Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

TV Publiczne na Świecie

Rozmowy o stacjach komercyjnych Polski, Europy i Świata.
Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#16

Post autor: Poland » (ndz) 01 paź 2006, 21:30

Nie oto mi chodziło - CT emituje program robiony przez sąsiednią TV Publiczną (Sprawy STV)
Poland - Aktywnie najlepszy

And
Popisał/a już trochę
Posty: 430
Rejestracja: (czw) 23 lut 2006, 18:27

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#17

Post autor: And » (pt) 15 gru 2006, 23:53

Dzisiaj, zgodnie z prognozami, pojawiły się "dalekie" stacje telewizyjne ;) M.in. TVP2 Kielce, a przez moment było też TVP2 Wrocław ze Ślęży i kilka innych b. słabych. Pojawiła się także kolejna czeska Jedynka (trzecia już :D), tym razem na kanale 31, z Ostravy.

A tutaj aktualny wykaz częstotliwości Czeskiej Telewizji :arrow: http://www.ceskatelevize.cz/ct/technika/kapitola1.htm

Między 17 a 20 był już w ogóle bardzo dobry odbiór tej ČT1 na kanale 31, później zaczął się już psuć, a teraz strasznie ją zakłóca jakieś inne badziewie, zapewne TVP3 z Kalisza. Wcześniej jednak było tak dobrze, że nawet łapała się telegazeta (i dało się ją nawet czytać) ;) Przez cały wieczór złapałem w sumie aż 4 czeskie Jedynki (k. 23, 31, 34 i 36) oraz wiele polskich Dwójek, Jedynek, 3 Trójki, 2 TV4, 2 Polsaty i 2 Pulsy. TVN baaardzo cienko, tylko 1 :]

A to dla tych, którzy nie wierzą, że w Łodzi można złapać czeską telewizję ;)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Oczywiście w telewizorze wygląda to jeszcze lepiej, w komputerze niestety psuje obraz moja nowa karta graficzna ;)

Nie pamiętam już o której, chyba po 18:30 było czeskie "Śmiechu warte" :D Nawet dobre i nie było głupich filmików, jak to się panna młoda popłakała na ślubie przy przysiędze :/ (nigdy nie rozumiałem, kogo to śmieszy) ;)
Obrazek
Ok 18:20 był natomiast kolejny dziennik i babka się przywitała mniej więcej w ten sposób: Dobry wieczór, witam państwa serdecznie. Mówię: kurcze, ale ten czeski to jest jednak podobny do polskiego :D A się okazało, że to są wiadomości dla Polaków, po polsku :D A konkretniej chyba dla czeskiej Polonii, bo dotyczyły właśnie spraw związanych z Polakami w Czechach.
Obrazek Obrazek(gorsza jakość stąd, że zdjęcia są z moich nagrań)
Jak stwierdziłem, program emitowany jest raz w tygodniu, akurat w piątki. W czasie programu na pasku były napisy po czesku, chyba, że wypowiadali się Czesi, wtedy było tłumaczenie polskie. Bardzo pomysłowe, nic mnie tak nie denerwuje, jak wypowiedzi Polaków "zakryte" obcym dubbingiem (lektorem). Coś takiego często można usłyszeć na niemieckim DW. A jeszcze lepsze było kiedyś na Discovery, w programie o pracy lekarzy z pogotowia z kilku miast na świecie, w tym z Warszawy wypowiadali się polscy medycy (po polsku), a to, co oni mówili, powtarzał lektor, również po polsku, tylko trochę inaczej :D Tłumacz, który to przygotował powinien naprawdę dostać jakiś medal za kreatywność ;)
A wracając jeszcze do ČT1, to babka, która prowadziła program po polsku:
Obrazek
Ostatnio zmieniony (wt) 18 mar 2008, 23:51 przez And, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#18

Post autor: michal » (sob) 20 sty 2007, 20:23

Dziś krótko po 19:00 włączyłem czeską jedynką, aby zobaczyć czy mówią o wypadku ich skoczka. Wiadomosci (Udalosti) mieli zawsze o 19:15, ale coś teraz jakoś wcześniej zaczęli (może w weekendy tak jest), bo program już trwał. Pokazywali jakies próby rakietowe, testy nie wiadomo jakiej broni. I na końcu tego reportażu pojawił sie na żywo czeski warszawski korespondent Miroslav Karas. Kurczę, nic nie zrozumiałem, ale wątek był jakiś polsko-amerykański. Na zakończenie pokazali zbiorcze ramki, gdzie był jeszcze korespondent w Waszyngtonie, po czym prezenter i pożegnał, a prezenterka rozpoczęła nowy temat. Nie wiem o co chodziło. To chyba był pierwszy temat. Polska tym tematem nie zajmuje się dziś kompletnie.

