Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Nieistniejące stacje

Rozmowy o stacjach komercyjnych Polski, Europy i Świata.
Awatar użytkownika
looser106
Nie ma spustu
Posty: 760
Rejestracja: (śr) 18 paź 2006, 15:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Nieistniejące stacje

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: looser106 » (śr) 18 paź 2006, 20:00

Jakiej nieistniejącej stacji wam brakuje? Mi RTL7. Chociaż mamy w zamian TVNSiedem, to to już nie to samo...gruby albert... ;(

Awatar użytkownika
domin
Chipsy przyszły
Posty: 26
Rejestracja: (pt) 08 wrz 2006, 10:27
Lokalizacja: Tarnobrzeg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: domin » (śr) 18 paź 2006, 22:11

A czemuż to drogi kolego tak ci brakuje tego kanału? Co cię w nim aż tak zaciekawiło że chciałbyś jego powrotu?
Sesja jest jak Media Markt. Powinni tego zabronić!!!!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: michal » (śr) 18 paź 2006, 22:33

A ja bym sobie obejrzał Shopping TV. ;) Klimat takiej obciachowej telewizji. ;) Chociaż to może się wydawać absurdalne, ale lubiłem go oglądać, jak każde reklamy. :) Do dziś mi się wbiła oferta urządzenia Chipsmaker. Jak ja wtedy chciałem go mieć, fantastyczne urządzenie :) Przynajmniej oglądałem jak sobie je robi te przysmaki. A kosztował dosyć sporo. Cena była trzycyfrowa, chyba 299 złotych albo 399. I należy pamiętać, że to było kilka lat temu. Poza tym pamiętam jeszcze gąbki Tusi (czyt. tuszi) i już nic więcej.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: Poland » (czw) 19 paź 2006, 14:55

Ja bym chętnie oglądnął dwie stacje : TV Krater (odłam dawnej Polonii1) oraz TV Wisła (ta co ją tvn wsiąkł) - dwa stacje rodem z Krakowa...Z miłą chęcią też oglądnął bym Naszą TV bo była fajną telewizją (Wrestling,"Kapitan Jastrząb"- to było dobre)
Poland - Aktywnie najlepszy

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: Ania » (czw) 19 paź 2006, 15:07

Michał to urządzenie do frytek czy chipsów ??? Jak się je robiło :D ?
^@^
Obrazek

Martin
Niezły jeden
Posty: 1127
Rejestracja: (ndz) 26 mar 2006, 22:42
Lokalizacja: Częstochowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: Martin » (czw) 19 paź 2006, 19:54

kisiel205 pisze:Ja bym chętnie oglądnął dwie stacje : TV Krater (odłam dawnej Polonii1) oraz TV Wisła (ta co ją tvn wsiąkł) - dwa stacje rodem z Krakowa...Z miłą chęcią też oglądnął bym Naszą TV bo była fajną telewizją (Wrestling,"Kapitan Jastrząb"- to było dobre)
Może byś podał jakiś konkretny argument, a nie typu "bo była fajną telewizją". :]

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: Poland » (czw) 19 paź 2006, 20:25

W nawiasie jest odpowiedź :D - to lubiałem na tym kanale oglądać
Poland - Aktywnie najlepszy

And
Popisał/a już trochę
Posty: 430
Rejestracja: (czw) 23 lut 2006, 18:27

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#8

Post autor: And » (czw) 19 paź 2006, 20:55

Nie mów, że oglądałeś TV Krater ;> Głowę dam, że jak go wyłączyli, to Cię jeszcze na świecie nie było :D

