Forum archiwalne. Bieżąca dyskusja o mediach dostępna na forum.media2.pl, archiwalne materiały wideo na tv.janpogocki.pl

Kącik porad technicznych

Rozmowy o stacjach komercyjnych Polski, Europy i Świata.
Awatar użytkownika
Poland
Niezły jeden
Posty: 1569
Rejestracja: (śr) 10 maja 2006, 18:15
Płeć: Mężczyzna
Ośrodek: TVP3 Kraków
Lokalizacja: Trzciana (powiat bocheński)
Kontakt:

Kącik porad technicznych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#1

Post autor: Poland » (śr) 13 wrz 2006, 14:05

Podobno czeskie CT zmienia logo
Obrazek
stare logo
Obrazek
grupa nowych lóg

wiem o tym z czeskiej strony: http://www.radiotv.cz/televize-clanky/3 ... -logo.html


A teraz zagadka co to za TV Publiczna ?
Obrazek
Ostatnio zmieniony (pt) 05 sty 2007, 20:15 przez Poland, łącznie zmieniany 1 raz.
Poland - Aktywnie najlepszy

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#2

Post autor: michal » (czw) 16 lis 2006, 20:05

Na 37.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#3

Post autor: michal » (czw) 16 lis 2006, 22:01

And pisze: Ale po 18 złapałem już dużo lepiej, nawet w kolorze i na pewno było to ČT1.
Tylko to był kanał 36 oraz 23 (gorszy), a na 40. było ČT2 (bardzo słabe) :)
Muszą mieć niezłe nadajniki :D
U mnie na 36. jest jakaś bardzo słaba Dwójka.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

And
Popisał/a już trochę
Posty: 430
Rejestracja: (czw) 23 lut 2006, 18:27

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#4

Post autor: And » (pt) 17 lis 2006, 20:44

No to u mnie było z jakiegos innego nadajnika. A nawet z dwóch :)
Niestety był to jednorazowy wypadek, a już miałem nadzieję, że to dzieki mojej inwencji i sprytowi :|

W końcu znalazłem na ich stronie wykaz częstotliwości: http://www.ceskatelevize.cz/ct/technika/kapitola1.htm

Dzisiaj też się złapało ČT1 na 36 kanale, ale prawie nic nie było widać, tylko trochę lepsze było na 23 i ČT2 na 40, problem w tym, że na tych samych kanałach nadawane są po drodze TVP2 i TVP1 z Opola i teraz to one się łapią, nawet nie najgorzej :|
Ostatnio zmieniony (ndz) 08 sie 2010, 12:37 przez And, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#5

Post autor: michal » (sob) 18 lis 2006, 21:16

Czyli ja łapię z Frydka Mistka, a zawsze myślałem, że z Ostravy. Nadajnik jest na Lysej Horze. Byłem tam dwa razy. :) O ile pamietam 1323 metry.

Ty łapiesz z Trutnova i pewnie Jesenika, zatem jeszcze na 50. powinieneś mieć czeską dwójkę i chyba właśnie ja ją łapię, choć nie jestem pewien. Jest to w każdym razie gdzieś tak pod koniec.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#6

Post autor: michal » (ndz) 19 lis 2006, 19:07

And pisze: Na 50. faktycznie się coś łapie, ale w najlepszym razie tylko przelatywał jakiś obraz, więc nie udało mi się ustalić co to jest.
Ja jednak nie łąpię czeskiej dwójki na kanale 50., bo tam jest TV Kraków, a kiedyś dawno temu było tu Rai Uno :) A więc czeska dwójka jest na jakimś innym. Poza tym łapałem kiedyś jeszcze Novą, a teraz wcale.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#7

Post autor: michal » (czw) 30 lis 2006, 1:02

And pisze:A dobry odbiór miałeś?
Dobry, nawet katowickie kablówki korzystały z tego naziemnego sygnału. Zresztą to jest ta sama moc jak obecna TV Kraków, którą również odbieram bez problemu.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#8

Post autor: doktorfaustus1 » (pt) 01 gru 2006, 9:50

Rai Uno nadawane było z Krakowa i cieszyło się ogromną popularnością także na Zagłębiu. Niestety kanał został wyłączony przez rząd Jerzego Buzka, ktory chciał dać w Krakowie częstotliwość partyjnej TV PULS.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#9

Post autor: doktorfaustus1 » (pt) 01 gru 2006, 15:29

W Krakowie nie jest nadawany sygnal TVP3 Katowice. Sygnal TVp3 Kraków nadawany jest z nadajników na Śląsku dla mieszkańców dawnego woj. katowickiego, którzy obecnie mieszkają w woj. małopolskim. Krakowski nadajnik jest zbyt słaby i nie może pokryć teren całego województwa, nie było pieniędzy na nowy i inne częstotliwości (na tej samej nadaje któraś z czeskich stacji) więc zdecydowano się nadawać sygnał TVP3 Kraków dla Małopolski Zachodniej ze Śląska.