EDIT

No dobra, już wiem o co chodzi - tarcza antyrakietowa i propozycja Amerykanów w tym zakresie dla Polski. Turski w Panoramie mówi, że informacja ta nadeszła i została ogłoszona dwie godziny temu. No bardzo ciekawe skąd wcześniej Czesi mieli tę informację. Kiedy Czesi już o tym informowali, w głównych polskich dziennikach w Polsce nie było chyba o tym jeszcze ani słowa.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#19

Post autor: Poland » (ndz) 21 sty 2007, 9:19

Niestety z tego co widze w gazecie główne wydanie czeskich Wiadomości(Udalosti)będzie teraz codziennie o 19:00 Wieczorynka(Vecernicek) więc będzie o 18:45 przydało by się coś podobnego w Polsce ...(godzinne wiadomości ale o 20:00(tak jak jest w Niemczech))
Poland - Aktywnie najlepszy

viper
Master user
Posty: 2209
Rejestracja: (śr) 16 lis 2005, 15:33
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#20

Post autor: viper » (wt) 30 sty 2007, 12:19

To obecna czołówka dziennika hiszpańskiej TVE:

www.youtube.com/watch?v=SXf2pyafqKI

Ach, gdyby coś takiego miały Wiadomości TVP...
Telewizja publiczna jaka jest, każdy widzi...

And
Popisał/a już trochę
Posty: 430
Rejestracja: (czw) 23 lut 2006, 18:27

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#21

Post autor: And » (ndz) 16 mar 2008, 22:34

Moldova 1, czyli "Jedynka" z Mołdawii.
Program jest w większości nadawany po rumuńsku (mołdawski to jakiś dialekt rumuńskiego, dla mnie brzmi tak samo), ale niektóre rzeczy są po rosyjsku (np. część reklam).

Kilka zdjęć. Na początku dziennik (Ştiri) z 22 (23 czasu lokalnego), dalej jakaś rozmowa. Prowadzącym był chyba pan z prawej, a pan z lewej i mołdawska wersja Joanny Senyszyn byli gośćmi :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A co jest nadawane rano? Tak jest, ekran kontrolny :D Program zaczyna się o 16:00 :)

Obrazek

TRM (Teleradio-Moldova) ma jeszcze kanał TV Moldova Internaţional przeznaczony dla zagranicy. Dzisiaj pierwszy raz udało mi się go złapać. I na co trafiłem? Na powtórkę tej rozmowy z Senyszyn :D

Dawid_sc51
Popisał/a już trochę
Posty: 501
Rejestracja: (pn) 12 lis 2007, 17:46
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#22

Post autor: Dawid_sc51 » (ndz) 16 mar 2008, 23:46

Troche uboga scenografię ma Mołdawska Telewizja Publiczna, ale Albańska ma jak w polsce lat 80.

And
Popisał/a już trochę
Posty: 430
Rejestracja: (czw) 23 lut 2006, 18:27

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#23

Post autor: And » (wt) 18 mar 2008, 23:41

A czego się spodziewałeś? Drugiego CNN-u? :D

Skoro już mowa o Albanii, to ich telewizja publiczna nazywa się TVSH (TV Shqiptar, cokolwiek to znaczy) i wygląda mniej więcej tak:

Lajme – dziennik. Jak słusznie ktoś zauważył mają w czołówce taką samą muzykę, jak 5 Kanał Ukraina... To ciekawe, chociaż poprzednia czołówka z Faktów też była „pożyczona”... od jakiejś amerykańskiej stacji.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

To jakiś poranny program, chyba coś w rodzaju Kawa czy herbata, nawet mają kawę w tytule ;)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Obrazek Obrazek Obrazek

A tu obrazek z albańskiej prowincji :D

Obrazek

A tutaj jeszcze kilka zdjęć z relacji z sobotniego wybuchu w składzie amunicji pod Tiraną: http://3ddk.prv.pl/tv. Zniszczenia jak po wojnie... Słyszeliście o tym? Jakoś mi u nas umknęła ta informacja...

Awatar użytkownika
looser106
Nie ma spustu
Posty: 760
Rejestracja: (śr) 18 paź 2006, 15:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#24

Post autor: looser106 » (śr) 19 mar 2008, 17:16

Jak na Mołdawię czy Albanię to aż tak źle to nie jest. Może i studia mają jak na początku lat 90, ale wtedy chcoiaż coś można było ciekawego w TV obejrzeć. A wiesz może And co odbierają mieszkańcy tego nowego wynalazku - Kosowa? Serbską czy Albańską TV? A może mają już coś własnego?
"Bo prawda jak mówią jest bardzo banalna
Głowy pustoszy komuna mentalna"