Mi osobiście najbardziej brakuje dawnych lokalnych stacji. Nie tylko Trójki, wieki temu było też Tele24. Z tej stacji właściwie niewiele pamiętam, na pewno musieli mieć jakieś wiadomości lokalne, bo jednego razu był reportaż z wieczornicy z okazji dnia babci, jaka odbyła się w mojej podstawówce. Pewnie tylko dlatego to zapamiętałem; poza tym w jednym ujęciu była nawet pokazana moja Babcia, która swoim zwyczajem bardzo się ukrywała, żeby nie zostać sfilmowaną i oczywiście było ją widać niemal w pełnym kadrze, niczym moją nauczycielkę w TV Trwam :x Kojarzę też, że mieli chyba niebieskie studio, a dziennik kończył się ujęciem z prawej strony... Im bardziej o tym myślę, tym mniej pamiętam... Swoją drogą liczyłem, że może thomi (którego ostatnio kilka razy tu widziałem :)) będzie miał coś z tej stacji, a jeśli nie, to może przynajmniej coś napisze...

Potem były Fakty Łódź na TVN, ale tych to już w ogóle nie pamiętam... A to akurat dziwne, bo w jednym reportażu miałem okazję zobaczyć siebie :D Kręcili go na otwarciu hipermarketu Hypernova i był tam taki dziennikarz... Przez lata zastanawiałem się, kim on był i zawsze wydawało mi się, że był to albo Kunica, albo Kajdanowicz ;> Ten drugi chyba jeszcze pracuje w TVN, może zamiast się zastanawiać, to by do niego napisać?
Swoją drogą mogli by teraz wrócić do tych Faktów regionalnych, bo program przez satelitę i tak jest kodowany, a głowę daję, że np. moja kablówka ciągnie sygnał naziemnych stacji z nadajników naziemnych. Ale pewnie państwo z Warszawy nie widzą sensu takiej inwestycji, bo o Warszawie w każdym wydaniu Faktów jest przecież mnóstwo rzeczy, a poza Warszawą co się niby może dziać ciekawego? Ludzie zajęci całe dnie ciężką pracą na roli i jakimiś polowaniami w lasach, o czym tu znowu opowiadać?

No i była wreszcie Trójka, takim symbolem tej dawnej jest dla mnie Sylwester, Kiedyś co roku oglądaliśmy na TVP3 transmisję zabawy sylwestrowej z Placu Dąbrowskiego w Łodzi. Aż któregoś roku właczyliśmy jak zwykle telewizor, a tam zamiast Pl. Dabrowskiego - Plac Zamkowy, albo Plac Piłsudskiego - jeden diabeł, w każdym razie Warszawa :/

A mi np. zupełnie nie brakuje Naszej TV, bo jakoś zupełnie jej nie pamiętam, chyba musiałem jej zbytnio nie oglądać. Tylko pamiętam, że denerwowało mnie zawsze, że mieli takie fajne logo, a na ekranie był zwykły napis NASZA. Chociaż w pewnym momencie wprowadzili na trochę to kolorowe? Tak mi się przynajmniej zdaje ;)

Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#9

Post autor: Poland » (czw) 19 paź 2006, 21:06

Wtedy to miałem 4 lub 5lat ...
Miała dobre bajki ale jescze lepsza miała TV Kraków podobno tylko jeden program Krater produkował czy to prawda ?
Poland - Aktywnie najlepszy

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#10

Post autor: michal » (pt) 27 paź 2006, 23:17

Hmm, nie wyświetlił mi się ten temat, że ktoś coś pisał po mnie. Trafiłem na niego zupełnie przypadkowo :/
Ania pisze:Michał to urządzenie do frytek czy chipsów ??? Jak się je robiło :D ?
Nie, to było tylko do robienia chipsów jak Chio czy Lays. Wyglądało to jak sokowirówka. Wkładało się umytego, obranego ziemniaka to otworu (jakby komina) na górze. Tam były ostrza ułożone w spiralę, które kronły z tego obracającego i się tam ziemniaka w chipsy. Wypadały pokrojone płatki do zbiornika z olejem, potem uaktywniała się taka łapka, która te chipsy przewracała na drugą stronę, a następnie po zębatej taśmie już usmażone chipsy wędrowały do góry, do podstawionego talerza. Potem pani która to demonstrowała posoliła i się nimi zajadała. :)