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#10

Post autor: doktorfaustus1 » (pt) 01 gru 2006, 20:27

Mam kablówkę UPC i mamy dwie Trójki. Powód - to samo centrum UPC obsługuje moje miasto w Małopolsce i położone jakieś 20 km dalej na południowy zachód Jaworzno (woj. śląskie). Antena naziemna bez zasilacza nie działa, więc nie jestem w stanie sprawdzić jak to jest z emisją krakowskiej TVP3 z Katowic. Natomiast "Trójkę" katowicką mieliśy tutaj od zawsze :x

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#11

Post autor: michal » (pt) 01 gru 2006, 21:45

doktorfaustus1 pisze:Rai Uno nadawane było z Krakowa i cieszyło się ogromną popularnością także na Zagłębiu. Niestety kanał został wyłączony przez rząd Jerzego Buzka, ktory chciał dać w Krakowie częstotliwość partyjnej TV PULS.
Wszelkie decyzje o wyłączeniu RAI UNO zostały podjęte z początkiem w 1997 roku kiedy u władzy byli komuniści, a o Jerzym Buzku mało wtedy kto słyszał. Nie ma to jak lewicowa propaganda. Buzek objął władzę w październiku, o ile nie we wrześniu.

Znalazłem kilka artykułów.

Sprawozdanie KRRiTV za rok 1997

Obrazek

I jeszcze Gazeta Wyborcza - wydanie krakowskie z 2 lipca 1997 roku.
Niepokalanow jest gotow

ZAMIAST RAI UNO. Wolny kanal telewizyjny

Na wniosek TVP SA Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji uchylila decyzje, zgodnie z ktora kanal 35. w Krakowie przeznaczony byl do retransmisji wloskiego programu RAI UNO. KRRiT ma oglosic konkurs na przydzial koncesji. Jak dowiedzielismy sie nieoficjalnie, kanal moze przypasc Telewizji Niepokalanow. Decyzja zapadnie prawdopodobnie za 3-4 miesiace.

Audycje wloskiej stacji mozna teraz ogladac tylko w sieci kablowej albo za posrednictwem satelity. - Telewizja RAI UNO nie miala koncesji. Zaczeli nadawac jeszcze przed uchwaleniem ustawy o radiofonii i telewizji. Przyszedl czas, by to uregulowac. RAI
UNO nawet sie o koncesje nie starala - wyjasnila rzecznik prasowy prezesa KRRiTV Anna Kowalewska. Powiedziala, ze nie moze ujawnic,
kto stara sie o przydzial czestotliwosci.

- Kanal uzywany przez RAI UNO nie zostal jeszcze przyznany zadnemu nadawcy. Z pewnoscia znajdzie sie polska stacja, ktora bedzie chciala z niego korzystac - twierdzi Agnieszka Ogrodowczyk z departamentu koncesyjnego Krajowej Rady.

Nieoficjalnie mowi sie, ze wolne pasmo po RAI UNO zajmie Telewizja Niepokalanow, ktora ma juz koncesje na nadawanie w woj. krakowskim. - Najwyzej na Rynek by starczylo - mowia w TV Niepokalanow, skarzac sie na maly zasieg dotychczasowego przydzialu. - Zaczniemy nadawac zaraz po rozstrzygnieciu konkursu przez Krajowa Rade. Jestesmy gotowi.

MW, KS
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#12

Post autor: doktorfaustus1 » (pt) 01 gru 2006, 21:54

Nie Michale, to nie jest lewicowa propaganda. Równie dobrze częstotliwość po Rai Uno mogła dostać każda inna stacja - np TV4. Dlaczego zdecydowanosię na strikte katolicką stację? Bo żyjemy w katolandzie, w którym panowie w czarnych sukienkach mają najwięcej do powiedzenia. Decyzje mogły zapaść wcześniej, ale zapewniam Cię, że większość widzów wolała włoską rozrywkę od różańca z ojcem Janem. Jeśli dobrze pamiętam Rai Uno nadawało w Krakowie aż do startu TV PULS.

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#13

Post autor: michal » (pt) 01 gru 2006, 21:57

No a teraz typowe odwracanie kota ogonem. Przeczytaj co wcześniej napisałeś i czy to było zgodne z prawdą, a potem jeszcze raz moją odpowiedź. I jak widać TV Niepokalanów była wymieniana jako faworyt już za czasów premiera Cimoszenki.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

Awatar użytkownika
doktorfaustus1
Przyjaciel
Posty: 3145
Rejestracja: (ndz) 27 lut 2005, 9:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#14

Post autor: doktorfaustus1 » (sob) 02 gru 2006, 9:16

Daruj sobie hasła typu "Cimoszenko"
Mogłem się pomylić, nie zmienia to jednak faktu, iż to stacja katolicka, a nie np TVN, TV4 czy inna dostaje częstotliwości. Jeśli dobrze pamiętam podobnma sytuacja była z wolnymi częstotliwościami po Canal +

Awatar użytkownika
michal
Administrator
Posty: 9097
Rejestracja: (sob) 26 lut 2005, 16:18
Płeć: Mężczyzna

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

#15

Post autor: michal » (sob) 02 gru 2006, 17:39

doktorfaustus1 pisze:nie zmienia to jednak faktu, iż to stacja katolicka, a nie np TVN, TV4 czy inna dostaje częstotliwości. Jeśli dobrze pamiętam podobnma sytuacja była z wolnymi częstotliwościami po Canal +
TVN dostała najwięcej, tam właściwie gdzie chciała, a wcześniej nie miała. W pozostałych miastach weszły TV4 i TV Puls, mniej więcej po równo. Kilka nadajników zarezerwowano dla potrzeb telewizji cyfrowej.
STANOWCZE "NIE" LISIEJ PROPAGANDZIE!

ODPOWIEDZ