And
Popisał/a już trochę
Posty: 430
Rejestracja: (czw) 23 lut 2006, 18:27

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#25

Post autor: And » (śr) 19 mar 2008, 18:10

looser106 pisze:A wiesz może And co odbierają mieszkańcy tego nowego wynalazku - Kosowa? Serbską czy Albańską TV? A może mają już coś własnego?
Zaskoczę Cię, ale oni mają swoje własne publiczne radio i telewizję - RTK w języku albańskim. Nie jest to nowy twór, bo istnieje już od... 1999 r :oo Jest też kilka stacji prywatnych: http://pl.kingofsat.net/find2.php?pos=& ... ordre=freq
Zdjęcia z RTK wrzucę później. Wg. mnie wygląda lepiej, niż tv albańska :D

Dawid_sc51
Popisał/a już trochę
Posty: 501
Rejestracja: (pn) 12 lis 2007, 17:46
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#26

Post autor: Dawid_sc51 » (śr) 19 mar 2008, 20:23

And nie spodziewałem się drugiego CNN ani BBC, ale myslałem, że europa wschodnia też idzie ku zachodowi. Nie muszą mieć od razy studia jak TVN24. A poza tym studio TVSH Lajme bardzo oryginalne i fajny lot kamerowy i tło, a może ktoś wie od kiedy program informacyjny ma ten wygląd, bo od kiedy ja go oglądam czyli od 2007r. miał tki jak jest teraz. :D

scherbiass
Przeciętniak
Posty: 167
Rejestracja: (pn) 14 lis 2005, 20:54
Lokalizacja: Szczecin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#27

Post autor: scherbiass » (czw) 20 mar 2008, 10:26

Shqiptar = albanski / albanska

And
Popisał/a już trochę
Posty: 430
Rejestracja: (czw) 23 lut 2006, 18:27

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#28

Post autor: And » (pt) 21 mar 2008, 23:41

Mmm... to by pasowało :)



Zgodnie z zapowiedzią teraz telewizja publiczna z kraju, który formalnie nie istnieje – Kosowa.

RTK1 (Radio Televizioni i Kosovës) to właściwie 2 kanały:
RTK1 – naziemny
RTK1 Sat – satelitarny.
Różnią się bardzo niewiele, większość programu jest wspólna, tylko wieczorem, kiedy na naziemnym RTK1 jest sport, filmy albo seriale, na satelitarnym są inne rzeczy.

Lajmet – główne wydanie dziennika (19:30) wg. informacji na stronie RTK cieszy się oglądalnością na poziomie... 74%.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Info – dziennik o 17:00

Obrazek Obrazek Obrazek

LAJME - Për personat e shurdhër – to samo, tylko z tłumaczeniem języka migowego.

Obrazek

Vijesti – dziennik w języku bośniackim

Obrazek Obrazek

Haber – dziennik w języku tureckim

Obrazek Obrazek Obrazek

Vesti – dziennik w języku serbskim

Obrazek Obrazek Obrazek

(Czekałem jeszcze na dziennik po polsku, niestety – nie ma ;))

Moti – pogoda – w głównym wydaniu jest taka animacja ze zdjęciami satelitarnymi Kosowa, a w pozostałych normalne mapy

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Program Në për Kosovë (też jakiś dziennik...), podejrzewam, że ten tytuł może znaczyć coś w rodzaju „tak dla Kosowa”, bo chociaż się kojarzy z czymś przeciwnym, to po grecku właśnie „ne” oznacza „tak”.

Obrazek Obrazek Obrazek

Program Diaspora – w tym czasie na naziemnym RTK1 byli Przyjaciele...

Obrazek Obrazek Obrazek

Zajawki

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pomiędzy programami nadawane są różne materiały pokazujące do jakich służb należy się zgłosić po pomoc, jak należy się zachować na wypadek znalezienia miny…

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Czy już czujecie się jak na wojnie? Jeśli nie, to w każdym serwisie widzowie epatowani są zdjęciami z zamieszek, zdjęciami walk i stacjonujących wojsk, a poza tym... zawsze można pokazać trochę zdjęć z wojny w byłej Jugosławii. Tak, żeby nikt nie miał wątpliwości, co i jak.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek (polska policja)

Awatar użytkownika
looser106
Nie ma spustu
Posty: 760
Rejestracja: (śr) 18 paź 2006, 15:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#29

Post autor: looser106 » (sob) 22 mar 2008, 19:28

A skąd się wzięła polska policja w kosowskiej telewizji?
"Bo prawda jak mówią jest bardzo banalna
Głowy pustoszy komuna mentalna"

Dawid_sc51
Popisał/a już trochę
Posty: 501
Rejestracja: (pn) 12 lis 2007, 17:46
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#30

Post autor: Dawid_sc51 » (sob) 22 mar 2008, 21:26

Stąd, że polacy stacjonują w kosowie, w siłach KFOR i innych. i są tam od 1999r. kiedy władze na Kosowem przejeło ONZ.

ODPOWIEDZ