegar z reklamą, ale 10 sekund przed nastepuje przejście na podgląd ze studia i jest tradycyjna tarcza już bez nazwy sponsora. A sponsorem zegara jest u nich Generali. Dobranocka też miała sponsora - jakieś dżemy.

: (ndz) 01 paź 2006, 20:53
autor: Poland
Co dziwne CT ma powiązania z STV z Słowacji...

: (ndz) 01 paź 2006, 21:07
autor: michal
kisiel205 pisze:Co dziwne CT ma powiązania z STV z Słowacji...
Czy ja wiem czy to takie dziwne?

****

Jeszcze raz o Weczerniczku.

Znalazłem kilka fragmentów muzycznych czołówki.

Początek "Dobrý večer" (44 sekundowy, ale odsłuchać można tylko 30) oraz cała końcówka "Dobrou noc" (15 sekund). Są na tej stronie: http://www.supraphon.cz/cs/katalog/arch ... /?item=265 , ale coś nie mogę ich zapisać, może u Was to zadziała. Odsłuchać mogę bez problemu, chyba będę musiał pogrzebać w "temporarach".

Znalazłem też remix techno. Dwa adresy, ale plik ten sam. To na wypadek jakby ktoś później chciał posłuchać, a jeden by nie działał.

http://www.srandicky.cz/download/downlo ... rnicek.mp3
http://www.lukyn.com/zvuky/data/parodie/vecernicek.mp3