Podobny technicznie wynalazek, ale znacznie większy i metalowy jest w Tesco w Bytomiu (dawny HiT) i robi donuty (pączki z dziurką). Zamiast wkładanych ziemniaków jest pojemnik na ciasto.

kisiel205 pisze:Wtedy to miałem 4 lub 5lat ...
Miała dobre bajki ale jescze lepsza miała TV Kraków podobno tylko jeden program Krater produkował czy to prawda ?
Ja też oglądałem bajki i muszę powiedzieć, że dosyć długo (gdzieś do 12-13 roku życia), ale Polonia 1 (PTV Rondo) rządziła. Ale to nie ze względu samej zawartości bajek, co dla samej Polonii 1. Zawsze się u nas mówiło "Bajki na Rondzie". Na TV Katowice były jakieś dzidadostwa - coś w stylu muminków albo innych dziwnych stworów, po prostu dla młodszych.

Z reguły było tak, że każdy oddział produkował na ogólną anteną tylko jeden program, a oprócz tego jeszcze mieli sporo swoich. W przypadku PTV Krater na antenę ogólnopolską szła "Taaaka ryba". PTV Rondo produkowała listę przebojów Top 20, a wspominana przez Anda Tele 24 produkowała magazyn filmowy "Bez negatywu".
And pisze: Tylko pamiętam, że denerwowało mnie zawsze, że mieli takie fajne logo, a na ekranie był zwykły napis NASZA. Chociaż w pewnym momencie wprowadzili na trochę to kolorowe? Tak mi się przynajmniej zdaje ;)
Ja pamietam trochę więcej z programów Naszej, także nasze Wiadomości, no ale o czym tu gadać, stacja była po prostu marna. Na początku o ile się nie mylę mieli to fajne kolorowe logo, a potem prowadzili ten napis NASZA. Prawdę powiedziawszy Ty mi o tym przypomniałeś, bo w pamięci miałem już to gdzieś bardzo głęboko zapisane. ;)
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

jaro123

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#11

Post autor: jaro123 » (sob) 28 paź 2006, 15:30

Mi brakuje TvnTurbo bo tam było top gear a tu mi wstawili Kuchnia Tv :twisted: :twisted:

Awatar użytkownika
looser106
Nie ma spustu
Posty: 760
Rejestracja: (śr) 18 paź 2006, 15:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#12

Post autor: looser106 » (ndz) 29 paź 2006, 10:15

A czemu TVNTurbo? Przecież ono cały czas istnieje. Chyba że ci z kablówki lub z platformy zjdjęli...to co innego :/
"Bo prawda jak mówią jest bardzo banalna
Głowy pustoszy komuna mentalna"

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#13

Post autor: Ania » (ndz) 05 lis 2006, 18:02

Lepsze Kuchnia TV niż tvn gra :/ które mi wstawili za extreme sports ;(
^@^
Obrazek

Awatar użytkownika
looser106
Nie ma spustu
Posty: 760
Rejestracja: (śr) 18 paź 2006, 15:51
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Warszawa
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#14

Post autor: looser106 » (pn) 01 sty 2007, 10:56

To ty lubisz sporty extremalne? :what:
"Bo prawda jak mówią jest bardzo banalna
Głowy pustoszy komuna mentalna"

Awatar użytkownika
Ania
Przyjaciel
Posty: 5544
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 14:53
Lokalizacja: Roswell :)
Kontakt:

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#15

Post autor: Ania » (pn) 01 sty 2007, 11:34

Lubie oglądać :D ale w zasadzie to tam leciała na okrągło moja ulubiona deska, rolki snowboard itp jak już się jakiś cross czy coś w tym guście albo BMX trafił to był full wypas ;)
^@^
Obrazek

ODPOWIEDZ